Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jendis » ned 11. črc, 2010 9:41

Jinak přidám reference na ty rukavice,už je přecejen pár pátků mám.....

Na normální,běžné nošení moc nejsou. Jsou trochu silnější,vyztužení udělá také svoje.....na nějaký cit v rukách zapomeňte.
Úchop - jak co a jak. Vše se odvíjí od citu......tonfu udržím v pohodě,u teleskopu už se necítím jistě. Na chirurgickou práci to rozhodně není.
Vše vyvažuje to,že jakmile zatnu ruku v pěst,ruka se mění v podbíjecí palici.....co trefíte,to (živej objekt) dost hodně cejtí.......supluje to boxera bez vedlejších účinků - tím mám na mysli to,že nehrozí trhání masa a svalů,zlomeniny kostí a podobně......maximálně modřiny("testováno na lidech") ......samozřejmě,pokud se trefíte třeba na nosní přepážku,tak praskne.
Obrovskou devizou je to,že nehrozí poškození vaší packy(třeba o zuby)......není v tom cítit ani silnější úder do zdi(berte,prosím,v potaz to,že mám klouby v prd*li,takže jsem nejel naplno)......ten písek uvnitř opravdu dělá divy :!:

Pro různé bezpečnostní složky je velmi doporučuji,kdo se musí tahat s různými individui, rukavice stejně nosí a tady "zabije dvě mouchy jednou ranou".....má jak rukavice,tak zároveň zbraň,která je takřka okamžitě připravena k použití.....

Pro osobní sebeobranu "běžných,slušných lidí" je doporučuji také.......nehodlám se pouštět do polemiky o "zákeřných zbraních".......agresor volí čas,místo,způsob útoku a musí počítat s aktivní obranou. Bojím-li se předem,nemusím se bránit vůbec,prostě splním to,co dotyčný chce a je to......pokud mne chce zrubat,tož se nechám.....


V hlavě si to srovnejte každej sám za sebe,jak to chcete a kde chcete bejt......:wink: :idea:

Z mé strany vsjo :)


EDIT - ještě jsem zapoměl zdůraznit výhodu kevlaru na dlaních. Jednou jsem je již úspěšně použil proti kudle.....není moc lidí,kteří umí mít nůž opravdu ostrý + i kdyby ano,tak kevlar na dlaních poskytuje opravdu velmi dobrou ochranu.


Takže celkově plusy převažují mínusy a to se dost počítá!!!!!!! :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Předchozí

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků