BOX-začátky

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod defendu » sob 19. zář, 2009 22:55

V tělocvičně máte běžnej,zátěžovej koberec?Jednoduchá rada...před tréninkem si bříška prstů oblep náplastí,pokud ti tam blbě drží,tak je ještě přelep leukoplastí kolem dokola....a máš po problému :wink: Dělám to taky tak....
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod Aleph » sob 19. zář, 2009 23:08

defendu píše:V tělocvičně máte běžnej,zátěžovej koberec?Jednoduchá rada...před tréninkem si bříška prstů oblep náplastí,pokud ti tam blbě drží,tak je ještě přelep leukoplastí kolem dokola....a máš po problému :wink: Dělám to taky tak....

Díky, náplasti jsem zkoušel, ale nedržely. Přelepit to leukoplastí mě jaksi nenapadlo :D .
Aleph
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod defendu » sob 19. zář, 2009 23:34

:) :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kwaicheng » ned 20. zář, 2009 1:22

Burzum píše:Pri sparringu casto cocka zustane na souperove rukavici (jsem lama)... Mne ale zatim vypadla vzdycky jenom jedna, takze to bylo vice mene v pohode.... 8)

A co takhle zavřený oko s čočkou, to se ti ještě nepovedlo?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 20. zář, 2009 1:24

Aleph píše:Zdravím, měl bych dotaz. Začal jsem s thaiboxem a z každého tréninku odcházím s nohou na s*ačky. Mám totiž rozedřené polštářky na nohou. Nechci, aby to vyznělo, že řeším nějaká "bebíčka, mám to rozedřené až do masa, takže kulhám a mezi tréninky se pravidelně léčím, ale doléčit se mi to nikdy nepodaří úplně, takže z dalšího tréninku odcházím zase jako posledně :?.
Chci se zeptat, jestli jste někdo neměli podobný problém a jak jste to vyřešili. S nohama totiž, podle trenéra, nic blbě nedělám.

Noš fusakle.:D Dělají se i protiskluzový, fakt.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Aleph » ned 20. zář, 2009 9:19

ukropcany: Jsem prave taky tezka vaha. Konkretne to mam z nacvicovani haku. Holt, kdyz se clovek furt dokola vytaci na te stejne noze, tak to tak potom vypada. Na ty boxerske boty mrknu :wink:
Aleph
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod TongPo » ned 20. zář, 2009 9:31

Aleph píše:ukropcany: Jsem prave taky tezka vaha. Konkretne to mam z nacvicovani haku. Holt, kdyz se clovek furt dokola vytaci na te stejne noze, tak to tak potom vypada. Na ty boxerske boty mrknu :wink:

Já jsem dokonce supertíha a bez bot taky netrénuju, přece si nezničim nohy, ne? :D Většina klubů má dneska na podlaze zátěžový koberce a jelikož jedu víceméně hlavně ruce, trénuju v normálních sálovkách a nikdo s tím nemá problém. Když si ale chci zabouchat i s kopama a nebo zatrénovat někde, kde mají tatami a neochuzovat se o vytáčení pat (což naboso moc nejde), používám tohle.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod luen » ned 20. zář, 2009 9:38

TongPo píše:
Aleph píše:ukropcany: Jsem prave taky tezka vaha. Konkretne to mam z nacvicovani haku. Holt, kdyz se clovek furt dokola vytaci na te stejne noze, tak to tak potom vypada. Na ty boxerske boty mrknu :wink:

Já jsem dokonce supertíha a bez bot taky netrénuju, přece si nezničim nohy, ne? :D Většina klubů má dneska na podlaze zátěžový koberce a jelikož jedu víceméně hlavně ruce, trénuju v normálních sálovkách a nikdo s tím nemá problém. Když si ale chci zabouchat i s kopama a nebo zatrénovat někde, kde mají tatami a neochuzovat se o vytáčení pat (což naboso moc nejde), používám tohle.


Jsi me predbehl, ale dal jsi odkaz za lepsi cenu, tak uz nebudu machrovat Obrázek
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Aleph » ned 20. zář, 2009 10:45

TongPo píše:
Aleph píše:ukropcany: Jsem prave taky tezka vaha. Konkretne to mam z nacvicovani haku. Holt, kdyz se clovek furt dokola vytaci na te stejne noze, tak to tak potom vypada. Na ty boxerske boty mrknu :wink:

Já jsem dokonce supertíha a bez bot taky netrénuju, přece si nezničim nohy, ne? :D Většina klubů má dneska na podlaze zátěžový koberce a jelikož jedu víceméně hlavně ruce, trénuju v normálních sálovkách a nikdo s tím nemá problém. Když si ale chci zabouchat i s kopama a nebo zatrénovat někde, kde mají tatami a neochuzovat se o vytáčení pat (což naboso moc nejde), používám tohle.

Ty boty vypadají dobře. Když nepomůže to lepení, tak do nich asi zainvestuju. Ale přijde mi divné, že u nás nikdo žádné boty, ani nic jiného na nohy, nenosí (když teda nepočítám chrániče). Asi se budu muset poptat, jak to dělají :wink:
Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám. Konfucius
Aleph
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod TongPo » ned 20. zář, 2009 15:46

ukropcany píše:Možno s tým aj oni majú problémy, len ich nenapadlo sa obuť... :wink:

A nebo bez bot často šulí to vytáčení... :D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Fisico » ned 20. zář, 2009 20:02

Můžete napsat znova typ těch botů ? protože ten odkaz je už nefunkční, u nás na thai se může trénovat i v lehkých botách, já taky na puchýře hodně trpím, ale to i jiní. Mám na trenál boty od číňanů ( s teňoučkou podrážkou) , tak do budoucnu bych přikupil něco lepšího :)
Fisico
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 09. kvě, 2009 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod marcelo » ned 20. zář, 2009 20:27

..kup si normalne zapasnicke boty a nie boxerske..v zapasnickych mas lepsiu stabilitu kedze v nich chces mastit Thai..ja mam podobny problem ze sa mi zodiera koza na zadnom palci..preto nosim zapasove botky :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » pon 21. zář, 2009 20:23

Ten odkaz na ty boty Sambo je tady:

http://www.bail.cz/shop/product_info.ph ... v2v1tqdpk0

Jsou to opravdu takový měkký, pro žíněnky a tatami určený bačkůrky, takže nikdo nemůže mít hemty, když ho s nima zkopete... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod kwaicheng » pát 25. zář, 2009 18:53

Helejte, tak co ty kontaktní čočky a box? zatím se odpovědí moc nehrnou:D Zajímalo by mě jaký kdo máte zkušenosti, rady, tipy atd. ohledně boxingu v kontakt. čočkách, co když je budu mít a někdo mi třeba zavře oko? Nestalo se to někomu? Já se pamatuju akorát tenkrát jak někdo zbouchal komunistu Dolejše, tak ten říkal, že je taktak stačil vyndat.. :?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod carlozz » pát 25. zář, 2009 22:41

já čočky nosím na sparing normálně, měl jsem je i na zápase. Stalo se mi, že mi jednu protivník na tréninku vyndal z oka, prostě ji přilepil na rukavici :D Ale taky by mě zajímalo, jak se to řeší, když dostaneš na oko a zavře se ti...
carlozz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 22. pro, 2008 0:00

Příspěvekod luen » sob 26. zář, 2009 5:40

kwaicheng píše:Helejte, tak co ty kontaktní čočky a box? zatím se odpovědí moc nehrnou:D Zajímalo by mě jaký kdo máte zkušenosti, rady, tipy atd. ohledně boxingu v kontakt. čočkách, co když je budu mít a někdo mi třeba zavře oko? Nestalo se to někomu? Já se pamatuju akorát tenkrát jak někdo zbouchal komunistu Dolejše, tak ten říkal, že je taktak stačil vyndat.. :?


Dolejs je vyndal, aby na tu nakladacku nevidel :wink: Ja v tom problem nevidim, ale samo zalezi na tom, kolik ma kdo dioptrii, jak snasi cocky ... rozhodne lepsi nez bryle, ale nejlepsi je asi jit na laserovou operaci (pokud je to mozne opertivne odstranit) a clovek ma pokoj!!! Myslim, ze zrak za to stoji, clovek utrati v prubehu zivota mnohem vic penez za naprosto nepodstatne veci :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wordsworth » čtv 01. říj, 2009 8:59

Kontakní čočky fakt při sparingu vypadávají.Aspoň mě se to stávalo.Mám za sebou laser pár roků zpátky a je vše v pohodě.Super pocit cvičit beze strachu že najednou přestanu vidět.Aj úspěchy ve sportu jsou...Navíc peníze za operaci máš za pár roků zpátky.Ty čočky lezou dost do peněz.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 01. říj, 2009 10:00

wordsworth píše:Navíc peníze za operaci máš za pár roků zpátky.Ty čočky lezou dost do peněz.


Naprostej souhlas :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 04. říj, 2009 16:44

Což to jo...taky jsem promejšlel operaci, jako zápor ale pociťuju výrazný množství lidí, kteří podstoupili operaci a za chvíli to mají zpátky, takže nejen že zase musí nosit brýle nebo čočky, ale navíc mají peníze za operaci v čudu plus platí za nové čočky/brýle s tím že se dioptrie vracejí postupně. Mezi tyhle lidi patří třeba ten moderátor sportu na čt jak plaval přes La Manche či bůhvíkam - Bartůšek myslím že se jmenuje.. Taky jsem někde četl že při více jak 6 dioptriích je ta operace daleko víc riziková.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Gino » ned 04. říj, 2009 16:49

Ono taky ne kazdemu tu operaci povoli (schvali)... nejdriv musis na vysetreni, ktery nehradi pojistovna a stoji neco pres 2000 a po nem ti teprve reknou, zda to jde, nebo ne... taky se na to chystam...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků