Sebeobrana

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod pm » úte 24. dub, 2007 21:03

vidis, ja treba mam na nektere veci jiny nazor nez Pavela (treba si myslim, ze soutezni wushu je balet, gymnastika, whatever, jen ne b.u.), ale to nam nebrani, aby jsme byli kamosi. c.b.u. mi davaji vic nez jen bim-ho-do-nosu, ale jak zpival Jirka Korn, nejdriv je trenink, pak teprv zeny a show :-)

cvicis, pravidelneji a treba dele nez x lidi zde, ale - necvicis bojove umeni. dobrych filmu adobrych knizek je pomalu, ale jsou to porad jen knizky a filmy. b.u. jsou praxe, be teorie - hele, nejlepsi Wong Feihunguv zak byl povolanim reznik:-) jasne ze toho ultimatnici, boxeri a spol. spoustu, spoustu nemaj, a oni to sami vi (tezko srovnavat zdravotni prinos profiboxu a kondicniho taijiquan, ze), ale to zase tak s bojovymi umenimi/sporty nesouvisi.

jeste dotatek k prechozimu - "pohadkari"/bussinesmani, siulumpove a trautnberci maji stovky zaku (b.u. bez driny, povidani o tom jak stary mistri byli dobry, jupiii), fakt me urazi, kdyz z prispevku mojich a mych kamaradu delas podbizivy reklamni letak - misto toho, aby ses snazil prijit na to, jak to s gf vlastne je. rpecti si treba clanek Jiriho Huska o taijiquan zde na serveru jo, dalsi nazor, ktery se Ti asi nebude libit
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 24. dub, 2007 21:07

Ješte přesně co jsem měl na mysli k té propracovanosti.

evropa: box ·= prace nohou,pohyb,udery,kryty ,uhyby
řecko římský zápas - hody,porazy,držení a klinče ruzné páky
další známější krom savate evropskou formu boje beze zbraně neznám

asie= dejme tomu kung fu:postoje,pohyb,udery,kryty,kopy,podmety,porazy,hody,páky,tlaky na citlivá mista,boj na zemi,boj ze zbranemi
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 24. dub, 2007 21:12

pm píše:vidis, ja treba mam na nektere veci jiny nazor nez Pavela (treba si myslim, ze soutezni wushu je balet, gymnastika, whatever, jen ne b.u.), ale to nam nebrani, aby jsme byli kamosi. c.b.u. mi davaji vic nez jen bim-ho-do-nosu, ale jak zpival Jirka Korn, nejdriv je trenink, pak teprv zeny a show :-)

cvicis, pravidelneji a treba dele nez x lidi zde, ale - necvicis bojove umeni. dobrych filmu adobrych knizek je pomalu, ale jsou to porad jen knizky a filmy. b.u. jsou praxe, be teorie - hele, nejlepsi Wong Feihunguv zak byl povolanim reznik:-) jasne ze toho ultimatnici, boxeri a spol. spoustu, spoustu nemaj, a oni to sami vi (tezko srovnavat zdravotni prinos profiboxu a kondicniho taijiquan, ze), ale to zase tak s bojovymi umenimi/sporty nesouvisi.

Já ten článek četl. No my jsme se shodli spíš na tom že plno mladých lidí bude právě wushu delat kvuli těm paradičkám,aby byli jako jet li a až se vyblbnou pak začnou delat seriozní kung fu a navíc ziskaj určitejpohybovej základ.
jeste dotatek k prechozimu - "pohadkari"/bussinesmani, siulumpove a trautnberci maji stovky zaku (b.u. bez driny, povidani o tom jak stary mistri byli dobry, jupiii), fakt me urazi, kdyz z prispevku mojich a mych kamaradu delas podbizivy reklamni letak - misto toho, aby ses snazil prijit na to, jak to s gf vlastne je. rpecti si treba clanek Jiriho Huska o taijiquan zde na serveru jo, dalsi nazor, ktery se Ti asi nebude libit
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » úte 24. dub, 2007 21:29

diablik píše:
Jendis píše:
diablik píše: je poludsteny pankration :wink:.

jéžiš...teď jsi mne rozboural...... :lol: :lol: :lol: :lol: ...ale je to pravda,pankration jako takovej,to bylo "zmasabujón"........někde jsem tu kdysi postoval články o pankrationu.....nebo rozesílal oskenovaný??Už nevím..... :oops:
... ja neviem Jendo,necital som ich a ani som nic od teba nedostal :lol: ..a s tym "poludstenym" som to bral tak,ako ze niektore likvidacne svinstva,ako lamanie prstov,trhanie guli a drasanie oci su zakazane :wink: ..si neviem predstavit,ze napr. taky Wandy alebo Shogun by mohli trhat superom gule :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: ..to by bolo maso :lol:

tak jsem to asi posílal....a s tím polidštěním,vzhledem k tomu,že vím,co byl Pankration,jsem to pobral přesně tak,jak jsi to myslel....proto jsem se "zboural".... :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 24. dub, 2007 21:31

Podbízivý reklamní leták?opravdu ted nevím co tím myslíš.Jinak ten článek jsem četl a neshledávám tam nic ,co by se mi nemělo líbit.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » úte 24. dub, 2007 21:39

jeikob píše:ps:neřekl jsem že ultimaty a street fight cvičí neonacisté.ale že se o to velmi silně zajímají :?: koukněte se na lidé-forum ,bojová umnění street fight co tam řeší a co ti lidé mají napsáno v profilech

Byl bys tak laskav a začal už konečně psát o něčem o čem opravdu alespoň něco víš (pokud takové téma najdeš)?Zajímají se,třeba i silně,to je možná pravda,ale ty se taky zajímáš o kungfu a necvičíš ho....,že? :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 24. dub, 2007 21:47

defendu píše:
jeikob píše:ps:neřekl jsem že ultimaty a street fight cvičí neonacisté.ale že se o to velmi silně zajímají :?: koukněte se na lidé-forum ,bojová umnění street fight co tam řeší a co ti lidé mají napsáno v profilech

Byl bys tak laskav a začal už konečně psát o něčem o čem opravdu alespoň něco víš (pokud takové téma najdeš)?Zajímají se,třeba i silně,to je možná pravda,ale ty se taky zajímáš o kungfu a necvičíš ho....,že? :evil:

Tak tohle je věc která by mně zajímala i kdybych necvičil lautr nic. že jsou v naší zemi lidé s určitými názory a ideologií a zajímají se o puliční boj a řeší do jakého oddílu to pujdou cvičit mně zajímat musí?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

.

Příspěvekod luen » úte 24. dub, 2007 22:23

for Jeikob mas SZ
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 24. dub, 2007 23:17

defendu píše:

poslal jsem ti soukromou zprávu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPa » úte 24. dub, 2007 23:36

jeikob píše:Ješte přesně co jsem měl na mysli k té propracovanosti.

asie= dejme tomu kung fu:postoje,pohyb,udery,kryty,kopy,podmety,porazy,hody,páky,tlaky na citlivá mista,boj na zemi,boj ze zbranemi

No víš, ona evropská civilizace byla civilizací racionálního pokroku a to i v oblasti BU. Vždy, když se objevila nějaká účinější zbraň nebo metoda boje, tak se k ní prostě samozřejmě přešlo, bez ohledu na nějaké tradice a odkazy starých mistrů... To ale neznamená, že by ty "opouštěné" BU ve své době neměli maximálně propracované! Tady se můžeš pro zajímavost podívat na článek, jak vypadal původní evropský box - evidentně plnohodnotné BU jako řemen...
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... cle&sid=64
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod migli » úte 24. dub, 2007 23:49

2 jeikob: mas SZ
migli
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » stř 25. dub, 2007 0:08

migli píše:2 jeikob: mas SZ

Jo vlastně co se tyká těch filmu mně se to vlastně líbí jako performanc,oživlý komiks :lol: nejblíž realitě mi tak přijde old boy s kladívkem.A jak mám ty filmy rád tak mne zajímá z čeho čerpali tvurci tedy přes film hledám realitu.A NE VE FILMU REALITU
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » stř 25. dub, 2007 7:29

diablik píše:... ja neviem Jendo,necital som ich a ani som nic od teba nedostal :lol:

Já jo. Já to dostal emailem, je to už ale pár let a určitě to nenajdu, nicméně to bylo zajímavé čtení.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » stř 25. dub, 2007 7:45

zkusím to dohledat,ale nic neslibuju....... :?
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod JAQ » stř 25. dub, 2007 12:06

2Jendis: skoro urcite bych to mel mit ulozene, zitra to snad nasdilim.
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Jendis » stř 25. dub, 2007 12:16

Díky.Já to taky určitě mám....někde.... :oops: ...lidi,kdo o to máte zájem,napište tedy JAQovi......on Vás podělí.
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 25. dub, 2007 13:42

jeikob píše:Ješte přesně co jsem měl na mysli k té propracovanosti.

Aháááááááá, chápem... Ty si ako myslíš, že každý čínsky deduško vie všetko... že vie aj búchať, aj skákať, aj kopať, aj na zemi sa biť, aj s mečom šermovať aj 500 000 000 000 000 000 iných zbraní a všetko vie super... no... tak ale to je fakt romantika... :D Pokiaľ sa nemýlim, tak skazky hovoria o tom, že ten a ten vedel JEDNU nejakú vec perfektne... :idea: Nikto nevie všetko... a metodika? No to si myslím, že tá európska je na tom vo všeobecnosti lepšie... Čína až teraz začína dominovať v športoch a to majú kurňa akú základňu... :idea:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » stř 25. dub, 2007 13:48

no když začal cirka v 15 tak měl pomerně dost času :wink:
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 25. dub, 2007 14:26

Chápem... Ty myslíš taký ten typ človeka, čo žije v diere, papá húsenice a korienky a keď príde do mesta, tak jazykom rozsekne betónovú kocku... chápem... no vieš, povedzme, že aspoň v mojom prípade to nebude realistické, pretože mám syna, chcel by som ešte aspoň jedného, mám 200 HP, chcel by som 300 a to že budem ovládať pár drvivých úderov mi bude celkom postačovať... Teba láka život typu vedieť 500 000 000 000 zbraní, ale žiadna baba? Asi nie... takýto magori existovali určite aj v európe a určite aj v ázii... nemyslím, že toto by súviselo s geografickou polohou...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » stř 25. dub, 2007 14:33

ukropcany píše:Chápem... Ty myslíš taký ten typ človeka, čo žije v diere, papá húsenice a korienky a keď príde do mesta, tak jazykom rozsekne betónovú kocku... chápem... no vieš, povedzme, že aspoň v mojom prípade to nebude realistické, pretože mám syna, chcel by som ešte aspoň jedného, mám 200 HP, chcel by som 300 a to že budem ovládať pár drvivých úderov mi bude celkom postačovať... Teba láka život typu vedieť 500 000 000 000 zbraní, ale žiadna baba? Asi nie... takýto magori existovali určite aj v európe a určite aj v ázii... nemyslím, že toto by súviselo s geografickou polohou...

No já nevím,ale třeba takový sportovní gymnasta se musí naučit možná daleko víc pohybu.A behem par let se je naučí a pak už je jen zdokonaluje.Tak nevím jaká je souvislost mezi deduškou . Tak že nevím jaký je problém ,abych nebyl chytán za slovo naučit se pohyby jako jsou udery,kopy,skoky,podmety,a další pokud je človek nějak nadaný a případně k tomu přidat tyč.pak už se to jen procvičuje a procvičuje
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...