boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod BenGuri » ned 22. srp, 2004 18:53

Je jiná doba, lidi se dívaj na věci jinak. Za stejnou dobu, jako dříve musí zpracovat 8 x víc informací, musí být rychlí, přizpůsobiví, rychle se orientovat. Neusínat s pocitem, že kdysi jim něco šlo dobře, musí jít stále dopředu. Tradiční věci jsou hezký folklór, ale nejsou v tomhle životě k ničemu jinému, než jen na ozdobu. Pro boj se už staré a tradiční cesty hodí asi jako stará Aerovka pro dnešní cestování. Sice třeba vždycky nastartuješ, ale ani motor, ani světla, ani brzdy a nakonec ani pohodlí, jako v kterémkoliv dnešním sebehorším voze. Když dojedeš, tak zázrakem. K čemu zkoumat ten či onen nůž a přesnost v tom či tamtom seku s nějakým přesným postojem? Do chlapa udělá díru i ostrý hliníkový plech.
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

 

Příspěvekod Jendis » ned 22. srp, 2004 19:25

BenGuri píše:Zajímavý? Jenom kecy o ničem. K čemu to je? Jenom řeči na zbytečných místech o zbytečných problémech.


No dobře,máš svůj názor.Ostatní ale taky..... :wink: Já si početl..... 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BenGuri » ned 22. srp, 2004 19:28

Co Tě na tom zaujalo?
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Anonymní » ned 22. srp, 2004 20:05

Jedna drobnost mi v tehle diskuzi nejak chybi:
odpoved od BG na otazku "TAK KDY UDELAME TO SETKANI"

mozna je takto nezdvorile michat se do uskutecneni setkani dvou osobnosti ci skol, a mozna ze to jiz bylo vyreseno v soukromi mezi nimi. Anebo jsou me oci tak slepe a mozek natolik zahlceny touhle diskuzi, ze mi odpoved unikla - ve vsech pripadech se pak omlouvam.

Jen zvedavost, nic vic.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod BenGuri » ned 22. srp, 2004 20:33

Lote, nechybí, odpověď proběhla na polosoukromém fóru, nazvaném pro Onion, nebo tak nějak. Pokud máš atestaci z traumatologie, nebo z akutní medicíny, jsi vítán :D to je jen fórek. Kdo mne zná, ví, že boji jsem se nikdy! nevyhnul a Onion také ne. Jen si nějak nedovedu představit, že si spolu budeme nějak přiblble poměřovat - poměřovat.... víš, já nezastávám názor, že něco jde udělat jen jako. A pokud padne první rána, nebo bude prolita první krev, mohla by být poslední. Třeba k tomu dojde. To se nikdy neví.... Osobně si to nepřeji. Spíš ale v našem případě půjde o společný seminář, nebo jak bych ještě raději sérii seminářů, nebo ještě raději výměnné semináře...... Tipuji začátek na jaro 2005, pokud již budu zpět z plánovaných cest za dalším dobrodružstvím. Třeba se ale Lote otočím a zkamením... 8) Jsme od sebe stylem nyní poněkud vzdáleni a já nyní bojuji s následky rekonstrukce kostičky a rehabilituji a dávám se do přibližně humanoidní formy. S Onionem jsme si o tom zatím jen povídali, a tak i pro něj tato úvaha bude třeba překvapením, ale je mi ta myšlenka docela příjemná. Stačí?
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Anonymní » ned 22. srp, 2004 21:01

Na to co mi staci ci nestaci si radsi naroky nedelam :)))
Bylo napsano setkani - ne souboj, a nejaka krvava rez -(ono se dá vlastně psát s háčkem a tudíž češtinu nekomolit) mi ani nepřišla na mysl.
Děkuji za ukojení této malé zvědavosti.

Možna že si špatně pamatuji, a možna asi neni dobré tu zatahovat nějake jiné zaležitosti -ale neproměnila se Lotova žena v solny sloup? I když - i sůl je kámen, ale v moři jí ta krystalicka podoba nějak nevychází.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod BenGuri » pon 23. srp, 2004 9:19

Ale vychází Lote. V tom moři, které je mně blízké plavou veliké kameny soli jinak - ano bylo řečeno setkání, ale kdybys pořádně četl, mluvíme s Onionem o tom, jak překvapeni bylidé z nějaké školy z takového setkání. Kdosi mi vyprávěl /nemyslím nějakého troubu, co tady bublá z mrákot zasažen japonským bambusem, ale člověka, který umí a jen tak nepindá!/ tedy ten mi vyprávěl, že tam došlo na řež snad s bezvědomím. Setkání si představuji s čajem, výměnou hodinek - já mu dám Poljoty on mně Rolexky - cvičení a smrad v šatně a tak. Prostě jsem tak nějak předpokládal, když jsi vypíchl zrovna tento nedokončený okamžik, že jaksi automaticky předpokládáš konfrontační setkání. 8) Ahoj
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Onion » pon 23. srp, 2004 9:48

Je mnoho druhů konfrontací. Je konfrontace, kdy celá situace může být završena konečnou likvidací protivníka. Za konfrontaci však lze označit i utkání kdy dva borci ze stejného klubu velmi tvrdě, ale přesto přátelsky poměří své síly a techniku. Po takovém utkání může přijít na řadu drink a klábosení :) Druhý způsob konfrontace jsem měl na mysli. Takové způsoby konfrontací jsou jedna z mála bezpečných metod jak zkvalitňovat cvičení a cvičence. Kdo takové věci nedělá degraduje vlastní cvičení na volnočasovou aktivitu která je v lepším případě rovna šachům (neurážím tu skvělou hru stratégů a králů). Porážky v takových soubojích jsou tou správnou motivací k dalšímu cvičení a současně korekcí špatných technik. Je proto důležité, aby taková cvičení probíhala pokud možno pravidelně a v rozumném časovém intervalu. Rád čtu, že v úvahu přichází začátek jara 2005. Tak kdy mr. BenGuri pošle Nagomi své borce aby krotili býky ze Sitra Achra a otupili ostrost jejich rohů? :) :twisted:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pon 23. srp, 2004 10:17

K BG (a administratorum :D ):
Tady vidíte, jak mladá, nezkušená a naivní ucha se taky dostanou na váš web

Aspoň malinko získám nějaké informace o vztazich lidi z BU než romantické sny předkládané v časopisech a www.stránkách. Jen do sebe víc, kluci, tak jako na příbuzenském "lide v bojovych umenich" (mj. Jendisi, fakt :D :D :D .takovych lidi vic). Tim nemyslim urážky, ale slušně a třeba tvrdě vyjadřene vlastni nazory bez okliček, ať se mladá nezkušená ucha mohou dozvědět ještě o trošku víc.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod BenGuri » pon 23. srp, 2004 10:43

Souhlasím s pravidelností a souhlasím s myšlenkami Oniona ale nesouhlasím s konceptem předpokladu otloukání něčích rohů. Dokud tento pohled přetrvává je to jen jiný způsob projevení nevraživosti. Myslím, že společně s Onionem bychom právem mohli mít jiné cíle nevraživosti, než sami sebe.
Jestli Lote něco chceš, zeptej se rovnou, mám pocit, že je zde možnost poslat i soukromou zprávu. Já Ti rád odpovím, když to bude v mých silách.
To Onion, ke škole Nagomi, spojuješ mne s něčím, co má stejný průběh jako ABNO.
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Onion » pon 23. srp, 2004 12:20

Dobrá čepel vzniká pod tvrdými údery a ve velkém žáru!

Pokud se ta samá myšlenka vyjádří jako "otloukání rohů" jde jen o alegorii. Jsem opravdu přesvědčen, že bez onoho "otloukání" to nejde. Dobrý bojovník nevznikne studiem duchovní literatury, zazenem či jiným druhem meditace, povídáním si o boji a strategii. To vše pouze může být nadstavbou která poslouží jako ocílka k dosažení finálního ostří. Bez hrubých, a postupně jemnějšícha jemnějších (ale přesto materiál ubírajících brousků) čepel nelze nabrousit. :twisted:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Onion » pon 23. srp, 2004 12:20

Dobrá čepel vzniká pod tvrdými údery a ve velkém žáru!

Pokud se ta samá myšlenka vyjádří jako "otloukání rohů" jde jen o alegorii. Jsem opravdu přesvědčen, že bez onoho "otloukání" to nejde. Dobrý bojovník nevznikne studiem duchovní literatury, zazenem či jiným druhem meditace, povídáním si o boji a strategii. To vše pouze může být nadstavbou která poslouží jako ocílka k dosažení finálního ostří. Bez hrubých, a postupně jemnějších a jemnějších (ale přesto materiál ubírajících brousků) čepel nelze nabrousit. :twisted:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 02. zář, 2004 13:35

2Onion - Někde jsem postřehl Tvé tvrzení,že při boji na nože je chybou zaujmutí šermířského střehu....můžu se zeptat PROČ?(domnívám se,že jsi mluvil o postavení nohou,chodidla svírají pravý úhel a váha rovnoměrně rozložená.....)
Naposledy upravil Jendis dne čtv 02. zář, 2004 13:40, celkově upraveno 1
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » čtv 02. zář, 2004 13:40

Bohužel nevládnu takovou slovní vybaveností, nedokážu tudíš vysvětlit co bylo míněno výrazem "šermířský střeh" a proč je to špatně. Rád odpovím osobně.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 02. zář, 2004 13:42

Onion píše:Bohužel nevládnu takovou slovní vybaveností, nedokážu tudíš vysvětlit co bylo míněno výrazem "šermířský střeh" a proč je to špatně. Rád odpovím osobně.


ajajaj...dovětek přišel pozdě :( :oops: Ale jasně,osobně s názornou ukázkou bude asi nejlepší.......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BenGuri » ned 05. zář, 2004 15:31

JN píše:Hnusné Fórum!!!!!!!
Samý chytrák to tady je.Radši poctivě cvičte.Taková agresivita,urážky a napadání...Jak se můžou vůbec tihle lidé věnovat bojovým uměním??
Já ho dělám pro své uspokojení již více než 17 let.Lidé se kterými jsem doposud cvičil byli sportovci s výbornými charakterovými vlastnostmi.Samozvaní blbečci vždy po pár letech odpadli.A tuším,že titíž tady pomlouvají a urážejí člověka,kterého neznají.Pasujete se na supermistry...rád bych vás viděl mezi provazy...
Tato diskuse mně natolik rozčílila,že nemám slov.Internet je díky své anonymitě opravdu vhodný k léčení komplexů.Nevidím důvod tohoto člověka za něco napadat.Jak jsem napsal v úvodu cvičte a nehádejte se!!!


TO JE VZKAZ PRO V©ECHNY, ZAPI©TE SI HO ZA U©I, NEJEN TI, KTEŘÍ TADY POMLOUVÁTE TOHOTO JEDNOHO ČLOVĚKA. PATRIK, PICARD A DAL©Í UBO®ÁCI, KTEŘÍ SE TADY REALIZUJÍ
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod BenGuri » ned 05. zář, 2004 15:33

BYL JSEM ZVĚDAV, CO TADY PROBÍHÁ A PROTO JSEM VSTOUPIL SE SVÝM ÚVODNÍM PROVOKATIVNÍM PŘÍSPĚVKEM. PISATEL, KTERÝ NAPSAL TO, CO JSEM VÝ©E OCITOVAL, NAPSAL ÚPLNĚ PŘESNĚ TO, CO BYCH U® LÉPE NEDOVEDL.
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod BenGuri » ned 05. zář, 2004 15:38

PRO TĚCH PÁR SPRAVEDLIVÝCH, KTEŘÍ SE NECHALI V DOBRÉ VÍŘE VTÁHNOUT DO NEPLODNÉHO POMĚŘOVÁNÍ NECH« TEN DŮM ZŮSTANE STÁT. Mír s Vámi. Váš nenáviděný BenGuri
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod BenGuri » ned 05. zář, 2004 15:42

pro Onion: Shallom na delší dobu budu mimo ozvu se Ti i YiWanovi.
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Jendis » ned 05. zář, 2004 18:25

Nejsmutnější je,že při osobním setkání by polovina toho,co se objeví tady na internetu,ani nezazněla..... :cry: :cry: :cry:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků