Velikost boxerských rukavic

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod mirsv » pát 02. led, 2009 17:41

stanley píše:Jeste se k tobe musim vratit (mirsv). Sparovani s nekym a boxovani v rinku, by melo byt to same. V tom neni rozdil, protoze jestli-ze sparujes s nekym a nejsi v rinku, tak to trosku neodpovida mojim predstavam. Musis pokazde byt v rinku a tim si zvykat na velikost, vyhody a nevyhody omezeneho prostoru. Takze si zvol dle sveho veku a vahove kategorie velikost rukavic. Jakou znacku pouzijes??? Ja uprednostnuji napriklad NATIONMAN. Jsou dobre tvarovane a kvalitni. Palec je u nich prisity kouskem kuze k rukavici, tak aby nedoslo k vylomeni palce pri nepovedenem uderu. Bezpecnost pri trenovani ti nezaruci velikost rukavic, ale pripadne ochranne pomucky, jako helma a hlavne chranic zubu. Chranic by se taktez nemel pouzivat ten nejlevnejsi, ale melo by jit o chranic zubu, ktery se povari (ne uvari) ve vode a jeste za tepla si ho vlozis do ust a vytvarujes primo na sve zuby. Chranic by jsi mel pouzivat pri kazdem cviceni a treninku, tak aby jsi si na nej zvykl a naucil se s nim dychat a nebyl ti na obtiz.
V Thajsku se samozdrejme nekdy setkat muzeme, ale v tuto chvili jsem v Anglii a tak mam cas takto komunikovat. V Thajsku bych toho casu moc nemel.


Ja s tebou vicemene souhlasim,ale uz to asi nebudeme rozebirat,myslim ze by jsme se nehli z mista.Jinak mam rukavice od firmy Bail(12OZ) a jsem s nima spokojenej,palec je u nich taky prisity k rukavici,ale prave jsem premyslel,ze na sparovani bych si koupil aspon 14OZ,a na stinovku,lapy atd nechal tyhle 12 OZ.Jinak se tesim,jestli tu zverejnis nejakej treninkovej plan(myslim ze v jinym threadu se o nem zminujes) rad vyzkousim neco novyho,obcas mivam i takovej pocit,jako ze jsem se zasekl na jednom miste :( ale nevim na kolik je tento pocit objektivni
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

 

Příspěvekod stanley » pát 02. led, 2009 18:23

Ja bych velikost rukavic nemenil, ale to je opravdu na tobe. Co se tyka trenovani, tak je pochopitelne, ze napriklad v zacatcich mas pocit, ze se neco ucis atd... takze trenovani bavi jinak. Postupem casu vsak prejde do kazdodenni rutiny a tak se zda, ze se nikam nehejbes. Prave tet jsem zaslal nekomu druhemu malou cast treninku a cviku. Je to dost slozite pro mne takto vypisovat cviky. Nechci se dostat do rozpisu, jak je znas, ktere jsou sice jasne, ale nakonec kazdy ma vetsinou pocit ze se nikam nehejbe. Ja ti to tet prilozim k tomuto textu co jsem tomu klukovi posilal. Nektere cviky jsem zde jiz na webu take popisoval. To co budes cist a pouzivani toho bude zalezet na tve kondici. Nemohu nikomu napsat trenink bez osobni znalosti,ale tohle jsou proste cviky a casove intervaly ktere ja jsem se naucil v Thajsku, svoji praxi treba i upravil podle potreby zatizeni boxera. Ja vzdy nejvetsi duraz kladu na ramena a toho si jiste vsimnes po precteni. Je to pouze nekolk cviku, ale zaberou 2 hodiny. To je duvod proc vlastne trenovani v Thajsku je 2x denne az po 3 hodinach. Kolikrat se mi ani do trenovani nevesel nacvik taktiky a nektere techniky, takze taktiku s navaznosti na techniku jsem ucil ve dnech odpocinku. Takze tady je tekst co jsem poslal tomu klukovi:
Nevim trosku kam driv skocit, ale nez neco udelam poradne tak par rad. Nechci totis neco vypustit ven, aby mi pak nekdo napsal....
V kazdem pripade by jsi nejmene 2 hodiny pred trenovanim nemel jist a v prubehu trenovani omezit piti vody uplne na minimum a spise vodu pouzit jen na osvezeni. Pri treninku by jsi mel mit v ustech chranic zubu, aby jsi si na naj zvykal a naucil se s nim dychat. Nemel by to byt nejaky pevny chranic, ale chranic zubu, ktery povaris v horke vode a pak si ho zasunes do ust a tim jak je zmekly, tak si ho vytvarovat podle zubu, nez vychladne. Pozor, ne vsechny chranice jsou k tomuto prizpusobeny.
Tet k tomu treninku. Jsou veci co muzes delat sam a nekde si budes muset prizpusobit nacini. Samozdrejme v prvni rade se musis rozhybat. Nejde zde o rychlost, ale roztazeni svalu. Omlouvam se, ale budu vse zkracovat, protoze vysvetleni celeho treninku je opravdu na popsani nekolik stranek, hlavne kdyz se jedna o cviky ktere jsou jednoduche, ale nikdy jsi je nepouzival. Pokud po rozcviceni prejdes na cinky, tak je nejdulezitejsi pro boxera ramena a tedy ramenni svaly. Zacinat muzes s cinkama od 6 kg, 8 kg az po 10 az 12 Kg. Cviky se predevsim tykaji POMALYM predpazovanim prave a leve ruky s cinkou 10 az 15 x. Kolik sad a zavazi si musis upravit podle sve kondice. Nejde zde o nabirani svalu ale o vydrz. Po predpazovani prejdes na POMALY box s cinkama stejne vahy. Pokud s cinkama budes boxovat rychle, tak to ztraci vyznam. Treti cvik je s cinkou 14 az 18 Kg v kazde ruce. Zacinas tak, ze mas ruce podel tela a jednu znich s cinkou zvednes tak, ze paze od tveho tela bude v pravem uhlu a predlokti od paze bude smerovat nahoru take v pravem uhlu. Pest svirajici cinku by tak mela byt asi na urovni kde konci hlava. Takto pak zase stridas pravou a levou ruku. Toto cviceni by ti denne s jednim dnem prestavky melo zabrat nejmene 30 az 45 minut. Prestavky mezi jednotlivejma seriema nedelej prilis dlouhe. Nejde zde o to, aby jsi si poradne odpocinul, ale pouze ulevil svalum. Pak by jsi mel prejit na bricho, aby si svaly opravdu odpocinuly. Nejidealnejsi jsou sedy a lehy. Nevim, jak jsi trenovany, takze zacinej postupne kazdy den navysuj pocet do 100 az 200, to uz budes citit, ze opravdu tvoje brisni svalovina je vytrenovana. Ja uz jsem tohle na vebu popisoval. Brichu by jsi se mel venovat alespon 15 az 20 minut. zezacatku jestli-ze neudelas velky pocet, tak to muzes prokladat klikama a zase se vracet k brichu.
Pote by jsi mel prejit na svihadlo, aby se ti vsechny svaly uvolnily. Ja vzdy trenuji kluky na 6 kol po 3 minutach s minutovou prestavkou. Vse se snazim delat v tomto slozeni, aby si kazdy zvykal na 3 minuty a minutovou prestavku. Ja osobne vedu trenink po svihadle na pneumatiku. To je stara pneumatika asi z AVIE ktera je polozena a ty na ni skaces v boxerskem postoji. Jde zde nejen o skakani, ale o udrzeni rovnovahy. Az si na pneumatiku zvyknes, tak muzes zacit prostridavat nohy. Taktez 6 kol, 3 minuty, 1 minuta prestavka. Vidis, ze jsme jen u par cviku a uz je casove skoro jedna a pul hodiny. To je duvod proc napriklad v Thajsku se trenuje 2 x denne po 3 hodinach, takze skoro 6 hodin denne.
Po tomto cviceni uz se prechazi na zinenku. K tomu je zapotrebi zinenka a nebo kus z ni pripevneny na stene. Tam se boxuje na plnou rychlost 10 az 15 sekund, pak 10 az 15 sekund prestavka a tak se to opakuje po dobu az 3 minut. po te opet 1 minuta oddych a znovu opet 6 kol. Bezne je 15 sekund. Po takovemto zaberu je zapotrebi trosku se odreagovat na pytlu a nebo stinovym boxem. Stinovy box vsak provadet v hodne zpomalenem tempu a predstavovat si soupere co dela, jak bude reagovat a sam podle toho reagovat svojim telem, kroky a udery, ale vse velmi POMALU. Tohle je zasadne cviceni co muzes provadet sam kdyz nejsi na treninku. Bude se ti zdat tezke a mozna i nezvladatelne, ale podle svoji kondice si musis upravit hlavne cviceni s cinkama a postupne navysovani. Kdyz tohle budes zvladat, tak muzeme hovorit o nacviku sily uderu atd... Ver mi, je toho hodne a urcite se to vymyka trenovani v Cesku. Tohle jsou zabery na treninku kde to clovek opravdu musi myslet vazne a kde neni zrovna moc legrace. Svaly te musi bolet a to je ucel. Kdyz boli, tak se s nima neco deje a rostou k potrebam boxera. To znamena, ze boxer neposiluje na maximum zavazi co je schopen unest ale na maximum vytrvalosti co je schopen snest. Taktez si zvolis den a nebo dny, kdy vysadis, aby jsi se nepretrenoval a tim sobe cele trenovani nezneprijemnil. Pro zacatek toho psani uz opravdu necham, protoze jak vidis, tak mas co cist a nad cim uvazovat.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

Příspěvekod stanley » pát 02. led, 2009 19:00

Tak a tet se mne mozna zeptas, kde je trenovani uderu, kde jsou lokty, kopy atd....
Abych predesl tvoji otazce, tak asi takto. U opravdove pripravy boxera mne musis prvne ukazat, ze tvoje kondice je perfektni, aby jsi zvladl dalsi. Pak prijde nacvik zakladnich boxerskych uderu a prace telem. Az mi dokazes, ze tohle zvladnes, tak muzeme pristoupit na pouzivani loktu a pak az na nohy. Az vidim, ze vsechny zakladni kopy a udery zvladas a umis pouzivat telo, tak teprve pristoupime k nacviku seriovych uderu, pridame lokty a kopy. Tohle je tvrda prace nejen pro boxera, ale i pro trenera a dlouhe mesice tvrde driny. Timto zpusobem a muzes mi verit z praxe, te za 4 az 6 mesicu pripravim kdyz k tomu budes mit predpoklady, ze ne jenom vyhrajes mistrovstvi republiky, ale mnohem vic.
A tet ti jeste konecne prozradim proc jsem zastance pouzivani stejne velikosti rukavic na treninku a je to take z praxe a stalo mne to mnoho casu a penez u jednoho boxera. Nechtel jsem o tom psat, abych nekoho neodradil. Muzes byt natrenovany jak chces, zvladat vsechny udery a obranu atd... na perfektni urovni, ale jestli-ze se u tebe projevi strach z rany, tak z tebe nikdy boxer nebude a po prvnim zapase skoncis. To znamena, ze za pouziti chranicu od hlavy az kam chces, ale musi byt v treninku zarazen box na ostro, tak aby si boxer zvykl na to, ze to neni tenis a ze zde se rozdavaji rany a boli to, kdyz se udela chyba. Takze trenink ano, ale poradny a z tohoto duvodu bych asi nebyl nikdy moc dobry trener kondicniho boxu. Verim, ze bych dokazal poradit, ale urcite bych si k sobe musel nekoho pribrat, kdo by se tomu kondicnimu cviceni s klukama venoval vice a ja sam se venoval opravdove priprave boxeru co se rozhodli boxovat profesionalne. Mi se tet bavime kamaradsky a volne. Trenink uz semnou tak moc kamaradsky neni. Samozdrejme pred ci po treninku je legrace, ale jak se zacne trenovat, tak je to drina a toho casu na legraci uz moc neni a hlavne kdyz je termin zapasu atd... Na treninku se i krici, dobry trener dokaze sveho sverence povzbudit a vyburcovat k maximalnim vykonum, kterych by sam pri trenovani nedosahl a samozdrejme musim znat i jine veci kolem sveho sverence, jako napriklad jeho rodinne pomery, soukromi a i pritelkyni ci manzelku, protoze kazdy nekdy potrebuje poradit a podrzet ve vecech co zrovna nemaji nic moc spolecneho s boxem. Hodne treneru rika, ze box neni jen bezhlave mlaceni, ale malo ktrery trener si vlastne uvedomi co to znamena a obnasi. Je veliky rozdil v amaterskem boxu, kondicnim boxu a profesionalnim boxu a tim myslim i samotnou pripravu a trenink.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Ugrasal » pát 02. led, 2009 19:04

stanley: Zajímavý trénink, ale nějak jsem nepochopil tu část s pneumatikou. Navíc pneumatiku ani žíněnku nemám k dispozici a tak se chci zeptat, jestli by jsi nemohl něco takového sepsat i pro mé možnosti, mám k dispozici jen jednoručky (nastavitelné 2,5 kg - 10 kg na každé), boxovací pytel s rukavicema, švihadlo a vlastní tělo. Ještě by se samozřejmě našli nějaké možnosti venku ve vesnici (sprinty do kopce na nohy atd.). K tomu bych samozřejmě běhal. Je to možná ode mně dost troufalé, ale mohl by jsi mi trocho pomoct s tréninkem ? Nějak to rozvrhnout a skloubit se školou (cca 2 hodiny volného času denně, víkendy volné) ? Nijak na tebe netlačím, jen se ptám, nechci vypadat nezdvořile...
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Ugrasal » pát 02. led, 2009 19:05

překlep
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod stanley » pát 02. led, 2009 19:27

Z toho co jsem ti poslal, tak tam mas vetsinu cviku co muzes provadet s vyjimkou pneumatiky. Ta se polozi, stoupnes si na ni do boxerskeho postoje a zacnes skakat. Az nekolikrat z ni spadnes, tak zjistis, ze to neni zase tak jednoduche, ale rychle se to naucis a pak poznas, jak je to dobre na zpevneni kotniku, litek atd.. vcetne stability. Jinak u cviku co jsem ti zaslal mas i casove intervaly a pocty. Behani jsem tam nezaradil, ale to uz zase zalezi na tobe kdy si pujdes zabehat zda po treninku a nebo pred. Jestli, ze nemas moznost pneumatiky, tak alespon svihadlo. Musi se vsak jednat o skakani, tak ze se zapotis, to znamena rychle. Zinenku nemas, ale kdyz ti nekdo pridrzi pytel, nebo si ho zafixujes ke stene, tak ti poslouzi jako zinenka.
Tet jen znovu cti muj predchozi text a vypisuj si jednotlive cviky, pocty a cesove intervaly a budes mit sestaveny trenink, ktery uz si pak sam upravis podle sve kondice a postupne budes navysovat.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Ugrasal » ned 04. led, 2009 15:45

Tak jo, začnu s tímhle tréninkem, ale potřebuju ještě něco. Jelikož nemám nikde poblíž toho trénéra, tak potřebuju, aby mi ho někdo alespoň částečně nahradil. Myslím, že trénink fyzičky a nácvik techniky by měl probíhat neustále, zvlášť teď na začátku. Takže díky za ten trénink, budu na sobě tvrdě makat, ale potřebuju fakt ještě nějak technicky usměrnit. Jako nějaké rady o krytu, úderech, úhybech, práci nohou atd. Na netu by se sice něco našlo, ale Vám věřím víc, něž nějakým zahraničním "boxerům" na Youtube. Takže prosím o nějaké jednoduché vysvětlení, prostě částečně nahradit toho trenéra, jestli by to šlo...
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod stanley » pon 05. led, 2009 0:57

Tak to bude trosku vetsi problem. Popisovat techniku je velmi slozite. Mohu reagovat postupne na nejaky tvuj dotaz pro upresneni, ale technika sama o sobe je tak obsahla, ze to proste lze ukazat na miste a pak popripade dovysvetlit a upravit. Ja se chystam dat dohromady nejake CD co se tyka treninku, ale to jeste potrva. Samozdrejme take zalezi, ze ne kazda technika kazdemu pasuje. Nekdo je vyssi, nekdo na nohach rychly, proste opravdu to by bylo na roman, ale jestli chodis do klubu v Cechach a ucis se techniku a neco se ti nezda a nebo pro tebe nepracuje co te tam uci, tak se mohu pokusit poradit.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

Příspěvekod kwaicheng » pon 09. lis, 2009 18:20

http://www.budosport.cz/?p=productsMore&iProduct=292

Tak říkáte chlapi, že tyhle pytlovky jsou dobrý? Oni je amjí na stránkách docela vychválený...mě doceladěsí ta "struna" pod prstama...nemůže se to nějak posrat a probodnout ti to ruku? A vůbec tam není velikost...to je jen jedna velikost?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod toddb » úte 10. lis, 2009 8:03

Kaslete na boxerky, kazdej spravnej sparring ma bejt vedenej bez rukavic a do bezvedomi cvicence, to je jedina spravna cesta! (Ja pouzivam 12ky Lonsdale).
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Velikost boxerských rukavic

Příspěvekod retroman » pát 11. srp, 2017 19:00

Na tréninky jsou 12oz rukavice podle obecně ideální. Do zápasu pak bývají předepsané 10oz (pro kickbox, k-1 rules a thaibox), takže kdo chce trénovat i závodit (a zároveň ušetřit), může si rovnou pořídit 10oz rukavice.
Postupně tvořím web s informacemi pro úplné začátečníky v bojových sportech http://boxerske-rukavice.cz
Uživatelský avatar
retroman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 11. srp, 2017 18:56
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků