escrima

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod severin » úte 12. dub, 2005 11:35

Historii i stranky DPS mam procteny.Mozna mame ruzne zkusenosti s prezentaci FMA v zahranici,ale v tom ostatnim se urcite shodneme.Dal bych to nepitval. :wink:
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Anonymní » stř 13. dub, 2005 12:09

OK v pohodě,ale kdyby jsi chtěl někdy pokecat přímo o Eskrimě nebo jiným FMA tak se zastav na diskusní forum Dipenshi.cz tam se přímo tyhle témata probírají asi víc jak tady, protože diskuze je tam specializovaná hlavně na FMA.
:wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » čtv 14. dub, 2005 6:25

Forum jsem uz prohlidnul a je to jeste v plenkach,ale dobry.V nejblizsi dobe by mela vyjit nova kniha od Iva Schovance a sliboval tam trosku zamotanejsi historii fma,tak jsem potom zvedav na tu debatu :wink: .
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 14. dub, 2005 8:29

severin píše:Forum jsem uz prohlidnul a je to jeste v plenkach,ale dobry.V nejblizsi dobe by mela vyjit nova kniha od Iva Schovance a sliboval tam trosku zamotanejsi historii fma,tak jsem potom zvedav na tu debatu :wink: .

Na tu historii popravdě moc nejsem, mě spíš zajímaj trochu ty praktičtější věci ohledně cvičení s tyčí, nožem atd. Prostě ty věci co mi pomůžou lépe cvičit a zlepšovat se. Jestli víš něco bližšího o té knize tak hoď info i na DPS forum, ať místní osazenstvo ví co se děje. Koukal jsem tam, že tam je i krátké info o tom semináři od Iva S., ale zatím žádné bližší detaily o ceně atd.
Mě ta jejich kecárna připadá fakt fajn, právě pro tu specializaci na FMA kde se slejzaj lidi podobných zájmů stejně jako kdysi např. na Okounu. A jsem rád, že i Ty jsi jeden z těch co tam rozšiřuje počet témat :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Ving Tsun a Escrima

Příspěvekod Anonymní » sob 23. dub, 2005 16:34

Escrima je filipinska a je spise pro starsi.

haha a jak jsi na to přišel ty se teda vyznáš. :D :D myslíš že mladší člověk by neunesl ratanovou tyč?

No escrima je filipínské bojové umění, které se učí i ve spojení s Ving Tsun kung fu. Začíná se s technikami se zbraní a končí se technikami beze zbraně na rozdíl od Ving Tsun, kde je to opačně. No já cvičím pod organizací AVSE tak se zkus mrknout se ať se něco dozvíš a neplkáš voloviny www.vingtsun.cz
cvičení zdar
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 23. dub, 2005 16:52

severin píše:Tak paprda urcite nejsem.Mas pravdu,ze escrimu se muze ucit kazdy v ruznem veku.Zatimco tady to cvici hrstka lidi a snazi se o tvrdou sebeobranu ve svete je to show,kterou se bavi tisice lidi.Napr. v modern arnisu maji program i pro deti mladsi 12 let a maji extra stupne.Jak to delaji v dipenshi to nevim.Presto tvuj pripevek muzu brat,jako machrovinu,ze lze ucit kazdeho a cokoli.To radsi necham na svedomi trenera.Ucit 15 lety kluky lamat vaz nebo se podrezavat natoz mlatit se ratanem chce trochu rozumu.


jo tak to mě taky pobavilo :D :D a celkem kulím oči co dokážeš vypotit 8O tak ve světě je to jenom pro show a u nás jsme tak dobří že to cvičíme pro tvrdou sebeobranu a to ještě jenom pár lidí :D :D tak to bylo taky dobrý :lol: 8O Ty jsi asi k escrimě moc nečuchl, že?? no jenom když si vezmu že v organizaci co cvičím já tak eskrimu cvičí asi 100 lidí a v EWTO další hromada a to daleko větší, ale to je jenom pár :D no pravda učit podřezávat 15-ti leté kluky je asi nesmysl, jenom doufám, že ji necvičíš, to by byla hrůza :? jestli hned od začátku cvičíš lidi podřezávat krky :D brrr
nic si z toho nedělej a cvič dál ale pozor aby ti někdo při nácviku "Escrimi" nepodřízl krk :D :D :D :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 23. dub, 2005 18:03

k předchozím dvoum příspěvkům jsem se zapoměl podepsat, ale nic si z toho nedělejte vono je to jedno, ne :D :D
Martin Litovel
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » sob 23. dub, 2005 18:34

Mluvis velice zkusene,takze uz jsi mel urcite moznost navstivit mimo CR jeste seminare jinych stylu nez Latosu /WT,AVSE/ a mas urcite prehled.Napr. jen Modern Arnis MAMD/DAV ma v Nemecku pres 70 skol a dalsi desitky klubu jujutsu jej praktikuji,v urcitem pomeru je u nas AVSE a WT velika skupina,takze to beru zpet.Fma povazuju za velice tvrdou sebeobranu a to "show" melo mit doprovodny vyznam,presto to muzu vzit zpet.Videl jsem cvicit fma uz 5 lete deti,takze to beru taky zpet.V pripade podrezavani jsem napsal,ze to chce rozum a ne,ze to ucim.
Kazdopadne EWTO a AVSE uci fma asi nejdele a maji tedy fma zmakle na slusne urovni,takze se necham rad poucit a fandim jim.Jedine co me zarazi je ton a prispevky lidi,kteri se k nim hlasi.Jen doufam,ze to neco neznamena.Urcite se budu snazit si doplnit informace o vasem systemu.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » sob 23. dub, 2005 21:43

severin píše:Mluvis velice zkusene,takze uz jsi mel urcite moznost navstivit mimo CR jeste seminare jinych stylu nez Latosu /WT,AVSE/ a mas urcite prehled.Napr. jen Modern Arnis MAMD/DAV ma v Nemecku pres 70 skol a dalsi desitky klubu jujutsu jej praktikuji,v urcitem pomeru je u nas AVSE a WT velika skupina,takze to beru zpet.Fma povazuju za velice tvrdou sebeobranu a to "show" melo mit doprovodny vyznam,presto to muzu vzit zpet.Videl jsem cvicit fma uz 5 lete deti,takze to beru taky zpet.V pripade podrezavani jsem napsal,ze to chce rozum a ne,ze to ucim.
Kazdopadne EWTO a AVSE uci fma asi nejdele a maji tedy fma zmakle na slusne urovni,takze se necham rad poucit a fandim jim.Jedine co me zarazi je ton a prispevky lidi,kteri se k nim hlasi.Jen doufam,ze to neco neznamena.Urcite se budu snazit si doplnit informace o vasem systemu.


No vidíš, hned jsem si myslel, že minulé příspěvky jsi nemyslel tak vážně, ale zajímala by mě jedna věc: proč jsi je teda napsal??? :wink:

O mém systému? a co bys tak konkrétně chtěl vědět? Velice přesné informace jsou na www.vingtsun.cz 8)

Marťa Litovel

PS: máš pravdu s tím tónem příspěvků, no a to znamená maximálně to, že bys před tím než tu něco napíšeš tak si to pořádně přečíst :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. kvě, 2005 12:37

EVTO a AVSE - to myslíte tu americko-evropskou verzi Escrimy (histor. šermu)? Proboha, vždyť to filipíny vidělo maximálně tak z rychlíku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » čtv 12. kvě, 2005 18:41

Anonymní: A na to usuzuješ z čeho?
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » ned 29. kvě, 2005 11:56

Ze zkušenosti a znalosti atd. A ještě jedna věc by mně zajímala. Proč se některý lidi učí FMA a čínské styly dohromady? Vždyť pak nemůže věřit pořádně ani jednomu. Ale asi dobrej bussines pro ,,učitele".
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » ned 29. kvě, 2005 14:24

Anonymní: Zdá se, že Tvoje znalost a zkušenost nebude zas tak veliká, jinak bys věděl, jak to s Ving Tsun a Escrimou je (koncepty, pohyb, biomechanika, ...).
Ale co, je to Tvůj názor, Ty to cvičit nemusíš, nikdo Tě nenutí. Hlavně že to funguje, má to hlavu a patu a jestli tomu nechce někdo věřit, jeho škoda...
Já jsem spokojený a nejsem rozhodně sám
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 30. kvě, 2005 6:24

Anonymní píše:Ze zkušenosti a znalosti atd. A ještě jedna věc by mně zajímala. Proč se některý lidi učí FMA a čínské styly dohromady? Vždyť pak nemůže věřit pořádně ani jednomu. Ale asi dobrej bussines pro ,,učitele".


Teď jsi udeřil hřebíček na hlavičku! Ale na svoji.
Panebože, to je materiál, to je materiál...

Mirek Bušín
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 11. čer, 2005 14:25

Moc ti nerozumim, Mirku Bušíne. Pokus se mi to nejak blíž vysvětlit. A s tou biomechanikou atd. to taky moc dobře nechápu. Vždyť oboje jsou úplně rozdílný věci. Tohle už tu kdysi dávno bylo v podobě dua ©pička-Novák a určitě za to nechtěli takový prachy. Jen ty jejich skripta jsou k nepřečtení :D .
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » sob 11. čer, 2005 23:12

Ad biomechanika apod. - ve skutečnosti je to všechno vlastně stejné, i když se to na první pohled nemusí zdát. Ale kdo neodcvičil, nepochopí... Opravdu to lze poznat a pochopit jenom cvičením(pokud i jinak, tak proč sakryš pořád makám?! ;) )
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » ned 12. čer, 2005 9:10

Jasně Trabant i BMW jsou ve skutečnosti oboje stejné, oboje jsou to auta a mají motor i když se můžou mezi nima zdát trochu rozdíly je to jen zdání. Kdo nemá řidičák tak to nepochopí, takže No Problema :lol: :lol: Sakryš, kdyby bylo vfešchno takhle jednoduchý :lol: (co když je to ale i trochu jinak, protože moc nechápu že těch aut je tolik druhů :wink:. U nás naštěstí jezdí většina lízovanou ©kodovkou :lol: a ten kdo s ní nejezdí je asi nějak divnej :lol: :lol: )
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 12. čer, 2005 18:50

Bla bla bla, ach jo :-) Virgee, stojí ti za to v tom pokračovat? :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » ned 12. čer, 2005 18:51

Sákryš, jsem nebyl přihlášenej :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Anonymní » ned 12. čer, 2005 19:18

Anonymní píše:Bla bla bla, ach jo :-) Virgee, stojí ti za to v tom pokračovat? :-)

To víš že to má cenu :lol: temnota nevědomosti musí být přece osvícena světlem poznání pravé cesty :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník