Poradíte?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Poradíte?

Příspěvekod Isthar » sob 28. dub, 2007 23:21

Momentálně je mi 15 let a před třemi roky jsem začal pasivně cvičit, nedávno jsem se seznámil s klukem ze slovenska, co aktivně trénuje Thai box a po rozhovoru jsem se rozhodl, že minimálně vyzkouším, nějaké BU , už jen kvůli fyzičce a sebeobraně (popřípadě útoku) . Mluvil jsem o tom s kámošem a ten mi doporučoval Aikido, Judo, popřípadě Teakwondo, jinak ja jsem četl pár věcí o Thai boxu a řekl bych že by byl možná i vhodnější. Poslední dobou mám dost času a určitě bych se do něčeho takového chtěl zapojit a nechci aby ze mně ve dvaceti letech bylo nějaký neohrabaný dřevo. :wink:

Bydlím ve Frenštátě pod Radhoštěm (Severní morava-okres NJ) a podle Vašich návrhů bych potřeboval nejspíš taky doporučit v okolí (Rožnov pod Radhoštěm, Frýdek Místek, Kopřivnice, Frýdlant n. O) nějaký klub (ve Frenštátě máme Judo a Taekwondo a četl jsem něco o Frýdku-Místku, ale chtěl bych doporučení od Vás, zkušencýh :) ). Taky se chci zeptat jestli je vůbec dobré začít s tím sám, (trochu se bojím jít do něčeho , o čem skoro nic nevím sám) nebo je mnohem lepší kdybych přemluvil nějakého kámoše (i když pochybuju =) ) a jestli je dobré to vůbec začít cvičit v tomhle věku, kolik by asi stálo vybavení a takové základní informace... popřípadě mně můžete kontaktovat na ICQ / mailu ...

Prosím poraďte, budu rád za každý příspěvek do diskuze.
Isthar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod Ady » ned 29. dub, 2007 12:25

Ak chces co naj na sebeobranu tak si vyber niake armadne styly (musado,Systema...). Ci tam niake su tak to ti neporadim lebo sa nevyznam kde je aky klub na SVK nieto este v CZ :D . Ztoho co vies ze tam je tak asi to TKD. Rozhodne je lepsie ked tam pojdes aj sniakym kamosom lebo sa mozete navzajom burcovat a sparovat vo volnom case a 15 rokov rozhodne nieje neskoro skvor by som povedal ze je to idealny vek.
Ady
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod xiuwei » ned 29. dub, 2007 17:35

V Rožnově máš velmi dobrý klub boj.umění ASIA GYM, který spadá pod organizaci ESDO. Cvičí tam nejen sebeobranu a boj zblízka,ale i nějaké extrémní cviky typu nebo podoby free style či capoeira,atd...
Ve Frýdku Místku a Frýdlantě je dobrý klub wing chun Lok Yiu.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lojza89 » ned 29. dub, 2007 18:00

Kdybych si měl vybrat já tak beru wing chun nebo jinou asii ale do těch armádních stylů bych nešel bo to už je moc extrém ( spíš za účelem zneškodnit než ubránit se - od toho je to taky armádní že) - třeba toho zkus víc abys věděl co ti víc sedí , co tě víc baví a v jakym kolektivu se cítíš líp - tak ať vybereš správně :wink:
lojza89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 17. bře, 2007 0:00

Como-3 gym

Příspěvekod Buakaw2 » pon 03. zář, 2007 10:45

Myslím jak ti doporučil kamarád jedině Thaibox, a voklí je jeden výborný oddíl Como-3 gym www.como-3.com
Buakaw2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 27. srp, 2007 23:00
Bydliště: Milíkov

Příspěvekod xiuwei » pon 03. zář, 2007 11:27

Buakaw napsal:
Myslím jak ti doporučil kamarád jedině Thaibox

Kamarád mu doporučil Aikido,Judo aTaekwondo.Nikoliv Thai box.
Nikdo neupírá Thaiboxu účinnost a škole Como3 úspěch,ale nesouhlasím s tím slovíčkem ,,jedině thaibox,,. Bojová umění nejsou jen Thai box jak určitě víš.
Spíše otázka zní , co očekává - chce soutěžit ? Chce získat pořádnou fyzičku ? Je připraven,že bude dostávat na tréninku rány (nezalekne se)? Pokud chce zde uvedené a další , tak ano - thai box je to pravé.
Je spíše zaměřen na tradici,je pacifista,nejde mu o dokazování kdo je lepší v podobě soutěží ? Tak bude asi vhodnější Aikido.
Především ISTHAR musí vědět co chce a co očekává. Vyzkouší a když to nebude to pravé , tak jde jinde.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod TF » pon 03. zář, 2007 11:35

no hele já se niak netajím tím že sem velkej propagátor právě thai-boxu takže ti řeknu co ti může dát ty ostatní bu/bs at ti popíšou ti co to dělají a výběr je na tobě. thai-box ti dá určitě dobrou fyzičku je to fakt záhul, naučí tě nebát se dostávat rány, zvedne ti sebedůvěru navíc se ho poměrně rychle naučíš, je tam pár základních technik které poměrně brzo zvládneš a pak už je jen zlepšuješ a zlepšuješ a zlepšuješ.... :lol: na druhou stranu ten sport ale dost bolí... jinak takové základní vybavění na TB seženeš bez problémů do 2000,- :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod xiuwei » pon 03. zář, 2007 11:39

TF :
věcná odpověď , plně s tebou souhlasím :wink:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod luen » pon 03. zář, 2007 11:43

xiuwei píše:Buakaw napsal:
Myslím jak ti doporučil kamarád jedině Thaibox

Kamarád mu doporučil Aikido,Judo aTaekwondo.Nikoliv Thai box.
Nikdo neupírá Thaiboxu účinnost a škole Como3 úspěch,ale nesouhlasím s tím slovíčkem ,,jedině thaibox,,. Bojová umění nejsou jen Thai box jak určitě víš.
Spíše otázka zní , co očekává - chce soutěžit ? Chce získat pořádnou fyzičku ? Je připraven,že bude dostávat na tréninku rány (nezalekne se)? Pokud chce zde uvedené a další , tak ano - thai box je to pravé.
Je spíše zaměřen na tradici,je pacifista,nejde mu o dokazování kdo je lepší v podobě soutěží ? Tak bude asi vhodnější Aikido.
Především ISTHAR musí vědět co chce a co očekává. Vyzkouší a když to nebude to pravé , tak jde jinde.


A zase ... zavodeni neni o dokazovani, ale o pomerovani ... snad ve vsech bu se to s ruznejma pravidlama dela uz od "praveku". Dale bych rozhodne nebyl zastancem toho, ze ho tam nekdo bude mlatit atd ...
Ran by se mel prestat bat snad vsude ... nebo existuje bu, kde na to kaslou a vyzivaji se v tom, ze se jejich zaci porad boji rany jako na zacatku? :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod xiuwei » pon 03. zář, 2007 11:53

Luen :
No právě,že jsem myslel na ten začátek tréninku např.Thai box. Několik kluků (ze zaměstnání) vyzkoušelo thai box. Vydrželi 1 trénink, maximálně 3 - 4 tréninky. Stěžovali si na fyzičku (je to záhul) a na to,že trenér (nebo jiný starší thaiboxer) si je vyzkoušel ve fullc. Dostali a odešli.Nyní buď netrénují žádnou sebeobranu , případně jeden chodí na Ju Jutsu nebo Goshindo a další na Aikido.
Jsou spokojení, mají klasickou rozcvičku (kterou vydrží na rozdíl od Thai boxu), nikdo je ,,nemlátí,, , jen zkouší naučené techniky.
A to jim vyhovuje.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

 

V Comu přístup

Příspěvekod Buakaw2 » úte 04. zář, 2007 22:54

S tou rozcvičkou a sparingem máš trochu pravdu. Ale záleží na trenérovi. V Comu se tomu věnují a nováčci se prvně učí techniku a pomalu nabírají fyzičku než jdou na sparing. Určitě a jedině Muay-Thai
Buakaw2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 27. srp, 2007 23:00
Bydliště: Milíkov

Příspěvekod xiuwei » úte 04. zář, 2007 23:05

BUAKAW2 :
No právě,že se to zrovna týkalo klubu Como3 ve Vítkovicích. Bohužel.
Někdo to může brát tak , jako že se zrno oddělí od plev.
Já osobně s Como3 nemám žádné zkušenosti a naopak v Ostravě platí za prestižní klub Thai boxu.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Como-3 gym

Příspěvekod Buakaw2 » stř 05. zář, 2007 23:31

Jo myslím že se trenér o všechno stará a klub šlape a má velkou členskou i závodnickou základnu
Buakaw2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 27. srp, 2007 23:00
Bydliště: Milíkov

Příspěvekod luen » čtv 06. zář, 2007 6:35

xiuwei píše:Luen :
No právě,že jsem myslel na ten začátek tréninku např.Thai box. Několik kluků (ze zaměstnání) vyzkoušelo thai box. Vydrželi 1 trénink, maximálně 3 - 4 tréninky. Stěžovali si na fyzičku (je to záhul) a na to,že trenér (nebo jiný starší thaiboxer) si je vyzkoušel ve fullc. Dostali a odešli.Nyní buď netrénují žádnou sebeobranu , případně jeden chodí na Ju Jutsu nebo Goshindo a další na Aikido.
Jsou spokojení, mají klasickou rozcvičku (kterou vydrží na rozdíl od Thai boxu), nikdo je ,,nemlátí,, , jen zkouší naučené techniky.
A to jim vyhovuje.


Sorry, ale to nema z Thaiboxem nic spolecneho ... jestli je trener magor - mlati novacky a nebo prihlizi tomu jak se jeho starsi zaci ukaji na novaccich, tak to neni chyba thai boxu, ale komplex menecennosti :!:

Na druhou stranu, nevidim problem v tom, aby si trener novacka lehce a pratelsky vyzkousel a je jen trouba kazdy novacek, ktery to vezme osobne a hned utika brecic za maminkou s bebickem :wink:

Na prvnim treninku wing chun jsem take dostal nakladacku ... nepodelat se pratele ... to je zaklad uspechu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Poradíte?

Příspěvekod Angus » čtv 06. zář, 2007 7:14

Isthar píše:podle Vašich návrhů bych potřeboval nejspíš taky doporučit v okolí (Rožnov pod Radhoštěm, Frýdek Místek, Kopřivnice, Frýdlant n. O) nějaký klub (ve Frenštátě máme Judo a Taekwondo a četl jsem něco o Frýdku-Místku, ale chtěl bych doporučení od Vás, zkušencýh :) )

Pro doplnění - ve Frenštátě máš také karate http://www.jetbox.cz/raja/karate/, i když stránky nejsou dlouho aktualizovány, kontakty by měly být platné. Jinak doporučuji karate v Kopřivnici u Vlasti ®ižky - ASK Tatra Kopřivnice.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron