Sebeobrana

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Makoto » pon 23. dub, 2007 14:03

player píše:Makoto : jenze pokavad neni uder vedenej naplno, tzn. tak jako bys ho s nejvetsi pravdepodobnosti pouzil pri skutecne nutne sebeobrane, tak zaroven neni tak durazny a tudiz jeho nasledek neni takovy jaky by v pripade naplno nasazeneho uderu byl, cimz se dostavam ponekud krkolomne k tomu, ze to na co ty si pri treninku zvyknes je jen pul pravdy, obrazne receno.Takze ano, zvyknes si na uder, ale na uder vedeny pri sparingu, jestli si rozumime.
Takze pak takove ty vety typu "kdezto clovek, ktery vi, kam se telo pohne po rane, tim nastartujes a prileti ti z uhlu, odkud jsi to ani necekal" ponekud v praxi ubyvaji na svem vyznamu.


Nezlob se, ale nevis o cem mluvis. Tohle je zase takove akademicke placani. Nechme toho, vyzkousej si poradnej sparring, kdy se oba utrhnete ze retezu a kdy to neni pouha otukavacka, vyzkousej si scenare, kdy se do toho zapoji cilene i verbalni agresivita a dostanes se do stavu, kdy te musi od soupere odtrhavat. Zjistis rozdil a vyhody obou pristupu....A teprve pak se muzeme bavit o "poznani pul pravdy" nebo podobnych filozofickych...recech....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod Makoto » pon 23. dub, 2007 14:05

player píše:Ukropcany : "človek čo ranu v živote nedostal sa po frčke do nosa hodí do korytnačky"...to si prave jako nemyslim, mozna tak nakej 16 letej vychrtlej skejtacek, kdyz to tak reknu, nebo clovek co se bit nechce a ty ho napadnes jako prvni..budiz.Ale dospelej chlap co te bude chtit zmidlit hlava nehlava, pfff...

Jsem dospelej chlap a byl jsme dospelej chlap uz pred 5ti lety. Dostal jsme frcku do nosa a hodil jsem se do korytnacky, nez bys rekl svec. A rozhodne nejsem musi vaha...Chlapi, tohle je o nicem, kdyz jste si to nezkusili...akademicka debata....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Inkasování úderů

Příspěvekod lukaskon » pon 23. dub, 2007 14:15

Tak tady se to rozjelo, spousta názorů a pravda je na více stranách ... aspoň podle mého.

Sparing: Sparing je nejlepší trénink. Je jasné, že každý nováček se na něj teší. Ale nejlepší je k němu svěřence pustit až po třeba 2 měsíčním tréninku techniky. Pokud k tomu dojde dříve je nutné to ohlídat. Jinak já jsem profesionální boxer (tedy zápasím bez helmy) ale při tréninku tu helmu mám. Je to z důvodů zranění. Nechci riskovat srážku hlavou a podobně. Ze své zkušenosti však můžu potvrdit, že v zápase nepoznám rozdíl mezi tím helmu mít a ne. Proto si myslím, že trénovat bez helmy a rukavic jen proto abych okusil reálný boj je naprostý nesmysl.

Připravenost inkasovat úder: Tady tento problém zkušený boxer nikdy nemá. Údery boxera nebolí, takže dostat ránu pro něj není problém. Něco jiného je pokud dostane na bradu a spadne na zem. Na to se připravit nedá. Ale úder do čela či do nosu (i pokud je zlomený) se v boji nijak neprojeví. Boxer je plný adrenalinu a bolest necítí. Ale jak říkám pokud dostane na bradu a nebo pokud se ho podaří sundat na břicho tak s tím se nic dělat nedá :-)
Z osobní zkušenosti vím, že jsem lehce sparoval s karatistou a ten byl překvapen už je razancí úderů do ramene!
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » pon 23. dub, 2007 15:10

ukropcany píše:Myslím, že lukascon to vyjadril presne... všetci x-boxeri, ktroých poznám, za jednu ranu vrátia dve a rany lížu až keď je po...


Cimz si trosku protirecis se svym predchozim prispevkem.Nebo snad pocitas s tim, ze te nekde prepadne nakej zamindrakovanej chudak, co se rozsype jen na nej zarves?;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » pon 23. dub, 2007 15:15

Makoto píše:
player píše:Ukropcany : "človek čo ranu v živote nedostal sa po frčke do nosa hodí do korytnačky"...to si prave jako nemyslim, mozna tak nakej 16 letej vychrtlej skejtacek, kdyz to tak reknu, nebo clovek co se bit nechce a ty ho napadnes jako prvni..budiz.Ale dospelej chlap co te bude chtit zmidlit hlava nehlava, pfff...

Jsem dospelej chlap a byl jsme dospelej chlap uz pred 5ti lety. Dostal jsme frcku do nosa a hodil jsem se do korytnacky, nez bys rekl svec. A rozhodne nejsem musi vaha...Chlapi, tohle je o nicem, kdyz jste si to nezkusili...akademicka debata....


A z ceho soudis, ze jsem si to nezkusil?
Cvicnej sparring je samozrejme neco jineho nez sparring volnej.Pokud nekoho budu chtit neco ucit, co se jiz bojovejch aplikaci tyce, pak je veskera opatrnost na miste pochopitelne.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » pon 23. dub, 2007 15:18

Makoto píše:
player píše:Makoto : jenze pokavad neni uder vedenej naplno, tzn. tak jako bys ho s nejvetsi pravdepodobnosti pouzil pri skutecne nutne sebeobrane, tak zaroven neni tak durazny a tudiz jeho nasledek neni takovy jaky by v pripade naplno nasazeneho uderu byl, cimz se dostavam ponekud krkolomne k tomu, ze to na co ty si pri treninku zvyknes je jen pul pravdy, obrazne receno.Takze ano, zvyknes si na uder, ale na uder vedeny pri sparingu, jestli si rozumime.
Takze pak takove ty vety typu "kdezto clovek, ktery vi, kam se telo pohne po rane, tim nastartujes a prileti ti z uhlu, odkud jsi to ani necekal" ponekud v praxi ubyvaji na svem vyznamu.


Nezlob se, ale nevis o cem mluvis. Tohle je zase takove akademicke placani. Nechme toho, vyzkousej si poradnej sparring, kdy se oba utrhnete ze retezu a kdy to neni pouha otukavacka, vyzkousej si scenare, kdy se do toho zapoji cilene i verbalni agresivita a dostanes se do stavu, kdy te musi od soupere odtrhavat. Zjistis rozdil a vyhody obou pristupu....A teprve pak se muzeme bavit o "poznani pul pravdy" nebo podobnych filozofickych...recech....



"a dostanes se do stavu, kdy te musi od soupere odtrhavat."....nevim jak ty, ale ja stale mam v hlave to cemu se rika mozek schopny myslet a to je to, co nas odlisuje od zvirat.Proto tento stav u me nehrozi.Nic osobniho!
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod jeikob » pon 23. dub, 2007 15:23

Prušvih asi je když vás někdo trefí na citlivý místo.Nevím možná pamatujete takovou vraždu já bych řekl spíš zabití syna jednoho režiséra a obcas herce spoluvlastnil novu.Stalo se to na dejvický v metru.mel jsem tu smulu byl jsem jeden ze sto svedku co u toho byla.Potom o tom kolovaly šílený fámy jako,že to byla ukladná vražda či že mu nikdo neposkytnul pomoc.Vec se měla tak ,ten kluk byl pankáč nebo anarchista a byli opilí a začli se hádat s jiným maníkem.Začli se strkat a ten maník mu dal ránu přímák na hlavu.Ten se svalil a vypadalo to že se tuknul hlavou o ten mramor a zustal ležet a okamžitě okolo neho byl hlouček lidí.
Dál nevím protože jelikož tam bylo okolo plno lidí tak nás nenapadlo se tam ochomýtat. A co se s toho vyklubalo sem se dovedel až v novinách a vím že nejacý známý pak byli na policii. Udajně ten kdo toho kluka zabil delal karate a ten uder vypadal na cuki na spánek?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod madmax » pon 23. dub, 2007 16:54

player píše:"a dostanes se do stavu, kdy te musi od soupere odtrhavat."....nevim jak ty, ale ja stale mam v hlave to cemu se rika mozek schopny myslet a to je to, co nas odlisuje od zvirat.Proto tento stav u me nehrozi.Nic osobniho!


Nic osobniho, ale zrejme vubec netusis, o cem mluvis. Clovek se nechova stale "rozumne", naopak casto podleha instinktivnimu chovani. Videl jsi nekdy, co dokaze rozvasneny dav? A pritom jsou to casto rozumni, vysokoskolsky vzdelani lide.
Ja osobne jsem se do stavu "kdy me museli odtrhavat" dostal 2krat. Poprve mi ruplo v bedne asi v 11 letech a pokusil jsem se umlatit kluka, ktery me dlouhodobe sikanoval. Pry me museli drzet dva dospeli (ja si to pamatuju jen velmi matne).
Podruhe mi bylo asi 14 a situace byla obdobna. Nastesti jsem to uz dokazal kontrolovat, takze jsem frajirkovi jen zkroutil ruku za zada a drzel jsem ho tak dlouho nez se rozbrecel. Na ty pocity, co jsem pritom zazil uz asi nikdy nezapomenu. Clovek se dokaze ve zvire promenit behem okamziku.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » pon 23. dub, 2007 17:19

madmax píše:
player píše:"a dostanes se do stavu, kdy te musi od soupere odtrhavat."....nevim jak ty, ale ja stale mam v hlave to cemu se rika mozek schopny myslet a to je to, co nas odlisuje od zvirat.Proto tento stav u me nehrozi.Nic osobniho!


Nic osobniho, ale zrejme vubec netusis, o cem mluvis. Clovek se nechova stale "rozumne", naopak casto podleha instinktivnimu chovani. Videl jsi nekdy, co dokaze rozvasneny dav? A pritom jsou to casto rozumni, vysokoskolsky vzdelani lide.
Ja osobne jsem se do stavu "kdy me museli odtrhavat" dostal 2krat. Poprve mi ruplo v bedne asi v 11 letech a pokusil jsem se umlatit kluka, ktery me dlouhodobe sikanoval. Pry me museli drzet dva dospeli (ja si to pamatuju jen velmi matne).
Podruhe mi bylo asi 14 a situace byla obdobna. Nastesti jsem to uz dokazal kontrolovat, takze jsem frajirkovi jen zkroutil ruku za zada a drzel jsem ho tak dlouho nez se rozbrecel. Na ty pocity, co jsem pritom zazil uz asi nikdy nezapomenu. Clovek se dokaze ve zvire promenit behem okamziku.


Asi budu opět pohaněn.Ale tohle zrovna třeba je věc,kterou mají vychodní BU ošetřenu díky ruzným dechovým a meditačným cvičením.®e človek bojuje intuitivně,ale zachovává si chladnou hlavu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pon 23. dub, 2007 17:48

Makoto píše:Zdar, ja mam pocit z toho prvniho prispevku, ze problem neni ani tak technika jako psychicke nasazeni. Sam jsi rekl, ze umis dat ranu, ale psychicky na tom nejsi nejlepe, ze? V tom pripade bych zkusil oddily, ktere maji ve svem repertoaru napriklad scenare, pomoci nichz si dokazes nacvicit psychickou stranku obrany (znam z vlastni zkusenosti, vim tedy o cem hovorim) nebo caste sparringy. Neni to uplne stejne jako scenare, ale i pri sparringu se naucis kontrolovat se a nenechat se vyprovokovat. Box je super na pohyb nohou a jednoduche kombinace. Pokud se nechces venovat nejak hloubeji BU, box uplne staci. Jina bojova umeni jako je karate, judo, jiujitsu, bjj, apod. jsou na delsi lokte, protoze ruku v ruce s technikou jde i vychova po strance duchovni a to ty asi nepotrebujes. Navic sehnat skolu, ktera by mela zkusenosti s realnou sebeobranou je docela fuska, ale to je na jine povidani. Takze box a zkus si i sparring, ono umet prijimat rany je mnohdy stejne dulezite jako je rozdavat :-)


Nooo ... nechci se hadat, ale kde jsi vycetl, ze box je neco jednoducheho a ze BU jsou neco hlubsiho a snad duchovniho? To se rado a casto rika, ale ruku na srdce, neni vic podvodniku v oblasti BU nez v boxu? Tomu ja duchovno nerikam. Ale box je v kazdem pripade POCTIVA zalezitost :wink:

Lidi uz se proboha zbavte pohadek :oops: BU tady nejsou kvuli duchovnimu rustu ... takhle se vetsinou jen maskuji podvodnici, kteri neumeji ani bouchnout ... ono se toho za filozofovani da schovat, co?

BU jsou primarne pro boj ... filozofie je nazor a pohled cloveka, ale ne BU! BU se da velmi dobre (snad i lepe :oops: ) praktikovat bez buddhismu a ostatnich veci.... je naivni myslet si, ze BU vedou k nejake lepsi karme a ze si tim zajistime stastnejsi budoucnost - to je jen spatnej reklamni trik. Spousty slavnych a "velkych" bojovniku bylo bez vyznani a zacali az ke sklonku sveho zivota spytovat sve svedomi :wink:

Nechci stocit forum jinam, ale nemuzu nez reagovat ... sorry 8)

Jeikob píše:Asi budu opět pohaněn.Ale tohle zrovna třeba je věc,kterou mají vychodní BU ošetřenu díky ruzným dechovým a meditačným cvičením.®e človek bojuje intuitivně,ale zachovává si chladnou hlavu


Kez by to bylo tak jednoduche, kez bys mel pravdu a kez bys vedel o cem vlastne mluvis ... Copak jinde se nedycha? A nejsou to prave lide z ABU, kteri se zadejchaj po trech ranach a nezvladaji? Jak ze je to s tim dychanim? Ceece hrat si na to, ze medituji a ze diky tomu budu klidny a vyrovnany v boji je ta nejvetsi blamaz jaka mezi lidma koluje :wink:
Naposledy upravil luen dne pon 23. dub, 2007 17:54, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

To: jeikob

Příspěvekod lukaskon » pon 23. dub, 2007 17:53

jenže praxe bývá často teorii dost odlišná. Udržet se klidný, když ti někdo šikanuje dítě nebo obtěžuje manželku bývá hodně obtížné. Jsem cholerik, ale konfliktům se zdárně vyhýbám ... možná to však bude tím, že jakmile se nějaký blíží tak každý pozná že se mnou něco není v pořádku :evil:
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » pon 23. dub, 2007 17:55

Madmax : tak co sme kdo delali ve skole asi nema cenu rozebirat, ne?:)Ja se treba na ZS neustale rval se svou 2x tezsi spoluzackou, ktera me neustale provokovala a myslela si, ze kdyz ma kundu ze nemuze jednu chytnout.
Kazdopadne clovek starne a doufejme ze i zmoudruje a tak by k takovymto vecem obzvlast po dosazeni plnoletosti jaksi nemelo dojit a jak pise Jeikob, me treba osobne BU hodne zklidnilo, dost mozna az zflegmatizovalo:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Re: Luen

Příspěvekod lukaskon » pon 23. dub, 2007 17:59

Smekám před Tvým názorem. Kdybych to uměl takhle dobře napsat možná bych to i udělal :-)
Neříkám, že box je lepší než BU a naopak. Ale dnešní doba je asi opravdu plná různých podvodníků včetně trenérů BU. Bohužel i trenéři boxu nejsou nijak skvělí a je to na úkor tohoto sportu. Pokud však je trenér kvalitní logicky se tréninkem zlepšují i vlastnosti jeho svěřence. Nemám rád, když se boxer chvástá tím jak kde koho zbil a podobně. Správný člověk se má konfliktům i rvačkám vyhýbat ... ne vždy to však jde.
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod jeikob » pon 23. dub, 2007 18:02

luen píše:
Makoto píše:Zdar, ja mam pocit z toho prvniho prispevku, ze problem neni ani tak technika jako psychicke nasazeni. Sam jsi rekl, ze umis dat ranu, ale psychicky na tom nejsi nejlepe, ze? V tom pripade bych zkusil oddily, ktere maji ve svem repertoaru napriklad scenare, pomoci nichz si dokazes nacvicit psychickou stranku obrany (znam z vlastni zkusenosti, vim tedy o cem hovorim) nebo caste sparringy. Neni to uplne stejne jako scenare, ale i pri sparringu se naucis kontrolovat se a nenechat se vyprovokovat. Box je super na pohyb nohou a jednoduche kombinace. Pokud se nechces venovat nejak hloubeji BU, box uplne staci. Jina bojova umeni jako je karate, judo, jiujitsu, bjj, apod. jsou na delsi lokte, protoze ruku v ruce s technikou jde i vychova po strance duchovni a to ty asi nepotrebujes. Navic sehnat skolu, ktera by mela zkusenosti s realnou sebeobranou je docela fuska, ale to je na jine povidani. Takze box a zkus si i sparring, ono umet prijimat rany je mnohdy stejne dulezite jako je rozdavat :-)


Nooo ... nechci se hadat, ale kde jsi vycetl, ze box je neco jednoducheho a ze BU jsou neco hlubsiho a snad duchovniho? To se rado a casto rika, ale ruku na srdce, neni vic podvodniku v oblasti BU nez v boxu? Tomu ja duchovno nerikam. Ale box je v kazdem pripade POCTIVA zalezitost :wink:

Lidi uz se proboha zbavte pohadek :oops: BU tady nejsou kvuli duchovnimu rustu ... takhle se vetsinou jen maskuji podvodnici, kteri neumeji ani bouchnout ... ono se toho za filozofovani da schovat, co?

BU jsou primarne pro boj ... filozofie je nazor a pohled cloveka, ale ne BU! BU se da velmi dobre (snad i lepe :oops: ) praktikovat bez buddhismu a ostatnich veci.... je naivni myslet si, ze BU vedou k nejake lepsi karme a ze si tim zajistime stastnejsi budoucnost - to je jen spatnej reklamni trik. Spousty slavnych a "velkych" bojovniku bylo bez vyznani a zacali az ke sklonku sveho zivota spytovat sve svedomi :wink:

Nechci stocit forum jinam, ale nemuzu nez reagovat ... sorry 8)

Jeikob píše:Asi budu opět pohaněn.Ale tohle zrovna třeba je věc,kterou mají vychodní BU ošetřenu díky ruzným dechovým a meditačným cvičením.®e človek bojuje intuitivně,ale zachovává si chladnou hlavu


Kez by to bylo tak jednoduche, kez bys mel pravdu a kez bys vedel o cem vlastne mluvis ... Copak jinde se nedycha? A nejsou to prave lide z ABU, kteri se zadejchaj po trech ranach a nezvladaji? Jak ze je to s tim dychanim? Ceece hrat si na to, ze medituji a ze diky tomu budu klidny a vyrovnany v boji je ta nejvetsi blamaz jaka mezi lidma koluje :wink:



Vy máte ješte s Pavlem Mackem neuvěřitelný talent chytat za slovo.
Přeci i u nás se říká dejchej z hluboka. Proč by to jinak byla součást tréningu a cvičení.Jasně že taky zaleží na jednotlivci. Mimochodem mně to pomohlo v mnoha silně stresovejch situací,který sice nebyli bojový ale hodně extremní.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Panda » pon 23. dub, 2007 18:11

Kluci , k tomu klidu v bitce myslím si že je to dost individuální.
Mým koníčkem je třeba sledování MMa zápasů a tam i mezi světovou špičkou jsou lidé kteří přepínají do killer módu,bojují srdcem a i po několikátém odzvonění zápasu pořád buší do soupeře a ringoví je musí odtrhnout alespon na těch 5 vteřin než nad sebou získají komtrolu, a přitom to jsou v soukromí milí lidé (třeba Marc Colema taťka dvou dcer co nechce v televizi mluvit sprostě protože se prý dívá maminka :), nebo Silva:) a na druhou stranu tam jsou figteři kteří jsou celý zápas v klidu nehnou ani brvou a sami zastavují ještě než zazní zvon když vidí že soupeř má dost (Fedor, Zentsov).
Já osobně mam dny kdy by mě nevytočilo nic na světě a dny kdy jsem jak čertík z krabičky (těch poslední dobou přibývá jak nemůžu trénovat :)
Takže se to nedá nějak generalizovat a shrnout pro všechny si myslím.[/b]
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » pon 23. dub, 2007 18:13

double post
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ji31 » pon 23. dub, 2007 18:24

luen píše:.... je naivni myslet si, ze BU vedou k nejake lepsi karme a ze si tim zajistime stastnejsi budoucnost...


To jako ten průtokovej ohřívač? :lol:

player píše:...ktera me neustale provokovala a myslela si, ze kdyz ma kundu ze nemuze jednu chytnout....


:lol: :lol: :lol:
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 23. dub, 2007 18:33

jeikob píše:Vy máte ješte s Pavlem Mackem neuvěřitelný talent chytat za slovo.
Přeci i u nás se říká dejchej z hluboka. Proč by to jinak byla součást tréningu a cvičení.Jasně že taky zaleží na jednotlivci. Mimochodem mně to pomohlo v mnoha silně stresovejch situací,který sice nebyli bojový ale hodně extremní.


Ale ne .... btw o jakem dychani tedy vlastne mluvis? Co maji asijska bu za specialni dychani, aby clovek v boji obstal? Radu let cvicim a ac se toho musim jeste hodne naucit, tak vim ze meditace te na boj nepripravi ... Vis proc nekdo zustane v boji klidnej? Protoze uz vi jak je "snadne" nekoho zastavit a hlavne to ma naucene a chodi mu to jako nasobilka :wink: Dychani v klidovem stavu te proste nenauci byt klidnej v boji ... sparovat, sparovat a zase sparovat ... a az ti to prijde jako bezna a vsedni vec, tak budes v klidu a v pohode v situaci kdy ostatni nervama zvraceji :wink:

Boj neni o rozumbradovani, ale o treninku a kvalitni priprave! Ja vim, ze to co verejne pisi se mnohym nehodi do kramu ... ale je mi to sumak ja s nima zadne ksefty nemam a dokud mi bude hlava slouzit, tak ani mit nebudu :!:

For lukaskon mas SZ.
Naposledy upravil luen dne pon 23. dub, 2007 19:18, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 23. dub, 2007 19:17

Já to myslel asi tak že ty asiati mají tyhle zklidnovací a meditační techniky jako součást toho co říkáš,což je samozrejmně základ.Myslím to jako určitý doplnek a že to maji pro pracovanější. Už na tom karate na žižkově jsme cvičili řiká se tomu mokuso. A často mi to pak pomohlo .Při maturitě třebas nebo jak sem pak měl ty problémy tak třeba při bolestech nebo před nejakým zákrokem,kterýho sem se bál. Tím chci říct ,že plno lidí tu píše že když se dostanou do konfliktní situace tak ztratí hlavu. Když na tebe někdo zkočí tak na to neni čas.ale plno rvaček se nerozjede hned tak třeba spravný dýchaní a určitý zklidnění muže pomoct.to sem asi chtel říct
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pon 23. dub, 2007 19:31

jeikob píše:Já to myslel asi tak že ty asiati mají tyhle zklidnovací a meditační techniky jako součást toho co říkáš,což je samozrejmně základ.Myslím to jako určitý doplnek a že to maji pro pracovanější. Už na tom karate na žižkově jsme cvičili řiká se tomu mokuso. A často mi to pak pomohlo .Při maturitě třebas nebo jak sem pak měl ty problémy tak třeba při bolestech nebo před nejakým zákrokem,kterýho sem se bál. Tím chci říct ,že plno lidí tu píše že když se dostanou do konfliktní situace tak ztratí hlavu. Když na tebe někdo zkočí tak na to neni čas.ale plno rvaček se nerozjede hned tak třeba spravný dýchaní a určitý zklidnění muže pomoct.to sem asi chtel říct


No jasne, ale to preci neni zadna asijska specialita :idea: na to, ze je obcas potreba se zklidnit asi casem prijde kazdej ... mimochodem i eskymaci, kdyz lovi velrybu museji mit pred vrhem harpuny klidnej dech, aby se do ni trefili ... ted to zlehcuju, ale uvedom si ze tohle jsou zname veci snad vsem kulturam a ve vsech dobach ... jen naivka se muze tvarit jako by se s tim jeste nikdy nesetkal ... asi vis co chci rici :wink:

Neobjevujme uz objevene a nevzhlizejme se v trivialnich a notoricky znamych vecech plz. jenom z toho duvodu, ze je neco z asie ... ona totiz asie nemusi byt zarukou nejakeho "top" levelu v bu. Jsou tam lide jako vsude jinde ... ti co umi a ti co mluvi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků