Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Onion » pon 13. zář, 2004 8:51

Ale možná zpět ke zbraním samotným. Původní otázky jsem chtěl nasměrovat k jednomu momentu. V historii si majitelé zbraní svoje zbraně všemožně krášlili, šlechtic (v jakémkoliv koutě světa) chtěl mít svou zbraň nejenom kvalitní, ale i krásnou. Úměrně technickému pokroku dané oblasti tak vznikala umělecká díla. Vnímáte u svých zbraní také jistý estetický prvek?
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Anonymní » pon 13. zář, 2004 12:37

Onion:
Termínem "konfrontace je zbytečná" jsem samozřejmě myslel pouze zbytečnost ve smyslu dokázání na čí straně je pravda. Ale jinak neprotestuju (obzvláště proti účinnosti výrobků KDS Sedlčany :D ). A.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 13. zář, 2004 14:13

Miro: Kdyz jsou chladne zbrane k nicemu proc je lide vynalezali??
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Miro » pon 13. zář, 2004 15:33

Gnaag,

preco sa to pytas mna? Nic take som netvrdil.

Pozorne citanie Ti praje
Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 13. zář, 2004 18:15

Onion - No však právě......úplně všude prostě být nemůže :( :(

Striker - Ale o tom to není :wink: Zbraň Ti pouze zvyšuje šanci.....taky ten můj opasek primárně slouží k držení kalhot,k boji jsem ho ještě nepoužil.A ani po tom netoužím 8)
A nemá smysl polemizovat,jestli někoho dobít obuškem dokáže každý moula,nebo ne(taky je potřeba si říci,která situce stojí za tahání zbraně!Myslím,že zbraň se tahá,jde-li o "kejhák".Takový ty kecy o sebeobraně někde na diskotéce...no,tyhle testosteronové rvačky před samičkama s alkoholem v krvi neberu-tohle když mne potká,tak se otočím a může mne drbat na zádech :wink: :lol: Tomuhle se dá vyhnout úplně bez nějakého násilí .)
Jde-li o život,berete všechno,co vám umožní to přežít :!: A říkat si,tohle se mi nemůže stát......no,však víte.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pon 13. zář, 2004 18:18

Onion píše:Ale možná zpět ke zbraním samotným. Původní otázky jsem chtěl nasměrovat k jednomu momentu. V historii si majitelé zbraní svoje zbraně všemožně krášlili, šlechtic (v jakémkoliv koutě světa) chtěl mít svou zbraň nejenom kvalitní, ale i krásnou. Úměrně technickému pokroku dané oblasti tak vznikala umělecká díla. Vnímáte u svých zbraní také jistý estetický prvek?


Když mně se zdá,že zdobená zbraň přestává být zbraní.....pak už by mi bylo líto něco takového používat k boji.
Pod krásnou zbraní si představím výborně zpracovaný kus,skvěle vyvážený a z kvalitní oceli...pak nemám námitek(tady bych bral i tu damascénskou ocel).Ale nějaké rytiny,sračičky :wink: ....to fakt nemusím.
Třeba u rapírů "na zeď" je to fajn,ale šermovat s tím,to asi ne.

A za další,něco takhle nákladně zdobeného,vždyť je to o strach nosit.Pořád kontrolovat,jestli to ještě mám,degradovat to třeba namázáním chleba.....chápeš,jak to myslím????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Angus » úte 14. zář, 2004 5:53

"...A za další,něco takhle nákladně zdobeného,vždyť je to o strach nosit.Pořád kontrolovat,jestli to ještě mám,degradovat to třeba namázáním chleba.....chápeš,jak to myslím????..."

Považuješ to primárně za umělecké dílo a až sekundárně za zbraň, že.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 14. zář, 2004 8:13

Angus píše:"...A za další,něco takhle nákladně zdobeného,vždyť je to o strach nosit.Pořád kontrolovat,jestli to ještě mám,degradovat to třeba namázáním chleba.....chápeš,jak to myslím????..."

Považuješ to primárně za umělecké dílo a až sekundárně za zbraň, že.
Angus


Tak nějak.... :wink: Abych to srovnal úplně,tak je to jako obraz Picassa pověšený v kadibudce :lol: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » stř 15. zář, 2004 10:09

Asi v té definici, "luxusní" nebo "zdobená" může být rozdíl. To samé s cenou. Někdo se strachuje o nůž za 1500 Kč, pro někoho je to laciný šunt. Někdo si klidně maže chleba a otevírá obálky zavíracím nožem za 50 000. Já mám rád třeba Spyderco Police s rukojetí s Carbon Fibre. Pro někoho to může již být zbytečný luxus, já si to nemyslím. V tomto je vše relativní snad nejvíce ze všeho.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Chladne Zbrane

Příspěvekod Hark » stř 15. zář, 2004 12:22

Mam rad hezke, decentne zdobene rucne kovane zbrane udelane kovarem - estetem (Blaha - exLiberec, nyni Zlin). Nepotrpim si na drahe kovy. Mam od neho scramasax, kopii historicke zbrane. Pouzivam ho jako viceucelovy nuz (kaceni stromu, konzervy, ruzne zalesaciny, hist. serm) - ale nebeham s nim a do cloveka bych s nim nesel. Na prerazeni kosti rubem by mohl byt vyborny. Ale zakonny postih lidi branicich se nozem je mnohem vetsi nez lidi, branicich se klackem. (viz. neprimerena sebeobrana) Takze i kdybych ho zrovna mel s sebou, asi bych se nejdriv zkusil podivat po klacku a sax pouzil az kdyby mi slo o kejhak(kudly, retezy, strepy...). Bezne chodim beze zbrane.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Onion » stř 15. zář, 2004 14:36

Souhlasím s tou zvýšenou citlivostí na použití nože ze strany "společenské tolerance" :D Proto i třeba já bych upřednostnil použití zavřeného nože formou barra (což je principielně podobné jako použití kubotanu). Podobně se dá použít třeba i neotevřený teleskop :D .
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Onion » stř 15. zář, 2004 15:02

Souhlasím s tou zvýšenou citlivostí na použití nože ze strany "společenské tolerance" :D Proto i třeba já bych upřednostnil použití zavřeného nože formou barra (což je principielně podobné jako použití kubotanu). Podobně se dá použít třeba i neotevřený teleskop :D .
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 16. zář, 2004 8:42

Použití jaké zbraně vás nejvíce překvapilo????

Já mám dva favority.... :lol: :lol: :lol:
Břitva na gumičce(mimochodem,fakt humus :!: :!: :!: ) a potom Ch.Bronson a jeho fusakle plná drobných..... :lol: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Raptor » čtv 16. zář, 2004 10:51

Jendis píše:... Břitva na gumičce ...


S tím se potkal kamarád na východním Slovensku ... místní borci si tak zpříjemňovali chvilky po třetí vodce / borovičce ... a podle něj je to fakt nepříjemná lapálie ;)

Jinak jako zbraň může posloužit cokoli, taková kovová propiska nebo plnící pero udělají taky svoje ;)
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Senior » čtv 16. zář, 2004 11:20

...a co takhle pořádná skoro metrová nerezová naběračka z vojenské várnice... :D ...na jednom konci těžká destruktivní polokoule a na druhém konci zákeřný háček k zachytávání nunčaků a jiných zbraní... :lol: :lol: :lol:

Zdraví vás Senior
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Onion » čtv 16. zář, 2004 11:32

Nejdrtivější použití improvizované zbraně, neboli předmětu který není primárně určen k boji jako zbraň a je jako zbraň použit, jsem zažil v podobě baterky Maglite. Jedním úderem jí byly způsobeny otevřené zlomeniny. Výraz "posvítím si na tebe" tak dostal nový význam :idea:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 16. zář, 2004 14:16

Nebo taky : Rozsvítilo se mu..... :wink: :lol: :lol: :lol: Ale věřím,že to nebyl příjemný zážitek,je to pěkně těžká potvora!!!!

Add břitva na gumičce- No,měl jsem tu smůlu pocítit účinky na vlastní kůži :( :( :(
Humus největší,skoro ji nevidíš,jak je to rychlé(v podstatě vidíš jen pohyb ruky a pak až stopu zásahu).......ještěže jsem měl po ruce židli :wink:

Naběračka je taky dobrá...hehe,ještě když obsahuje třeba vroucí polívku 8) 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DLD » pát 17. zář, 2004 5:53

Mikuláš s flaškou vodky v ruce, jeho dřevěná berla a anděl v těžkých botách.Bylo mě deset a nestačil jsem zírat jak nahání našeho učitele 8O
DLD
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 17. zář, 2004 5:56

DLD píše:Mikuláš s flaškou vodky v ruce, jeho dřevěná berla a anděl v těžkých botách.Bylo mě deset a nestačil jsem zírat jak nahání našeho učitele 8O
DLD


MUHEHEHE..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To muselo být dost dobrý.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DLD » pát 17. zář, 2004 6:40

No tenkrát jsem se moc nesmál.Navíc kamarád ,který se snažil učiteli pomoci ,trefil spolužačku vzduchovkou do čela , čímž dohnal mikuláše(tatínka dotyčné dívky k nepřítečnosti).Kamarád byl samozřejmě učitelský synek :? Tolik můj zážitek s použitím netradičních zbraní
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27. črc, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků