Combat systemy

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Makoto » úte 09. kvě, 2006 8:31

Gino píše:Me se tu na forech libi obcas takova ta trocuh falesna skromnost (ironicky, samozrejme).

Kdyz si vezmu do ust zrovna to, co jsem si precetl ted, tak zarnej priklad...

m-pet: srovnavat Judistu s 20-ti letou praxi a rocniho novacka v cemkoli uz je vazne prehnane. Mozna mas ruzne ty special supermega combat systemy rad, mej, ale kdyz uz je zrovna chvalis a podporujes na ukor tradicnim BU... jeste, ze nezapomenes dodat ono moderni "Ale to vše je spíše věcí výuky než konkrétního stylu. Vždy bojují lidé a ne styly".

Makoto: Ja pod Jimem Wagnerem nikdy necvicil, ale kdyz uz tu takhle pises, tak ti snad budu i verit, ze pod tvym vedenim by ty specialni jednotky Buh chranit nemusel... protoze bys je samosebou vycvicil nejlip (nebo minimalne lip nez p. Wagner, ze). Jeste, ze vzycky nezapomenes dodat "V nasi skole se venujeme realnemu pouziti JJ".

:( :( :(

Prehlednu zrejmou ironii a odpovim na posledni vzkaz - nikdy jsem nerikal, ze bych to umel lip. Neumel...zvlast spec jednotky, protoze tomu se nevenuji. Ale poznam, kdyz technika nefunguje....Na to je nemusim trenovat. A navic jsem to konzultoval s lidmi, kteri se v teto sfere pohybuji...
A proc dodavam pokazde to co dodavam? Protoze tu je stale jeste mnoho lidi, kteri si mysli, ze JJ je mix karate, juda a aikida. A to me stve, zvlast kdyz se takovi pak jako znalci vyjaruji co je a neni JJ.
Nechme toho, omlouvam se vsem za cokoliv, co jim prislo urazlive...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod Gino » úte 09. kvě, 2006 8:40

Makoto, jo, mas pravdu... bude lepsi to uzavrit, nerad bych tu rozpoutal diskuzi co je JJ a co neni a kde to uci jako mix a kde ne... vsichni si sahneme do svedomi kam saha nase linii... (trochu mi JJ scena zacina pripominat wushu a specialne WT/WCH/VT)

Co se tyce nahledu verejnosti (viz. mi karate aikido a judo)... tezko na to neco rict - asi jen opt predposledni vetu z prechoziho odstavce.

Cviceni zdar... hlavne to je potreba.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Vcelar » pát 12. kvě, 2006 22:55

Makoto píše:...jedno vim jiste - Jim Wagner je hlavne dobra reklama na podprumerny system. Konzultoval jsem to i s klukama, kteri jsou hodne v terenu, profesionalove a ti mi to take potvrdili. A myslim, ze takovych by se naslo vice...


Co se třeba zeptat někoho, kdo s Wagnerem nějakej ten pátek cvičil? Viz. http://survivalacademy.net Já jsem třeba to stejné co tvrdíš o Jimovi Wagnerovi slyšel o Wally Jayovi...

Low píše:a muj skromnej na zor na combat systemy, vyborna nastavba k jakymukoli fullcontactu samo o sobe to ale neni dobry a sejme kazdej kdo dela ten full ani nemrknes.. protoze pochybuju ze combat nekdo cvici tak tvde jako se cvicej jen "bojove sporty"


Divil by ses, ale "combat systémy" se často cvičí mnohem tvrději než bojové sporty. Alespoň dle mých zkušeností jsou mnohem tvrdší než tréninky Kickboxu, Sanshou a ultimátní sparring. A to je asi jediný důvod, proč jsou, narozdíl od bojových umění, docela dobře použitelné v praxi.

Makoto píše:
Low píše:u nas na treninkach tohle postupuje pravidelne nekdo kdo na sebe vezme hokejovy kahoty a chranic hrudniku a helmu a dve minuty naplno se do nej reze a 70kg kluka to od 100kg borce boli urcite vic nez od 50kg zensky a tech lidi po sobe jde treba 10, a to si myslim ze netrenujem nijak tvrde. nebo spis existujou mista kde se trenuje x krat tvrdeji

Takhle to myslim nefunguje. Pokud mas protivnika, obleceneho do chranicu tak, ze se skoro nemuze hybat a tedy reagovat na tvuj utok svym protiutokem, je to jako by jsi pouzil zivejsi pytel. Zaciname vazne premyslet, ze chranice budeme mit jen to nejnutnejsi mnozstvi (hlava, grappling rukavice, suspik, zuby, holene) a zbytek odlozime, protozem jsme zjistili, jake to je snest uder, ale sli jsme do utocnika s vedomim, ze se stejne moc hybat nemuze a tedy jsme si mohli vyzkouset cokoliv :) A to byla chyba. Napriklad na seminari FISFO se Standou Gazdikem jsme meli jen suspika a mlatil do nas tak, ze jsem vecer nepotreboval kamuflaz...cele telo hyrilo fialovymi, modrymi az cernymi barvami. Pointa toho je v tom, ze jsme si uvedomili, ze se to da snest. Chce to jen zatnout zuby....A pak jsme udelali kompromis (preci jenom moc lidi by tohle delat nechtelo :wink: ) a dohodli se na vyse uvedenem seznamu chranicu. Jasne ze to boli, ale a) da se to snest a b) utok tak musi byt daleko promyslenejsi c) pridat duraz muzes vzdy, kdyz uvidis, ze s nim ten ktery uder / kop neudelal to, co jsi zamyslel....


No je to spíš o tom, co konkrétně je třeba trénovat. Třeba ta kombinace hlava (helma s mříží), grappling rukavice, suspík, zuby a holeně je výborná na běžný fullkontaktní sparring na rozcvičku. Ale na nácvik modelových situací, kdy do toho útočník i obránce dává úplně vše, se vyplatí útočníka trochu vycpat. Třeba my používáme navíc protiúderovou policejní vestu, chrániče na stehna (zvenku i zevnitř), předloktí i nadloktí. A rozhodně to není nějaká nemotorná nepohyblivá kombinace, dostal jsem v tom oblečen spoustu obránců :-) A když se třeba jela obrana s tyčí (teleskopem), tak byl útočník vždy rád, že to má na sobě. Záleží hlavně na tom, jak dokáže útočník reagovat na obranu. Prostě ze sebe nesmí dělat nesmrtelného ramba. Třeba po dobrém kopu mezi nohy, ačkoli to přes suspenzor nebolí, se hold musí chovat jako by to dostal doopravdy. Je dobré si vyzkoušet, jaké to je trénovat bez chráničů a dokázat to vydržet, ale přece jen se to nedá ve zdraví snášet každý trénink.
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 15. kvě, 2006 7:49

Vcelar píše:Co se třeba zeptat někoho, kdo s Wagnerem nějakej ten pátek cvičil? Viz. http://survivalacademy.net Já jsem třeba to stejné co tvrdíš o Jimovi Wagnerovi slyšel o Wally Jayovi...

Ale ja nemluvim o tom, kdo o kom neco slysel (neznam mistra o kom by nebylo receno neco spatneho :-), ale ja ho videl na nekolika instruktaznich DVD, kde prezentuje svuj system jako plne pouzitelny v praxi pro specializovane armadni a policejni jednotky. Zduraznuji, ze nechci nikoho urazet, ale to, co JW ukazuje je mnohdy...rozpacite v lepsim pripade. Konzultoval jsem svoje postrehy s lidmi, kteri jsou policajty, i kteri se pohybuji ve specializovanych armadnich jednotkach a i ti mi potvrdili, ze techniky, ktere jsem jim pustil, nemohou fungovat. Bavil jsem se lidmi, kteri se zucastnili jeho seminare (pred rokem tu byli dva Amici, kteri tu prezentovali Small Circle Jiu jitsu) a stejny nazor - bombova reklama, podpurmerny system. Koncem minuleho roku jsem mluvil s dalsim clovekem, ktery se take zucastnil seminare a jake prekvapeni - stejny nazor. Nenapsal bych to sem, pokud by to byl neovereny nazor. Na to jsem uz dost stary ;-) Ale nechme toho, pointa celeho tohoto je, jen aby lide slepe neduverovali reklame a sestrihanym ukazkam a premysleli a hledali, jake ma ten ktery mistr zkusenosti a jak dlouho cvicil to ktere BU / system.

Vcelar píše:
No je to spíš o tom, co konkrétně je třeba trénovat. Třeba ta kombinace hlava (helma s mříží), grappling rukavice, suspík, zuby a holeně je výborná na běžný fullkontaktní sparring na rozcvičku. Ale na nácvik modelových situací, kdy do toho útočník i obránce dává úplně vše, se vyplatí útočníka trochu vycpat. Třeba my používáme navíc protiúderovou policejní vestu, chrániče na stehna (zvenku i zevnitř), předloktí i nadloktí. A rozhodně to není nějaká nemotorná nepohyblivá kombinace, dostal jsem v tom oblečen spoustu obránců :-) A když se třeba jela obrana s tyčí (teleskopem), tak byl útočník vždy rád, že to má na sobě. Záleží hlavně na tom, jak dokáže útočník reagovat na obranu. Prostě ze sebe nesmí dělat nesmrtelného ramba. Třeba po dobrém kopu mezi nohy, ačkoli to přes suspenzor nebolí, se hold musí chovat jako by to dostal doopravdy. Je dobré si vyzkoušet, jaké to je trénovat bez chráničů a dokázat to vydržet, ale přece jen se to nedá ve zdraví snášet každý trénink.

Vcelku souhlas, podobne jedeme i my. Jen jsme zjistili, ze cim vice toho na sobe mame, tim mene jsme pohyblivy. Proto zatim jedem takto a az pojedeme s teleskopem ci nozem, pak ano, cim vice toho na sobe budeme mit, tim lepe :-)
Mas pravdu, klicova je reakce utocnika na tve obrany (To be a good bad guy ;-). Pokud nejedna jakoby byl bez chranicu, pak je cely vycvik k nicemu....maximalne se clovek vymlati a vecer je v pohode :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Vcelar » stř 17. kvě, 2006 21:31

Makoto píše:Ale nechme toho, pointa celeho tohoto je, jen aby lide slepe neduverovali reklame a sestrihanym ukazkam a premysleli a hledali, jake ma ten ktery mistr zkusenosti a jak dlouho cvicil to ktere BU / system.


Jojo, spousta reklamy vždy smrdí, ale v americe to tak hold funguje. Bohužel ani to, jak dlouho někdo cvičí, nic nezaručuje.

Makoto píše:Vcelku souhlas, podobne jedeme i my. Jen jsme zjistili, ze cim vice toho na sobe mame, tim mene jsme pohyblivy. Proto zatim jedem takto a az pojedeme s teleskopem ci nozem, pak ano, cim vice toho na sobe budeme mit, tim lepe :-)
Mas pravdu, klicova je reakce utocnika na tve obrany (To be a good bad guy ;-). Pokud nejedna jakoby byl bez chranicu, pak je cely vycvik k nicemu....maximalne se clovek vymlati a vecer je v pohode :-)


O pohyblivost nejde, když chci někoho zmlátit, tak je mi jedno, jestli mám jen plavky, nebo jsem v lyžařské výbavě a zrovna jsem si sundal lyže. Je to akorát fyzicky náročnější :-)
Dobrý je používat další osobu jakou kouče, který to zastaví. Občas se do toho přece jen obránce nebo útočník příliš vžije :-)
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod m-pet » čtv 18. kvě, 2006 0:13

Ahoj Gino, já skutečně nejsem zastáncem military či combat systémů, vlastně jsem je cvičil pouze krátce a jinak je znám z různých vystoupení, ukázek, článků a videí. Naopak tradiční styly především japonské cvičím již nějaký čas. Srovnání judisty s 20 ti letou praxí a ročního cvičence combat systému jsem opravdu myslel jenom jako příklad toho, že důležitý je způsob výuky a ne styl. Když jsem před lety cvičil karate, někoho na treninku napadlo, jak blokovat kop na koleno nohy? Na jednom treninku jsme to procvičili, ale dál jsme se tomu nevěnovali, protože jsme závodili v kumite a tam byly kopy na nohy zakázány. Jako karatisté jsme na závodech byli docela úspěšní, ale jak bychom bývali dopadli na ulici? A při tom tradiční šoly karate samozřejmě obranu na spodní kopy mají a cvičí ji. Pouze rozdíl v přístupu k treninku.
m-pet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

Předchozí

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 7 návštevníků