Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Onion » pon 13. zář, 2004 8:10

Mefistofeles Guffy je můj 8)

Jendis: Chodí se mnou skoro všude. Na cvičení, do restaurace, jen do kina ho nechtějí pustit :(

Ostatní: Samozřejmě netvrdím, že teleskop, či jakákoliv zbraň je samospasitelná. Vždy bude záležet na jedinci který zbraň drží v pazouře. Jen říkám, že zbraň je to co umí znásobit tvou sílu a účinek. Jednoduchý příklad: Většina manželek které zabily svého chotě tak učinila nožem. Chlapi se většinou jen dívali jak se jim výrobek KDS Sedlčany boří do břicha, když to před chvílí ještě krájelo slaninu. Bez nožíku by taková průměrná manželka svého manžela nezabila. (neberu otravy, fény do vany a pod.) :D
Znám i případ, kdy žena zabila muže pánví. V těchto situacích proti sobě stojí dva stejně trénovaní (resp. netrénovaní) jedinci. Když se proti sobě postaví šermíř s kordem a druhý si kord nechá doma? Ano, může vyhrát i ten zapomětlivý, ale vsadili by jste si na to svoje úspory? :D
Pokud si tedy představíme lempla s teleskopem, můžeme ho porazit. Můžeme porazit i trénovaného člověka s teleskopem, nožem, halapartnou, pistolí, řetězem, lahví, ale bude to vyžadovat víc koktejlu který je umixován ze štěstí, techniky, rychlosti, psychiky etc.etc. (nerozebírejme prosím co je v tom koktejlu důležitější :) )
®e si někdo vyzkouší zlomení klíční kosti? Ano, v tom je právě ta síla zbraně. Se zbraní jakou je třeba odlehčený teleskop ASP který váží 200 gramů :!: v ruce nic necítíte, zbraň je velmi rychlá. V rychlosti je energie(kinetická :) ) a po zásahu se prostě kosti jen sypou. Když vás někdo vezme železnou tyčkou, není to o modřině, ale o zlomenině. Nikdo se nikam nemusí napřahovat, když má dobrou techniku je tam energie nadbytek.

Konfrontace je zbytečná? A co jsou různé druhy sparingů? Konfrontace. Děláme konfrontace se spoustou chráničů a tréninkových zbraní. Bolí to i tak, někdy dojde ke zranění. Modřiny, šití, vykloubeninky. V průběhu roků k pár nehodám došlo. Nic vážného. Pokud mi ale někdo bude tvrdit, že utlumit teleskop je samozřejmá, lehká a v podstatě primitivní věc (je to otázka několika fint) a je natolik nesoudný... jeho věc :) Já jako dobrý trenér a promotér v jedné osobě rád využiji takového dobrovolníka :D (Přitom říkám, ano Miro může být tak dobrý, ale to mi nevadí, alespoň moji lidé zase uvidí někoho kdo něco umí) . V téhle konfrontaci není z mé strany agrese a zloba, je zde pobavení. :) :)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Anonymní » pon 13. zář, 2004 8:14

Jak jsem si pročetl všechny příspěvky, tak mám dojem, že většina diskutujících zde se domnívá, že bez zbraně jsou vyřízení. Pokud se ustrašeně plíží podél domů od lampy k lampě s nožem nebo tyčí v ruce hnáni permanentním pocitem ohrožení tak jim to neberu. Ale není potřeba se vyjadřovat o "BOJOVÉM UMĚNÍ". Bojové umění podle mě v dnešním slova smyslu znamená dokázat vybojovat vítězství nad protivníkem holýma rukama, byť by byl ozbrojen vším možným. V dnešní době prostě nejde nosit jakoukoliv zbraň poku nejste a priori zločinec nebo trpíte paranoiou a podobnými hnutími mysli. zmlátit někoho obuškem, jak je výše vyzdvihováno dokáže každej moula. Ale účinně tomuto útoku zamezit a útočníka paralyzovat, na to je potřeba cvičení, váš čas a energie. Tohle vnímám pod pojmem bojové umění. Snad jediný další tady je miro a pokud jsem ještě někoho přehlédl, tak se omlouvám.
Jistě někdo namítne, že v historii byli lidé ozbrojeni téměř bez výjjimky, ale já v historii nežiju. Jsem členem civilizované moderní společnosti.

Přeji hezký den
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Onion » pon 13. zář, 2004 8:51

Ale možná zpět ke zbraním samotným. Původní otázky jsem chtěl nasměrovat k jednomu momentu. V historii si majitelé zbraní svoje zbraně všemožně krášlili, šlechtic (v jakémkoliv koutě světa) chtěl mít svou zbraň nejenom kvalitní, ale i krásnou. Úměrně technickému pokroku dané oblasti tak vznikala umělecká díla. Vnímáte u svých zbraní také jistý estetický prvek?
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Anonymní » pon 13. zář, 2004 12:37

Onion:
Termínem "konfrontace je zbytečná" jsem samozřejmě myslel pouze zbytečnost ve smyslu dokázání na čí straně je pravda. Ale jinak neprotestuju (obzvláště proti účinnosti výrobků KDS Sedlčany :D ). A.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » pon 13. zář, 2004 14:13

Miro: Kdyz jsou chladne zbrane k nicemu proc je lide vynalezali??
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Miro » pon 13. zář, 2004 15:33

Gnaag,

preco sa to pytas mna? Nic take som netvrdil.

Pozorne citanie Ti praje
Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » pon 13. zář, 2004 18:15

Onion - No však právě......úplně všude prostě být nemůže :( :(

Striker - Ale o tom to není :wink: Zbraň Ti pouze zvyšuje šanci.....taky ten můj opasek primárně slouží k držení kalhot,k boji jsem ho ještě nepoužil.A ani po tom netoužím 8)
A nemá smysl polemizovat,jestli někoho dobít obuškem dokáže každý moula,nebo ne(taky je potřeba si říci,která situce stojí za tahání zbraně!Myslím,že zbraň se tahá,jde-li o "kejhák".Takový ty kecy o sebeobraně někde na diskotéce...no,tyhle testosteronové rvačky před samičkama s alkoholem v krvi neberu-tohle když mne potká,tak se otočím a může mne drbat na zádech :wink: :lol: Tomuhle se dá vyhnout úplně bez nějakého násilí .)
Jde-li o život,berete všechno,co vám umožní to přežít :!: A říkat si,tohle se mi nemůže stát......no,však víte.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » pon 13. zář, 2004 18:18

Onion píše:Ale možná zpět ke zbraním samotným. Původní otázky jsem chtěl nasměrovat k jednomu momentu. V historii si majitelé zbraní svoje zbraně všemožně krášlili, šlechtic (v jakémkoliv koutě světa) chtěl mít svou zbraň nejenom kvalitní, ale i krásnou. Úměrně technickému pokroku dané oblasti tak vznikala umělecká díla. Vnímáte u svých zbraní také jistý estetický prvek?

Když mně se zdá,že zdobená zbraň přestává být zbraní.....pak už by mi bylo líto něco takového používat k boji.
Pod krásnou zbraní si představím výborně zpracovaný kus,skvěle vyvážený a z kvalitní oceli...pak nemám námitek(tady bych bral i tu damascénskou ocel).Ale nějaké rytiny,sračičky :wink: ....to fakt nemusím.
Třeba u rapírů "na zeď" je to fajn,ale šermovat s tím,to asi ne.

A za další,něco takhle nákladně zdobeného,vždyť je to o strach nosit.Pořád kontrolovat,jestli to ještě mám,degradovat to třeba namázáním chleba.....chápeš,jak to myslím????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » úte 14. zář, 2004 5:53

"...A za další,něco takhle nákladně zdobeného,vždyť je to o strach nosit.Pořád kontrolovat,jestli to ještě mám,degradovat to třeba namázáním chleba.....chápeš,jak to myslím????..."

Považuješ to primárně za umělecké dílo a až sekundárně za zbraň, že.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » úte 14. zář, 2004 8:13

Angus píše:"...A za další,něco takhle nákladně zdobeného,vždyť je to o strach nosit.Pořád kontrolovat,jestli to ještě mám,degradovat to třeba namázáním chleba.....chápeš,jak to myslím????..."

Považuješ to primárně za umělecké dílo a až sekundárně za zbraň, že.
Angus

Tak nějak.... :wink: Abych to srovnal úplně,tak je to jako obraz Picassa pověšený v kadibudce :lol: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Onion » stř 15. zář, 2004 10:09

Asi v té definici, "luxusní" nebo "zdobená" může být rozdíl. To samé s cenou. Někdo se strachuje o nůž za 1500 Kč, pro někoho je to laciný šunt. Někdo si klidně maže chleba a otevírá obálky zavíracím nožem za 50 000. Já mám rád třeba Spyderco Police s rukojetí s Carbon Fibre. Pro někoho to může již být zbytečný luxus, já si to nemyslím. V tomto je vše relativní snad nejvíce ze všeho.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Chladne Zbrane

Příspěvekod Hark » stř 15. zář, 2004 12:22

Mam rad hezke, decentne zdobene rucne kovane zbrane udelane kovarem - estetem (Blaha - exLiberec, nyni Zlin). Nepotrpim si na drahe kovy. Mam od neho scramasax, kopii historicke zbrane. Pouzivam ho jako viceucelovy nuz (kaceni stromu, konzervy, ruzne zalesaciny, hist. serm) - ale nebeham s nim a do cloveka bych s nim nesel. Na prerazeni kosti rubem by mohl byt vyborny. Ale zakonny postih lidi branicich se nozem je mnohem vetsi nez lidi, branicich se klackem. (viz. neprimerena sebeobrana) Takze i kdybych ho zrovna mel s sebou, asi bych se nejdriv zkusil podivat po klacku a sax pouzil az kdyby mi slo o kejhak(kudly, retezy, strepy...). Bezne chodim beze zbrane.
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Onion » stř 15. zář, 2004 14:36

Souhlasím s tou zvýšenou citlivostí na použití nože ze strany "společenské tolerance" :D Proto i třeba já bych upřednostnil použití zavřeného nože formou barra (což je principielně podobné jako použití kubotanu). Podobně se dá použít třeba i neotevřený teleskop :D .
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Onion » stř 15. zář, 2004 15:02

Souhlasím s tou zvýšenou citlivostí na použití nože ze strany "společenské tolerance" :D Proto i třeba já bych upřednostnil použití zavřeného nože formou barra (což je principielně podobné jako použití kubotanu). Podobně se dá použít třeba i neotevřený teleskop :D .
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Jendis » čtv 16. zář, 2004 8:42

Použití jaké zbraně vás nejvíce překvapilo????

Já mám dva favority.... :lol: :lol: :lol:
Břitva na gumičce(mimochodem,fakt humus :!: :!: :!: ) a potom Ch.Bronson a jeho fusakle plná drobných..... :lol: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Raptor » čtv 16. zář, 2004 10:51

Jendis píše:... Břitva na gumičce ...

S tím se potkal kamarád na východním Slovensku ... místní borci si tak zpříjemňovali chvilky po třetí vodce / borovičce ... a podle něj je to fakt nepříjemná lapálie ;)

Jinak jako zbraň může posloužit cokoli, taková kovová propiska nebo plnící pero udělají taky svoje ;)
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Senior » čtv 16. zář, 2004 11:20

...a co takhle pořádná skoro metrová nerezová naběračka z vojenské várnice... :D ...na jednom konci těžká destruktivní polokoule a na druhém konci zákeřný háček k zachytávání nunčaků a jiných zbraní... :lol: :lol: :lol:

Zdraví vás Senior
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Onion » čtv 16. zář, 2004 11:32

Nejdrtivější použití improvizované zbraně, neboli předmětu který není primárně určen k boji jako zbraň a je jako zbraň použit, jsem zažil v podobě baterky Maglite. Jedním úderem jí byly způsobeny otevřené zlomeniny. Výraz "posvítím si na tebe" tak dostal nový význam :idea:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Jendis » čtv 16. zář, 2004 14:16

Nebo taky : Rozsvítilo se mu..... :wink: :lol: :lol: :lol: Ale věřím,že to nebyl příjemný zážitek,je to pěkně těžká potvora!!!!

Add břitva na gumičce- No,měl jsem tu smůlu pocítit účinky na vlastní kůži :( :( :(
Humus největší,skoro ji nevidíš,jak je to rychlé(v podstatě vidíš jen pohyb ruky a pak až stopu zásahu).......ještěže jsem měl po ruce židli :wink:

Naběračka je taky dobrá...hehe,ještě když obsahuje třeba vroucí polívku 8) 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod DLD » pát 17. zář, 2004 5:53

Mikuláš s flaškou vodky v ruce, jeho dřevěná berla a anděl v těžkých botách.Bylo mě deset a nestačil jsem zírat jak nahání našeho učitele 8O
DLD
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...