boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jendis » úte 12. pro, 2006 9:13

Ono je to odvislé i od člověka...každej jsme jinej,máme jinde práh bolesti,odolnost,fyzičku...atdatd.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod BuFF » úte 12. pro, 2006 9:53

majkx píše:Nedávno jsem to tady myslím psal, vyzpovídal jsem chlapa co byl bodnutý blízko srdce a vůbec ten bod nožem v tom stresu nevnímal, všiml si až když odcházel pryč, že z něho valí jak při porážce 8O, je ale pravda, že to bodnutí nebylo zdraví ohrožující tedy bezprostředně!!
tohle je veliká pravda!! Většina obětí co přežila útok nožem pak vypověděla, že si to vůbec neuvědomili , že je někdo pobodal. Prostě najednou se začali tak trochu divně "cejtit" a s údivem zjistili, že jsou třeba dost vážně pobodaný. Když nůž nezasáhne třeba nervy nebo šlachu v ruce, tak si toho hodně lidí v tom stresu ani nevšimne. Z vlastní zkušenosti znám člověka co dostal 8 bodných ran při přepadení a myslel že ho mlátěj boxerem. Vůbec ten nůž neregistroval, psychika mu prostě ani nedovolila připustit, že bojuje o život :wink: a pak ještě mobilem volal šéfovi ať sežene sanitku a v tom šoku pořád mlel, že se omlouvá, ale že mu tu kasírku prostě sebrali... :wink: Proto správně zanořit čepel aby to ten druhý poznal a hlavně aby ho to okamžitě vyřadilo je taky určitý druh umění 8) a stejně jako např. obranná střelba vyžaduje poctivý trénink :wink:

DrGlock píše:...(používáme měkké barvící nože)..
to je nějaká verze homemade? nebo nákup ze zahraničí? U nás se tohle snad neprodává nebo jo?Na tenhle druh cvičení se spíš vyplatí obyčejnej gumák. Je to na blízko a ve stresu takže aby ten obránce ty pichy taky cejtil = uvědomil si že už něco prošlo :wink: . Barvičky je dobrá na střední a delší vzdálenosti.

DrGlock píše:...ale věřím tomu, že když to bude fakt špatný, tak tam alespoň nezůstanu ležet sám...
když je to hodně špatný= jde o kejhák a útočník ví co chce tak útok nožem je přibližně stejně rychlej jako jeden lowkick. A 2-3 body trvaj dohromady asi stejně tak dlouho jako ten jeden kop :cry:. Víc jak 3 body nejsou potřeba :cry: Takže si to můžeš zhodnotit, jak moc je to řešitelný.... :?
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod majkx » úte 12. pro, 2006 10:12

BuFF píše:
DrGlock píše:...(používáme měkké barvící nože)..
to je nějaká verze homemade? nebo nákup ze zahraničí? U nás se tohle snad neprodává nebo jo?Na tenhle druh cvičení se spíš vyplatí obyčejnej gumák. Je to na blízko a ve stresu takže aby ten obránce ty pichy taky cejtil = uvědomil si že už něco prošlo :wink: . Barvičky je dobrá na střední a delší vzdálenosti.

Používali jsme takové tvrzené molitany, podobný materiál jako z karimatky, ale tvrdší, na žebra, krk, hlava, to bylo v celku nepříjemné :lol: :lol:
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod DrGlock » úte 12. pro, 2006 14:11

BuFF píše:
DrGlock píše:...(používáme měkké barvící nože)..
to je nějaká verze homemade? nebo nákup ze zahraničí? U nás se tohle snad neprodává nebo jo?Na tenhle druh cvičení se spíš vyplatí obyčejnej gumák. Je to na blízko a ve stresu takže aby ten obránce ty pichy taky cejtil = uvědomil si že už něco prošlo :wink: . Barvičky je dobrá na střední a delší vzdálenosti.


Homemade z izolační pěny (něco jak tlustá karimatka s pevností polystyrenu). Nože, co se vyrábí v zahraničí, třeba No Lie Blades, jsou pěkný, ale jsou kovový, takže se s něma nedá reálně útočit (lámou žebra ap.). Gumák není třeba, když ti dám normální úder, cítíš to, a když mám navíc v ruce cokoliv měkkýho, ucítíš ten úder úplně stejně.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod BuFF » úte 12. pro, 2006 14:43

DrGlock píše:Gumák není třeba, když ti dám normální úder, cítíš to, a když mám navíc v ruce cokoliv měkkýho, ucítíš ten úder úplně stejně.
tak na co máte tu barvičku, když to cítím proč to mám ještě vidět? To vás baví pořád si prát trička a čistit si tělocvičnu od "krve"? :wink:

Ty nože z tvrzené pěny bude asi nějaká místní specialita. Kdysi s něčím takovým koketoval R.Pokora a jak je vidět v místně příslušném okolí se tato jeho technologie dost rozšířila a asi i uchytila :wink: Osobně v barvicím noži nevidím pro trénink žádné velké výhody, ale asi to bude součást nácviku reality 8)
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » úte 12. pro, 2006 15:07

BuFF píše:
DrGlock píše:Gumák není třeba, když ti dám normální úder, cítíš to, a když mám navíc v ruce cokoliv měkkýho, ucítíš ten úder úplně stejně.
tak na co máte tu barvičku, když to cítím proč to mám ještě vidět? To vás baví pořád si prát trička a čistit si tělocvičnu od "krve"? :wink:

Ty nože z tvrzené pěny bude asi nějaká místní specialita. Kdysi s něčím takovým koketoval R.Pokora a jak je vidět v místně příslušném okolí se tato jeho technologie dost rozšířila a asi i uchytila :wink: Osobně v barvicím noži nevidím pro trénink žádné velké výhody, ale asi to bude součást nácviku reality 8)


V tom zmatku při obraně si neuvědomíš všechny zásahy a co jsou zásahy nožem a co ne, ale barvičky nelžou, v tom je jejich výhoda. Neděláme to pořád a k barvení používáme rtěnku, ta tělocvičnu neušpiní. Nevím jaké nože používá pan Pokora, ale my máme vlastní patent :wink:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » úte 12. pro, 2006 15:27

DrGlock píše:
BuFF píše:
DrGlock píše:Gumák není třeba, když ti dám normální úder, cítíš to, a když mám navíc v ruce cokoliv měkkýho, ucítíš ten úder úplně stejně.
tak na co máte tu barvičku, když to cítím proč to mám ještě vidět? To vás baví pořád si prát trička a čistit si tělocvičnu od "krve"? :wink:

Ty nože z tvrzené pěny bude asi nějaká místní specialita. Kdysi s něčím takovým koketoval R.Pokora a jak je vidět v místně příslušném okolí se tato jeho technologie dost rozšířila a asi i uchytila :wink: Osobně v barvicím noži nevidím pro trénink žádné velké výhody, ale asi to bude součást nácviku reality 8)


V tom zmatku při obraně si neuvědomíš všechny zásahy a co jsou zásahy nožem a co ne, ale barvičky nelžou, v tom je jejich výhoda. Neděláme to pořád a k barvení používáme rtěnku, ta tělocvičnu neušpiní. Nevím jaké nože používá pan Pokora, ale my máme vlastní patent :wink:


Souhlasim, my pouzivame bud drevene tanto nebo srolovane noviny obalene izolackou(pekne tvrda vec), a neni to idealni.
Kolikrat se stane ze "nuz" treba pri kryti jen lehce sklouzne po predlokti a vypada to jako dobre provedena obrana, vetsinou o tom ani nevis, a pritom by to myslim pekne otvirali zily...ja bych rozhodne radeji ten barvici nuz ,ale nemam k dispozici :cry:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BuFF » úte 12. pro, 2006 15:39

DrGlock píše: ale barvičky nelžou, v tom je jejich výhoda. Neděláme to pořád a k barvení používáme rtěnku, ta tělocvičnu neušpiní. Nevím jaké nože používá pan Pokora, ale my máme vlastní patent :wink:

barvičky lžou a ne že ne :wink: Ale hlavně útočníkovi, protože čárka nevypovídá nic o kvalitě provedeného útoku. Kdyby sis nabarvil holeně tak bys podle barviček na soupeři mohle bejt za MT experta i když v reálu to nebude pravda. Když je útok dobrej nebo obrana špatná tak to každej hned pozná, na co to analyzovat z technickejch výkresů :D . A snad si taky věříte ne. Když řeknu, že jsem se na tebe tady a tady dostal tak to ten druhej bere jako fakt. Ale ta rtěnka je chytrej nápad. To z tebe musí mít ta tvoje radost, když jí před tréninkem prohrabeš kabelku se slovy "dnes to bude hustý, k večeři mě nečekej" :lol: :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 12. pro, 2006 16:05

lze použít i tlustou fixku.....a dolů to jde,jen je třeba více "drbat". :wink: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DrGlock » stř 13. pro, 2006 2:37

BuFF píše:barvičky lžou a ne že ne :wink: Ale hlavně útočníkovi, protože čárka nevypovídá nic o kvalitě provedeného útoku. Kdyby sis nabarvil holeně tak bys podle barviček na soupeři mohle bejt za MT experta i když v reálu to nebude pravda. Když je útok dobrej nebo obrana špatná tak to každej hned pozná, na co to analyzovat z technickejch výkresů :D . A snad si taky věříte ne. Když řeknu, že jsem se na tebe tady a tady dostal tak to ten druhej bere jako fakt. Ale ta rtěnka je chytrej nápad. To z tebe musí mít ta tvoje radost, když jí před tréninkem prohrabeš kabelku se slovy "dnes to bude hustý, k večeři mě nečekej" :lol: :lol:


Vzhledem k tomu, že s nožem neexistuje špatnej zásah, jsou jen dobrý nebo smrtelný zásahy, tak ty barvičky fakt nelžou. A je celkem dobře poznat, jestli to bylo dobrý bodnutí či sek, podle intenzity barvy. Někdy se člověk skoro diví, kde všude je "pobodanej" a "pořezanej". Ale hlavní výhoda barvícího nože je pro útočníka, protože když máš v ruce barvící nůž, spustí to v tobě zabijácké instinkty a snažíš se udělat vše pro to, abys obránce co nejvíc nabarvil (pobodal a pořeczal) a to je potom ten pravej reálnej pouliční útok stylem šicí stroj :twisted:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » stř 13. pro, 2006 2:40

Jendis píše:lze použít i tlustou fixku.....a dolů to jde,jen je třeba více "drbat". :wink: :lol:


Fixa je moc tvrdá a je dost nepříjemné, když tě s ní někdo bodne. A taky se přitom zarazí hrot, takže už pak nebarví.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 13. pro, 2006 8:18

já nevím...stačí zlehka.....ono to docela bere chuť do života,když děláš všechno proto,aby se Tě ani nedotkl a protivník jen tak,mimoděk,po Tobě čárá..... :twisted: Jo,nepříjemný to je....a co?! :wink: A tos tím hrotem se mi ještě nestalo,tlustá lihovka je v pohodě......... 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » stř 13. pro, 2006 10:18

DrGlock píše:Vzhledem k tomu, že s nožem neexistuje špatnej zásah, jsou jen dobrý nebo smrtelný zásahy,:
tahle poučka platí pro obránce. Samozřejmě s nožem se stane smrtnošem každej lemra, ale pro kvalitního Blade fightera jsou dobré zásahy jen ty "stavěcí" stejně jak je to s pistolí. A s barvičkou se dost často soustředíš na kreslení. Nechci brát iluzi, ale když to s nožem neumíš, je to jako když neumíš s jakoukoli jinou zbraní(třeba Glockem :lol: ), rychlý a dobrý výsledek je dost na náhodě. Osobně jsem zastánce klasiky=krátkýho ratan kolíku, ale barva je taky dobrá, aspoň trochu praktický cvičení. Jen mi ještě vrtá hlavou kolik těch triček a tepláků za trénink spotřebujete? To aby ses vždycky po 1-2 akcich převlíknul, protože pak nepoznáš ty starý "šrámy"... nebo používáte záslepky jako na terče :lol: ?
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » stř 13. pro, 2006 12:09

BuFF píše:tahle poučka platí pro obránce. Samozřejmě s nožem se stane smrtnošem každej lemra, ale pro kvalitního Blade fightera jsou dobré zásahy jen ty "stavěcí" stejně jak je to s pistolí. A s barvičkou se dost často soustředíš na kreslení. Nechci brát iluzi, ale když to s nožem neumíš, je to jako když neumíš s jakoukoli jinou zbraní(třeba Glockem :lol: ), rychlý a dobrý výsledek je dost na náhodě. Osobně jsem zastánce klasiky=krátkýho ratan kolíku, ale barva je taky dobrá, aspoň trochu praktický cvičení. Jen mi ještě vrtá hlavou kolik těch triček a tepláků za trénink spotřebujete? To aby ses vždycky po 1-2 akcich převlíknul, protože pak nepoznáš ty starý "šrámy"... nebo používáte záslepky jako na terče :lol: ?


Není třeba se malovat stále, malujem se jen při modelovkách na konci tréninku či semináře. Aby sis zkusil, jak to, co jsi cvičil, funguje a přišel o iluze o účinnosti sebeobrany proti noži :wink: Vzhledem k tomu, že jsi většinou zraněn na levém boku a na břiše (když je útočník pravák), můžeš si tričko otočit předkem na zadek, pak ho můžes stejným způsobem použít ještě dvakrát, když ho obrátíš naruby. A když se ti podaří to vyřešit tak, že nejsi zraněn, můžeš to jít zkoušet znova a znova dokud nejsi pořádně zmalovanej. Takový ty, spíše náhodný, šrámy přes obličej a krk si zapamatuješ :twisted:

Já jsem zastánce názoru, že s nožem umí od mládí každej a na to, abys někoho zabil, nepotřebuješ nějaký šermířský techniky. Ale je dobré se inspirovat vhodnou literaturou, třeba Put 'em Down, Take 'em Out!: Knife Fighting Techniques from Folsom Prison :)
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod BuFF » stř 13. pro, 2006 13:14

DrGlock píše:Já jsem zastánce názoru, že s nožem umí od mládí každej
jasně, a s Glockem umí taky každej takže proč se v tom vzdělávat... prostě tou dírou to nasměruješ na cíl a tím kovovým dole mačkáš tak dlouho dokud to vepředu dělá ohýnek :lol: :lol:

DrGlock píše:na to, abys někoho zabil nepotřebuješ nějaký šermířský techniky.
o šermu jsem se nebavil, ale určitě je lepší trochu ten šerm studovat než provozovat čistej hurá streetcombathome system. Vono vlastně na fšechno můžeš přijít sám boxem počínaje a horolezectvím konče :lol:

DrGlock píše:Ale je dobré se inspirovat vhodnou literaturou, třeba Put 'em Down, Take 'em Out!: Knife Fighting Techniques from Folsom Prison.
hmm, sice je to zajímavá kniha, ale radši než muklpostupům se učím něco s jasnější historií a lepší tradicí. Ale klidně ať se každej inspiruje tím co ho oslovuje. Já to lidem přeju :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod xiuwei » pon 09. dub, 2007 13:43

Pro běžné nošení a případnou obranu si koupit klasický NŮ® nebo TANTO ? Když nůž , tak tzv. zavírák či vystřelovák nebo pevný nůž ?
Cena kolem 2000,-Kč. Poradíte,vaše zkušenosti,rozdíl mezi klasickým nožem a tantem,atd ?
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

BOJ NO®OM

Příspěvekod MROZEK » pon 09. dub, 2007 16:03

majkx píše:Nedávno jsem to tady myslím psal, vyzpovídal jsem chlapa co byl bodnutý blízko srdce a vůbec ten bod nožem v tom stresu nevnímal, všiml si až když odcházel pryč, že z něho valí jak při porážce 8O, je ale pravda, že to bodnutí nebylo zdraví ohrožující tedy bezprostředně!!


V jednom z tých hraných dokumentov o kriminalite v Británii som videl, ako chlapíkovi, počas trmy-vrmy pred diskotékou, zabodli do spánku nôž. Bez toho, žeby o tom čo i len tušil, odkráčal po vlastných (aj s kudlou v hlave) a zrútil sa až o pár ulíc ďalej.
"Mínění jest překážkou postupu".
MROZEK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 25. srp, 2004 23:00
Bydliště: Košice

Příspěvekod Jendis » úte 26. úno, 2008 13:57

celkem nechápu,proč jsem na tahle videjka nikdy nenarazil...ale....už narazil.....enjoy :arrow:

http://www.navaja.lv/?page=video


PS....celkem zamrzí,že stránky Litevské(?) pobočky školy Sitra Achra jsou propracovanější a aktualizovanější,než České.... :? :roll:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kampilan » úte 26. úno, 2008 14:13

no mně se zdá, že se hodně škol u nás, vyjma dipenshi, jakoby zatáhlo, omezilo výuku a už se skoro neprezentují, nebo prostě neexpandují, stagnují ... . Jestli je to tím, že ta módní vlna boje nožem už opadla?
kampilan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 19. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 26. úno, 2008 14:18

To mi zase nepřijde...chlapi z ModernArnisu jedou stejně jako DPS(alespoň větev p.Severy....co jsem slyšel o klubu p.Schovance,tam to jde trošku jinam)...jinak chlapi z RBSD taky nůž jedou,lidi z KM taky.....
O Serradě a p.Hradeckém se tu psalo nedávno,co a jak......ale je fakt,že o Sitře moc slyšet není.....a Nagomi...viz vlákno Tanto Jutsu.

Nicméně....jako o "módní vlně" bych o tom nepřemýšlel...kór,když třeba v Sitře jedou i program teleskopu dle ASP.......proto mne potom zaráží jejich stránky a to "ticho po pěšině".
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron