BOX - pro a proti...co s nim a co proti nemu...

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jendis » čtv 04. lis, 2004 8:15

2Player - Ondra "Spejbl" Hutník......mrkni na www.ondrahutnik.cz
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » čtv 04. lis, 2004 9:40

Ze sa s tym neseres, myslim to uprimne vazne. Lukas je totiz asi najlepsi cesky profiboxer a Spejbl thaiboxer... ked uz Ti to nevyslo s Lukasom, skus Spejbla... tomu myslim +20 kg nebude vadit...

Já myslím že by ale jeho ego těžko neslo že dostal na budku od někoho tolik lehčího, co Playere? :)))

Ad. Lukáš Vs. Spejbl... bejt to kdokoliv jinej tak věřím že Lukáš vyhraje, ale Spejbl........... nechat si o tom zdát ;))

Player ad vše co koncí na box... máš nákej komplex? Najdi si někoho v tvý váze na sparring, někoho opravdu dobrýho... Roman Kracík (box), Pavel Dvorščík (kickbox), Honza Vlasák (kickbox, tkd), Luboš Vrňata (muay thai) a pak zas přijd povídat rozumy. :twisted:

[/b]
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » čtv 04. lis, 2004 10:09

Jejda,Masto,neblázni......s těmahle lidma ne,budeš ho mít na svědomí!!!!! :twisted: :twisted: 8) :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 04. lis, 2004 10:14

4masta - sak uvidime, co napise...

4stefano - tak som stiahol este par tych klipov a ruky ma gut, ale toto je skor nieco, co si zasluzi respekt (aspon podla mna)
http://212.89.236.86/dekker/Ramon_Dekker.wmv , to len preto, aby bolo jasne, ze aj ja mam ludi, ktorych obdivujem...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » čtv 04. lis, 2004 11:03

JENDIS: Nesnáším tvrzení "já už jsem spároval s boxerem" a tak vím co mě čeká. Dokud si někdo nezaspáruje s někým OPRAVDU dobrým v jakémkoliv bojovém SPORTU tak si jen myslí, že ví co ho čeká... Já měl možnost spárovat s většinou kluků co jsem napsal a svůj názor mám a nehodlám ho nikomu nutit, každej máme svůj pohled ale nepodložený reči neberu jako relavantní názor....

Zrovna Luboš Vrňata je typický příklad člověka jehož "sport" na ulici vůbec nefunguje ;)) i když tady vlastně můžu oponovat sám sobě Muay Thai není sport.... ááá dal jsem za pravdu Playerovi.. schíza :))))))))))))))))))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » čtv 04. lis, 2004 11:23

Já Ti rozumím.....ale představ si takovej ostřejší sparring třeba zrovna s R.Kracíkem......já s ním teda nespároval,ani ho osobně neznám,jen jsem viděl.... 8O :wink: :lol: :twisted:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » čtv 04. lis, 2004 18:46

Masta_online:kdyz mi s nekym sparring dohodnes(a na vaze mi skutecne nezalezi),tak nebudu proti.Ja mam mometalne starosti se zdravim,takze nemam cas kde koho shanet na sparing,kterej by stejnak neprichazel v uvahu driv jak za 14 dni.Sem totiz sikula co si slapl patou na hrebicek a neni to nic prijemneho a jeste aby to nebylo malo,tak se k tomu pridaly prudusky...sama radost :?
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Proč BOX?

Příspěvekod Clodman » pát 21. led, 2005 12:42

lukaskon píše:Celkem ste se tu zamýšleli proč box, či všeobecně bojová umění. Neviděl bych v tom žádnou vědu. Každej kterýho baví sport si jich pár vyzkouší a zrovna box (samozřejmě i jiná bojová umění, ale já bud mluvit za sebe) jedost všestraný. Proto aby ste byl dobrej je potřeba od všeho něco a pokud jste v něčem horší musíte to nahradit jinou věcí. Správnej boxer musí být rychlej, pohyblivej, mít postřeh, sílu, odvahu, vůli, velkou disciplínu pro trénink a samozřejmě velkou fyzičku. Pro vyhranej zápas musí taky rozumně uvažovat a taktizovat. Myslím, že je to tedy sport pro komplexní rozvoj osobnosti. A to, že někdo box dělá neznamená, že chce někoho mlátit. Bohužel je logické, že mnoho lidí to dělá jen proto by se mohli vytahovat na ostatní a také mnoho lidí, kteří na box přijdou jsou kluci z ulice a tím pádem ta nejsou žádní géniové. Tím pak vzniká milná představa, že boxeři jsou vypatlaný hlavy. Ale je jasný, že když někdo dostává celej život pecky do hlavy tak to asi jeho zdraví neprospěje. Jinak musím říct, že se mi Vaše debata tu líbí a zdá se mi celkem zasvěcená. Zdravím tedy všechny příznivce boj.sp.

Já s tebou souhlasim. Taky si nemyslim, že boxeri musi furt nekoho mlatit. Ale ty zdravotni defekty, je spoustu boxerů co nikdy nemeli zadnou zdravotni ujmu ani ve stari.:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Clodman » pát 21. led, 2005 12:55

Virgee píše:
Jamamba píše:Problém je v tom, že boxeři rozhodně víc trénujou než ostatní cvičenci BU, který většinou pro svou nenažranost po mnoha smrtících technikách neumí ani jednu pořádně!
Kdežto Boxer trénuje pohyb, fyzičku a techniku BOXU, tedy především boxuje a má kontakt se soupeřem!

Naprostej souhlas. Já osobně taky dávám přednost kung fu (Ving Tsun), protože je barvitější, techničtější ... ale boxeři dřou tu trošku co mají, a jsou v 95% případů bojeschopnější - protože nějakej kung fu fighter umí třeba 100 technik, boxer řekněme 5, ale má je 20x natrénovanější - a v boji jde především o to, co dokážeš použít na ulici ve stresu, když ti srdce bouchá 200x za minutu a vidíš jenom tunelem před sebe, a to musíš mí zadrilovaný v hladině instinktů.

Taky souhlasim, už spoustu borcu na ulici zradila psychika. Mne se napriklad poradil uder, nebo kop, uz nevim co to bylo, ale ten druhej se valel.:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: miisha

Příspěvekod Clodman » pát 21. led, 2005 12:56

Jamamba píše:No je, ale nesmysl žít v představě, že boxer bude mít špatnou techniku!

Souhlas!:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Clodman » sob 22. led, 2005 11:29

Revan píše:Ctěl jsem se jen zeptat, jak tady tak dumáte zda je v reálu účinnější trénink boxu či asijských BU, existuje nějaká security agentura, výcviky bojových a policejních složek, atd., kde se pro přežití vyučuje box???

Berte to jen jako otázku, opravdu to nevím. Ale podle mně se spíše učí styly, kde převládají páky a kryty před háky a údery.

V kazdem bojovem umeni at chcete nebo ne se objevuji prvky z boxu. A dle meho nazoru neni nic jednodusiho nez ji nekomu vypalit. Kdyz ses rozcilenej a nervozni mas strach a tresou se ti kolena tak asi tezko budes nasazovat na nekoho paku ale proste mu ji pustis. To je muj nazor:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » sob 22. led, 2005 12:56

Clodman píše:
Revan píše:Ctěl jsem se jen zeptat, jak tady tak dumáte zda je v reálu účinnější trénink boxu či asijských BU, existuje nějaká security agentura, výcviky bojových a policejních složek, atd., kde se pro přežití vyučuje box???

Berte to jen jako otázku, opravdu to nevím. Ale podle mně se spíše učí styly, kde převládají páky a kryty před háky a údery.

V kazdem bojovem umeni at chcete nebo ne se objevuji prvky z boxu. A dle meho nazoru neni nic jednodusiho nez ji nekomu vypalit. Kdyz ses rozcilenej a nervozni mas strach a tresou se ti kolena tak asi tezko budes nasazovat na nekoho paku ale proste mu ji pustis. To je muj nazor:)

Mas lepsi misto security agentu jit normalne do Box Klubu. :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Luko » sob 22. led, 2005 13:22

Mam takovou otazku do plena.
Zvlaste by me zajimala odpoved od Clodmana a Jandise.

Co je pro Vas meritko k tomu, abyste o nekom mohli prohlasit, ze je dobry v BU?
Luko
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Jendis » sob 22. led, 2005 14:39

Chmmchmmm....měřítko????To je pro mne dost těžká otázka....nevím,jestli ji takhle písemnou formou dokážu nějak smysluplně odpovědět.Každý totiž pojem "bojová umění" vnímá jinak......Kvalitní bojovník by ale měl být také kvalitní člověk :idea:

Ale abych to nějak neokecával,hlavně musí rozumět svému "řemeslu"...ať už je to instruktor,který vychovává dobré bojovníky;zápasník,který má dobré výsledky.....nebo třeba jen někdo,kdo si cvičí pro radost a překonává sám sebe :wink:

Chápeš alespoň trošku,co se snažím říct?????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » sob 22. led, 2005 14:59

Trošku jinak položená otázka byla tady.....

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ight=#4006
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » sob 22. led, 2005 16:45

Jendis píše:Chmmchmmm....měřítko????To je pro mne dost těžká otázka....nevím,jestli ji takhle písemnou formou dokážu nějak smysluplně odpovědět.Každý totiž pojem "bojová umění" vnímá jinak......Kvalitní bojovník by ale měl být také kvalitní člověk :idea:

Ale abych to nějak neokecával,hlavně musí rozumět svému "řemeslu"...ať už je to instruktor,který vychovává dobré bojovníky;zápasník,který má dobré výsledky.....nebo třeba jen někdo,kdo si cvičí pro radost a překonává sám sebe :wink:

No, nevim, je to trochu takova salamounska odpoved. Takze prvni na co se zeptas, nebude napr. kolik ma za sebou zapasu, ale jak to, co umi, dokaze prodat?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

box ve výcviku...

Příspěvekod Anonymní » sob 22. led, 2005 16:56

...Ctěl jsem se jen zeptat, jak tady tak dumáte zda je v reálu účinnější trénink boxu či asijských BU, existuje nějaká security agentura, výcviky bojových a policejních složek, atd., kde se pro přežití vyučuje box???...

zkus třeba adresu www.vip-bodyguard.cz je to agentura Skatach která přímo vyučuje různé státní složky... Petr Macháček
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » sob 22. led, 2005 17:31

Anonymní píše:
Jendis píše:Chmmchmmm....měřítko????To je pro mne dost těžká otázka....nevím,jestli ji takhle písemnou formou dokážu nějak smysluplně odpovědět.Každý totiž pojem "bojová umění" vnímá jinak......Kvalitní bojovník by ale měl být také kvalitní člověk :idea:

No, nevim, je to trochu takova salamounska odpoved. Takze prvni na co se zeptas, nebude napr. kolik ma za sebou zapasu, ale jak to, co umi, dokaze prodat?

Takhle vyzněla má odpověď????Tak to myšleno určitě není....zkusím to jinak.Snad se mi podaří najít správná slova.......
Pro mne je docela dost důležitý i morální kredit dotyčného člověka.Podívám-li se na světové "superhvězdy" BU,tam je jasné,že ty osobně neznám.Ale pokud sleduji,co se o nich povídá v "odborných" kruzích-vlastně jejich pověst-mohu si udělat obrázek(Totéž platí i pro různé zdejší "mistry"....hodně se toho dozvím,když mám zájem se opravdu dozvědět....ať už tady,nebo jinak).
Když jsou to lidi,které znám,pak mohu sám osobně posoudit je takové osobně.Jde-li o člověka,který je "zručný",ovládá sám sebe a je vyrovnaný......pak o něm můžu říct,že je to dobrý bojovník(uvedu příklad-Jurgen Kruth-na HoH 5 měl svého soupeře na lopatě,několikrát ho mohl dorazit a přece to neudělal)
Jestliže je to někdo,kdo má třeba super výsledky v ringu,ale "lidsky" je to kokot,pak pro mne není bojovník,ale jen a pouze zručný bouchač.
Nejtěžší na BU je podle mne právě zvládnout sám sebe..... :idea:
Je mi jasné,že ani teď nedávám úplnou odpověď na Tvou otázku....(asi jsem hloupej) :oops:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Luko » sob 22. led, 2005 17:38

Takhle vyzněla má odpověď????Tak to myšleno určitě není....zkusím to jinak.Snad se mi podaří najít správná slova.......
Pro mne je docela dost důležitý i morální kredit dotyčného člověka.Podívám-li se na světové "superhvězdy" BU,tam je jasné,že ty osobně neznám.Ale pokud sleduji,co se o nich povídá v "odborných" kruzích-vlastně jejich pověst-mohu si udělat obrázek(Totéž platí i pro různé zdejší "mistry"....hodně se toho dozvím,když mám zájem se opravdu dozvědět....ať už tady,nebo jinak).
Když jsou to lidi,které znám,pak mohu sám osobně posoudit je takové osobně.Jde-li o člověka,který je "zručný",ovládá sám sebe a je vyrovnaný......pak o něm můžu říct,že je to dobrý bojovník(uvedu příklad-Jurgen Kruth-na HoH 5 měl svého soupeře na lopatě,několikrát ho mohl dorazit a přece to neudělal)
Jestliže je to někdo,kdo má třeba super výsledky v ringu,ale "lidsky" je to kokot,pak pro mne není bojovník,ale jen a pouze zručný bouchač.
Nejtěžší na BU je podle mne právě zvládnout sám sebe..... :idea:
Je mi jasné,že ani teď nedávám úplnou odpověď na Tvou otázku....(asi jsem hloupej) :oops:[/quote]

Diky za odpoved - vycerpavajici. :D
Luko
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Clodman » pon 24. led, 2005 9:48

Luko píše:Mam takovou otazku do plena.
Zvlaste by me zajimala odpoved od Clodmana a Jandise.

Co je pro Vas meritko k tomu, abyste o nekom mohli prohlasit, ze je dobry v BU?

Podle me se dobry bojovnik pozna pozna podle toho, ze nebojuje. Proste uz si sam sobe dokazal, ze mu to funguje. Nepotrebuje slavu, ani uspechy, cvici v souneni s prirodou, a umi ovladat svou agresi. Zkratka proste dobrej chlap (zena):)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...