boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Anonymní » sob 13. lis, 2004 13:29

www.raymondfloro.com jeden z troch zijucich expertov na kalis ilustisimo
bola ziakom augusta tatanga.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Knihy p. Cibulky

Příspěvekod Virgee » pát 19. lis, 2004 15:16

Ad knížky - přečetl jsem Boj nožem I. ;
nejsem nijak zklamán - je tam pěkně popsaná historie, rozdělení nožů, postup výběru nože pro sebeobranu, výběr preferovaného držení (forhand x revers), zmínka i o právní strénce a taktice i trocha psychologie. Je to fajn.
Samozřejmě jsem nepředpokládal, že se naučím bojovat nořem z knihy, ale nástit a myšlenka je tam myslím dobrá a jako informace/inspirace je to fajn.
S nečím souhlasit nemohu - např. sebeobrana proti obejmutí dvěma rukama, kdy protivníka ihned bodnu do nohy je právně nepřijatelná(ačkoli si umím představiot situaci, kdy by se to obhájit dalo, např. při napadení více útočníky,...). Ale jak jsem řekl - cílem není učení se z knížek, to je tam i jasně zmíněno - ani to nelze.
©koda, že jsem zatím nesehnal díl dva. Ale už se na něj těším teď!
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod BenGuri » ned 21. lis, 2004 21:00

Hm, tak ty nesouhlasíš s bodnutím do nohy, když Tě útočník chytne oběma rukama zezadu. A právně neobhájitelná. :lol: :lol: :lol:
Někdy mám pocit, že podobná tvrzení mohou napadnout jen lidi z justice, kteří jinak žijí na měsíci a do práce sem občas přilétají. Jediný kontakt se světem, který mají, je zřejmě jen vysílání telenovel, kde je předestřen způsob života, při kterém je nejhorší, když se homosexuálnímu návrháři srazí látka na model. Sám jsem po shlédnutí takového jednoho dílu chvíli myslel, že volit SD je celkem normální.
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Virgee » ned 21. lis, 2004 22:39

jj, některé věci napadnou jen lidi z justice, kteří se nikdy nemuseli na ulici pokusit postarat o vlastní zadek.
faktem je , že tohle čtu večer po docela náročném dnu(resp. víkendu), takže nevím, zda mě obviňuješ z toho, že jsem právník :-) Ale pokud ano -> tak nejsem . pokusil jsem se to vzít z právního hlediska, osobně bych klidně na toho člověka nůž vytáh (i když nejsem psycho, ale máj rád svoje zdraví), kdybych se nebál krimu
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod BenGuri » ned 21. lis, 2004 23:34

oj gewald! šma...fuj, neobviňuji, jen jsem chtěl posloužit jako zrcadlo pro úvahu o právu, když Ti jde o kůži...

/či úvahu o kůži, když jde o právo... 8O no v každém případě se tenhle rádoby sofistikovaný svět stává stále pitomějším, sexuální harašení, transsexuálové, kteří se nechají předělat na ženy aby mohliy žít v lesbickém vztahu....předstírání, že žijeme mezi kultivovanými lidmi i když v ohromných výškách létá občas nad našimi hlavami jeden bombardér za druhým, naložený bombami, které budou padat někde na nějaké chudáky, protže o tom nějaký šimpán rozhodl kvůli volebním preferencím... /

drží li mne chlap obouruč ze zadu, má natotata kudlu v noze a šmytec. Řeknu že mi recitoval do ucha arabskou báseň o Novém světě.
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Virgee » pon 22. lis, 2004 12:06

BenGuri píše:/či úvahu o kůži, když jde o právo... 8O no v každém případě se tenhle rádoby sofistikovaný svět stává stále pitomějším, sexuální harašení, transsexuálové, kteří se nechají předělat na ženy aby mohliy žít v lesbickém vztahu....předstírání, že žijeme mezi kultivovanými lidmi i když v ohromných výškách létá občas nad našimi hlavami jeden bombardér za druhým, naložený bombami, které budou padat někde na nějaké chudáky, protže o tom nějaký šimpán rozhodl kvůli volebním preferencím... /

drží li mne chlap obouruč ze zadu, má natotata kudlu v noze a šmytec. Řeknu že mi recitoval do ucha arabskou báseň o Novém světě.


jj, můj názor (i když podle jiných příspěvků to možná tak nevypadá :-) )
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Onion » úte 23. lis, 2004 8:22

Každý skutek je posuzován v jednotlivostech i celku. Počítá se subjektivním stavem , okolnostmi celého případu atd. atd. Prostá citace §13 TZ je k ničemu. I zmiňovaný příklad s úchopem ze zadu a bodnutím do nohy bude v některých případech nutnou obranou v mezích zákona jindy excesem, který je polehčující okolností a jindy jasným trestným činem. Záleží i na tom jaké je vaše právní vědomí a co řeknete tomu pánovi co v oprýskané místnosti sedí za psacím strojem a ptá se vás "Tak mi popiš co se vlastně stalo" :)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BenGuri » úte 23. lis, 2004 12:50

No asi je nejlepší mu říci něco ve stylu Eddie Murphyho ne? Něco jako: "vůbec jsem se stím srabem nepáral, jsem bojovník Kung Fu, Ninča čtrnáctinásobný bojovník černého pásku hory slunce. Bojoval jsem ve všech jednotkách Ču Mun Tian a taky Dahng Bieng . Vytáh jsem svůj zabijáckej nůž, na kterym skončilo už 58 Vietnamčíků a jen mně mrzí, že jsem tomu kreténovi neufikl péro, protože jsem ho chtěl zabít a ne jen poranit."
Myslím, že ten pán za strojem získá ten správný respekt, protože bude rád, že potkává legendární Chucka Muckala osobně a ostatní je už jen věcí rutiny složené padesátikoruny. 8)
Ahoj Oni :lol:
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Onion » úte 23. lis, 2004 14:24

Přesně to jsem měl na mysli u výrazu: "subjektivní stav obránce" :D
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » sob 15. led, 2005 9:41

Jsem našel celkem pěkné video....jelikož je to s nožíkama,tak odkaz dám sem..... :wink:

http://www.man-magazine.com/MAN2.1/?sho ... 2&issue=10
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. kvě, 2005 12:44

Jo, Frans je pašák. Je od Doce Pares Eskrimy.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 29. kvě, 2005 12:06

Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s Pekiti Tirsia? Slyšel jsem, že to je dobrej styl pro nože, tyče a prý by to mělo být hodně funkční.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 11. čer, 2005 15:05

Byli jste někdo teď na výstavě Nůž 2005? A jak se vám to líbilo. Mně moc, až na to, že tam byli nějaký ukázky boje nožem (snad od Cibulky) a vypadalo to docela příšerně. Jestli si takhle představujou ulici, tak bůh s nima.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » stř 26. říj, 2005 15:17

Jsem objevil další maníky,co si rádi hrajou s nožíkama...a šlo jim to už odpradávna...koukněte se na to.....a zajímalo by mne,jestli má někdo osobní zkušenost,nebo informace navíc???

http://members.aol.com/redfeather88/apacheknife/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 26. říj, 2005 16:54

Proč???

Mimochodem...je to hodně impozantní..... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jox » stř 26. říj, 2005 16:54

4ukropcany: :lol: To byla osobní zkušenost nebo informace navíc? :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 27. říj, 2005 9:40

ukropcany: No jo jasně, vypadaj šíleně :twisted: Ale nejni nutný se hnedle plašit. Dělaj se cvičný nože kerý maj místo ostří houbičku s červenym barvivem. Já to vod krve nepoznám, ale myslim že by se ty maníci jinak tolik neculili... :wink:
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 27. říj, 2005 18:18

Tohleto je docela podivný..... 8O

http://website.lineone.net/~paul_genge/stabs.wmv
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

dfd

Příspěvekod Anonymní » čtv 27. říj, 2005 19:12

Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 27. říj, 2005 20:02

ukropcany píše:4jendis - fujtajcl... buzerantské "hepy stajl čosi-do"...


tak nějak(ale má to být Systema 8O ) ....mrkni do videíček,nechal jsem tam ..nóóóó...takovou lahůdku.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron