Krizacke vypravy

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod fakt » ned 01. bře, 2009 21:47

pk píše:Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám se tedy znovu: myslíte si, že nebýt "vměšování" usa, nechali by islámští fundamentalisté ostatní svět na pokoji?

...


Islámští fundamentalisté jsou to poslední co USA,RUSA atd zajímá. Islámský svět byl stokrát vstřícnější vůči "křesťanům" než obráceně. Nepamatuji se, že by někdy v historii USA nějakou válku vyhráli, pokud nejde o udržování války samotné a principu, jak na ní vydělat. Rath není fašista. On jen popisuje dodnes platné principy.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod Genesis » ned 01. bře, 2009 22:09

fakt píše:
pk píše:Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám se tedy znovu: myslíte si, že nebýt "vměšování" usa, nechali by islámští fundamentalisté ostatní svět na pokoji?

...


Islámští fundamentalisté jsou to poslední co USA,RUSA atd zajímá. Islámský svět byl stokrát vstřícnější vůči "křesťanům" než obráceně. Nepamatuji se, že by někdy v historii USA nějakou válku vyhráli, pokud nejde o udržování války samotné a principu, jak na ní vydělat. Rath není fašista. On jen popisuje dodnes platné principy.


USA nevyhráli obě světový války? Několik válek v 19. století. Válku v Korei? To asi studuju úplně jinou historii než znáš ty.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod fakt » pon 02. bře, 2009 8:33

[quote="Genesis"
Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám .[/quote]

USA nevyhráli obě světový války? Několik válek v 19. století. Válku v Korei? To asi studuju úplně jinou historii než znáš ty.[/quote]

To asi studuješ. A pro nedávné datum Tvého Genesis se nezlobím.
V Korei vyhráli stejně jako ve Vietnamu, Iráku, Afgánistánu, Africe, Jižní Americe atd.
USA vyhráli akorát ve válce světových stran a na měsíci. Ten už dokonce rozprodávají.
Nejlépe jim však jdou útoky na nehybné objekty. Hlavně ty, které spadají do kritické infrastruktury. Nechci jmenovat, protože to nebyli jen fabriky u nás, elektrárny v Jugošce, státní poklad v Irá... ale vlastně všude.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pk » pon 02. bře, 2009 8:45

Fakt: mne příliš nezajímá, co bylo - zajímá mne především to, co je teď. A teď je to tak, že nebýt "policajta" usa, dávali by nám arabové nesrovnatelně větší čočku než nám dávají.
Zrovna tak pro mne nejsou podstatné důvody, ale výsledek - a ten je, že se cítím bezpečněji.

Nic, nechal jsem se vtáhnout do flamu, což jsem nechtěl, takže už se budu snažit nereagovat, hlavně na některé nenávistníky :-)
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » pon 02. bře, 2009 10:06

pk píše:Fakt: mne příliš nezajímá, co bylo - zajímá mne především to, co je teď. A teď je to tak, že nebýt "policajta" usa, dávali by nám arabové nesrovnatelně větší čočku než nám dávají.
Zrovna tak pro mne nejsou podstatné důvody, ale výsledek - a ten je, že se cítím bezpečněji.

Nic, nechal jsem se vtáhnout do flamu, což jsem nechtěl, takže už se budu snažit nereagovat, hlavně na některé nenávistníky :-)


Klid. Tohle není žádný flame. Nikdo nikomu nenadává. Pouze si tu vyměňujeme novinové ústřižky.
Jen mi prosím bez flamu napiš jakou Ti Arabové dávají čočku. Mě kromě písniček Sámera nic nenapadá.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » pon 02. bře, 2009 10:09

pk píše:Fakt: A teď je to tak, že nebýt "policajta" usa, dávali by nám arabové nesrovnatelně větší čočku než nám dávají.
:-)


Jedna hospodářská.
Arabský svět je hlavním dodavatelem ropy.
O bezplatné distribuci luštěnin nic nevím.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Genesis » pon 02. bře, 2009 10:24

fakt píše:[quote="Genesis"
Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám .


USA nevyhráli obě světový války? Několik válek v 19. století. Válku v Korei? To asi studuju úplně jinou historii než znáš ty.[/quote]

To asi studuješ. A pro nedávné datum Tvého Genesis se nezlobím.
V Korei vyhráli stejně jako ve Vietnamu, Iráku, Afgánistánu, Africe, Jižní Americe atd.
USA vyhráli akorát ve válce světových stran a na měsíci. Ten už dokonce rozprodávají.
Nejlépe jim však jdou útoky na nehybné objekty. Hlavně ty, které spadají do kritické infrastruktury. Nechci jmenovat, protože to nebyli jen fabriky u nás, elektrárny v Jugošce, státní poklad v Irá... ale vlastně všude.[/quote]

No já nevim jak ty, ale já kdybych s někym válku tak mu taky nejdřív zničim infrastrukturu. Takže je to naprosto pochopitelný a z vojenskýho hlediska na tom nevidim nic divnýho.

Prostě bez amíků a jejich zásahů v posledních 100 letech by dnešní svět nejspíš vypadal docela jinak a troufám si říct že o dost ošklivějc. A to házení špíny na ně, když řikáte A, řekněte i B, jako třeba při jaký příležitosti udělali ty hrozný špatnosti, jaký to mělo globální následky a tak dále, ptže takhle můžu říct třeba: Izrael bombarduje univerzitu, je to zlo. Ale pokud k tomu dodám, že v tý univerzitě je sklad raket, tak už to má úplně jinej rozměr.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod RBR » pon 02. bře, 2009 11:05

Genesis píše:Já vám to nechci brát, ale sověti by bez američanů němce sotva porazili. Prostě amíci vytáhli Evropu z obou světovejch válek, to jim už nikdo nevezme a je to fakt. A už jen za to bysme jim měli bejt vděčný a ne na ně házet špínu, ptže je to moderní a nosí se to.


Pravda je, že pomoc amíků sovětům v WWII nebyla až tak veliká, jako že přišla v pravý čas. Pokud si pamatuji dobře, tak tam dodali tak cca 10 až 20% potřebného válečného materiálu. Nicméně v počátcích války to sovětům hodně pomohlo. Spíš než matrošem jím pomohli tím, že se sověti dostali k technologiím a informacím, které dosud neměli. Nezapomeňte, že je se je západní svět snažil držet ve 30 létech v izolaci, tím je nepřímo donutil úspěšně spolupracovat s třetí říší (Němci u nich prováděli vše co měli Veirsailskou smlouvou zakázané, výměnou za technologie atd.).
Jinak aktivní účast USA v WWII byla hodně dlouho na vážkách. Nebýt Pearl Harboru tak by si na ní pouze tvrdě mazali kapsu. Churchil vynaložil hodně úsilí než je dostal do války.
Jen pro zajímavost pokud se podíváte na statistiky, tak počet padlých v WWII má Československo vyšší než USA, přitom ČSR se vzdala a nebojovala. :? :wink:

Celkově necítím žádnou vděčnost Amíkům za jejich účast v obou válkách. V první si počkali až účastníci střetu vyčerpají, pak začali finančně dojit jednu stranu konfliktu (nebo si myslíte, že dodávky byli zadarmo?) a potom pustili do Evropy malý relativně kontingent vojáků, který nijak ojensky válku nerozhodnul. Tu rozhodla blokáda. Díky první světové se dostali mezi světové velmoci a otevřeli si cestu na trhy bývalých koloniálních velmocí.

V druhé světové by realizovali obdobný scénář jak v první, nebýt japonců. Opět na konfliktu skvěle vydělali a stali se supervelmocí.
Takže za co mám být vděčný? Vše co vložili dostali zpět i s úroky.

Nejsou bez chyby, ale na světový poměry jsou ještě ta lepší možnost a radši budu ve sféře vlivu nějakýho amíka než Putina.


Nejsou žádná lepší možnost, jsou naprosto stejní jako rusáci. Ani jednomu na nás nezáleží, jsme lehce odepsatelná položka. Už to několikrát potvrdili. Stačí na vzpomenout na 1948, to myslím ještě sověti neměli jadernou zbraň a přesto nás hodili přes palubu. V 68 se jich sověti před invazí zeptali na to co udělají a výsledek znáš. Když šlo o Kubu a sovětské rakety tak sebou mrskali úplně jinak.

Neboj se svět by si poradil i bez nich. Objevil by se jiný žralok, který by ochotně převzal jejich roli.

RBR

PS: Jsme malý národ uprostřed Evropy tak nám hold nezbývá, než se přidat k momentálně silnějšímu. Akorát by jsme mu nemuseli tak očividně lézti do pozadí, všeho s mírou :lol:
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod PC » pon 02. bře, 2009 11:44

Vida, chvili tu jeden a neni a 8O 8O
Nebudu se moc rozepisovat, v podstate bych asi opisoval znovu co pise Luen, Ucrop a ted to celkem pekne vystihl RBR.
Ja bych jen rad dodal, ze USA nehrajou zadnyho svetovyho policajta, to si jen tak nazvali tu svou dobyvacnou politiku a povedlo se jim to vnutit celymu svetu. Nikdy jim neslo o nejakou demokracii, resp ano, ale tu jejich tzn. nastup korporaci do ekonomiky danne "problemove zeme". Jak rekl Zbygniew Brezinsky: "Horsi nez byt nepritelem USA je byt pritelem USA" (treba Saddam by o tom mohl vypravet, ale uz nezije, nicmene jeho u moci drzeli USA docela dlouho, pak se zajmy zmenili a ouha mas tam ZHN, tak si na rade, Taliby podporoval proti Rusum kdo? A kdo je dneska potira? (Hlavne nepiste, ze tenkrat to byl spravedlivy boj a dneska se jedna o potirani terorismu) Takto by se dalo pokracovat dal)
Neobhajuji Rusko, to je stejna pisnicka v blede modrym. Me celkove jen trosku vadi ten silenej klam, v kterym jedou nase media a potazmo spolecnost. Dneska se smejem, ze jsme byli poskoci CCCP, ale kdyz ma prijet prezident USA, tak mu nase ministrine obrany zazpiva castusku a vsem to prijde jako strasna bzunda a recese, ale kdyz se podobny veci delali kuli soudruhum, tak to byl teda fakt hnuj a ponizeni. Chtel bych jen trochu vice objektivity, ale ta neni, jak rekl nedavno v CT jeden historik: "zatimco postaveni si raketove zakladny tisice kilometru od materske pudy je vseobecne povazovano za posileni svetoveho miru, tak na druhe strane postaveni zakladny a posileni armady na svem uzemi je povazovano za jeho ohrozeni."

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod fakt » pon 02. bře, 2009 12:15

Genesis píše:[
No já nevim jak ty, ale já kdybych s někym válku tak mu taky nejdřív zničim infrastrukturu. Takže je to naprosto pochopitelný a z vojenskýho hlediska na tom nevidim nic divnýho.

Prostě bez amíků a jejich zásahů v posledních 100 letech by dnešní svět nejspíš vypadal docela jinak a troufám si říct že o dost ošklivějc. A to házení špíny na ně, když řikáte A, řekněte i B.



Pokud chceš být demagog buď šikovnější. Nikdo z výše jmenovaných USA válku nevyhlásil a vyjma Iráku (a ten za to nemohl, on ty ZHN fakt neměl) s nimy nikdo ve válečným konfliktu nebyl.

A pokud vyžaduješ po ostatních odpovědi, odpovídej i Ty na jajich otázky:

Jak tebe v posledních dvou tisíc letech ohrozili Arabové?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Gowery » pon 02. bře, 2009 12:23

No tak nevím, řekl bych, že nejvýstižnější příspěvek je tenhle:

...a přesně timhle způsobem vznikají všechny konspirační teorie,protižidovský nebo protiamerický nálady,pogromy apod....právě kvůli debilním diskuzím jako je tahle...u nich to vždycky začíná....a končí to masovýma hrobama....


a ještě bych dodal jedince a organizace přesvědčené o vlastní neoddiskutovatelné pravdě a žádné jiné.
Docela mě překvapuje když lidi jako Luen, Ukrop apod (protože s nima ve většině témat nelze než souhlasit) tady píšou stylem "je to takhle a jestli to nechápeš, tak jsi ...doplň si sám" (jenom tak pro formu, zcela souhlasím s tím, že je třeba nevěřit všemu a snažit se získat co nejvíc informací. Ale to platí pro obě strany a - na Ukropovu reakci - nevím, zda zrovna google a net všeobecně je nejdůvěryhodnější zdroj). Jestli mě můj docela krátký život něčemu naučil, tak nikdy neříkej nikdy! Myslím, že tohle téma je natolik komplikované a ovlivňované tolika různými vlivy, že k nějaké "pravdě" prostě dojít ani nejde.
Možná bych to neměl ani psát, politice moc nerozumím (bohužel nemám čas na spoustu pro mě důležitějších věcí, natož na tohleto), ale myslím si, že ani USA ani žádný jiný stát není ani dokonalý, ani ten největší hajzl. Těch úhlů pohledu totiž bude daleko víc, než jenom dva a trochu mě děsí když tady vidím, že rozumní lidi vyjedou po někom s jiným názorem jak kdyby to byl úplný idiot.
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod graver » pon 02. bře, 2009 12:23

fakt píše:Arabský svět je hlavním dodavatelem ropy

Jo, prej si toho amíci už taky všimli :lol: :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Genesis » pon 02. bře, 2009 12:58

fakt píše:
Genesis píše:[
No já nevim jak ty, ale já kdybych s někym válku tak mu taky nejdřív zničim infrastrukturu. Takže je to naprosto pochopitelný a z vojenskýho hlediska na tom nevidim nic divnýho.

Prostě bez amíků a jejich zásahů v posledních 100 letech by dnešní svět nejspíš vypadal docela jinak a troufám si říct že o dost ošklivějc. A to házení špíny na ně, když řikáte A, řekněte i B.



Pokud chceš být demagog buď šikovnější. Nikdo z výše jmenovaných USA válku nevyhlásil a vyjma Iráku (a ten za to nemohl, on ty ZHN fakt neměl) s nimy nikdo ve válečným konfliktu nebyl.

A pokud vyžaduješ po ostatních odpovědi, odpovídej i Ty na jajich otázky:

Jak tebe v posledních dvou tisíc letech ohrozili Arabové?


Já nikde nevyžadoval odpovědi a nikde sem neřek, že se cítim bejt ohroženej Arabama, to si mě pleteš s někym jinym tady.

To že jim nikdo válku nevyhlásil je pravda, ale i tak je pravda, že třeba Kuvajtu pomohli a co proved Kuvajt Sadámovi že na něj zaútočil? A to že pomohli Jižní Korei proti Severní je taky špatně? Já prostě nebudu řikat že je špatně to, že někdo někomu pomoh. A to že u toho měl zisk no a co, to mi žíly nerve. Podívej se kolem sebe at už na lidi nebo státy, ÚPLNĚ V©ICHNI DĚLAJ V©ECHNO JEN KVŮLI SOBĚ, tak nevidim důvod, proč zrovna u amíků to vidět jako špatný.

RBR: s tim že amíci nerozhodli obě války nesouhlasim, v první byla situace vyrovnaná, ani jedna strana už nemohla a právě příchod novejch sil to rozhod. a jak ovlivnili druhou už sem tady taky psal a stojim si za tim.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod RBR » pon 02. bře, 2009 13:52

Genesis píše:RBR: s tim že amíci nerozhodli obě války nesouhlasim, v první byla situace vyrovnaná, ani jedna strana už nemohla a právě příchod novejch sil to rozhod. a jak ovlivnili druhou už sem tady taky psal a stojim si za tim.


Ona první svěrová by skončila i bez amíků, ale kdoví jak a kdy. Vyčerpaní byli všichni. Jak jsem psal, jejich vojenský kontingent nehrál podstatnější roli. Spíš zapůsobil psychicky, představa, že by mohlo na bojiště dosrazit dost čerstvých sil, které by to dokázali vojensky rozhodnout pro A+F, němce přinutila to zabalit. Opět to byly především dodávky zásob, které umožnili Anglii a Francii tuto vyčepávající válku vyhrát.
Díky Japoncům sehráli důležitou roli v WWII. Tichomořské bojiště bylo jejich, ale buďme upřímní, tam hasili co sami napáchali. Jejich předválečná politika v této oblasti velmi výrazně postrčila japonce k válce. Japonci neměli významné zdroje surovin, všechny nejbližší významné zdroje ovládali amíci , britové, frantíci, holanďané. Bylo toho víc, co nakonec dovedlo japonce k myšlence, že pokud chtějí patřit k mocnosti, tak musejí bojovat.
V Evropě hráli druhé housle. Počáteční německé úspěchy a sovětské ztráty (především na životech), způsobili, že Stalin v 2.pol. války souhlasil s druhou frontou. Kdyby Stalin zjistil, že dokáže fašisty porazit vojensky sám a osvobodit celou Evropu tak ...... No buďme vděční japanům za Pearl Harbor. Bez něj by Roosvelt veřejné mínění v USA nezlomil nebo pozdě.
Ale máš pravdu bylu v obou válkách to rozhodující závaží na váhách osudu světa, nicméně rozhodně na tom ani jednou netratili. S tím vděkem bych to nepřeháněl ani bych je nehanil. Hold jsou velcí, mají prašile, moderní technologie atd., tak si vládnou.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gowery » pon 02. bře, 2009 14:03

to ukrop: v pohodě. Asi jsem byl nějaký unavený, hladový a tak. Teď mám po obědě, všechny prekérky vyřešeny, tak jenom dožít do těch čtyř a honem domů ;-)
Jinak už jsem docela zvyklý, že na netu se pravidelně cokoliv člověk napíše pochopí úplně špatně - ne-li přímo opačně. Takže proč by se to nemělo stát mi že? :wink:
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Gowery » pon 02. bře, 2009 14:18

no jo no, příště už se polepším :oops:
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod TongPo » pon 02. bře, 2009 15:04

Ale klucí, nic není černobílý... Pravda bývá někde uprostřed. To, jak člověk vidí určité události a dění ve světě, závisí na spoustě faktorech. Například na objektivnosti dostupných informací o dané události, na vztahu dotyčné události k rase, národnosti, státní příslušnosti, sociálnímu postavení, politické příslušnosti a náboženskému vyznání dotyčného člověka, na jeho schopnostech udělat si svůj vlastní nezávislý úsudek, na tom, jak ho zformovala výchova, školní vzdělání a tak dále... Tohle vše ovlivňuje fakt, jak určitou situaci vnímáme a jaký k ní zaujmeme postoj. Proto jednu a tu samou událost vnímá každý úplně jinak a tahle diskuze je toho důkazem. Každej si tady zaníceně mele tu svou, ale jak to vše 100% bylo, to nemůže vědět nikdo z vás... Maximálně já. :twisted:

...to mi pripomína skúšku z hospodárskych dejín, kde som (blbec) treskol, že nám američania omylom Obrázek počas ww2 zbombardovali Apolku (rafinéria). Vyvolalo to profákovi záchvat smiechu :P , potom mi povedal, že oni zbombardovali všetky rafinérie v európe, aby mohli vyvážať svoj benzín a potom ma vyhodil...

Hele, v tomto případě to ber tak, onen profesor byl jen tupec zahleděnej do svýho oboru. Vojensky vzdělaný člověk by ti řekl, že v podmínkách 2. světové války byly rafinérky a skladiště pohonných hmot jedním z prioritních cílů strategického bombardování. Bez pohonných hmot nejezdí tanky ani náklaďáky, nelétají letadla - prostě bojeschopnost a celková mobilita nepřítele je omezena. A to ušetří dost životů vlastních vojáků. Jestli někdo tvrdí, že se to v celý Němci ovládaný Evropě dělalo čistě z finančního hlediska, tak ať si zatřepe hlavou... :roll:

RBR píše:
Nejsou bez chyby, ale na světový poměry jsou ještě ta lepší možnost a radši budu ve sféře vlivu nějakýho amíka než Putina.


Nejsou žádná lepší možnost, jsou naprosto stejní jako rusáci. Ani jednomu na nás nezáleží, jsme lehce odepsatelná položka. Už to několikrát potvrdili. Stačí na vzpomenout na 1948, to myslím ještě sověti neměli jadernou zbraň a přesto nás hodili přes palubu. V 68 se jich sověti před invazí zeptali na to co udělají a výsledek znáš...

Nádherná ukázka českýho přizdisráčství... :roll: Oni nás hodili přes palubu, oni nám nepomohli, oni za nás neposlali umírat vlastní vojáky... Můžeš mi říct, proč by mělo NATO v 68. roce vstoupit do války kvůli jedné ze zemí nepřátelského východního bloku, která se navíc invazi ostatních "bratrských" zemí vůbec aktivně nebránila? Prvotně musíme bojovat za své zájmy sami, jestli nám někdo pomůže, to je jen bonus, nelze to považovat za samozřejmost. Jinak sféry vlivu si mocnosti rozdělily ještě před koncem 2. světový války. Díky tomu, že jsme se Němcům nebránili a nechali se bez boje obsadit, byli jsme v průběhu války dost dlouho považováni za jejich spojence, až existence našich zahraničních jednotek to zlomila a začalo se na nás pohlížet jako okupovanou zemi. ©koda jen, že tehdy naši zahraniční představitelé chtěli zachovat Československo jako celek. Američani by bývali stihli osvobodit celý Čechy a kus Moravy, takže bychom spadli do jejich zóny vlivu. Slováci by si už nějak poradili, stejně mají k Rusům blíž, než my... :twisted: Já bych se rád nechal osvobodit těma "pouze pro zisk" bojujícíma Američanama, abych se měl tak "špatně", jako například bývalý západní Německo... :D Tam totiž USA "dovezli" svobodu, k nám SSSR totalitní bolšánskej režim... :? Jen mimochodem, RBR - když je Rusko a USA úplně stejný - ve který z těchto dvou zemí bys raději žil jako prostý občan, pokud by sis musel vybrat? Já raději v USA. Mám známý, co už jsou tam spoustu let a domů se jim moc nechce, žije se jim tam dobře. A taky vypráví o Češích, co tam přijeli za vidinou snadnýho života a když zjistili, že i tam se musí snažit, aby se měli dobře, tak akorát chlastají a dělají bordel, než je tam odsaď vykopnou a oni se vrátí do ČR s hubou plnou keců, jak je to v USA hrozný... :? Do Ruska dneska taky jezdí dost známých na montáže vydělávat prachy. Ale neznám nikoho, kdo by tam chtěl žít jako prostý občan, prej zlatý Čechy :idea:

...svet policajta nepotrebuje...

Ale potřebuje... Existuje sice jistá OSN, ale s jejich rezolucema si každej slušně vyzbrojenej agresor se vztyčeným prostředníkem vytře prd*l. Mírové sbory OSN se pak krčí v území nikoho a rezignovaně přihlížejí, jak si to spolu zúčastněné strany rozdávají. Situace se ale výrazně mění, když je ona rezoluce podpořena vojenskou hrozbou USA :idea: Netvrdím, že USA tuhle "práci" dělají dokonale, ale málokdo je v dnešním světě ochoten někomu vojensky pomoct, přeba i ze zištných důvodů.
Naposledy upravil TongPo dne pon 02. bře, 2009 15:09, celkově upraveno 1
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Genesis » pon 02. bře, 2009 15:08

RBR: však já uznávám že si pěkně napakovali v obou válkách kapsu, ale prostě mi to nevadí, ptže to bylo v rámci nějaký pomoci a jsem za ni vděčnej. a kdyby se někdy ve světě zase něco dělo a týkalo se to i naší země, taky bych byl moc rád na straně USA, ptže mi přijde, že ja na ně prostě největší spoleh, sice to nebude levný, ale bude to.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Genesis » pon 02. bře, 2009 15:12

Tongpo:pod tohle se plně podepisuju, jen sem to tak obře nevystih.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod pk » pon 02. bře, 2009 15:36

Fakt: o arabech jsem psal já, pokud nevíš nic o jejich teroristických útocích proti nearabskému světu (i zde v Evropě), nemá cenu dál diskutovat. Přímo ohrožený se jimi necítím, mimo jiné právě díky tomu, že se v těchto věcech usa angažují.

edit: TongPo:díky za velmi rozumný příspěvek
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron