Dotaz ohledně krytu v boxu

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Dotaz ohledně krytu v boxu

Příspěvekod nekdojiny » pon 29. pro, 2008 18:21

Zdravím a přeji krásné svátky,
má otázka je jednoduchá: trenér nás učí při obraně srážet údery, což je podle mě skvělé u lehčích soupeřů, ale je možné to používat i na těžší váhy? Nebo se v tomhle případě raději zabalit nebo uhnout? PS: Box dělám kondyčně a vážím 70kg při 184cm....
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

 

Příspěvekod nekdojiny » pon 29. pro, 2008 20:11

Dobre, a u takového chalana s velkou razancí, má smysl to srážení a dá se to naučit?
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod nekdojiny » pon 29. pro, 2008 21:43

díky za vysvětlení, hned na dalším tréninku to vyzkouším na tom největším borci co tam bude :lol:
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Jendis » úte 30. pro, 2008 8:58

ukropcany píše:keď naskočí do úderu 70kilový chalan, môže mať väčšiu razanciu ako z miesta od 100kilového...


viz třeba Melvin Manhoef...... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ynseminator » úte 30. pro, 2008 9:24

Jendis píše:
ukropcany píše:keď naskočí do úderu 70kilový chalan, môže mať väčšiu razanciu ako z miesta od 100kilového...


viz třeba Melvin Manhoef...... :twisted:

Tfuj toho nemam rád. Navíc mě celkem překvapilo jak vlastně obhajoval to, že Hari ve finále K-1 letos šlápl na hlavu Bonjaskymu.
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod Genesis » úte 30. pro, 2008 11:10

Ynseminator píše:
Jendis píše:
ukropcany píše:keď naskočí do úderu 70kilový chalan, môže mať väčšiu razanciu ako z miesta od 100kilového...


viz třeba Melvin Manhoef...... :twisted:

Tfuj toho nemam rád. Navíc mě celkem překvapilo jak vlastně obhajoval to, že Hari ve finále K-1 letos šlápl na hlavu Bonjaskymu.


Co o tom řikal?

Jinak včera sem viděl na Eursportu ten zápas a nedivim se, že to Remym tak otřáslo, protože to podle mě nebylo nejhorší, že dostal ránu do obličeje, ale to, jak mu pak hlava bouchla o podlahu ringu, která není nejměkčí, navíc, když Hari váží 100 kilo.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Ynseminator » úte 30. pro, 2008 13:18

ukropcany píše:
Ynseminator píše:Tfuj toho nemam rád. Navíc mě celkem překvapilo jak vlastně obhajoval to, že Hari ve finále K-1 letos šlápl na hlavu Bonjaskymu.
Sa divíš? Po tej bitke, čo od Bonjaskyho dostal... :wink:


To je fakt. Ne a ne se na nej poradne dostat. Namachrovanej az na pudu, tak mu holt slapnul na hlavu.
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod Ynseminator » úte 30. pro, 2008 13:22

Genesis píše:
Ynseminator píše:
Jendis píše:
ukropcany píše:keď naskočí do úderu 70kilový chalan, môže mať väčšiu razanciu ako z miesta od 100kilového...


viz třeba Melvin Manhoef...... :twisted:

Tfuj toho nemam rád. Navíc mě celkem překvapilo jak vlastně obhajoval to, že Hari ve finále K-1 letos šlápl na hlavu Bonjaskymu.


Co o tom řikal?

Jinak včera sem viděl na Eursportu ten zápas a nedivim se, že to Remym tak otřáslo, protože to podle mě nebylo nejhorší, že dostal ránu do obličeje, ale to, jak mu pak hlava bouchla o podlahu ringu, která není nejměkčí, navíc, když Hari váží 100 kilo.


Říkal něco v tom smyslu, jako že se Hari těšil na fight s Bonjaskym, a že když na ten fight došlo že se mu nemohl pořádně dostat na tělo, že má Bonjasky dobrou obranu a že mu všechny útoky odrážel a že ho to nasralo a že se vlastně není čemu divit že todle Hari udělal. Nevím jak to přesně řekl, nepamatuju si to, ale něco v tomhle smyslu. Hari s Manhoefem (Slovinsky o něm řekl že je malej a škaredej :lol: ) se k sobě celkem hodí no :?
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod Jendis » úte 30. pro, 2008 14:05

Manhoef je fighter.....bulldog......a na svou výšku a váhu to dost štípe . Hari je vypatlaná hlava a podle mne byl hodně přemotivovanej.....magor.

Na druhou stranu...nikdo mne nepřesvědčí o tom,že Bonjasky byl úplně out a nemohl po 5 minutách jet dál.....jak řekli LeBaner a Aerts....oni by se zvedli a šli ho rozštípat.....Manhoef doslova řekl,že by vylít a šel ho za to zabít.Představte si,kdyby tohle udělal Abidimu.....ten by nehnul brvou,jen by se postavil a jelo by se dál.....v Pride se děly horší akce......


Já ho dal jako příklad,protože,stejně jako Black Sniper MacDonald,jsou kluci,oproti těm supertíhám,lehcí a malí a stejně jim to padalo..... :wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ynseminator » úte 30. pro, 2008 14:27

Jendis píše:Manhoef je fighter.....bulldog......a na svou výšku a váhu to dost štípe . Hari je vypatlaná hlava a podle mne byl hodně přemotivovanej.....magor.

Na druhou stranu...nikdo mne nepřesvědčí o tom,že Bonjasky byl úplně out a nemohl po 5 minutách jet dál.....jak řekli LeBaner a Aerts....oni by se zvedli a šli ho rozštípat.....Manhoef doslova řekl,že by vylít a šel ho za to zabít.Představte si,kdyby tohle udělal Abidimu.....ten by nehnul brvou,jen by se postavil a jelo by se dál.....v Pride se děly horší akce......


Já ho dal jako příklad,protože,stejně jako Black Sniper MacDonald,jsou kluci,oproti těm supertíhám,lehcí a malí a stejně jim to padalo..... :wink: :idea:


Naprostej souhlas. O Bonjaskym se říká že největší herečka v K1 a taky kvůli tomu neni mezi ostatníma fighterama nijak extra oblíbenej. Ale to co udělal Hari je prostě prasárna a i když v jinejch soutěžíc se třeba může tak sem to prostě nepatří. Co se týká Manhoefa, ja ho jen proste nemám rád, těžko číct proč ale prostě mi nesedí :) MacDonalda jsem viděl live na první K1 v Praze a ač prohrál, bylo to paradní pokoukáníčko :)
BTW Hari má snad domluvený nějaký zápas MMA ale bohužel nevím s kým ani kdy. Říkali to běhěm toho finále teď o víkendu, tak tam si hari užije šlapání na hlavu až až jen aby měl příležitost :twisted:
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

 

Příspěvekod TongPo » úte 30. pro, 2008 14:47

Ynseminator píše:
Jendis píše:Manhoef je fighter.....bulldog......a na svou výšku a váhu to dost štípe . Hari je vypatlaná hlava a podle mne byl hodně přemotivovanej.....magor.

Na druhou stranu...nikdo mne nepřesvědčí o tom,že Bonjasky byl úplně out a nemohl po 5 minutách jet dál.....jak řekli LeBaner a Aerts....oni by se zvedli a šli ho rozštípat.....Manhoef doslova řekl,že by vylít a šel ho za to zabít.Představte si,kdyby tohle udělal Abidimu.....ten by nehnul brvou,jen by se postavil a jelo by se dál.....v Pride se děly horší akce......


Já ho dal jako příklad,protože,stejně jako Black Sniper MacDonald,jsou kluci,oproti těm supertíhám,lehcí a malí a stejně jim to padalo..... :wink: :idea:


Naprostej souhlas. O Bonjaskym se říká že největší herečka v K1 a taky kvůli tomu neni mezi ostatníma fighterama nijak extra oblíbenej...


Hele kluci - K1 je sportovní zápas podle pravidel, který ten vypatlanec Hari hrubě porušil. Za něco takovýho měla přijít okamžitá diskvalifikace, že tam rozhodčí nechali Remyho tak dlouho povalovat, než toho debila Hariho konečně diskvalifikovali, bylo fakt trapný... :? Holt politika = prachy. Osobně si také myslím, že Remy nebyl až tak otřesenej, ale poslechl pokyny ze svýho rohu a zůstal ležet. Vůbec bych tu neřešil, o kolik to přifilmoval. Jinak koukám, že se vám to vy bouchači z bezpečí za klávesnicí vašeho PC hodnotí pěkně... :roll: Vy osobně by jste pokračovali v zápase s magorem, kterýmu takhle vytekly nervy a čekali, co udělá za další faul :?:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 30. pro, 2008 15:29

4Tong Po - proč to zase stavíš do osobní roviny????Co já vím,co bych dělal,kdybych v tom ringu stál????( Pouze jsem odcitoval,jak se nechali slyšet lidi jako LeBaner,Aerts....Manhoef.....a že to přihrál.....přihrál. Pravidla Hari porušil,o tom žádná....rychlá diskvalifikace ale ne.....Novotný s Domincem to vysvětlovali,proč ne.)
To nesmím napsat svůj pohled na věc,aby se Tě to náhodou nedotklo??? Zase se prober.....:wink:


Sám víš,jak Tě dokáže kolikrát nějaká prasárna nakopnout(zas na druhou stranu člověk musí ocenit,že Remyho nechytil amok....:twisted: )....



4Ynseminator - má jít MMA zápas s Overeemem......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Toman » úte 30. pro, 2008 15:42

Jendis píše: 4Ynseminator - má jít MMA zápas s Overeemem......


Zatím mají jít spolu k-1 rules, co bude dál se ještě neví, možná MMA.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 30. pro, 2008 15:43

Toman píše:
Jendis píše: 4Ynseminator - má jít MMA zápas s Overeemem......


Zatím mají jít spolu k-1 rules, co bude dál se ještě neví, možná MMA.


díky za doplnění,já myslel,že MMA fight.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » úte 30. pro, 2008 16:24

Tomu chystanýmu zápasu Hari vs. Overeem moc nerozumím, podle K-1 je to asi skoro 100%Hari a podle MMA zase 100% Alistair
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 30. pro, 2008 16:28

jsme tu těžce OT......omlouvám se zakladateli vlákna a prosím Makota,aby to tu rozseknul a hodil to samostatně.Děkuji moc.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Panda » úte 30. pro, 2008 20:18

A já se přidám se svou troškou do mlýna než to Makoto rozsekne:
1. Remi todle nahrál už podruhé poprvé to bylo také ve finále s Bobo Sapem, upně samý scénář, a k tomu že to přihrál se dokonce později i veřejně přiznal http://www.youtube.com/watch?v=gP93CaB75h4
2. Remi vždycky když spadne drži provokativně dvoják a kouká na soupeře a balí se jako kdyby pokračoval v boji, takže v tom adrenalinu se nedivím že mu tam někdo na takové vyzývavé gesto ještě jednu pošle-navíc je jasně vidět že to jsou rány do připraveného soupeře a ne nečekaný suckerpunch, takže by ho měl ještě navíc ve velkých rukavicích na zemi v klidu ustát.
3. Kdybych jak už tu někdo psal měl tu psychiku, udělal bych to uplně stejně jako Remi, jednak pokračovat s pošukem ve fightu není zdravé, jednak takové peníze za 5ti minutový herecký výkon neberou ani v Hollywoodu.
4. Hari je pako že si neuvědomil že je ve finále K1 a že ho to bude stát titul a možná i něco víc a pokud se nenaučí ovládat nezaslouží si titul, s výsledkem 100procentně souhlasím

Edit.: ještě mě napadlo, pro pořádný headstomp, koukněte na 3:00 http://www.youtube.com/watch?v=U-YoSJ9M ... re=related :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 30. pro, 2008 20:53

Badr...momentálně je v Japanu velmi oblíbený...BadBoys vždy táhnou.....nic to ale nemění na faktu,že finále letošní K-1 totálně posral....talentu má na rozdávání,ale je to <>.......

4TongPo...i když bych asi dostal po hubě,klidně bych mu to řekl do xichtu....páč je.....a nějak nemám problém říkat,co si myslím. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

odpoved na kryt v boxu

Příspěvekod stanley » stř 31. pro, 2008 7:01

Ahoj. Asi te budu muset trozku zklamat. Trenovanim boxu (v zahranici) se venuji jiz dlouha leta, ale to neni podstatne. Jestli-ze mas zajem o muj nazor, tak obrana srazenim uderu je ta nejhorsi co muze byt a prakticky ji zadny zkuseny boxer nepouziva a dobry trener nedoporucuje a tim tedy neuci. Pri treninku MOZNA mas ten postreh a nejsi moc unaveny, ale cim vice kol odboxujes, tim tvuj postreh pujde dolu a srazet udery budes velice tezce. To znamena, ze se netrefis do protivnikovi ruky a nebo az ji schytas. Dalsi vec, je, ze pri srazeni jeho ruky kdyz se ti to povede, tak se odkryjes a jsi jako terc a tvuj protivnik te podejde a ty pujdes k zemi. Nejlepsi obrana je predklonem ve svyhu se rane vyhnout a zaroven atakovat druhou rukou a okamzite uskocit pro pripad ze se netrefis. Jestli-ze protivnik bude utocit levackou, vykryvej mu uder predloktim obema rukama u sebe a tak si ho otestuj a nech ho to udelat nekolikrat. Az si bude jisty, ze mu to prochazi, tak proved predklon, tim bude prekvapeny a hned mu ji tam vloz. Srazet uder muzes jen kdyz jsi v dostatecne vzdalenosti od soupere, tak ze nema sanci te trefit i kdyby jsi mu ruku nesrazil. V tom pripade mu pravackou nadalku sraz silne ruku, tak aby jeho levacke tvojim srazenim prekrizila jeho telo, pravou nohou zaroven poskoc, tak aby jsi se ocitl po jeho leve strane a ve svihu mu dej uder pravackou na jeho levou stranu hlavy. To znamena, ze tvoje prava ruka dela jako by prvne maly ale SILNY krouzek pri kterem mu srazis uder a ihned pri poskoku na jeho levou stranu jde tvoje pravacka do velkeho kruhu a dava silny uder na dalku ve svihu na jeho hlavu.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » stř 31. pro, 2008 10:32

Teda panove...

Hari se ustrelil a zapomel, ze Remy lezi na zemi (holt videl ten dvojak a to je pro nej jako cervenej hadr pro byka, jak psal Panda) a vy se tu hned prebijite kdo pro nej vymysli lepsi privlastek? Magor, vylizanec, vypatlana hlava, picus, posuk, bezmozek.... ???

Safra co to s vama je. Jasne, porusil pravidla, byl za to docela pekelne potrestanej, ale bezmozek to urcite neni (nebo ho nekdo z vas zna osobne?). Kdyby tam pak besnil a slapal po Remym dal a zautocil i na rozhodciho - to by byl bezmozek k pohledani, to jo, ale netreba delat z komara velblouda. Ja teda osobne nevim o jeho dalsich vystrelcich, videl jsem pouze par jeho zapasu.

Myslim, ze potrestanej byl dost (prisel o tituly a vsechny penize + ostuda). Nebyt to finale K-1, tak se o tom ani nemluvi. Badra povazuju za budoucnost, jak se mlatili s Zimmermanem, to byla parada! :o)

Melvin Manhoef je, jak psal Jendis, Bulldog - ma me sympatie, pac to ma jako boxer s tema kopajicicma obrama asi nejtezsi a presto se snazi. S Badrem jsou to kamaradi a presto rekl, ze to, co Hari udelal, nebylo spravne. To, ze dodal Remyho pasivitu a vynikajici obranu, kterou dostaval Hariho do silenstvi, to jen rekl to, co jsme vsichni videli :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků