Anglická škola boje nožem-začínáme

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod nekdojiny » sob 07. bře, 2009 20:21

Zdravím, jenom bych rád doplnil, podle toho co mi říkal jeden zkušený policista, že když jste neozbrojeni a zaútočí na Vás někdo nožem tak ho můžete zabít bez obav, že by Vás pak obvinili z nepřiměřené sebeobrany. :wink:
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

 

Příspěvekod Jendis » ned 08. bře, 2009 7:17

nekdojiny píše:Zdravím, jenom bych rád doplnil, podle toho co mi říkal jeden zkušený policista, že když jste neozbrojeni a zaútočí na Vás někdo nožem tak ho můžete zabít bez obav, že by Vás pak obvinili z nepřiměřené sebeobrany. :wink:


a už začínám být nasranej......tohle jsou takový žvásty,až to není hezký....lidi tady cvičí BU,zaklínají se "realitou na ulici" a jen minimum z vás má ponětí o paragrafech 13 a 14(nutná obrana a krajní nouze).......

Takže...koukněte se na ty paragrafy,pokud jim nebudete rozumět,proberte to právníkem,ale nepište tady píčo*iny...... :evil:

prej zkušený policista.......tsssss :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nekdojiny » ned 08. bře, 2009 8:25

Takže zaprvé: Neříkám, že je to 100% echt suprdupr pravda, ale jen co jsem slyšel.

A zadruhé: To jestli mi někdo věří nebo ne jestli jsem to slyšel od toho policisty to je každého věc, je fakt, že dokázat to nemohu, ale ty to zároveň nemůžeš vyvrátit, toť kouzlo techhle diskuzí.... :twisted:
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Asanoth » ned 08. bře, 2009 9:39

nekdojiny píše:Zdravím, jenom bych rád doplnil, podle toho co mi říkal jeden zkušený policista, že když jste neozbrojeni a zaútočí na Vás někdo nožem tak ho můžete zabít bez obav, že by Vás pak obvinili z nepřiměřené sebeobrany. :wink:


tak ja ti poslu do basy pohled, jo? ;)
Tady se hodnoti to, jak moc jsi se snazil konfliktu zabranit, jak moc velkou sanci jsi mel mu nic neudelat a spoustu dalsich veci.
Kdyz mas 40ti kilovou holku a na ni vytahne nejakej 100kilovej debil nuz, tak kdyz do nej vyprazdni devitku, zrejme ji nikam nezavrou, protoze proste nemohla delat nic jinyho. Kdyz jsi tu ty, kterej ma 80 kilo a nejakej debil 60-100 na tebe vytahne nuz, kdyz ho zabijes, jdes nejspis sedet. ale samozrejme, nejde to takhle jednoznacne urcit.
A to pomijim moralni aspekty...

Jendis: jakej je to zakon?
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod graver » ned 08. bře, 2009 10:57

140/61 TrZ: http://business.center.cz/business/prav ... st1h2.aspx. Pokud budou někomu ty §§ připadat formulované příliš obecně, tak je to legislativní záměr - každá situace má být posuzována individuálně (viz zejména poslední věty obou §).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Happy » ned 08. bře, 2009 11:20

To,že se v Izraeli cvičí defendo jsem si fakt nevymyslel, našel jsem to na jejich oficiálních stránkách.Tam jsou ty státy napsaný.Co je skutečnost je věc druhá.Nepochybuju o tvých kvalitách,mám takovou zásadu nikoho nepodcěňovat, což se nedá říct o některých dalších lidech,nemyslim jenom na tomdle fóru.Hned na začátku jsem psal,že si uvědomuju všechny nevýhody a spíš mě zajímá,jak by A©B obstála v reálným konfliktu,kdy všechno nevychází podle plánů.O zabíjení hlídek už nechci slyšet. :twisted: říkal jsem,že i boj muže proti muži tam má svoje místo,bohuže si tenhle styl každej spojuje POUZE s přepadáváním ze zálohy.Onehand samozřejmě mám,je to Smith Wesson Extreme Ops s dýkovitou čepelí a hladkým ostřím.O něčem malým s pevnou čepelí jsem taky uvažoval.
Pro řadový vojáky se taky cvičilo něco jinýho než třeba pro důstojníky.Co se běžně dostane na net je už dost okoukaný (Fairbairnovy malůvky).Jenže to rozhodně neni všecko.Tahle škola má v sobě i různý taktický kejkle, lsti,blafování.Takže se může stát,že když se dostaneš do konfliktu s někým,kdo se v tom vyzná,mohl bys být dost překvapen.Mimochodem,můj tatík byl v 60 letech u výsadkářů a několik triků mám přímo od něj.V předchozím kurzu boje zblízka jsem se taky učili zacházet s kudlou a to nás učil armádní instruktor.A je mi 27.

1)Sek a bod je tradiční metoda tohodle stylu,souhlasím.Stejně tak jako chin jab a kop kolenem nebo sražení.Jenže tyhle techniky se tak rychle zažíraji pod kůži,že po několika cvičeních se dostanou do stádia podvědomých reflexů připravených k použití.A přiznejme si to sportovně,na ulici nebo v barech většinou neni nálada k soubojům duelového typu.

2)Od policistů jsem zjistil,že řada případů zabitím nožem je hrubé až středověké ubodání větším množstvím ran.

3)Pár konfliktů mám už taky za sebou,ale když někdo neumí dát ani ránu pěstí,ať si pak ve špitálu netstěžuje.
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod nekdojiny » ned 08. bře, 2009 11:25

Jasně, určitě máte pravdu že je to strašně individuální věc a já jsem to měl říct obecneji, takže asi takhle: Jsou dva naprosto stejní jedinci a jeden vytáhne na druhého nůž s úmyslem ho zabít. Ten druhý, ale dejme tomu, uhne a udeří ho tak nešťastně že ho zabije. V takové situaci by ho podle toho co jsem slyšel měl vyšetřující policista vyvinit.
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Happy » ned 08. bře, 2009 11:37

4 Jendis.§ o nutné obraně a krajní nouzi jsem si zrovna vytáhl na zkouškách ZP pro pistoli. :P Čekal jsem že se to tady obrátí na právo.P.Cibulka by se asi zděsil,kdyby tohle tady četl.Doufám že to nečte.... :cry: Myslel jsem,že budeme porovnávat výhody některých bojových dovedností ve vztahu k praktickýmu použití a pomalu ale jistě se tady začínaji lidi hryzat mezi sebou,což je klasickej problém všech diskuzí.

Pokud má někdo reálný zažitky z "pouličních soubojů" sem s nimi.Pokud někomu jeho umění zachránilo zadek,taky mu budu vděčnej když se o tom taky zmíní.

Omlouvám se všem,kdo poctivě studují a cvičí nějáké bojové umění (je jedno jaké) ale mě tohle čím dál připomíná ty případy,kdy je na diskotéce každej druhej kickboxer,judista nebo paragán a když mu řeknu,aby si šel se mnou zacvičit,je najednou milión důvodů proč nemůže.
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 08. bře, 2009 13:33

nekdojiny píše:
A zadruhé: To jestli mi někdo věří nebo ne jestli jsem to slyšel od toho policisty to je každého věc, je fakt, že dokázat to nemohu, ale ty to zároveň nemůžeš vyvrátit, toť kouzlo techhle diskuzí.... :twisted:


mně je úplně jedno,jestli Ti to říkal nějakej tatar,nebo kdo.......je to prostě kravina a tím to hasne.Vadí mi ,že tyhle pič*viny sem vůbec někdo píše......potom je další předkládaj jako obecnou pravdu a ve výsledku se potom lidi divěj.
Cvičíte sebeobranu,fajn. Ale MUSÍTE mít i povědomí o zákonech,právní minimum...... :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 08. bře, 2009 13:38

Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » ned 08. bře, 2009 14:02

Jendis píše:Vadí mi ,že tyhle pič*viny sem vůbec někdo píše......potom je další předkládaj jako obecnou pravdu

No, tak on nekdojiny psal, že mu to někdo řekl. Opravovat pič*viny je holt úděl těch, kteří vědí, že jsou to pič*viny. Když to neuděláš, stane se z toho obecná pravda :wink: .
Jinak ta zjednodušená interpretace oněch §§ (tzn. že se poměřují jen zbraně, tedy že když na tebe někdo jde s nožem a ty máš "jen" holé ruce, tak ho můžeš beztrestně sejmout) je dost rozšířená. A v reálu stejně nešpekuluješ - lepší zavřenej, než tuhej...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jeikob » ned 08. bře, 2009 17:55

takový dotaz jak by soud hodnotil soud tuhle situaci. napadnou vás dejme tomu dva hromotluci vy je neznáte a budete se bránit nožem a dejme tomu je vážně poraníte nebo zabijete. vy jste napadený nevíte proč vás napadli nevíte zda vás chtěj jen zbít nebo vážně zranit. mám totiž pocit že bych byl nakonec já viník. přijde mi že u nás soudy jedou striktně podle paragrafů a neřešej kontekst. třeba když se dva maníci poperou na zábavě kůli ženský potlučou se jsou samej monokl a uklidní to policajt a dejme tomu dostanou pokutu za přestupek ,tak je to ok. Ale když třeba přijdete na tu zábavu a někdo vás zbije ,třeba za to že nejste místní. A dostane tu samou pokutu tak to už mi v pořádku nepřijde. Tedy otázka je jsou už v tomhle soudy lepší řešej konkretní situaci?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod bojovnik123 » ned 08. bře, 2009 18:07

Jendis: chlape, nema cenu se rozcilovat, myslim, ze temi odkazy jsi udelal spoustu prace.
Happy+nekdojiny: co tak zacit nekde poctive cvicit??? Pod vedenim zkuseneho instruktora? Za par let se budete za svoje dnesni nazory uprimne stydet. To je proste vyvoj jedince. V jakekoliv cinnosti. Ucime se cely zivot, aby jsme pak na smrtelne posteli mrkli a rekli si, ze to zase nebyl tak zasranej a nudnej zivot ;)
Jan Strnad, bojovnik
bojovnik123
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 18. led, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod bojovnik123 » ned 08. bře, 2009 18:11

Jeikob: sakra, chlape, na takovy pripad si zajisti svedky, jinak jdes brucet! Drbani si vetsinou sezenou svoje svedky a nevinnej jde sedet. V lochu se pak nauci veci! Vezeni nema vůbec zadny vychovny ucinek, jen cloveka srazi do nizsi kategorie, do kategorie drbanu a gauneru. Ze sve praxe bych mohl vypravet, jak se ze slusnejch lidi stali drbani jen pobytem v nejlechci base za tr.cin z nedbalosti.
Jan Strnad, bojovnik
bojovnik123
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 18. led, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod bojovnik123 » ned 08. bře, 2009 18:17

Jinak o nutne obrane a krajni nouzi zde http://trestni2.juristic.cz/481644/clanek/trest3 doporucuji dukladne a systematicky precist a analyzovat, zamyslet se nad tim.
Jan Strnad, bojovnik
bojovnik123
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 18. led, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » ned 08. bře, 2009 18:20

bojovnik123 píše:Jeikob: sakra, chlape, na takovy pripad si zajisti svedky, jinak jdes brucet! Drbani si vetsinou sezenou svoje svedky a nevinnej jde sedet. V lochu se pak nauci veci! Vezeni nema vůbec zadny vychovny ucinek, jen cloveka srazi do nizsi kategorie, do kategorie drbanu a gauneru. Ze sve praxe bych mohl vypravet, jak se ze slusnejch lidi stali drbani jen pobytem v nejlechci base za tr.cin z nedbalosti.


tak naštestí v takový situaci nejsem.ale mám pocit ,že u nás je justice příznivější spíš k agresorům. dobře dejme tomu,že budu mít svědky ,že mně někdo bezdůvodně napadne a budu se bránit nožem .
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 08. bře, 2009 18:27

jeikob píše:Tedy otázka je jsou už v tomhle soudy lepší řešej konkretní situaci?


dle mých zkušeností a zkušeností lidí okolo mne....jak kdy. Hrozně moc záleží na tom,co řekneš při výslechu.....poprvé.

Jinak je to lepší v tom,že berou v potaz stavy napadeného a to,že má na reakci chvilinku.....

Prostě se to nedá jen takhle.......oni to rozeberou znalci,policie......někdy psycholog a psychiatr......do toho svědci......záleží taky na šikovnosti právníka.....

Třeba Luen tady popsal krásnou zkušenost(je v těch odkazech).......ono to není tak romantický a drsný,tahat ssebou kudlu a když něco,tak ji vytáhnout......fakt to není prdel.......poteče krev(možná jenom krev).....bude to bolet.......

Je rozhodně jednodušší přesvědčovat soudce o tom,že jste se bránili,pokud použijete ruce,klacek.....popelník......teleskop.......než když se bráníte nožem.
Nůž je na žebříčku nebezpečnosti zbraní vejš než bouchačka.......tu nemá jen tak každej......kudlu jo a vrazit ji do někoho je dílem okamžiku......na adrenalinu jede člověk pouze na instinktech,nepřemýšlí.......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod bojovnik123 » ned 08. bře, 2009 18:29

Potom uz jen zalezi, kolik ze sveho kapesneho jsi ochoten obetovat na vynikajiciho pravnika ;)
Ale vazne, pokud je situace jasna, byl jsi napaden vice utocniky a pouzil jsi ke sve obrane nuz a nekoho jsi zabil, tak to uz v dnesni dobe bude brat soud vetsinou jako zabiti a ne jako pred jeste cca 5 lety jako vrazdu. A mensina pouzije prave paragraf 13 a jdes se slavou - na prvni strance Blesku a Aha, spokojene od spravedliveho soudu.
Je nutne si uvedomit, ze soudci, ackoliv slozi soudcovskou prisahu, se stale ridi vlastnim usudkem, zkusenostmi, rozumem - takze pokud narazis na zaryteho komouse, kterej KAZDEHO nejradeji posila do lochu, tak mas v prvni instanci smulu, proste te tam posle. Ono je dobry na soudce nebo soudkyni zapusobit, ale to ostatne delaji i drbani ;)
Cela pravni stranka jakehokoliv fyzickeho napadeni je velmi slozitym procesem ze ktereho bud vyjdes jako vitez nebo jako drban.
Proto je nejjistejsi cesta konfliktum predchazet nebo se jim vedomne vyhybat!
Jan Strnad, bojovnik
bojovnik123
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 18. led, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » ned 08. bře, 2009 18:29

jeikob píše:
bojovnik123 píše:Jeikob: sakra, chlape, na takovy pripad si zajisti svedky, jinak jdes brucet! Drbani si vetsinou sezenou svoje svedky a nevinnej jde sedet. V lochu se pak nauci veci! Vezeni nema vůbec zadny vychovny ucinek, jen cloveka srazi do nizsi kategorie, do kategorie drbanu a gauneru. Ze sve praxe bych mohl vypravet, jak se ze slusnejch lidi stali drbani jen pobytem v nejlechci base za tr.cin z nedbalosti.


tak naštestí v takový situaci nejsem.ale mám pocit ,že u nás je justice příznivější spíš k agresorům. dobře dejme tomu,že budu mít svědky ,že mně někdo bezdůvodně napadne a budu se bránit nožem .

tak mně to je celkem jasné. dám příklad když mi zlodějíček bude krást auto radio a bude se chtít pouze vyškubnout aby utekl ,tak ho prostě nemůžu zakuchnout .rovněž když se peru na té zábavě s někým koho znám a citím že má převahu ,tak také nemohu vyndat nůž. ale když mne napadnou cizí individua brutálním utokem!!! tak bych si myslel že to to právo mám.píšu myslel??
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod bojovnik123 » ned 08. bře, 2009 18:32

Jendis: hovoris mi ze srdce! Ze my jsme se uz nekolikrat potkali ;) Tedy ja vim, ze jo, a ty pouze tusis. Jmeno ti neco pripomina, ale chtel bys tvar ;) Ale vazne vidim ze se z tebe stal bojovnik jak po fyzicke a technicke strance, tak po strance psychicke a srdecni. Mas moji poklonu!
Jan Strnad, bojovnik
bojovnik123
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 18. led, 2009 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků