Boxerský start...

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod stanley » pon 05. led, 2009 1:20

Jen maly dodatek. Smat se vysmivat se nekomu, to je hloupost a tak si myslim, ze by se to zde vubec mezi rozumnejma lidma nemelo ukazovat. Jinak co se tyka vesnickeho klubu a nebo ve meste. Na tom vubec nezalezi. Podstatna je kvalita a rozum trenera. Ten vse muze zacit u kazdeho tim dobrym smerem a nebo take naopak. Tento web vsak kazdemu poslouzi, aby si sam mohl overit a zeptat, zda co se kde uci ma vyznam a take kazdy sam na sobe pozna zda mu technika co ho kdo uci vyhovuje. Musite si kazdy uvedomit, ze nikdo neni stejny. Nekdo je vysoky, nekdo rychly na nohou a nekdo zase je takovy talent, ze proste mu staci neco jednou ukazat a pasuje mu to na miru a nekdo dokonce dokaze jiz sam co se tyka techniky uvazovat a studovat sveho soupere, studovat ostatni zapasy atd... Takze to je individualni. Co se tyka rovnatek, tak to je opravdu otazka. Jak jsem jiz psal, tak ne vsechny chranice na zuby jsou vhodne. Rad bych timto zjistil, jake chranice se vubec v Cesku bezne pouzivaji. U rovnatek bych se opravdu poradil s lekarem a chranic vzal ssebou aby vedel o cem mluvis. V kazdem pripade kdyz se budu opakovat, tak NIKDY nelze pouzivat nejaky universalni chranic. Musis pouzivat takovy, ktery kdyz si ho prineses domu das do vody, povaris (ne uvaris) a pak za tepla vlozis do ust a poradne si tam chranic vytvarujes podle tvaru zubu, tak aby ti v ustech nebyl na obtiz a poradne sedel.
Jinak kdyz s nekym trenujes, tak musis delat rozdil, kdy se spolecne s partnerem ucite techniku a kdy si chces overit zda technika pracuje. Je VELICE dulezite aby jsi zjistil, ze se nebojis rany, ale to neznamena se nechavat mlatit do hlavy atd... Od toho by mel byt natolik zodpovedny trener, ktery te postavi s nekym na tve urovni, tak aby nedoslo k nepotrebnemu zraneni a pritom se jednalo o plny kontaktni trenink. Vim, ze v mojim textu od zacatku co jsem zde zacal psat v mnoha smerech a nebo alespon v nekolika nemohu s postupem nekterych treneru souhlasit, ale kazdemu z vas alespon v pocatku nezbyva nic jineho, nez svemu trenerovi duverovat a ridit se jeho radama. Neco jineho je, si jeho rady prodiskutovat zde, kdyz mas nejakou pochybnost a nebo ti to proste nesedi.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

 

Příspěvekod Dalt » pon 05. led, 2009 10:17

Ugrasal: jeste k chranicum a rovnatkum - mam v rodine zubniho laboranta, tak jsem delal takovej "pruzkum trhu" :) a bohuzel te moc nepotesim - on totiz neni problem v chranicich (ten zkratka vytvarujes i na rovnatka), ale hlavni problem je v samotnych rovnatkach - jsou totiz dost citlivy na narazy a muzou se lehce poskodit (nehlede na poraneni dasni atd) - tzn mel by ses, po dobu co budes nosit rovnatka, vyvarovat tezkych uderu na hlavu (holt 2 roky bez ostrejsiho sparovani... :? )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod DaveStone » pon 05. led, 2009 10:23

Co se týká kvality vesnického klubu, nepodceňoval bych ji jen proto, že se jendá o vesnici. U nás na okresu byl kdysi oddíl sebeobrany v malé vesnici a vyšli z něj lidi daleko líp připravení než ve škole jednoho tradičního b.u. u nás ve městě.

Jinak co se týká dojíždění autobusem, gymnázia a tréninků. Nechci být pesimista, ale dovedu si to živě představit. Sám jsem byl věčně dojíždějící člověk (na gympl i V© jsem dojížděl 10 let, jedna cesta komplet zabrala tak 90 minut - čili 3 hodiny denně jenom doprava do školy a dom.) Chtěl jsem chodit na jedno b.u. ale když jsem zjistil, že to obnáší vstávat v půl šesté ráno, napakovat si jeden bágl s věcma do školy, druhý s věcma na trénink a třetí plný jídla a pití a takto ověšený jak vánoční stromeček vyrazit na vlak do školy, ze školy zase na vlak, z vlaku na trénink, po tréninku dom kam jsem se dostal ve 21 h večer tak jsem to po krátkém čase vzdal.

Co se týká učení v autobuse - teď je ve 4 odpoledne tma jak v pytli. Baterka asi bude nutná... I tak já se jednou pokoušel číst v autobuse na dálnici a na těch pražcích jsem to brzo zabalil. Bo bych brzo přišel o oči.

Další věc je, že kdo takto tvrdě trénuje, potřebuje kvalitní stravu. Pokud nemá metabolismus jako můj bývalý spolužák, který nejedl nic a přesto měl atletickou postavu jaxfiňa...
Nevím jak vy, ale já když jsem takto furt v trapu a spím jen 5-6 hodin denně tak pěkně hubnu a slábnu...

A do toho ještě přibudou řečí rodičů typu: "Hlavně se soustřeď na školu, box tě neživí."

Nechci být demotivující, jenom píšu svoje praktické zkušenosti.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Ugrasal » úte 06. led, 2009 22:52

http://www.box-spartakus.cz/
Tak tohle mám 10km od školy. A to jsem myslel, že jsem v koncích. Jsem se k tomu dopídil jak Sherlock Holmes :lol:
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod farmer » pon 20. dub, 2009 19:12

ukropcany píše:Pár tipov od šampióna... "A Free Boxing Lesson with Oscar De La Hoya"

http://www.youtube.com/watch?v=cupSRCc58E4


To je super!! Zrovna dneska jsem o něčem podobném přemýšlel, jestli je nějaká teorie o taktice při zápase, nakolik třeba při útoku ustupovat, kdy vyrazit do protiútoku apod. Vyloženě to nepotřebuju, nezápasím, ale někdy mám pocit, že se při sparringu nechávám od jednoho konkrétního člověka tlačit, přitom on je na tom fyzickými dispozicemi relativně hůř, ale prostě má větší vůli, srdce.. nevím, dává mi zabrat 8)
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod cohen » pon 27. dub, 2009 13:36

par otazociek k boxu v Bratislave:
1. kolko klubov tu existuje a kde maju treningy?
2. potrebujem odporucit predajnu/e, v ktorych je mozne kupit chranice na zuby, ruky, atd. a je mozne si tam tie veci aj fyzicky vyskusat
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod cohen » pon 27. dub, 2009 14:13

vdaka za tip, tie predajne pozriem snad este dnes.
ale snad nie je len jeden klub v celej BA? ;) kamos mi spominal nejaky klub v Dubravke, ale najradsej by som bol nejakemu v Starom meste alebo Ruzinove...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod kabar » pon 17. srp, 2009 12:37

Ahoj, mám dotaz na klub boxu v Praze, nejlépe kolem Prahy 10, kde by se vyučovalo i v brzkých hodinách(7:00). Rád bych docházel na hodiny klasického boxu, popřípadě thaiboxu. Jelikož jsem začátečník, byl by dobrý klub, kde se začátečníkům věnují i v pokročilém věku 25, neboť mám 187 cm a 95 kilo a to by na trénink s dětma asi moc nebylo.
Děkuji Vám za nasměrování na případné kluby.
kabar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. čer, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků