boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Fireball » pát 17. zář, 2004 19:47

Jendis píše:Patriku,a nejedná se náhodou o bod shora po přímce????Vmyk přece v oblouku neuděláš......já si ten bok obloukem fakt nedokážu představit :? :? :oops:


Jasné jasné. Bod môže byť len priamy v konečnom dôsledku. Ale na začiatku pohybu môže byť oblúkový a niekomu kto sa v tom nevyzná to môže pripadať ako bod po oblúku :lol: :lol: :lol:

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pát 17. zář, 2004 20:25

No,to si právě nemyslím......pochopil jsem to tak,že tím nožem to dělali jako "sekořez".....ten je víceméně obloukový.
Jestli se spíše nejednalo o něco jako párací sek :?:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Picard » pát 17. zář, 2004 22:13

Fireball píše:teda blok a hneď z toho bod - takzvaný vmyk. Pri korde sa to robí čepeľou, pri noži predlaktím o predlaktie.


Vmyk si jeste pamatuju z kordu, ale to jak pises s rukama s nozema si moc predstavit nedokazu... muzes to trochu rozepsat?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fireball » sob 18. zář, 2004 17:04

Jendis píše:No,to si právě nemyslím......pochopil jsem to tak,že tím nožem to dělali jako "sekořez".....ten je víceméně obloukový.
Jestli se spíše nejednalo o něco jako párací sek :?:


Asi si len môžeme domýšľať čo to tam bolo kým to neuvidíme :D :D :D

Asi by to mohol byť aj sekorez, ale myslím že nôž nie je dosť pádny na to aby sa s ním sekalo. Pri noži skôr funguje bodo rez - teda bodneš a potom režeš. Alebo ak si kúsok rýchlejší tak sa robí aj rezo bod - teda hneď po reze bodáš do protismeru rezu.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Fireball » sob 18. zář, 2004 17:10

Picard píše:
Fireball píše:teda blok a hneď z toho bod - takzvaný vmyk. Pri korde sa to robí čepeľou, pri noži predlaktím o predlaktie.


Vmyk si jeste pamatuju z kordu, ale to jak pises s rukama s nozema si moc predstavit nedokazu... muzes to trochu rozepsat?


Asi som to možno poplietol s názvamy - lepšie by sa hodilo záraz. Teda súper udiera hák pravačkou na hlavu. Ja udieram predlaktím zvnútra do jeho predlaktia pod 45° uhlom (udieram, neblokujem) a môj úder akoby sa odrazil od jeho ruky a pod uhlom zhruba 90° od pôvodeného smeru udiera súpera trebárs na spánok. No a to isté si predstav keď máš v ruke nôž :wink: :wink: :wink:

Pat

P.S. Podobná technika je aj v karate, tuším sa volá Furi uči.
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Picard » sob 18. zář, 2004 19:05

Fireball píše:
Picard píše:
Fireball píše:teda blok a hneď z toho bod - takzvaný vmyk. Pri korde sa to robí čepeľou, pri noži predlaktím o predlaktie.


Vmyk si jeste pamatuju z kordu, ale to jak pises s rukama s nozema si moc predstavit nedokazu... muzes to trochu rozepsat?


Asi som to možno poplietol s názvamy - lepšie by sa hodilo záraz. Teda súper udiera hák pravačkou na hlavu. Ja udieram predlaktím zvnútra do jeho predlaktia pod 45° uhlom (udieram, neblokujem) a môj úder akoby sa odrazil od jeho ruky a pod uhlom zhruba 90° od pôvodeného smeru udiera súpera trebárs na spánok. No a to isté si predstav keď máš v ruke nôž :wink: :wink: :wink:

Pat

P.S. Podobná technika je aj v karate, tuším sa volá Furi uči.


"Záraz" ani "Furiuči" mi moc nepomohlo, ale snad jsem to pochopil :wink:
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » sob 16. říj, 2004 6:53

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » úte 19. říj, 2004 15:12

Nazory byly zajimavé, děkuji za ně. Přesto jen musim řict, že to, co tam předvaděli a nás následně učili, byl bod (on tim tučnym nebyl zbytečně), jednak to nevypadalo jako zmiňovany řez s nasledným bodem, jednak to jako bod označovali oni sami. A jeste se zeptam, na co hlava děrava zapomněla:co se týče postojů, je v historickych pramenech (případně v dnešních BU) běžný "otevřený" postoj, tj. zbraň je vidět, ruce jsou mimo tělo, nic si nechrání, oba "soupeři" jsou bokem či čelem k sobě (dýka byla dole nebo nahoře v jedne ruce, případně ještě před hrudi svirana v obou rukach, lokty ven). Tedy myslim važně, ne jako součast "psychologické" války typu "já jsem barbar Conan, kdo je víc"

Jen na okraj-nějak se mi stále nedaří se zaregistrovat :?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » úte 19. říj, 2004 17:25

Lote píše:Nazory byly zajimavé, děkuji za ně. Přesto jen musim řict, že to, co tam předvaděli a nás následně učili, byl bod (on tim tučnym nebyl zbytečně), jednak to nevypadalo jako zmiňovany řez s nasledným bodem, jednak to jako bod označovali oni sami. A jeste se zeptam, na co hlava děrava zapomněla:co se týče postojů, je v historickych pramenech (případně v dnešních BU) běžný "otevřený" postoj, tj. zbraň je vidět, ruce jsou mimo tělo, nic si nechrání, oba "soupeři" jsou bokem či čelem k sobě (dýka byla dole nebo nahoře v jedne ruce, případně ještě před hrudi svirana v obou rukach, lokty ven). Tedy myslim važně, ne jako součast "psychologické" války typu "já jsem barbar Conan, kdo je víc"

Jen na okraj-nějak se mi stále nedaří se zaregistrovat :?


Hmmm,tak dokud to neuvidím,tak nevím. :wink: K těm postojům-mrkni na ten odkaz :wink:



Jak jsem se tu ptal na tu knihu,tak už vyšla.Jmenuje se to nějak jako - Nůž ve rvačce a pouličním boji...myslím.Už jste to někdo viděl?????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

all

Příspěvekod stefano » stř 20. říj, 2004 9:11

ahoj!
prispejem aj ja,ale nie ohovaranim, ale informaciou.
ak niekoho zaujima fakt realna sebaobrana noz vs.hole ruky,noz vs.noz sledujte prosim www.jkd.sk
Ing.Radek SEFCIK jediny instruktor pre KALI ILUSTRISIMO v Europe(Ilustrisimo system-testovany vo vyzyvacich zapasoch na zivot a na smrt)...
vela zdaru a dobry trening!!! :idea:
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. říj, 2004 12:30

Stefano....to nemělo být pomlouvání.Jestli to tak vyznělo,za sebe se omlouvám...

ALL - Už jste někdo viděl tu knížku??
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod stefano » pát 22. říj, 2004 14:18

ahoj jendis...asi sme sa zle pochopili a nebolo to mierene k serioznym ludom.v pohode ,vsetko ok :)
vela zdaru a dobry trening :D :D :D
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Virgee » ned 07. lis, 2004 21:57

jenom takovej vtip, jak se něco dá hezky vytrhnout z kontextu:

"Česká škola boje nožem je registrována na Ministerstvu vnitra jako sportovní klub a jako takový chce také vystupovat. Rádi bychom se angažovali pro rozšíření boje nožem jako sportu a zábavy"

orig. na http://www.volny.cz/bojnozem/uvod.htm
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Virgee » úte 09. lis, 2004 19:56

Nevíte, zda nějaká škola boje nožem trénuje v Hradci Králové nebo poblíž?
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Virgee » stř 10. lis, 2004 17:48

Neexistují nějaké materiály školy boje nožem Sitra Achra v el. podobě? Např. sken Cibulkových knih, apod.?
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Fireball » stř 10. lis, 2004 22:02

Virgee píše:Neexistují nějaké materiály školy boje nožem Sitra Achra v el. podobě? Např. sken Cibulkových knih, apod.?


Sorry, ale tie knihy nestoja za to aby ich čloek skenoval. Za tie prachy to je hrozne málo dobrých informácii. Myslím, že skôr asi išlo o reklamu.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 10. lis, 2004 22:19

No,v těch knihách šlo spíše o to přiblížit boj nožem veřejnosti...alespoň na mne takto působily.Ale že by tam nebyly zajímavé informace,to ne.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » stř 10. lis, 2004 23:17

Jendis píše:No,v těch knihách šlo spíše o to přiblížit boj nožem veřejnosti...alespoň na mne takto působily.Ale že by tam nebyly zajímavé informace,to ne.....


No kua to potom mohli len jednu knihu vydať a nie za toľko prachov ;)

Ale časom chystám o boji nožom knihu vydať asi v Cad prasse, tak hádam bude lepšia ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 11. lis, 2004 8:09

Uvidíme,až ji vydáš..... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » pát 12. lis, 2004 8:38

Samozřejmě, že by měla být lepší :)
Ty knihy byly opravdu určeny spíše jako materiál který měl otevřít dveře boji nožem. A také se to povedlo.

Bohužel, vzhledem k tomu, že v té době jsme si nemohli moc vyskakovat, byly psány podle představ nakladatele.
Představa, že autor ovlivňuje finální cenu knihy je pravdivá jen u toho kdo si knihu vydá sám. V případě našich knih jsme dostali na svou dobu velmi slušný honorář. Nakladatel nastavil konečnou cenu tak, aby vydělal hlavně on, to že cenu nastavil pro sebe dobře dokladuje i to, že kniha zmizela z pultů velmi rychle (myšleno na české poměry). 8)
Dnes bych již se psaním knihy váhal. Souhlasím s Platonem, který tvrdil, že pokud cokoliv napíšete bude při čtení překrouceno, nepochopeno a rozpitváno... Pokud bych jí psal, musel bych mít svobodu a pěkný honorář. To poslední je však dnes již takřka nemožné, protože trh je malý a více se vydělá na odkupu práv a vydání její české verze.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron