šerm & šermování

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

šerm & šermování

Příspěvekod patrik » stř 09. čer, 2004 9:23

Vaše zkušenosti z různými typy šermu... bez ohledu na původ :wink:

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Re: šerm & šermování

Příspěvekod microElephant » stř 09. čer, 2004 9:32

patrik píše:Vaše zkušenosti z různými typy šermu... bez ohledu na původ :wink:

Patrik


Eskrima - dobré :)
microElephant [- cutted -]
microElephant
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 09. čer, 2004 9:50

Osm let se snažím učit se Italskou školu šermu.....jednak jsem členem SH© a jednak se učím tak nějak sám pro sebe.©erm jako takový mne fascinuje.
Docela bych rád,kdyby sem kdokoli hodil nějaké postřehy ze seminářů(třeba s Magisteriem),kontakty na mistry meče,popřípadě pokud má někdo nějaké materiály a byl by ochoten se podělit.....

Myslíte si,že umění meče je už dnes přežitek??Je šerm vhodným doplňkem při výcviku boje beze zbraně??
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushi » stř 09. čer, 2004 9:57

...osobne sa mi veľmi páči "šerm" vo wushu, teda oficiálne povedané jianshu 剑术, umenie meča...je to parádička, najmä keď s ním vieš...inak jian má obojstranné ostrie (pre tých, čo netušia, o čom je reč...)...cvičí sa aj vo vonkajších štýloch (hlavne wudangské štýly, ale aj shaolin), vo vnútorných je napr. v taiji.... :)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod patrik » stř 09. čer, 2004 9:59

Rozhodně to není přežitek...

...a jak už jsem se mockrtá projevil - kombinovat by se to nemělo... není-li to součástí osnov... (viz tači dori v aikidó = odebírání meče)...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » stř 09. čer, 2004 10:10

wushi - to je pravda.Znám člověka,který učí TaiJi a praktikuje i šerm.Čínský šerm mi přijde takový akrobatický....a to jak meč,tak i šavle.Ale moc toho neznám,takže se rád nechám poučit,popřípadě opravit.

S evropským šermem mi to přijde trošku nalevačku,lidé,kteří něco umí jsou většinou i umělci,sdružují se pod různé agentury a učit se u nich je velmi nákladné.Abych to přiblížil(aniž bych se chtěl kohokoli dotknout),přijde mi to trošku jako EWTO.Myslím stylem organizace.Jak ale říkám,jde pouze o můj dojem.
Pak jsou tu lidé,kteří vyučují "scéniku",ale tam jde o takovou všehochuť(mísí se techniky z Italské,Francouzské a i třeba ©panělské školy).Prostě věci efektní,použitelné při vystupování před lidmi.

Escrima - Pěkné....hodně je tam vidět vliv ©panělské školy šermu.©paněláci byli vůbec umělci....všechno do detailu propočítané,pohyb po kružnici,věda převedená do umění boje. :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 09. čer, 2004 10:14

patrik píše:Rozhodně to není přežitek...

...a jak už jsem se mockrtá projevil - kombinovat by se to nemělo... není-li to součástí osnov... (viz tači dori v aikidó = odebírání meče)...

Patrik




Kombinovat....tady bych to neodsuzoval tak kategoricky.Myslím si,že při šermu získáš velmi dobrou koordinaci,reflexy,dynamiku.Naučíš společně fungovat ruku a oko....POSTŘEH.Takže já bych to i doporučil.


Rád bych,aby se k tomu vyjádřil i Picard,ten by nám taky mohl rozšířit obzor :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushi » stř 09. čer, 2004 10:15

...ale inak sa mi celkom páčia i títo http://www.cassanova.viapvt.sk/prvauk.html
a títo hoši ti dokonca vyrobia aj zbrane http://www.bojnik.sk/
týchto som v akcii nevidel http://www.galahad.sk/
a títo sú takmer z môjho rodiska http://www.bludni.sk/
pre celkové info mrknite sem http://sermiarskelisty.szm.sk/
:) :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod wushi » stř 09. čer, 2004 10:18

je to pasé, ale pre info:
MILO© CHRIPKO



POZÝVA PRIAZNIVCOV ĄUDOVÝCH EURÓPSKYCH BOJOVÝCH UMENÍ A HISTORICKÝCH ©ERMIAROV na víkendový kurz palice. Účelom kurzu je naučiť sa základom bojového umenia rôznych druhov palíc základné techniky: kroky, držanie palice, body, seky, kryty, predseky, kryty povolom, odseky, premosy, páky, drásanie, navaľovanie a boj proti iným zbraniam, zápas, filozofia boja rôznymi druhmi palíc, zahajovacie techniky, zosilovanie a zoslabovanie krytov, útokov a iné. Ďalej získať základy teórie o rôznych druhoch palíc, ktoré sprevádzali ľudí na každom kroku. Vedieť saa orientovať v rôznych bojových štýloch palice (obdobia,ľudové vrstvy, profesionálny bojovníci).



Garant kurzu vychádza zo štúdií týchto európskych majstrov rôznych období: LICHTENAUER, TALHOFFER, SUTOR, VANIČEK, HUTON, CHARLEMONT, AUERSWALD, MAROZZO, HABERSETZER. Mnohými cennými radami pomohol žijúci majster palice VIKTOR COK z Anglicka a slovenskí historici a etnografovia.Druh palíc a technika sa zvolí podľa záujmu.

Výber:

1, Dlhá palica - polovičná palica.

2, Polovičná palica - krátka palica.

3, Dlhá palica - krátka palica.

Obdobia:

1, Stredovek

2, Renesancia a Baroko

3, 19.-20. storočie



Pomôcky:

Dlhá palica: 160-210 cm

Polovičná: 110-150 cm

Krátka: 50-90 cm

Rukavice, vítaná šermiarska maska, drevený nôž, ochrana na kolená a lakte, zošit, pero.

Doporučené drevo na palicu: jaseň, buk.



Po absolvovaní základného kurzu je možnosť otvorenia následného kurzu a zvládnutia zložitejších techník s palicou a drevcovými zbraňami (bijáky, valašky, oštepy...)

Cena kurzu je 1500,- Sk.

Minimálny počet účastníkov je 10.



V cene je zahrnuté ubytovanie penzionóveho typu s apartmánmi, domáca strava a telocvičňa.

Miesto konania: 2 km od popradského Tesca v obci Spišská Teplica.

Termín: 27.-29. február 2004

začiatok 27. februára o 15.00 koniec 29. februára o 11.00

Poplatok kurzu je potrebné uhradiť do 15.februára 2004 na číslo účtu 93065486/0900

Telefónny kontakt: 0905 807 491

Účastníci kurzu budú informovaní o organizačných podrobnostiach telefonicky, preto po uhradení poplatku SMS-nite svoje meno a tel. číslo na hore uvedený kontakt.

Tešíme sa na vás na škole palice.

:) zaujímavé, nie??? :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod patrik » stř 09. čer, 2004 10:21

Jendis píše:Kombinovat....tady bych to neodsuzoval tak kategoricky.Myslím si,že při šermu získáš velmi dobrou koordinaci,reflexy,dynamiku.Naučíš společně fungovat ruku a oko....POSTŘEH.Takže já bych to i doporučil.


A to já jo, protože když cvičíš správně, to cos popsal získáš právě tím cvičením se zbraní... na tom je to založený... Zbraň se má stát součástí těla, tak bys jí neměl odkládat, aby ses s ní naučil zacházet...

Jendis píše:Rád bych,aby se k tomu vyjádřil i Picard,ten by nám taky mohl rozšířit obzor :wink: 8)


Picard určitě spí a bude tvrdit, že měl něco na práci...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod Jendis » stř 09. čer, 2004 10:24

Wushi - super,tak přesně takhle jsem si to představoval.V dnešní době aby takové lidi pohledal :!: :!:

Ukropcaný - To jo,záleží na tom,na koho narazíš.Třeba naše grupa není nic extra,ale je dost skupin,které jsou opravdu dobré.A i když děláš scéniku,nadřeš se taky jako kůň.


Patrik - Ano,souhlasím.I když si myslím,že mám taky pravdu.Každému vyhovuje něco :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » stř 09. čer, 2004 10:28

Jendis píše:Patrik - Ano,souhlasím.I když si myslím,že mám taky pravdu.Každému vyhovuje něco :wink:


No jéje... dyk tu jen diskutujeme...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wushi » stř 09. čer, 2004 10:28

...takéto niečo sa dá nájsť väčšinou na rôznych hradných "party", tam je takých vystúpení habadej (rôznej kvality) a väčšinou sa s nimi dá o tom aj podebatovať...takže, hor sa na hradné slávnosti !!! :)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Jendis » stř 09. čer, 2004 10:30

Patrik - Pohoda......co Ty?Nezajímalo by Tě to evropské pojetí hole???Ten kontakt,co sem dal Wushi vypadá dost zajímavě :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 09. čer, 2004 10:33

wushi píše:...takéto niečo sa dá nájsť väčšinou na rôznych hradných "party", tam je takých vystúpení habadej (rôznej kvality) a väčšinou sa s nimi dá o tom aj podebatovať...takže, hor sa na hradné slávnosti !!! :)



No jo,ale víš,kolik "nás" je?? :wink: :lol: Právě pak se hodí kontakty....jako jsi sem hodil Ty :lol: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » stř 09. čer, 2004 10:35

Jendis píše:Patrik - Pohoda......co Ty?Nezajímalo by Tě to evropské pojetí hole???Ten kontakt,co sem dal Wushi vypadá dost zajímavě :!:


pravdu?

vůbec ne...

já se mám co učit až do konce života... :wink:

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod patrik » stř 09. čer, 2004 10:40

Picard je tady... pšt
8)
Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » stř 09. čer, 2004 10:45

patrik píše:Picard určitě spí a bude tvrdit, že měl něco na práci...

Patrik


No tohle .... nekteri z nas obcas musi pracovat a nemuzou se furt nekde vykecavat, vis?

OKI du si dat neco k snidani ...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » stř 09. čer, 2004 10:46

sem to říkal...

P.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » stř 09. čer, 2004 10:48

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Učit se máme co všichni :!: :!: :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků