Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod pm » čtv 09. zář, 2004 21:19

- dobre boty
- Fairbairn/Applegate od Gerbera
- dobry opasek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod BenGuri » čtv 09. zář, 2004 21:35

Miro píše:Nenosim ziadnu zbran, povazujem to za hlupe a nebezpecne (napr. pouzitie aj v pripade, ked to nebolo nutne). Keby doslo na zle, verim si, ze by som dokazal pouzit ako zbran takmer cokolvek, pripadne sa ubranil aj s holymi pastami - alebo ak nie, tak by mi vyrazne nepomohla ani ina zbran...
Mam rad (podobne ako Pavela) shen biao, zaspicatenu olovnicku na spagate, ale je to skor kvoli jej nezvycajnosti a srandovnosti nez kvoli jej realnemu uplatneniu. A potom rozne varianty uzkych nozov, tzv. judge pens, bagua pens, ihlic, skrutkovacov a pod., ktore sa daju lahko ukryt na roznych miestach a maju siroku skalu pouziti... Keby som chcel nosit cosi nenapadne, ale pritom velmi dobre pouzitelne ako zbran, tak by som si dal vyrobit nejake nekovove pero so skrytou ostrou hranou (trebars len centimeter v hornej casti pera, ktora sa da lahko odklopit palcom, podobne ako su konstruovane umele "ceruzky" s vkladanymi tuhami) a to uz uplne staci...
Ked uz by som nutne mal siahnut po realnej zbrani, tak najskor po nozi. Neviem si predstavit, ako moze niekto seriozne uvazovat o pouziti teleskopov - to je tak dobre na stare damy ci na robenie "bu-bu-bu, pozri, ja som policajt a mam aj teleskop"... Prva rana teleskopom sa vzdy da stlmit do bezbolestna (neurcita) a k druhej uz nikdy nedojde - k comu ten teleskop je?
Luxus ma vobec nerajcuje, zato mam velmi rad antikvarne ci historicke kusy, cim starsie, tym lepsie, ale skor z vizualnej a estetickej stranky, ako z praktickej. Holt, som estet... 8)
Ten moj postoj k zbraniam by sa dal vlastne vystihnut nasledovne: ak sa nedokazem ubranit holymi rukami, zbran mi dava iba o malo vacsiu vyhodu sa ubranit uspesnejsie - a ak nedokazem zlikvidovat supera holymi rukami, tak zbran mi dava iba o malo vacsiu vyhodu ho zlikvidovat uspesnejsie (netyka sa strelnych, ale iba klasickych chladnych zbrani, ovsemze).

Miro



:lol: :lol: :lol:
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 22:05

Koukám,že opasek je tu hodnocen docela kladně :wink: :lol: :lol:
Nejefektivnější zbraní(a nejnebezpečnější) je ale MOZEK!!!!!!!Ten si všichni ssebou nosíme neustále,málokdo ho ale používá..... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 10. zář, 2004 6:00

Neviem si predstavit, ako moze niekto seriozne uvazovat o pouziti teleskopov - to je tak dobre na stare damy ci na robenie "bu-bu-bu, pozri, ja som policajt a mam aj teleskop"... Prva rana teleskopom sa vzdy da stlmit do bezbolestna (neurcita) a k druhej uz nikdy nedojde - k comu ten teleskop je?


Ahoj Miro,Buďto jsi ten největší ranař o kterém jsem kdy slyšel a nebo někde v mímus jedničce zakládáš spisy do regálu a nevíš co se děje venku :lol:?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod DLD » pát 10. zář, 2004 7:00

Anonymní píše:Neviem si predstavit, ako moze niekto seriozne uvazovat o pouziti teleskopov - to je tak dobre na stare damy ci na robenie "bu-bu-bu, pozri, ja som policajt a mam aj teleskop"... Prva rana teleskopom sa vzdy da stlmit do bezbolestna (neurcita) a k druhej uz nikdy nedojde - k comu ten teleskop je?


Ahoj Miro,Buďto jsi ten největší ranař o kterém jsem kdy slyšel a nebo někde v mímus jedničce zakládáš spisy do regálu a nevíš co se děje venku :lol:?


Zapoměl jsem se,,podepsat" :oops: DLD
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Miro » pát 10. zář, 2004 7:17

Heh, ani jedno, ani v najmensom - staci trochu pohnut myslou a musis na to prist aj sam. Kratka palica je na strednu vzdialenost boja (aj preto sa napriklad kratka palica v cinskych bojovych umeniach prakticky nepouziva, a ak, tak vzdy ako par), na rozdiel od dlhej palice (napriklad klasicka shaolinska, ktora umoznuje boj na dlhu vzdialenost a teda odstup od protivnika ci zabranenie jeho pristupu). Zo strednej vzdialenosti vzdy mozes prejst do boja na kratku vzdialenost, to jest na dotyk (ak ovsemze vies bojovat na kratku vzdialenost), kde je palica prakticky neucinna (ked si schopny mat svoje dlane na loktoch supera, to jest mate "zhodne predlaktia", palicu nema sancu pouzit, ze?). Takze v podstate s kratkou palicou (a rovnako i s teleskopom) si schopny dat nanajvys jediny uder, pokial Tvoj oponent neprejde do kratkej vzdialenosti ci kontaktu. Vykrytie a zneutralizovanie prosteho uderu je zalezitostou kazdeho slusneho systemu bojovych umeni, vcitane necinskych, len si pozri, kolko pozornosti tomu venuje napriklad Systema, kde uderu pastou, palicou, dokonca noza telom sa vyucuje zachytavat telom rovno od zaciatku (ako dosledok relaxacie a ohybnosti tela). Dokonca aj pouzitie paru, to jest dvoch kratkych palic, kde jednou palicou v podstate oponenta klames a druhou utocis atd., sa da relativne uspesne zneskodnit, akurat to chce trochu slusnejsi trening...
Len tak mimochodom, v bague, ktoru robim, existuje set pre boj holymi pastami proti sabli. A je to skutocne prakticky set, pre prakticke pouzite boja holymi rukami proti oponentovi so sablou, nie ziadne tanecky na efekt... Naozaj tvrdim, ze kratka palica, policajny obusok ci teleskop su hluposti pre neskusenych voci neskusenym... Keby som ich mal v ruke a proti mne by stal skutocne dobry fighter, tak ich rovno zahodim, nema cenu sa s nimi babrat (uz tym, ze sa ich dobrovolne zbavim, ziskam daleko vacsiu psychologicku vyhodu nad oponentom, nez je fyzicka vyhoda ich pouzitia). No sak poexperimentuj, vyskusaj, a potom nam povedz svoj zaver. Ak si budes vsimat linie sily a nie zbran samotnu, som si isty, ze prides k rovnakemu zaveru.

Trochu mi to pripomina reakciu na Pucmazov vyrok, ze sportove karate je pre boj nepouzitelne (ci tak nejak to povedal). Reakcia bola, ze Pucmaz hovori blbosti (ci tak nejak). Samozrejme ze Pucmaz ma pravdu, akurat ze Pucmaz je o hodne levels vyssie ako ti, co s nim nesuhlasili, takze samozrejme jeho oponenti nemaju paru o tom, co hovori (podobne ako tu ktosi reagoval na moj predosly prispevok smajlikami), a ani ich len nenapadne, aby skusili premyslat ci sa ho cokolvek opytat...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 10. zář, 2004 7:35

Tento názor se mi teda moc nepozdává,ale moje znalosti problematiky boje s krátkou tyčí nejsou moc velké.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » pát 10. zář, 2004 7:49

K názoru nicku Miro:

zhledem k tomu, že je tato zbraň tak neůčinná mají jej ve výzbroji (a navíc ve zkrácené 16" verzi) agenti DEA kteří se denně tahají se sfetovanými negry a portorikánci :D :D :D . Ze stejného důvodu byl obuškem ASP vybaven britský oddíl který bojuje s fotbalovými fanoušky rovdies :D :D :D :D . Mohl bych vyjmenovat spoustu jednotek které si teleskop (a specielně ASP) nemůžou vynachválit pro použítí v praxi (ne jedno, ale desítky a stovky střetů). Jako poslední uvedu příklad z Prahy, kdy jeden můj kolega byl napaden skupinkou 8 (!) připitých (a tudíž náležitě agresivních, ale k bolesti méně citlivých) útočníků. Vytáhl teleskop a odešel jediný zdravý :twisted:

Jestli umíš stlumit úder obušku, stav se u nás na hodině, pošlu na tebe začátečníka a ten provede maximálně jeden útok. Pokud utlumíš a nic nepraskne, dostaneš hodnotný dárek :D :D :D
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 10. zář, 2004 7:50

Miro,bez urážky,ale opravdu se tu prezentuješ jako nějaký nepřemožitelný fighter.....možná máš pravdu,ale myslím,že se tu pohybuje dost lidí,jejichž znalosti a dovednosti jsou s Tvými minimálně srovnatelné,případně vyšší.....konkrétně v boji krátkou tyčí určitě :wink:
To,co tvrdíš,je záležitostí kvalit bojovníka,ne stylu.....hrozně by mne zajímalo,jak by ta "neefektivita a nepoužitelnost" teleskopu vypadala,kdyby ho držel v rukou člověk,který je v tomto stylu boje vycvičen.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Miro » pát 10. zář, 2004 7:54

Jendis,

ani nemusis mat skusenosti (i ked to je ovsemze lepsie). Nepisal si to nahodou Ty, ze Tvojou najoblubenejsou zbranou je mozog? Tak ho vezmi do hrsti a bojuj - predstav si situacie:
1. Ja mam kratku palicu, Ty mas dlhu palicu. Ak sme zhruba rovnako dobri, tak si so svojou palicou ani neprdnem, pretoze ma k sebe jednoducho nepustis...
2. Ja mam palicu, Ty mas hole ruky, ale sme v kontakte, tak blizko, ze si schopny polozit svoje dlane na moj trup. Zasa plati, ze ak sme zhruba rovnako dobri, tak si so svojou palicou ani neprdnem, pretoze si prilis blizko.
3. Takze palicu mozem pouzit iba na strednu vzdialenost, ktora je vacsia nez "prilis blizko" (aby som mohol urobit naprah a by palica mala dostatocnu drahu na ziskanie rychlosti a teda sily) a mensia nez "prilis daleko" (kde nedosiahnem). Jedine, co je Tvoj problem, je zlikvidovat tuto strednu vzdialenost bud vyjdenim do dialky alebo vojdenim do blizka. Ak chces ujst, nemam sancu pouzit palicu, ak chces prist nablizko, nebudem mat moznost pouzit palicu viac nez raz (pretoze si zhruba rovnako dobry ako ja a teda si schopny previest premiestnenie relativne rychlo a uspesne).

Makacka na bednu, ze? :wink:

Zdravi
Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 10. zář, 2004 8:06

No,takhle teoreticky to fakt nemá cenu....."kdyby byly v pr.... ryby......"
Víš,já si třeba myslím,že Ty mít holé ruce a já "šavličku,kord,meč....",tak skončíš nakrájenej....ale netvrdím to,protože v praxi by to třeba vypadalo jinak......
Chápeš,oč mi jde?????
Píšeš,že nebudu mít šanci praštit více než jednou...ale jednou to přece stačí :wink:

Zeptám se ale jinak-Už jsi to tedy zkoušel?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Miro » pát 10. zář, 2004 8:15

Onion,

iba potvrdzujes, co som povedal - teleskop ci obusok je pre neskusenych a proti neskusenym - to jest proti ozranom, sfetovanym, stadu atrd., teda ludom, ktori nemyslia, nemaju koordinaciu, nie su profici. Samozrejme, ze proti takymto typkom ma teleskop pouzitie, ale to uz sme mimo bojovych umeni a mimo obsahu tohto webu - ako obvykle, ze?
Kontaktuj ma privatne so slusnou cenou a budem chytat udery obuskom od Teba ci od ktorehokolvek profika trebars aj 2-3 hodiny (s prestavkami ovsemze), pripadne mi zorganizuj seminar, a naucim Vas, ako na to - je to v podstate jednoduche, iba par finticiek...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Onion » pát 10. zář, 2004 8:33

Napiš kolik chceš za úspěšné přežití a přijeď . Pokud ti něco praskne, jsem ochoten ti zaplatit jen cestu a bolestné ve výši ceny boxovacího pytle který vysí u nás v tělocvičně. :D :D :D Ty jsi fakt blázen.

Přečti si článek na www.gunting.cz/sitra . Je tam rozhovor s instruktorem Cizinecké légie. Nejnom, že splňuje požadavky na to, aby jsme ho mohli nazývat mistrem bojových umění (má klasické vzdělání v BU, tj. nějaké úspěchy v Kick boxu, ale i v Pentak Silat, což je indonézská verze čínského kung-fu), ale má i obrovské praktické zklušenosti v situacích kdy se lidé zabíjeli! Překvapivě si nemůže ASP vynachválit a jeho současnou snahou je stát se Trenérem ASP. A to v tom rozhovoru není ASP věnována taková pozornost jakou jí on věnuje ve svém výcviku!! I když uznávám, že ty, Miro, můžeš být lepší, že? :D :D
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Miro » pát 10. zář, 2004 9:31

Onion,

Heh, tu vobec nejde o to, kto je lepsi, ide proste o princip, ako co robit a preco. Moj ucitel baguy je stale odo mna daleko lepsi, hoci ani neviem ci vobec niekedy stal v ringu, ale urcite nikoho nezabil a snad sa ani nikdy s nikym vazne nepral (on je taky nesmierne vyrovnany kludas, ktoreho absolutne nic nevyvedie z miery)...
Ale fajn, diky za ponuku, velmi si toho cenim a samozrejme to beriem. Moja obvykla cena za seminare je cena letenky, co by malo byt okolo 35 tisic (za to mas narok na 3-dnovy seminar, kde si vsetky ostatne vydavky hradim sam), ale presne "obuskove" detaily dojedname buduci rok koncom jari ci zaciatkom leta, az pojdem domov. Urcite sa Ti ozvem, pocitaj so mnou, pretoze ja sa na stretnutie rozhodne tesim.
Jo a taky som trochu videl pentjak silat - je to fajn, i ked to odrovnava kolena jedna radost...

Maj sa
Miro
Naposledy upravil Miro dne pát 10. zář, 2004 9:36, celkově upraveno 1
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod DLD » pát 10. zář, 2004 9:32

bouchnout si do někoho teleskopem a ještě s jeho svolením?Myslím , že bude hodně dobrovolníků :twisted:
Já bych takovou ukázku rozhodně chtěl vidět :?
I když 2-3hodiny , to už by bylo jen naklepávání mrtvýho masa 8) DLD
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Dong_wu » pát 10. zář, 2004 10:26

Rozhodne bych to chtel videt. Podle me ma totiz Miro pravdu a pokud to ma clovek zvladnute, neni to az takovy problem ikdyz ja bych si na to rozhodne netroufl.
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BenGuri » pát 10. zář, 2004 10:33

Miro píše:Onion,

iba potvrdzujes, co som povedal - teleskop ci obusok je pre neskusenych a proti neskusenym - to jest proti ozranom, sfetovanym, stadu atrd., teda ludom, ktori nemyslia, nemaju koordinaciu, nie su profici. Samozrejme, ze proti takymto typkom ma teleskop pouzitie, ale to uz sme mimo bojovych umeni a mimo obsahu tohto webu - ako obvykle, ze?
Kontaktuj ma privatne so slusnou cenou a budem chytat udery obuskom od Teba ci od ktorehokolvek profika trebars aj 2-3 hodiny (s prestavkami ovsemze), pripadne mi zorganizuj seminar, a naucim Vas, ako na to - je to v podstate jednoduche, iba par finticiek...

Miro



:lol: :lol: :lol:

Onion, tohle se Ti musí líbit, já Ti vždycky říkal, že obušek je k ničemu, mlátíš chlapa do hlavy, obušek je už ohnutej a on pořád pokračuje v boji. Zahřívá se chi kungem, ignoruje pár prvních slabých úderů. Potom zaktivuje horní rumělkové pole, vtáhne genitálie do břicha, zaujme pohled draka a už se vezeš.
Ale abych si nedělal jen srandu. Náše svaté knihy přece říkají: TEN JE MOUDRÝ, KDO SE UČÍ OD KA®DÉHO.

MIRO pro Tebe: v Tvém vlastním zájmu, doufám, že víš co říkáš, když ten obušek fakt nezačaruješ hned, nějakou technikou, nebo nezachytíš ještě před otevřením, dostaneš moc bolestivých ran. Jinak, pokud bys byl opravdu v Praze, docela rád bych viděl ten kruhový krok_tanec a případně se ho naučil. A ještě něco, Když už jsi přesvědčen, že jako adept Bagua dokážeš čelit bojovníkovi s teleskopem, není zde náhodou logický problém? Mám za to, že teleskop je zbraň pro zvýšení energie obrany. Říkáš, že je to zbraň proti ožranom a feťákům a tak dál. No a to je přece to jádro! Copak jako znalec Bagua budeš někoho přepadávat, nebo myslíš, že Tebe bude přepadávat někdo teleskopem tak, že Ti dá regulérní šanci? Rozumíš, co chci říci? Portorikánec vytáhne nůž na komplice, nebo tajného agenta, který pracuje v přestrojení. Jestli jsi nikdy neviděl, jak jsou tyhle špeci a latinos zatraceně rychlí, tak nemá smysl pokračovat. Jestli si to umíš představit, je to jako útok divoké kočky, musí agent, aby měl vůbec šanci, takovou věc očekávat. Být na ní trénován. To není žádný zpomalený film, jaký vidíš v našich hospodách u cikánů nebo policajtů, kteří než si vzpomenou, kam dali pouta, drban jim švihne káru. A potom ty rány obuškem musí lámat kosti předloktí, klíční kost, lícní, nos, tibii a tak dál a musí to být ještě rychlejší, než ta kočka s umaštěnym hárem stačí bodnout, nebo říznout. K tomuhle to je, nikoliv k boji, mezi znalci, ulice je strašná i krásná škola a mnozí bojovníci s černými a červenými a jakými pásy, by se na ní měli co naučit. Třeba takhle Hamburg, Malmö, Amsterodam, tam teorie tají jako sníh ještě dříve, než napadnou.
8) 8) 8)

Stay cool
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Jendis » pát 10. zář, 2004 11:02

Ajajaj...také bych to chtěl vidět.Ne kvůli mrzačení,ale pokud Miro dokáže podpořit činy svá slova...rozhodně by to stálo za vidění :!: :!:

Pořád si ale myslím,že utkají-li se dva vycvičení bojovníci,ten s obuchem bude proti tomu beze zbraně ve veliké výhodě.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BenGuri » pát 10. zář, 2004 11:08

Jendis, já nevím proč, ale mně tyhle výzvy připadají zbytečné. Pamatuješ film knoflíková válka? Tam si Le Bracgue a ostatní měřili pinďoury. Někdo s nejvíc centimentrama asi vyhrál, ale zeptal se pak někdo, po letech těch holek, s kym to bylo nejlepší? A i tak tohle přirovnání kulhá, nekonečně košatý a zelený je strom praxe.
:lol: :lol: :lol:
Stay erect, prepare, cool, sharp, friendly and happy!
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

já to tady čtu a koukám jako blázen

Příspěvekod pavela » pát 10. zář, 2004 11:22

Lidi vy jste snad pitomý nebo co.,Miro tady napsal logické důvody PROĆ je tahle zbraň nahovno, a vy místo abyste logicky reagovali a třeba mu to i vyvrátili, tak ho začnete napadat, obviňovat, že se vytahuje a uvádět kraviny, jako, že někdo tou zbraní někoho přepral a tudíž je jistojistě účinná. To že to používá nějaká speciální jednotka také nic neřeší, Městská policie taky používá tonfy a používá je jako obušek, protože je bojové umění s tonfou nemá kdo naučit. Tak buď se tady budete hádat, kdo by koho přepral a nebo se budeme bavit na úrovni, jak se sluší na lidi z branže. Můj názor je, že jakákoliv zbraň, i teleskop se dá dobře použít, pokud jí dotyčný umí použít. MIro, obdivuji tvojí trpělivost, asi protože jsi mnich, já bych to jako nemnich dávno vzdal... :roll:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron