boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod ghekon » úte 26. úno, 2008 20:12

Popravde planuju si koupit dva obycejne balisongy po dvou stovkach na zkousku, jak mi to sedne a tak... Pokud uz nejaky nuz, tak bud balisong, nebo vystrelovak. Ale zase nemam volnych xlitru na benchmade a s lovecka kudla v kozenem pouzdre je lehce napadna :)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Ynseminator » úte 26. úno, 2008 20:14

ghekon píše:Buff: Nerikam ze je to 100% informace, ale cetl jsem, ze pochazi z filipin. Taky jsem se neptal, jestli existuje skola, zamerena ciste na balisongy, ale jestli se pouzivaji jako soucast vyuky. Mimochodem, co je to onehand?

Onehand - zaviraci nuz ktery se da otevrit jednou rukou (ale ne vystrelovak!). Odtud "onehand" :wink:
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod BuFF » úte 26. úno, 2008 20:15

vyhozený prachy. Když nůž na používání a ne na jednorázovou práci :wink: tak určitě něco kvalitnějšího. Jinak se ti za pár týdnu rozsype pod rukama. Věř mi, že nikdo není tak bohatý aby si mohl kupovat levné věci.
A nechci ti do toho kecat, ale vystřelovák je už úplná blbost.

Možná by sis měl hlavně ujasnit na co nůž chceš používat = důvod tvojí investice. Doporučuju se kouknout sem DPS diskuzní forum kde je dobře rozebranej výběr nože
Naposledy upravil BuFF dne úte 26. úno, 2008 20:20, celkově upraveno 1
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod scout » úte 26. úno, 2008 20:20

kusuj ghekon !!! lacinej vystrelovak z italie....nejhorsi volba ,vono to dramaticky vypada kdyz to cvakne ale to je asi tak vsechno....ver mi,testoval jsem ruzne druhy nozu....motyl je lepsi ten se da i pouzit jako jawara....laciny ale vetsinou nemaji zadne nabrousitelne ostri...ver mi ...onehand je nejlepsi volby samozrejme hned po nozi s pevnou cepeli.....v drtive vetsine maji dlanovou pojistku...nebo kombinovanou...nebo na hrbete...tu bych nevolil.....toz tak.....sorry musim za rodinou.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ghekon » úte 26. úno, 2008 20:24

Jak rikam, obednal jsem si levneho motylka, uvidim jak mi sedne, a pokud se mi bude libit, poohlednu se po nejakem kvalitnim.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kampilan » pát 14. bře, 2008 11:24

Náhodou jsem narazil na tohle video http://www.youtube.com/watch?v=A8_lEXxHcZ8 a docela mi některé techniky připadnou podobné systemě, hlavně když ho útočník ohrožuje neozbrojeného nožem. Docela by mě zajímalo co si o těch technikách myslí lidé, co se boji nožem věnujou
kampilan
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Ynseminator » sob 15. bře, 2008 13:55

kampilan píše:Náhodou jsem narazil na tohle video http://www.youtube.com/watch?v=A8_lEXxHcZ8 a docela mi některé techniky připadnou podobné systemě, hlavně když ho útočník ohrožuje neozbrojeného nožem. Docela by mě zajímalo co si o těch technikách myslí lidé, co se boji nožem věnujou

Branit se holyma rukama cloveku kterej ma nuz (a alespon trochu vi co s nim) je neco jako stat 10 metru od cloveka s pistoli a chytat do zubu vystrelenou kulku :wink:
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod adkins » sob 15. bře, 2008 14:02

Ynseminator píše:
kampilan píše:Náhodou jsem narazil na tohle video http://www.youtube.com/watch?v=A8_lEXxHcZ8 a docela mi některé techniky připadnou podobné systemě, hlavně když ho útočník ohrožuje neozbrojeného nožem. Docela by mě zajímalo co si o těch technikách myslí lidé, co se boji nožem věnujou

Branit se holyma rukama cloveku kterej ma nuz (a alespon trochu vi co s nim) je neco jako stat 10 metru od cloveka s pistoli a chytat do zubu vystrelenou kulku :wink:

asi tak,suhlasím
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod xiuwei » ned 30. bře, 2008 15:40

xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Boreas » ned 30. bře, 2008 16:19

adkins píše:
Ynseminator píše:

asi tak,suhlasím

A teď mi řekněte, jestli je stejné procento lidí, co se ubránilo holýma rukama člověku s nožem, a lidí co chytilo do zubů vystřelenou kulku :roll:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod BuFF » ned 30. bře, 2008 18:06

Boreas píše:A teď mi řekněte, jestli je stejné procento lidí, co se ubránilo holýma rukama člověku s nožem, a lidí co chytilo do zubů vystřelenou kulku :roll:
A proč se mám bránit proti zbrani holýma rukama?? To je nějakej etickej princip, nebo snad zkouška???
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Boreas » ned 30. bře, 2008 18:47

BuFF píše:
Boreas píše:A teď mi řekněte, jestli je stejné procento lidí, co se ubránilo holýma rukama člověku s nožem, a lidí co chytilo do zubů vystřelenou kulku :roll:
A proč se mám bránit proti zbrani holýma rukama?? To je nějakej etickej princip, nebo snad zkouška???

Přečti si to ještě jednou. Nerad píšu 1 věc dvakrát.
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Boreas » ned 30. bře, 2008 18:50

Omlouvám se, zbytečně jsem vyjel. Jde o to, že já reagoval na ten blábol nahoře, ne na princip obrany proti noži.
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » ned 30. bře, 2008 20:10

Boreas píše:Omlouvám se, zbytečně jsem vyjel. Jde o to, že já reagoval na ten blábol nahoře, ne na princip obrany proti noži.

Nemáš se za co omlouvat máš pravdu...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Ynseminator » ned 30. bře, 2008 20:36

Boreas píše:
adkins píše:
Ynseminator píše:

asi tak,suhlasím

A teď mi řekněte, jestli je stejné procento lidí, co se ubránilo holýma rukama člověku s nožem, a lidí co chytilo do zubů vystřelenou kulku

Tady ale nejde o žádná procenta. Jen říkám, že pokud narazíš na člověka, který bude alespoň trochu vědět co a jak s tím nožem dělat a ty budeš nucen bránit se beze zbraně tak jednoduše nemáš šanci to dát :wink: Nechtěl jsem vyvolat diskusi na téma, kterých případů je víc....
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Panda » ned 30. bře, 2008 20:40

No a Boreas ti zase chtěl jestli se nepletu říct že máš o hodně větší šanci přežít napadení nožem než napadení pistolí...proč si to myslím? protože o tom že byl někdo pořezán či pobodán při bitce a přežil čtu dnes a denně,o tom že někdo přežil kulku málokdy...o chytání kulek do zubů ani nemluvě :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Ynseminator » ned 30. bře, 2008 21:50

Panda píše:...máš o hodně větší šanci přežít napadení nožem než napadení pistolí...proč si to myslím? protože o tom že byl někdo pořezán či pobodán při bitce a přežil čtu dnes a denně,o tom že někdo přežil kulku málokdy...

To myslíš vážně? :lol:
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod luen » ned 30. bře, 2008 22:11

Panda píše:No a Boreas ti zase chtěl jestli se nepletu říct že máš o hodně větší šanci přežít napadení nožem než napadení pistolí...proč si to myslím? protože o tom že byl někdo pořezán či pobodán při bitce a přežil čtu dnes a denně,o tom že někdo přežil kulku málokdy...o chytání kulek do zubů ani nemluvě :lol:

To bude tim, ze se u nas tolik nestrili :wink: Ja mam v Rusku spousty znamejch a kamosu, kteri maji rozslehane nohy od kalacha ... sem tam cistej prustrel hrudniku a zijou ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » ned 30. bře, 2008 22:12

Ynseminator píše:Branit se holyma rukama cloveku kterej ma nuz (a alespon trochu vi co s nim) je neco jako stat 10 metru od cloveka s pistoli a chytat do zubu vystrelenou kulku :wink:

a ty tohle taky? :lol: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » ned 30. bře, 2008 22:15

2 Luen: ale to sou rusaci, to se nepočítá, já ležel na lůžkovim s kolenem co mi ruplo a jen jsem se otočil za nějakou slečnou, a vedle mě přivezli Rusáka co mu přejel nohy autobus....Rusáka ráno pustili domu protože mu nic nebylo a měl čistej rentgen, mě eště ten večer voperovali a do dneška sem se z toho nesebral :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...