šerm & šermování

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod wushi » čtv 10. čer, 2004 14:41

...mrknite na tieto fajn zbraničky http://therionarms.com/sold/index.shtml, dobré nie? :)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

 

Příspěvekod patrik » čtv 10. čer, 2004 16:18

marvin píše:picard - p.koza = R.Volak


Hele, co to je za rovnici

Picard minus p.Koza se rovná R.Volák... :lol:

Jenom legrace... jukněte sem a představujte si, jak dobře se s tím musí bojovat http://www.hyoho.com/Nkage2.html

Patrik
Naposledy upravil patrik dne čtv 10. čer, 2004 16:19, celkově upraveno 1
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » čtv 10. čer, 2004 16:18

No kdyz uz jsme byli u toho iaido - na ruznych budo show se ty katy imho predvadej trochu nerozumne. Proste tam prijde borec a odcvici tu katu - divak vidi jak tam kolem sebe seka a dela kolem oho spoustu divnejch pohybu.

Uz mu nikdo nevysvetli ten "scenar", ze treba tohle se odehrava po tme a ze si timto pohybem otukava teren. Nebo ze tady seknul jednoho a ted se brani dalsimu utocnikovi. Nebo ze sejmul jednoho ale von este vstane a dodela ho. Atd. Proste bez komentare, nebo prislusnych dobrovolniku hrajici utocniky to cloveku, ktery to necvici moc nedava smysl.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 10. čer, 2004 16:22

Picard píše:No kdyz uz jsme byli u toho iaido - na ruznych budo show se ty katy imho predvadej trochu nerozumne. Proste tam prijde borec a odcvici tu katu - divak vidi jak tam kolem sebe seka a dela kolem oho spoustu divnejch pohybu.

Uz mu nikdo nevysvetli ten "scenar", ze treba tohle se odehrava po tme a ze si timto pohybem otukava teren. Atd. Proste bez komentare, nebo prislusnych dobrovolniku hrajici utocniky to cloveku, ktery to necvici moc nedava smysl.


mno a potom tu máme spoustu řešení
1) zrušit budošou
2) nedávat na budošou iaidó
3) pitvořit iaidó
4) anebo to zacvičit tak dobře, že i divák, který neví, co se děje sedí na prdeli...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » čtv 10. čer, 2004 16:27

patrik píše:
Picard píše:No kdyz uz jsme byli u toho iaido - na ruznych budo show se ty katy imho predvadej trochu nerozumne. Proste tam prijde borec a odcvici tu katu - divak vidi jak tam kolem sebe seka a dela kolem oho spoustu divnejch pohybu.

Uz mu nikdo nevysvetli ten "scenar", ze treba tohle se odehrava po tme a ze si timto pohybem otukava teren. Atd. Proste bez komentare, nebo prislusnych dobrovolniku hrajici utocniky to cloveku, ktery to necvici moc nedava smysl.


mno a potom tu máme spoustu řešení
1) zrušit budošou
2) nedávat na budošou iaidó
3) pitvořit iaidó
4) anebo to zacvičit tak dobře, že i divák, který neví, co se děje sedí na prdeli...

Patrik


No anebo tu katu pedvest spolu s utocnikem nebo utocniky, jako ukazku co se tam vlastne deje. A pak treba samotnou vlastni katu. Anebo k tomu treba predtim neco rict.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 10. čer, 2004 16:30

Picard píše:No anebo tu katu pedvest spolu s utocnikem nebo utocniky, jako ukazku co se tam vlastne deje.


Myslíš se šinkenem?

:twisted: Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod patrik » čtv 10. čer, 2004 16:35

Picard píše:No anebo tu katu pedvest spolu s utocnikem nebo utocniky, jako ukazku co se tam vlastne deje. A pak treba samotnou vlastni katu. Anebo k tomu treba predtim neco rict.


Teď vážně... na to mám docela konzervativní názor... na vysvětlování jsou tréninky a semináře... když už ukázka, tak přesně to, co se v rámci dané školy cvičí...

Iaidó je působivé v tom, jak vypadá bez partnera (myslím) a v té schopnosti se na to soustředit... a není potřeba to nějak přibližovat nějakýmu divákovi, co baští popcorn a je mu to stejně ukradený...

...a když se to někomu nelíbí, prostě zavře oči a počká si na karatisty :wink:

Jinak iaidó vypadá taky jinak, když ho cvičí víc než dva lidi (nemyslím proti sobě) - takže tam bych to přibližování divákům utnul

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » čtv 10. čer, 2004 16:37

patrik píše:
Picard píše:No anebo tu katu pedvest spolu s utocnikem nebo utocniky, jako ukazku co se tam vlastne deje.


Myslíš se šinkenem?

:twisted: Patrik


Ale ne, jen tak treba naznacit. Tim ze se to neukaze nebo nevysvetli tak divak prijde o spoustu zajimavych informaci.

Hele priklad myslim ze jsem nasel to co jsem myslel tou katou ve tme alespon co si pamatuju.

http://iai.whaleeaters.org/avi/sinobu.avi

Kdyz se na to podivas a nevis vo co tam gou, tak proste nepochopis proc se tam najdnou skloni a polozi mec na zem a pak se zase narovna a pak sekne.

Ale kdyby ti nekdo rek, ze se to odehrava ve tme a ten borec k nekomu potichu prijde zezadu a tukne mecem o zem aby odvratil jehho pozornost jinym smerem a pak ho sekne. Tak ti to da konecne smysl, proc se tam tak divne hejbal.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 10. čer, 2004 16:45

Picard píše:Hele priklad myslim ze jsem nasel to co jsem myslel tou katou ve tme alespon co si pamatuju.

http://iai.whaleeaters.org/avi/sinobu.avi

Kdyz se na to podivas a nevis vo co tam gou, tak proste nepochopis proc se tam najdnou skloni a polozi mec na zem a pak se zase narovna a pak sekne.

Ale kdyby ti nekdo rek, ze se to odehrava ve tme a ten borec k nekomu potichu prijde zezadu a tukne mecem o zem aby odvratil jehho pozornost jinym smerem a pak ho sekne. Tak ti to da konecne smysl, proc se tam tak divne hejbal.


My nesmíme ani naznačovat :wink: ...

...já vím přesně o čem mluvíš, ale proč... není ta kata pěkná... ? i bez toho vysvětlení - a teď už to stejně všichni vědí, kdyžs to vykecal...

U kat, který děláme v džó je to úplně stejný problém, až když Ti někdo vysvětlí voco v tý katě gou, pochopíš, jak je vymakaná a jak je to na hraně... ale když na to člověk kouká zdálky, vidí plesk&plesk ( :wink: marvine), ale už mu uniká, že třeba jeden z dvojice musí svojí akci přerušit, aby neumřel moc brzo...

Prostě ukázky ano, ale krafání kolem ne... mám zkušenost, že to stejně nepomáhá a kdo neocení ukázku iaidó bez výkladu na to bude kálet, i kdyby ses třeba upovídal...

Pro takový se musíš oblíknout jako mongol a kopnout někoho do hlavy...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » čtv 10. čer, 2004 17:55

Patriku,ale zase by se to Iaido pro lidi zatraktivnilo....ne každej do toho vidí a když ho to zaujme,tak by ocenil vysvětlení plného významu těch kterých pohybů.A je úplně jedno,jde li o šerm,boj holí nebo boj beze zbraně.Neházej všechny do jednoho pytle :wink: :lol:
Sám říkáš,že když někdo podá vysvětlení,najednou vidíš,jak je to vymakaný....není tohle smyslem těch ukázek????
Vždyť na tom je třeba postavené vystupování šermířských skupin....přiblížit člověku,jak to tenkrát "mohlo vypadat".A právě,aby z toho lidi něco měli,tak vyřazujeme takové ty rychlovky(nikdo by neocenil tchvilkové obcházení,hledání slabého místa v obraně,pak rychlý přenos s odsmykem a bleskovou ripostou-je po všem,než se divák rozkouká).Takže se šermuje déle,ale divák si "užije".Rychlovky si vyměňuješ mezi "svými".Ti to ocení..... :wink: :lol:

Aspoň takhle na to koukám já.......třeba mne fascinuje sledovat mistrovství v kendó,i když spoustu akcí ani kolikrát nezachytím......ale ocením tu jistotu,přehled a postřeh,preciznost.Chápeš mne??
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » čtv 10. čer, 2004 18:26

Jendis píše:Patriku,ale zase by se to Iaido pro lidi zatraktivnilo....


Mno obecně řečeno, takový zatraktizování třeba karate vedlo k vznikání různejch karate na hudbu... (bez urážky, sorry všem)

Jendis píše:ne každej do toho vidí a když ho to zaujme,tak by ocenil vysvětlení plného významu těch kterých pohybů.


Tady nejde o to, jestli do toho vidíš... ocením kvalitní pohyb, soustředěný a silný... k tomu nepotřebuju znát význam... ten význam je taková odměna těm, kteří to cvičí...

Jendis píše:Sám říkáš,že když někdo podá vysvětlení,najednou vidíš,jak je to vymakaný....není tohle smyslem těch ukázek????


Smyslem těch ukázek je vzdát hold tradici, představit disciplínu co nejlíp a zároveň trénovat ve stresu :wink: .

Jendis píše:Vždyť na tom je třeba postavené vystupování šermířských skupin....přiblížit člověku,jak to tenkrát "mohlo vypadat".A právě,aby z toho lidi něco měli,tak vyřazujeme takové ty rychlovky(nikdo by neocenil tchvilkové obcházení,hledání slabého místa v obraně,pak rychlý přenos s odsmykem a bleskovou ripostou-je po všem,než se divák rozkouká).Takže se šermuje déle,ale divák si "užije".Rychlovky si vyměňuješ mezi "svými".Ti to ocení..... :wink: :lol:


Mno a v tomhle prvě byl, je a bude rozdíl... Osobně se nesnažím ukázat, jak to asi mohlo vypadat, ale ukazuju, jak se to dělá a cvičí... jak se to předává a předávat mělo...

Jendis píše:třeba mne fascinuje sledovat mistrovství v kendó,i když spoustu akcí ani kolikrát nezachytím......ale ocením tu jistotu,přehled a postřeh,preciznost.Chápeš mne??


To nezachytí ani zkušení kendisti... a ze stejného důvodu mě baví sledovat i to iaidó... je to momentální zážitek... viděl si to... tady a teď
(iči go iči e)

...a nepotřebuju, aby mi do toho někdo zasahoval. (a taky se na to rád podívám zpětně na videu, nebo si to nechám vysvětlit... )

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » čtv 10. čer, 2004 21:29

No radsi toho nechame :-) Chce to nove tema
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marvin » čtv 10. čer, 2004 21:39

Mno obecně řečeno, takový zatraktizování třeba karate vedlo k vznikání různejch karate na hudbu... (bez urážky, sorry všem)


patrik - volak cvici tanecne iaido = takze uz to je spopularizovane dost
/tato rovnica sa ti ako paci ? :D /


add. plesk/plesk - nepochopil si presne co som tym myslel - ale to je cez inet tazko - toto to ale nebolo. :)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 10. čer, 2004 22:20

Patrik - No,asi máme oba trošku jiný pohled na věc.Na jednu stranu s Tebou souhlasím,na druhou stranu...... :wink: :lol:

Heleďte,tak mne napadá....co byste rádi viděli z evropského šermu???Je něco,co vás zajímá???
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 11. čer, 2004 4:46

marvin píše:add. plesk/plesk - nepochopil si presne co som tym myslel - ale to je cez inet tazko - toto to ale nebolo. :)


Vklidu... dělám si prču... plesk & plesk mě prostě pobavilo, vzhledem ta tomu, na čem je ta kata založená... :wink:

To je přesně o tom vysvětlování, který Ti během ukázky nikdo dávat nebude... Prostě z toho máš nějaký pocit, to je všechno 8)

Patrik
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 11. čer, 2004 4:50

Jendis píše:Patrik - No,asi máme oba trošku jiný pohled na věc.Na jednu stranu s Tebou souhlasím,na druhou stranu...... :wink: :lol:


Jak už jsem napsal - jsem konzervativní, v tomhle případě :wink:

Patrik
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 11. čer, 2004 4:52

2marvin...

kukni na kihon-klipy na konci článku o ©MR...

:wink: Patrik
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 11. čer, 2004 4:53

Anonymní píše:
marvin píše:add. plesk/plesk - nepochopil si presne co som tym myslel - ale to je cez inet tazko - toto to ale nebolo. :)


Vklidu... dělám si prču... plesk & plesk mě prostě pobavilo (šmarjá teď jsem jak nějakej a-meda), vzhledem k té katě :wink:

To je přesně o tom vysvětlování, který Ti během ukázky nikdo dávat nebude... Prostě z toho máš nějaký pocit, to je všechno 8)

Patrik
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » pát 11. čer, 2004 4:57

nepřihlášený, ale podepsaný příspěvky jsou moje, samosebou...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » pát 11. čer, 2004 8:06

Anonymní píše:
Jendis píše:Patrik - No,asi máme oba trošku jiný pohled na věc.Na jednu stranu s Tebou souhlasím,na druhou stranu...... :wink: :lol:


Jak už jsem napsal - jsem konzervativní, v tomhle případě :wink:

Patrik



Ty jsi konzervativní pořád :wink: :lol: :lol: Ale ono je to asi občas potřeba.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron