Krizacke vypravy

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod jeikob » pon 02. bře, 2009 15:53

také souhlasím s tím co napsal tong pa. no jsem evropan a využívám určitý standart života v západní civilizaci. tak holt musím přijmout i to negativní co tahle civilizace světu přinesla. já vím že že křestanství znamenalo křižácký války ,inkvizici a čarodějnický procesy a kdo ví co všechno ,ale také že to znamenalo jistej posun od barbarství, ale také vzdělaonost,socialní cítění a spolu s antikou určitý pokrok.taky vím že západní civilizace těžila z kolonialismu a má na svědomí dvě ohromný tragedie a následně i díky tomu svět je jaký je.Ale jsou ostatní kultury lepší ,nedělali by totéž ,kdyby měli prostředky ?? mimo jiné spoustu průserů třetího světa už jsou jejich průsery kmenové války v africe. a co se týká radikálního islámu tak ono je to i o tom,že mnoho těch vůdců a radikálů ho potřebuje a demokratizace se bojej.přišli by o moc,bojej se že se ženské budou víc zajímat o svá práva.mimo jiné takový pohlaváři hamasu kdyby byl mír by museli pracovat ,řešit civilní problémy ,takhle se můžou vymluvit na válku a hlavně maji moc . a kdo nejde s náma je zrádce . vůbec za různejma ismama je vždycky touha po moci a ovládnutí proto je mi sympatičtější velmoc ,který jde o byznys totiž aby byznys fungoval musej bejt konzumenti ,který si chtěj užívat a ne lidi v neustálém strachu či nažhavený válčit a bojovat za nějaké abstraktní ideje. mimo jiné bez peněz a byznysu prostě nejde řešit chudobu,ekologii a tak dál
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod jeikob » pon 02. bře, 2009 15:55

no ještě k té historii:) někdo psal o tisíci letech. no co arabové ve španělsku a osmani před vídní:) stačilo málo a mohli jsme být také muslimové
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod kjang » pon 02. bře, 2009 16:04

...
Naposledy upravil kjang dne sob 28. srp, 2010 16:50, celkově upraveno 1
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Pro Tongpo

Příspěvekod kjang » pon 02. bře, 2009 16:10

...
Naposledy upravil kjang dne sob 28. srp, 2010 16:52, celkově upraveno 1
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » pon 02. bře, 2009 16:41

jinak v globálním světě nemusíme být přímo ohrožený . ono by třeba stačilo ještě vetší destabilizace .první co by udělali zvýšil by se tlak na izrael nebo by nutili emiráty at pokud bude evropa stát za izraelem at utnou kohoutky z ropou. což by se líbilo batuškovi putinovi ,ten by bud měl požadavky nebo nadopoval cenu ropy a ejhle už by to tu každej sakra pocítil
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod RBR » pon 02. bře, 2009 17:39

TongPo píše:Nádherná ukázka českýho přizdisráčství... :roll: Oni nás hodili přes palubu, oni nám nepomohli, oni za nás neposlali umírat vlastní vojáky... Můžeš mi říct, proč by mělo NATO v 68. roce vstoupit do války kvůli jedné ze zemí nepřátelského východního bloku, která se navíc invazi ostatních "bratrských" zemí vůbec aktivně nebránila?


No naše armáda sice úspěšně prochrápala co se dalo a na nějakou obranu vůbec nebyla připravena. Rozvědka nebyla schopna rozpoznat příznaky blížící se intervence. Navíc naši vlastní zastánci tvrdé sovětské linie intezivně pomáhali interventům.
Ale to není v naši diskuzi důležité.
Pokud si jen tak náhodou všimneš jak byla po vojenské stránce intervence provedena, tak ti možná i dojde, že i kdyby jsme šáhli na zbraně tak nás utopí v krvi a obsadí stejně. Prostě ozbrojený odpor by měl šanci na úspěch pouze ze silným (NATO) partnerem v zádech. Sověti při plánování a po vojenské stránce odvedli naprosto skvělou práci a nenechali nic náhodě. ©li do toho s absolutní jistotu, že západ bude jen přihlížet, naši prosovětští lidé rádi pomůží a ten zbytek byli připraveni utopit v krvi.
Prostě se probuď ze sna: Doba, kdy by jsme se dokázali vojensky ubránit sami bez cizí pomoci skončila v 19 století po sjednocení Německa. Všechny malé státy, které se dokázali úspěšně ubranit přesile ve 20 st. měli za zády silného hráče (Izrael amíky, Afgáci amíky, atd.), bez nich by bylo už po nich.

Prvotně musíme bojovat za své zájmy sami, jestli nám někdo pomůže, to je jen bonus, nelze to považovat za samozřejmost. Jinak sféry vlivu si mocnosti rozdělily ještě před koncem 2. světový války. Díky tomu, že jsme se Němcům nebránili a nechali se bez boje obsadit, byli jsme v průběhu války dost dlouho považováni za jejich spojence, až existence našich zahraničních jednotek to zlomila a začalo se na nás pohlížet jako okupovanou zemi.


Typické nekonečné bláboly o obraně před němci. Opět to chce trochu prostudovat historii. Veškeré naše plány vycházeli ze spoluprace s frantíky, kteří se na nás víš co. Naše obraná strategie skončila v době kdy bylo obsazeno Rakousko. Celá obrana byla postavena na zachycení prvního útoku pásem peností, které nebyli dokončeny a vyzbrojeny. Na mobilní válku nebyla naše armáda připravena. Naši počítali opět s pomocí, neboť už tenkrát si rychle spočítali, že němce sami nedáme. Přečti si tento odkaz, docela zajímavý pohled ze strany němců http://armada.vojenstvi.cz/predvalecna/ctenari/4.htm

Z hlediska vojenského byla aktivní obrana národní sebevraždou, zhlediska národního uvědomění bylo vzdání se bez boje to samé.

Západní myšlenky o tom, že jsme se zpočátku války aktivně nebránili byl čistý alibismus z jejich strany. Dobře ti šmejdi věděli jak to bylo. Naše podzemní hnutí gestapo perfektně rozprášilo, taky to mělo dost jednoduché. Vysílání výsadků do protektorátu byla zoufalost a amaterimus. Ti naši paragáni šli na smrt. Nikdo před válkou neprovedl přípravu úkrytů zbraní, munice, vysílaček. Nikdo z našich nebyl vycvičen. Do půlky války byl protektorát mimo dosah britských letadel, takže o nějakém pravidelném zásobování nemohla být řeč atd.

Poláci se aktivně bránili v WWII a dopadli stejne. :lol: :lol: Takže tvoje teorie aktivní obrany+bonus nějak nefunguje. :wink: Prostě představa, že se sám pustím do deseti borců a pak mi přijde někdo na pomoc se mi zdá poněkud riskantní a naivní.

RBR

PS: Téma bylo jaké jsou jednotlivé mocnosti při jednání s malými státy, nikoli kde by si chtěl bydlet.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod fakt » pon 02. bře, 2009 21:14

Kluci nehroťte to.
Diskuse se zvrtává v zanícený boj o cizí zájmy.
Já tvrdím: žádný arab mi nikdy neublížil. Taky tvrdím, neserme se do nich. Dříve to byl náš významný obchodní partner a teď tam posílám vojáky, aby mi někdo daroval mikrovlnku. Ne velkej stlejdo. Tuoje bombónky neci a nikam s tebou nepudu. Ci si hvát na svém pískovišti.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod TongPo » pon 02. bře, 2009 21:22

Hele RBR, když půjdeš se svou holkou po ulici a přepadnou vás 4 metrákový mlátičky, protože mají chuť si s ní trochu "zašpásovat" - taky to rovnou vzdáš? Taky nebudeš bojovat, protože jsou evidentně v přesile a možná tě i zabijou, když se budeš aktivně bránit? Raději budeš žít zbytek života s tím, jak ses ve strachu o své zdraví a život jen díval na to, jak se na ní postupně vystřídali? Přesně tohle se po 38. stalo s naší vlastí :!: Typický kecy o tom, jak by nás utopili v krvi a jako národ vyhladili, si prosím nech... :evil: Armáda musí hájit zájmy státu proti jakkoliv silnýmu nepříteli, jinak je její existence naprosto zbytečná. Proti fašounům se vojensky bránilo víc zemí, a ačkoliv se jich hodně neubránilo, žádný z těch národů nebyl Němci vyhlazen! A proč by taky měl být? Kdo by na ně dřel ve válečným průmyslu? I když jsme se vzdali bez boje, v koncentrákách stejně zahynulo víc než dost našich občanů, co se s tím nedokázali smířit a zapojili se do protiněmeckého odboje. Jo a co se týče "bratrské pomoci" v 68. roce - Sověti to měli dobře připravený, v tom se nemýlíš... Hlavně si byli na základě analýzy našeho "řešení" kritické situace po 38. roce z 99% jistí tím, že Češi zase bojovat nebudou... :? Jinak si myslím, že další diskuze na toto téma je zbytečná. Svými názory stojíme na opačném pólu a vzhledem k našemu věku ukončenému vývoji osobnosti není pravděpodobný, že by se na tom něco změnilo...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Havos » úte 03. bře, 2009 3:50

defendu píše:...a přesně timhle způsobem vznikají všechny konspirační teorie,protižidovský nebo protiamerický nálady,pogromy apod....právě kvůli debilním diskuzím jako je tahle...u nich to vždycky začíná....a končí to masovýma hrobama.... :evil:


100%

stejne jako TongPo, dobre postrehy.

Martin
Havos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 16. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Havos » úte 03. bře, 2009 4:24

ukropcany píše:
ad úplný idiot - za seba - čo mám robiť, keď si to o ňom myslím...? 8)


proc se do Jakuba tak navazis, proc se mu vysmivas? Jsi si jisty, ze tve nazory jsou lepsi? Opravdu? Pozdeji napisu vic.
Zrejme BS moc nerozumi, to ale neni duvod z nej delat idiota. Mne se jeho optimisticke nazory libi, z toho co pise je videt pokora a sila zaroven.

Ukropcany, vis, kdy se chlap stane doopravdy chlapem, kdy dospeje? (muj soukromy dogmaticky nazor :lol: ) - Kdyz zacne byt velkorysy a brat nedostatky druhych s nadhledem a pochopenim.

Prosazujete, s Luenem, sve proti(americke/zidovske/..) nazory az prilis radikalne. Tady na foru je spousta lidi, kteri vas maji za sve vzory BS/BU. Jste dobri v tom co delate. Bohuzel s tim prijimaji i ostatni vase postoje a nazory, ktere tu pisete. V Luenove pripade tim hur, ze vede skolu/zaky.

Tohle je zrovna tema na ktere selsky rozum nestaci. Je treba zajimat se, studovat, analyzovat, sbirat zkusenosti, mit empatii.

Omlouvam se vsem za moralizovani.

Martin
Havos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 16. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Havos » úte 03. bře, 2009 6:30

Luen,

nejaky ten patek uz tady jsem, nejaky dobu uz taky ziju a pracuju v US/Texas. Mne tyhle protixxxx nazory vadi, nic dobreho z toho nakonec nemuze byt.
- ad "Obycejni lide": co/kdo to jsou ti obycejni lide? Ti co se vezou? At se nam to libi nebo ne, ani lide ani staty si nejsou rovny. America je velky, ekonomicky silny stat a je pochopitelne, ze ma jine ambice nez CR. Tady plne souhlasim s Pavelou a jeho "malym, posranym ceskym dvoreckem". Jeste bych to doplnil ustrasenym, zavistivym a vsim co souvisi s ceskou "malosti". Ceska Republika, na rozdil od USA, sebou vlece vsechny nemoci maleho statu ... nedostatek prilezitosti, neustaly boj mezi lidmi, strach, pepickovstvi. Jen takova odbocka: At si o EU myslime co chceme, jednu podstatnou vyhodu ma, nabidla rozsireni pracovniho trhu a prilezitosti se uplatnit.
Co se tyka lidi, obecne, vzdycky budou ti co tvori (ti chytrejsi, pracovitejsi, vzdelanejsi, vycuranejsi) a pak ti co se na tom vezou. Ti druzi vyuzivaji toho co ti prvni vymysli, ale zato musi poslouchat ty prvni. Amerika jednoznacne podporuje ty prvni a dava jim prilezitost. Vidis na tom neco spatneho? Chybi ti tu socialni stat?

- viz tvuj priklad rodinky ze Svycarska: moc tomu neverim, ze to bylo takhle.
Ano, Amerika je pruderni, konzervativni - jak se ji to hodi! Kampan Republikanu na tom byla zalozena. Na jednu stranu nevim jestli se mam smat nebo brecet, kdyz tady vidim jak dvouletemu chlapeckovi v televizi (obdoba ceskeho "Natoc to"), zamazavaji pindoura nebo zadecek male holcicky. Nebo jejich nazory na potraty, kdy urcuji zene jestli ano nebo ne.
Na druhou stranu, zrovna pred tydnem byl tady v Austinu karneval, kam se hrabe Rio. Proste "kozy venku", baby chodily v pruvodu, zvedaly tricka, trepaly kozama, nechavaly sahnout, ukazovaly zadky. :D
Policajti se na to s potesenim divali. Krestane na druhe strane ulice rozdavali letacky "Buh je milostivy". Pak se vsichni opili, sedli do aut a jeli domu. Tady na jihu chodi zenske pekne upravene, ty odvaznejsi bez podprsenek, hodne kratke sukne, uplne kostymky, nemaji problem se libat na ulici ( i zenska s zenskou), chlastat na ulici. .... pripada ti to jako jak jsi napsal "humac jak svina"? A to je Texas konzervativni stat.
Havos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 16. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Havos » úte 03. bře, 2009 6:31

Luen (pokracovani)

- ad svetovy fizl/policejni stat:
Co tu jsem nikdy me policajt nekontroloval, nikdy nebuzeroval, ani nikoho z mych znamych. Pohoda. Jsou laskavi, ochotni pomoct. Rekl bych, ze jsou benevolentnejsi nez u nas. Samozrejme, ze pokud te zastavi, musis na slovo poslouchat a vyslechnout si ty jejich mravnostni kecy. Pokud neco poseres, jsou tresty mnohem tvrdsi nez u nas a soudni procesy rychlesi. Slovo policajta je tu zakon... kez by to tak bylo u nas.
Vadi mi jejich ekonomicke fizlovstvi, kontroluji neustale tvuj kredit, tvoje konto.
Nevim jestli jsou svetovy fizl, ale urcite v soucasne dobe uz nejsou schopni vest valku na dvou mistech zaroven. Nemaji na to dost vojaku. Spousta lidi tady nesouhlasi s tim co delal Bush.

- ad byrokracie: jak jsi no tohle prisel? kez by u nas byly tak efektivni a jednoduche procesy jako tady? Jasne, projdes kontrolou nez tady vstoupis, zaplatis za to nejaky ten tisic, ale pak to jsou fofry (social security necele dva tydny, ridicak 3 dny, bankovni ucet okamzite, dalsi dokumenty a registrace on-line, jakekoliv objednaci sluzby pres cele USA pres noc pokud chces). Pritom jsou k tobe slusni, zadne uplatky.

- ad muceni lidi v letadlech: neni to spravne, ale muzes mi jmenovat jednu tajnou sluzbu, ktera to nedela?

- ad 11.zari a podobne temata: konspirace a zbytecne zvysovani nenavisti vuci USA. Je hodne pravdepodobne, ze organizace, ktera do te doby byla schopna vyhodit do vzduchu tak akorat auto nalozene bombou nemohla nic takovehho pripravit sama. Vsechno ostatni je spekulace.

Prosel jsem si tady asi 7 BS/BU klubu (KM, xingyi, MMA). Stejne jako u nas - sracky i OK. Nekde, jeste nez ti odpovi na pozdrav, tak ti strci do ruky smlouvu na rok a z penezenky vytahnou platebni kartu; nekde pohoda, nekolik hodin/tydnu zdarma na rozkoukani, zacviceni si s nimi, platis na mesic dopredu, perfekni pristup ke treninku.

Americane maji bohuzel nespravne vnimani dobra a zla, ktere vychazi z toho, ze si mysli, ze modernizaci musi predchazet "pozapadneni". Tohle "pozapadneni" je podle nich spravne a prilis ho vnucujou.

kdo by se zajimal, tak doporucuju knizky:
- Mimo kontrolu (Z. Brzezinsky)
- Pandemonium (D. Moynihan)
... nevim jestli tyhle dve vysly v cestine a jestli jsem ten nazev dobre prelozil, tak jak to v cestine vyslo
- perfekni je "Stret civilizaci - Boj kultur a promena svetoveho radu" (S. Huntington) . Bohuzel jeho popis a vysvetlovani konci vetsinou rokem 94, je treba si to pak doplnit.

Tak to je zatim vse ke Krizackym vypravam :)

Martin
Havos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 16. říj, 2006 23:00

Příspěvekod graver » úte 03. bře, 2009 8:21

Chlapi, nechcete obrátit list a bavit se pro změnu o něčem zajímavým (napadá mě třeba BU :wink: ). Nějak se to zvrhává. Lokálpatriotismus, nacionalismus a vlastenectví jsou atributy, které zcela postrádám, ale jakmile narazím na někoho, kdo v bezpečné vzdálenosti velké země vykřikuje něco o české malosti a připosranosti, tak bych řekl, že je čas jít od toho. Můj bývalý spolužák se před lety vrátil z ročního pobytu v USA a hned měl plnou hubu keců typu VY čecháčci to tady vedete apod. A ještě si dal záležet na výslovnosti, aby bylo poznat, že za ten rok skoro zapomněl česky. Já jsem potkal lidi z různých zemí. Stýkal jsem se s nimi pracovně i soukromě a kdyby mi to stálo za to, tak bych tady mohl udělat přednášku o tom, jak "malý" a "připosraný" umí být obyčejný američan. Chápu, že si nikdo nechce srát do svého pískoviště, ale s takovými kecy běžte někam...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod fakt » úte 03. bře, 2009 9:00

Havos píše:Prosazujete, s Luenem, sve proti(americke/zidovske/..) nazory az prilis radikalne. Tady na foru je spousta lidi, kteri vas maji za sve vzory BS/BU. Jste dobri v tom co delate. Bohuzel s tim prijimaji i ostatni vase postoje a nazory, ktere tu pisete. V Luenove pripade tim hur, ze vede skolu/zaky.


Martin



Ahoj Havos

Brzdi prosím!
Nikdo tady nerozvíjí protižidovské nálady a myslím, že by si to nikdo tady na fóru nedovolil. Tuhle Tvoji poznámku beru jako pokus o diskreditaci fóra a lidí, kteří na něm vystupují.
Někdo bydlí v paneláku a žere v Kauflandu, někdo bydlí ve vile a žere v restauraci. Oba dva jsou však lidi a mají brávo být hrdí a nesrat na svůj dvoreček.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pk » úte 03. bře, 2009 9:59

Fakt: to že ti arabové neubližují neznamená, že by to nedělali, kdyby mohli - spíš všechno ukazuje na to, že by to dělali, viz ©panělsko atd.
No a to, že to nedělají, je velkou měrou dáno tím, že musí bojovat s těmi, kteří je v jejich úsilí ubližovat nearabskému světu "brzdí", což jsou i usa.
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » úte 03. bře, 2009 10:08

TongPo píše:Hele RBR, když půjdeš se svou holkou po ulici a přepadnou vás 4 metrákový mlátičky, protože mají chuť si s ní trochu "zašpásovat" - taky to rovnou vzdáš? Taky nebudeš bojovat, protože jsou evidentně v přesile a možná tě i zabijou, když se budeš aktivně bránit? Raději budeš žít zbytek života s tím, jak ses ve strachu o své zdraví a život jen díval na to, jak se na ní postupně vystřídali? Přesně tohle se po 38. stalo s naší vlastí :!:


Tvůj příklad s mlátičkami není přesný. Byl tam zásadní rozdíl. Zhoršování politické situace probíhalo několik let a byl čas se na to připravit.
Ty si použil účelově příklad přepadení z ničeho nic. Už je to, že se zničeho nic 4 borci rozhodnou si na ulici podat si zrovna tvoji polovičku je přitažené za vlasy :wink: Když použiji tvoji rétoriku a dokončím tvůj příběh tak jak se mi to hodí tak půjde diskuze do kytek (1borec vytáhne bouchačku a namíří je na tebe, ostatní se na přítelkyni vystřídají a ty budeš jen koukat :wink: nebo ležet s kopytama nahoře)

Proti fašounům se vojensky bránilo víc zemí, a ačkoliv se jich hodně neubránilo, žádný z těch národů nebyl Němci vyhlazen! A proč by taky měl být? Kdo by na ně dřel ve válečným průmyslu?


Tady se ukazuje tvoje neznalost v plné síle. Odpověď je jednoduchá. Protože to nestihli. Nechali je udřít nikoli dřít v tom je rozdíl, rozhodně s nimi po válce vůbec neplánovali kamarádské řešení.
Pokud by si trošku načetl literaturu, tak by si věděl, že do takřka do poloviny války nejel německý průmysl na válečný stav. Všechno mělo svůj vývoj a rozsáhlé využívání náhradní síly v průsmyslu, nastalo až poté co museli svoje vlastní muže odvádět na frontu v důsledku ztrát a neměli je kým nahradit.

Jo a co se týče "bratrské pomoci" v 68. roce - Sověti to měli dobře připravený, v tom se nemýlíš... Hlavně si byli na základě analýzy našeho "řešení" kritické situace po 38. roce z 99% jistí tím, že Češi zase bojovat nebudou... :?


To je tvoje spekulace. 38 je poučil hlavně v tom, jak to s námi provést. Vůbec si nebyli jisti, že se nebudeme bránit. Spíš naopak měli docela špatné zkušenosti s potláčením povstání v Maďarsku. Byla zde nějaká pravděpodobnost, nikoliv 99% jistota.
Naopak poctivě provedená příprava a chování během invaze v prvních dnech ukazuje na to, že s ozbrojeným odporem počítali.

Jinak si myslím, že další diskuze na toto téma je zbytečná. Svými názory stojíme na opačném pólu a vzhledem k našemu věku ukončenému vývoji osobnosti není pravděpodobný, že by se na tom něco změnilo...


Nejsem nijak stejně jak ty nadšený z toho, že jsem to v 38 zabalili, ale po nastudování historických materiálů pohužel musím souhlasit, v tom, že to byl výběr menšího zla. Pokud by jsme se aktivně zapolili do obrany, tak ztráty byli podstatně větší, po válce by k nám musela přijít zahraniční pracovní síla a řešili by jsme nyní podstatně větší problémy s muslimským radikalismem.
Souhlasím s tebou nemá smysl dále pokračovat v diskuzi, která se již značně odchýlila od původního tématu. S mojí strany je to vše.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod fakt » úte 03. bře, 2009 12:35

pk píše:Fakt: to že ti arabové neubližují neznamená, že by to nedělali, kdyby mohli - spíš všechno ukazuje na to, že by to dělali, viz ©panělsko atd.
No a to, že to nedělají, je velkou měrou dáno tím, že musí bojovat s těmi, kteří je v jejich úsilí ubližovat nearabskému světu "brzdí", což jsou i usa.


Pokud vycházím ze silně paranoidní představy, že jeden národ dokáže ovládnout svět a poté (a to je daleko těžší) jej mocensky udržet, máš pravdu.
Historie to však na mnoha případech popírá. Neuspěl Egypt, Persie, CCCP a jejich ambice nebyli celosvětové. A neuspěli ani Makedonie, Řím, Německo, x variací Mongolů a jejich ambice byly bezbřehé.
Jeden autor si dal práci s výpočtem teorií rozpadu říší. Nastudoval jich 209. Dnešní USA naplňují většinu podmínek pro rozpad. Zdá se to neuvěřitelné. Ale já také nepočítal v 80. roce, že se někdy rozpadne Sovětská federace. A vidíš najednou Sovětský svaz nebyl.
Nechci abys mě škatulkoval jako nepřítele USA a přítele Araba. Popisuji pouze to co čtu a pokud ti to vadí, tak sorry že umím číst.
A s tím španělskem už neunavuj. Stejný vliv tam měli Kartágijci, Římani, pár Germánských kmenů, Vatikán ....
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Genesis » úte 03. bře, 2009 15:22

fakt píše:
pk píše:Fakt: to že ti arabové neubližují neznamená, že by to nedělali, kdyby mohli - spíš všechno ukazuje na to, že by to dělali, viz ©panělsko atd.
No a to, že to nedělají, je velkou měrou dáno tím, že musí bojovat s těmi, kteří je v jejich úsilí ubližovat nearabskému světu "brzdí", což jsou i usa.


Pokud vycházím ze silně paranoidní představy, že jeden národ dokáže ovládnout svět a poté (a to je daleko těžší) jej mocensky udržet, máš pravdu.
Historie to však na mnoha případech popírá. Neuspěl Egypt, Persie, CCCP a jejich ambice nebyli celosvětové. A neuspěli ani Makedonie, Řím, Německo, x variací Mongolů a jejich ambice byly bezbřehé.
Jeden autor si dal práci s výpočtem teorií rozpadu říší. Nastudoval jich 209. Dnešní USA naplňují většinu podmínek pro rozpad. Zdá se to neuvěřitelné. Ale já také nepočítal v 80. roce, že se někdy rozpadne Sovětská federace. A vidíš najednou Sovětský svaz nebyl.
Nechci abys mě škatulkoval jako nepřítele USA a přítele Araba. Popisuji pouze to co čtu a pokud ti to vadí, tak sorry že umím číst.
A s tím španělskem už neunavuj. Stejný vliv tam měli Kartágijci, Římani, pár Germánských kmenů, Vatikán ....


žádný národ nikdy neovládnul celý svět, ale spousta národů jeho různě velkejm částem dokázala hezky zatopit.

a k ohrožení arabama ono myslim vážně existuje. podívej se do Franice, Německa, na ty předměstí, kde jsou nastěhovaný a na to, jaký se jim dělaj ústupky a jak se snaží o jejich integraci, o kterou ale většina z nich nemá zájem. a jak jich bude víc, budou chtít, aby se lidi víc a víc řídili jejich názorama a ve chvíli, kdy ti bude půlka městamluvit arabsky a budeš se bát vyjít na ulici s přítelkyní, aby tě nekamenovali, že nemá šátek, tak už si taky bude připadat ohroženej. neřikám že se to stane během pěti let třeba, ale z delšího časovýho horizontu je to reálný nebezpečí.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod PC » úte 03. bře, 2009 16:10

Genesis píše:a k ohrožení arabama ono myslim vážně existuje. podívej se do Franice, Německa, na ty předměstí, kde jsou nastěhovaný a na to, jaký se jim dělaj ústupky a jak se snaží o jejich integraci, o kterou ale většina z nich nemá zájem. a jak jich bude víc, budou chtít, aby se lidi víc a víc řídili jejich názorama a ve chvíli, kdy ti bude půlka městamluvit arabsky a budeš se bát vyjít na ulici s přítelkyní, aby tě nekamenovali, že nemá šátek, tak už si taky bude připadat ohroženej. neřikám že se to stane během pěti let třeba, ale z delšího časovýho horizontu je to reálný nebezpečí.


a safra tak to nas budou USA asi co nevidet taky bombardovat co? :lol: :lol:
prosimte jakou ma toto souvislost s utokama proti suverenim arabskym zemim? jakoze se tam udela misto pro ty co jsou v Evrope a mohli jsme je tam vratit? 8O :roll:
zkus si zjistit soucasti jakych dohod bylo toto pristehovalectvi, ale bacha dost to zavani konspiracni teorii :wink: :lol: :lol:
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pk » úte 03. bře, 2009 16:31

Fakt: já přece nemluvím o tom, že ovládnou svět nebo stát, mluvím o tom, že mrzačí a zabíjejí lidi v těch státech, a o tom, že tuto činnost by prováděli ve větším měřítku, kdyby jim v tom někdo nebránil.
Nechápu, proč sem pořád taháš tisíce let historie, já vycházím z toho, co je teď, to je pro mne důležité.
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron