Krizacke vypravy

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Genesis » sob 28. úno, 2009 20:06

Tak sem to tu zběžně pročet a musim konstatovat, že obě strany maj něco pravdy. USA maj spoustu problémů a spoutu blbostí se tam děje, to je naprosto nepopiratelný, ale pořád je to jedna z těch lepší zemí k žití. A jak tu někdo řikal o těch konfliktech, co měli, tak dost z nich bylo v rámc politiky zadržování komunismu, na který nevidim nic špatnýho. Jasný, že to dělali hlavně kvůli sobě, ale kdo nedělá věci jen kvůli sobě? A pokud tim někomu přitom pomohli, tak je to prostě dobře. Přeci jen když se člověk podívá na země kde komunismus byl a kde ne, tak vidí rozdíl a že zadržovat ho nebyl asi nejhorší nápad. A svět potřebuje policajta, kdo udělal aspoň něco, když probíhala genocida v Jugošce, kdo pomoh Kuvajtu proti Sadámovi, kdo pomoh Jižní Korei? Prostě byli to amíci a i přes všechny jejich chyby dělaj pořád světovýho poldu nejlíp. A to že prej nevyhráli 2.SV to je prostě kec, Amíci drželi Británii a SSSR nad vodou, americký dodávky pomohli britskýmu průmyslu a v americkejch autech SSSR "osvobodil" kus světa. Takže závěrem USA není nejlepší země a žít bych tam nechtěl, ale dokud se neobjeví někdo, kdo to bude dělat líp než oni, tak držim hubu a jsem rád, že tu jsou, ptže Evropu už vytáhli ze dvou průserů a dlužíme jim to prostě.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Pro Ukropcany

Příspěvekod kjang » sob 28. úno, 2009 20:17

ukropcany píše:
kjang píše:Pro Ukropcany: jsem OT, ale zajimalo by mne, co si to ma podle vas, Jeikob nastudovat ke vzniku Izraele...
Mohl byste mi poslat seznam vasich zdroju? Sem nebo do SZ, je mi to jedno.
Diky.
Google...

Aha. Neva. I tak diky za odpoved.
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod defendu » sob 28. úno, 2009 20:33

Křižácký výpravy mě nezajímají,nakoukl jsem sem jen náhodou a hle....je to tu samej Mesiáš trpící misionářskýma komplexama....jo tady na tom vlákně by se Chocholoušek vyřádil :roll:

Mimochodem....víte jak vznikl tzv. třídní boj??? Tím,že o něm začal Marx a Engels psát a Lenin s ho potom pokusil přenést do reality....do té doby by jedinýho dělníka nenapadlo zkoušet machrovat na majitele firmy kde dělal...a přesně timhle způsobem vznikají všechny konspirační teorie,protižidovský nebo protiamerický nálady,pogromy apod....právě kvůli debilním diskuzím jako je tahle...u nich to vždycky začíná....a končí to masovýma hrobama.... :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » sob 28. úno, 2009 21:40

luen píše:
jeikob píše:A existuje někde ráj na zemi? znova nepotrebuji, aby se me deti ucili ve skole, ze 2. svetovou valku vyhrali americani (kdyz to neni pravda)

http://911blog.yweb.sk/ vyborne slovenske stranky o tematice, ktera ti evidentne unika :wink:

Při osvobozování Československa zahynulo:
90 000 Rusů
30 000 Rumunů
5 Američanů

Hádejte kdo má dneska na každým druhým mostě destičku rotara klubu" Vítej nám plapole hvězd a dluhů"
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » sob 28. úno, 2009 22:11

fakt píše:
luen píše:
jeikob píše:A existuje někde ráj na zemi? znova nepotrebuji, aby se me deti ucili ve skole, ze 2. svetovou valku vyhrali americani (kdyz to neni pravda)

http://911blog.yweb.sk/ vyborne slovenske stranky o tematice, ktera ti evidentne unika :wink:

90 000 Rusů
30 000 Rumunů
5 Američanů

Hádejte kdo má dneska na každým druhým mostě destičku rotara klubu" Vítej nám plapole hvězd a dluhů"

osvobozování československa probíhalo už na pláních kdesi u stalingradu ,tak na plážích v normandii či junglích v japonsku. bez spolupráce vzajemný by osu neporazlili.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Genesis » ned 01. bře, 2009 2:46

Já vám to nechci brát, ale sověti by bez američanů němce sotva porazili. Prostě amíci vytáhli Evropu z obou světovejch válek, to jim už nikdo nevezme a je to fakt. A už jen za to bysme jim měli bejt vděčný a ne na ně házet špínu, ptže je to moderní a nosí se to. Nejsou bez chyby, ale na světový poměry jsou ještě ta lepší možnost a radši budu ve sféře vlivu nějakýho amíka než Putina.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » ned 01. bře, 2009 7:58

defendu píše:přesně timhle způsobem vznikají všechny konspirační teorie...kvůli debilním diskuzím jako je tahle...u nich to vždycky začíná....a končí to masovýma hrobama.... :evil:

Jo, tak ono už se plánuje setkání vol.4? :lol:
Tak abychom té diskuse raději nechali, než z toho bude nějaká revoluce, ne? :?
To by se fakt Chocholoušek vyřádil :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » ned 01. bře, 2009 9:54

fakt píše:
luen píše:

90 000 Rusů
30 000 Rumunů
5 Američanů

Otázka je, proč tolik Rusů zbytečně zařvalo, že by to bylo "strategickým" géniem báťušky Stalina?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 01. bře, 2009 18:18

4kjang - na to aby si človek spravil nejaký obraz o príčinách toho čo sa tam deje to myslím stačí... ja sa tiež do nejakých strašných debát nechcem púšťať, nie som v tom zase až tak doma...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pk » ned 01. bře, 2009 20:22

Tak jsem si promluvil s člověkem, který v usa několik let žil, co se týče nesmyslných zákonů, údajně jde o to, že dříve se na různé situace okamžitě reagovalo vytvořením zákonu, třeba úsměvného - např. to, že se v blízkosti koně nesmí prudce otevírat deštník. Ty zákony sice nikdo nezrušil, ale - a to je důležité - nikdo jejich dodržování nevyžaduje, nekontroluje.

Po internetu koluje spousta příhod typu té s chlapečkem, většinou to jsou nesmysly, takže je otázka, zda se vůbec něco takového stalo.
Působí to na mě dojmem, že někteří lidé prostě musí něco/někoho nenávidět - když to není rusko, jsou to usa ...

Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám se tedy znovu: myslíte si, že nebýt "vměšování" usa, nechali by islámští fundamentalisté ostatní svět na pokoji?

Jinak na příspěvek Genesise (první na této stránce), který na mě působí velmi rozumně, taky nikdo nereagoval...
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod fakt » ned 01. bře, 2009 21:47

pk píše:Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám se tedy znovu: myslíte si, že nebýt "vměšování" usa, nechali by islámští fundamentalisté ostatní svět na pokoji?

...

Islámští fundamentalisté jsou to poslední co USA,RUSA atd zajímá. Islámský svět byl stokrát vstřícnější vůči "křesťanům" než obráceně. Nepamatuji se, že by někdy v historii USA nějakou válku vyhráli, pokud nejde o udržování války samotné a principu, jak na ní vydělat. Rath není fašista. On jen popisuje dodnes platné principy.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Genesis » ned 01. bře, 2009 22:09

fakt píše:
pk píše:Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám se tedy znovu: myslíte si, že nebýt "vměšování" usa, nechali by islámští fundamentalisté ostatní svět na pokoji?

...

Islámští fundamentalisté jsou to poslední co USA,RUSA atd zajímá. Islámský svět byl stokrát vstřícnější vůči "křesťanům" než obráceně. Nepamatuji se, že by někdy v historii USA nějakou válku vyhráli, pokud nejde o udržování války samotné a principu, jak na ní vydělat. Rath není fašista. On jen popisuje dodnes platné principy.

USA nevyhráli obě světový války? Několik válek v 19. století. Válku v Korei? To asi studuju úplně jinou historii než znáš ty.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 02. bře, 2009 8:33

[quote="Genesis"
Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám .[/quote]

USA nevyhráli obě světový války? Několik válek v 19. století. Válku v Korei? To asi studuju úplně jinou historii než znáš ty.[/quote]

To asi studuješ. A pro nedávné datum Tvého Genesis se nezlobím.
V Korei vyhráli stejně jako ve Vietnamu, Iráku, Afgánistánu, Africe, Jižní Americe atd.
USA vyhráli akorát ve válce světových stran a na měsíci. Ten už dokonce rozprodávají.
Nejlépe jim však jdou útoky na nehybné objekty. Hlavně ty, které spadají do kritické infrastruktury. Nechci jmenovat, protože to nebyli jen fabriky u nás, elektrárny v Jugošce, státní poklad v Irá... ale vlastně všude.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pk » pon 02. bře, 2009 8:45

Fakt: mne příliš nezajímá, co bylo - zajímá mne především to, co je teď. A teď je to tak, že nebýt "policajta" usa, dávali by nám arabové nesrovnatelně větší čočku než nám dávají.
Zrovna tak pro mne nejsou podstatné důvody, ale výsledek - a ten je, že se cítím bezpečněji.

Nic, nechal jsem se vtáhnout do flamu, což jsem nechtěl, takže už se budu snažit nereagovat, hlavně na některé nenávistníky :-)
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pon 02. bře, 2009 9:13

fakt píše:Nejlépe jim však jdou útoky na nehybné objekty. Hlavně ty, které spadají do kritické infrastruktury. Nechci jmenovat, protože to nebyli jen fabriky u nás, elektrárny v Jugošce, státní poklad v Irá... ale vlastně všude.
Hehe, to mi pripomína skúšku z hospodárskych dejín, kde som (blbec) treskol, že nám američania omylom Obrázek počas ww2 zbombardovali Apolku (rafinéria). Vyvolalo to profákovi záchvat smiechu :P , potom mi povedal, že oni zbombardovali všetky rafinérie v európe, aby mohli vyvážať svoj benzín a potom ma vyhodil... 8) Oni veľmi dobre vedia čo robia... :evil:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 02. bře, 2009 10:06

pk píše:Fakt: mne příliš nezajímá, co bylo - zajímá mne především to, co je teď. A teď je to tak, že nebýt "policajta" usa, dávali by nám arabové nesrovnatelně větší čočku než nám dávají.
Zrovna tak pro mne nejsou podstatné důvody, ale výsledek - a ten je, že se cítím bezpečněji.

Nic, nechal jsem se vtáhnout do flamu, což jsem nechtěl, takže už se budu snažit nereagovat, hlavně na některé nenávistníky :-)

Klid. Tohle není žádný flame. Nikdo nikomu nenadává. Pouze si tu vyměňujeme novinové ústřižky.
Jen mi prosím bez flamu napiš jakou Ti Arabové dávají čočku. Mě kromě písniček Sámera nic nenapadá.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 02. bře, 2009 10:09

pk píše:Fakt: A teď je to tak, že nebýt "policajta" usa, dávali by nám arabové nesrovnatelně větší čočku než nám dávají.
:-)

Jedna hospodářská.
Arabský svět je hlavním dodavatelem ropy.
O bezplatné distribuci luštěnin nic nevím.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Genesis » pon 02. bře, 2009 10:24

fakt píše:[quote="Genesis"
Nikdo z odpůrců usa a jejich role policajta mi neodpověděl na dotaz, ptám .

USA nevyhráli obě světový války? Několik válek v 19. století. Válku v Korei? To asi studuju úplně jinou historii než znáš ty.[/quote]

To asi studuješ. A pro nedávné datum Tvého Genesis se nezlobím.
V Korei vyhráli stejně jako ve Vietnamu, Iráku, Afgánistánu, Africe, Jižní Americe atd.
USA vyhráli akorát ve válce světových stran a na měsíci. Ten už dokonce rozprodávají.
Nejlépe jim však jdou útoky na nehybné objekty. Hlavně ty, které spadají do kritické infrastruktury. Nechci jmenovat, protože to nebyli jen fabriky u nás, elektrárny v Jugošce, státní poklad v Irá... ale vlastně všude.[/quote]

No já nevim jak ty, ale já kdybych s někym válku tak mu taky nejdřív zničim infrastrukturu. Takže je to naprosto pochopitelný a z vojenskýho hlediska na tom nevidim nic divnýho.

Prostě bez amíků a jejich zásahů v posledních 100 letech by dnešní svět nejspíš vypadal docela jinak a troufám si říct že o dost ošklivějc. A to házení špíny na ně, když řikáte A, řekněte i B, jako třeba při jaký příležitosti udělali ty hrozný špatnosti, jaký to mělo globální následky a tak dále, ptže takhle můžu říct třeba: Izrael bombarduje univerzitu, je to zlo. Ale pokud k tomu dodám, že v tý univerzitě je sklad raket, tak už to má úplně jinej rozměr.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » pon 02. bře, 2009 11:05

Genesis píše:Já vám to nechci brát, ale sověti by bez američanů němce sotva porazili. Prostě amíci vytáhli Evropu z obou světovejch válek, to jim už nikdo nevezme a je to fakt. A už jen za to bysme jim měli bejt vděčný a ne na ně házet špínu, ptže je to moderní a nosí se to.

Pravda je, že pomoc amíků sovětům v WWII nebyla až tak veliká, jako že přišla v pravý čas. Pokud si pamatuji dobře, tak tam dodali tak cca 10 až 20% potřebného válečného materiálu. Nicméně v počátcích války to sovětům hodně pomohlo. Spíš než matrošem jím pomohli tím, že se sověti dostali k technologiím a informacím, které dosud neměli. Nezapomeňte, že je se je západní svět snažil držet ve 30 létech v izolaci, tím je nepřímo donutil úspěšně spolupracovat s třetí říší (Němci u nich prováděli vše co měli Veirsailskou smlouvou zakázané, výměnou za technologie atd.).
Jinak aktivní účast USA v WWII byla hodně dlouho na vážkách. Nebýt Pearl Harboru tak by si na ní pouze tvrdě mazali kapsu. Churchil vynaložil hodně úsilí než je dostal do války.
Jen pro zajímavost pokud se podíváte na statistiky, tak počet padlých v WWII má Československo vyšší než USA, přitom ČSR se vzdala a nebojovala. :? :wink:

Celkově necítím žádnou vděčnost Amíkům za jejich účast v obou válkách. V první si počkali až účastníci střetu vyčerpají, pak začali finančně dojit jednu stranu konfliktu (nebo si myslíte, že dodávky byli zadarmo?) a potom pustili do Evropy malý relativně kontingent vojáků, který nijak ojensky válku nerozhodnul. Tu rozhodla blokáda. Díky první světové se dostali mezi světové velmoci a otevřeli si cestu na trhy bývalých koloniálních velmocí.

V druhé světové by realizovali obdobný scénář jak v první, nebýt japonců. Opět na konfliktu skvěle vydělali a stali se supervelmocí.
Takže za co mám být vděčný? Vše co vložili dostali zpět i s úroky.

Nejsou bez chyby, ale na světový poměry jsou ještě ta lepší možnost a radši budu ve sféře vlivu nějakýho amíka než Putina.

Nejsou žádná lepší možnost, jsou naprosto stejní jako rusáci. Ani jednomu na nás nezáleží, jsme lehce odepsatelná položka. Už to několikrát potvrdili. Stačí na vzpomenout na 1948, to myslím ještě sověti neměli jadernou zbraň a přesto nás hodili přes palubu. V 68 se jich sověti před invazí zeptali na to co udělají a výsledek znáš. Když šlo o Kubu a sovětské rakety tak sebou mrskali úplně jinak.

Neboj se svět by si poradil i bez nich. Objevil by se jiný žralok, který by ochotně převzal jejich roli.

RBR

PS: Jsme malý národ uprostřed Evropy tak nám hold nezbývá, než se přidat k momentálně silnějšímu. Akorát by jsme mu nemuseli tak očividně lézti do pozadí, všeho s mírou :lol:
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod PC » pon 02. bře, 2009 11:44

Vida, chvili tu jeden a neni a 8O 8O
Nebudu se moc rozepisovat, v podstate bych asi opisoval znovu co pise Luen, Ucrop a ted to celkem pekne vystihl RBR.
Ja bych jen rad dodal, ze USA nehrajou zadnyho svetovyho policajta, to si jen tak nazvali tu svou dobyvacnou politiku a povedlo se jim to vnutit celymu svetu. Nikdy jim neslo o nejakou demokracii, resp ano, ale tu jejich tzn. nastup korporaci do ekonomiky danne "problemove zeme". Jak rekl Zbygniew Brezinsky: "Horsi nez byt nepritelem USA je byt pritelem USA" (treba Saddam by o tom mohl vypravet, ale uz nezije, nicmene jeho u moci drzeli USA docela dlouho, pak se zajmy zmenili a ouha mas tam ZHN, tak si na rade, Taliby podporoval proti Rusum kdo? A kdo je dneska potira? (Hlavne nepiste, ze tenkrat to byl spravedlivy boj a dneska se jedna o potirani terorismu) Takto by se dalo pokracovat dal)
Neobhajuji Rusko, to je stejna pisnicka v blede modrym. Me celkove jen trosku vadi ten silenej klam, v kterym jedou nase media a potazmo spolecnost. Dneska se smejem, ze jsme byli poskoci CCCP, ale kdyz ma prijet prezident USA, tak mu nase ministrine obrany zazpiva castusku a vsem to prijde jako strasna bzunda a recese, ale kdyz se podobny veci delali kuli soudruhum, tak to byl teda fakt hnuj a ponizeni. Chtel bych jen trochu vice objektivity, ale ta neni, jak rekl nedavno v CT jeden historik: "zatimco postaveni si raketove zakladny tisice kilometru od materske pudy je vseobecne povazovano za posileni svetoveho miru, tak na druhe strane postaveni zakladny a posileni armady na svem uzemi je povazovano za jeho ohrozeni."

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...