Boxovaci hruska, dvojity punchball, atd.

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Makoto » úte 25. pro, 2007 17:26

Ponocnej píše: mohl bys srovnat double punching ball a normalni punching ball? docela premyslim o koupi jednoho z nich


Trochu jsem googlil, abych tu pak neplacal blbosti a:
Double End punching Ball - je pro zlepseni presnosti uderu jak nohou tak i rukou. Navic jde i o odhad vzdalenosti a spravny timing.

http://cgi.ebay.com/Speed-Ball-Double-E ... p1638.m118

Punching ball je oznacovan defaultne vse, do ceho se boucha, jako treba jiz zminovany BOB, boxovaci pytel, atd. - viz: http://www.thefreedictionary.com/punching+ball

Takze kazde je trochu na neco jineho a pokud te to zajima vice, asi bych doporucil take malicko pogooglit ;-)

O koupi kterehoze to vlastne premyslis? :wink: Doporucuji BOBa.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Rytmus

Příspěvekod lukaskon » úte 25. pro, 2007 18:01

Lukš právě neví :-) a proto na těchto věcech ani netrénuju (jen na klasické hrušce). Držet ruce nahoře mě naučily jiné věci ... především sparing s lepšíma a samozřejmě trenér.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Toman » stř 26. pro, 2007 6:14

Já jsem se ptal právě proto, že se mi z počátku několikrát stalo že jsem prováděl útok ve stylu bim ... 1 ... 2 ... 3 ... bim ... 1 ... 2 ... 3 ... bim (prostě stejnej rytmus)
a pri treti akci sem si nabeh na takovy bomby ze me celej vecer bolela hlava
:twisted:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mantis » pát 28. pro, 2007 14:16

Makoto kecá, když neví, proč cvičit držení rytmu, nehldě na to, proč trénuje sílu úderů atd.
ZAKLÁDÁ KAPELU - v tom to je, a hrát na trumpetu určitě nebude..... :lol: :lol: :lol:

Jinak, dle mého je rytmus dobrý na to, naučit se jej, držet jej, a pak z něj vyjíždět, event. se do něj vracet - vše má rytmus, i boj, když jej najdeme, můžeme jej využít......pokud to umíme :)

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

.

Příspěvekod luen » pát 28. pro, 2007 14:46

Jardo, Jardo ... zaklinat se ulici - to uz vam kluci jde.

Info na tak primitivni aparat jako je hruska schanis tady, youtube, google ... Nemluve o vyukovkach dalsich jako bu/bs veci ...

Hrnes se do multilevlove organizace, kde se cvici filmove bu uplacane pro Batmana ...

Fungujou na vas zaklinacske techniky-ki-ki-ki smatlaka Yamaue(ho) ...


Kluci jak ja vam tu realnost neverim ... Nic ve zlem, ale muj kontrolni mechanizmus spustil alarm, ... ze tady nesouhlasi jedna jedina vec. Kdyby kdokoli z vas zazil neco na ulici, tak nemuzete takhle blbnout, tapat, naivne experimentovat ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

.

Příspěvekod luen » pát 28. pro, 2007 14:51

double :oops:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Makoto » pát 28. pro, 2007 18:39

luen píše:Jardo, Jardo ... zaklinat se ulici - to uz vam kluci jde.
Info na tak primitivni aparat jako je hruska schanis tady, youtube, google ... Nemluve o vyukovkach dalsich jako bu/bs veci ...
Hrnes se do multilevlove organizace, kde se cvici filmove bu uplacane pro Batmana ...
Fungujou na vas zaklinacske techniky-ki-ki-ki smatlaka Yamaue(ho) ...
Kluci jak ja vam tu realnost neverim ... Nic ve zlem, ale muj kontrolni mechanizmus spustil alarm, ... ze tady nesouhlasi jedna jedina vec. Kdyby kdokoli z vas zazil neco na ulici, tak nemuzete takhle blbnout, tapat, naivne experimentovat ...


Eeech, ja se nazaklinam ulici, bo ani nevim, jak se to dela :wink:
Info, jak cvicit s hruskou shanim vsude mozne, protoze chci vyuzit cokoliv, abych zlepsil sve schopnosti se branit. Stejne tak jako zkousim 300 pro zlepseni kondice, CrossFit pro zlepseni sily atd atd. Neni to ani o machrovani ani o nicem jinem. Proste to beru jako pomucku k treninku, ktera tu chybi. Kdyz uvidim, ze je to naprd, necham toho, tolik k tomu experimentovani. Ale neprijimam slepe nabizene, ale hledam, zkousim a pouzivam....Jsem totiz malicko skepticky k tomu, abych slepe nasledoval system vytvoreny pred x-lety a nepripominkoval jej (jinymi slovy jej slepe prijal jak je, protoze jej vymyslel nekdo na vychod od nas, ktery musi byt zakonite lepsi a znat i podminky boje na Zapade).
Jelikoz se zabyvam JJ, vim jak spatna situace tu je prave v JJ. Hafo lidi si hraje na velke duchovni i street bojovniky, kteri by dokazali vycitit uder jeste nez by prisel (jeden takovy, co to naposled prohlasoval, si rika mistr karate), ale neumi kopnout tak, aby clovek aspon zakolisal, natoz jej sestrelili. Mozna ze to je ve WCh diametralne odlisne, mate uceleny bezchybny system, ktery funguje, pak gratuluji. Opravdu.
Jak jsme uz napsal drive, venoval jsem se WT a odesel jsem, protoze mi vadil ten multilevel marketing (snazili se vytriskat penize za kazdy prd) a hlavne, protoze jsem byl agresivni jako svina. A to si asi neni hlavnim cilem BU, ze? Mozna jsem to jenom nezvladl, nevim.
Ted se venuji JJ uz par let, mam pocit, ze umim daleko vice jak po technicke, tak po psychicke strance a kupodivu nejsem agresivnejsi...Proto JJ.
A proc jsem tak nadsen z Keysi? Asi proto, ze dokazi resit situace na velmi kratkou vzdalenost zpusobem, ktery jsem jinde nevidel. Asi proto, ze delaji seminare napriklad na vrakaci, abychom si vyzkouseli techniky v praxi v aute a nejen v dojo. Asi proto, ze si na nic nehraji a zodpovedeli vsechny nase dotazy bez problemu. Asi proto, ze pokud budeme chtit, muzeme si udelat instruktora a pokud ne, muzeme si s nimi chodit zacvicit a NEBUDE to problem. Jasne, chteji za to penize, ale ocenuji na tom fakt, ze nas budou ucit i v pripade, ze nebudeme chtit "sirit jejich viru" Kde jinde to mohu nalezt, he? A to, ze KFM je mozne nalezt v Batmanovi...trochu nizky argument, ze? V kolika filmech lze nalezt saskovani a la WCh? A je proto WCh spatne? Nemyslim.

No a k te Ki...sam ji necvicim, nemohu tu proto nejak zvlast oponovat. Zazil jsem ji na vlastni kuzi, nemohl jsem se hybat a lezel na zemi jako zok brambor. Par lidi me tu zna a vi, ze nejsem zadny zaslepeny magor, ktery by mel obrazek mistra nad posteli (uz proto, ze by zena remcala :wink: ) Ja to ZAZIL na vlastni kuzi, nesel jsem dolu dobrovolne, vim, ze to funguje a netrapi me, ze tomu neveris. Take vsak vim, ze to je pro ulici skoro nepouzitelne, POKUD clovek neumi dobre bouchnout a kopnout. Pouziti Ki je totiz JINA VOLBA, jak ukoncit boj.

Nezazil jsem tolik souboju na ulici jako ty, ale to neznamena, ze o tom nic nevim. Od kolika souboju uz mohu rici, ze vim, ktera bije? Rval jsem se na skole, rval jsem se na ulici, protoze se vzdycky nasel nejakej opilej kreten, kterej chtel vyzkouset, jestli mi da, jako judistovi v te dobe, na drzku. Pak jsem zazil utok Ukrajince s nozem a jako asi dost lidi, jsem zazil popotahovani pri cestovani autem, kdy mi opet nejaky kreten hodi mysku, ja na nej zatroubim, on zastavi, vystoupi a "diskuse" je na svete. Nezazil jsem strelbu, nezazil jsem skupinovy utok...dikybohu. Znamena to vsak, ze o tom vubec nic nevim? Pokud je to tak, mam jiny nazor.

Jak jsem vsak napsal na zacatku - JJ jak je cvicene zde v CR, je smes juda, aikida a karate. Najde se par cestnych vyjimek, ktere uz maji kontakty se zahranicim, ale oni se profiluji spise do tradicniho pohledu a zastituji se celym zastupem mrtvych Japoncu pro verohodnost systemu a i kvuli marketingu. My jsme si vybrali jinou cestu a to neznamena horsi ani lepsi, proste jinou. Mame jednoho ziveho Japonce, ktery ma nastesti moderni pohled na svet a pochopil, ze JJ neprezije jako sebeobrana, pokud se nebude upgradovat a drzi nas v mezich, abychom uplne neulitli.
Zpetne rekonstruujeme system tak, aby se dal neustale nazyvat JJ (proto Soke) a zaroven fungoval jako sebeobrana. A asi nam to funguje, optej se NAII a dalsich, se kterymi a u kterych jsme meli moznost cvicit. Priznavam, ze jsou tu jini, kteri jsou v sebeobrane dal (jako treba prave NAIA), ale opet na rozdil od jinych - funguje tu cila spoluprace bez jakychkoliv podminek, protoze vime, ze obe strany maji hodne co si dat.
Tohle vsechno nedelame, protoze mermomoci chceme mit vlastni "Matej jutsu", ale protoze nam zatim nikdo v CR nedokazal zodpovedet na dotazy ohledne sebeobrany JJ v CR. Stahni si par videi, co se tu na netu povaluje ohledne JJ technik....hezke divadlo, ale prumerny thai-kick-boxer je smete po peti vterinach. Utoky se vedou tak stupidnim zpusobem, ze clovek ma cas si precist noviny, vypit kaficko a jeste vyblokovat uder (pote utocnik ihned znehybni) a provest dalsi pusobivou kombinaci technik, pri ktere vsichni tleskaji a placaji se po zadech. Tohle neni JJ, ale fraska, spartakiada. V dobe, kdy jsem se zacal venovat JJ me dost lidi od toho odrazovalo, protoze JJ nebylo vnimano jako sebeobrana, ale jako kondicni cviceni v hakame. My se to snazime zmenit. Jezdime na seminare. Experimentuje, hledame a konzultujeme. Stastny ten, kdo dostane uceleny system na zlatem podnosu a pak jen pasivne prijima naucene a uci dale bez jakychkoliv pochyb....Tolik k sebeobrane, Ki, KFM a kdovicem jeste...Hezky Novy Rok.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod TongPa » pát 28. pro, 2007 20:05

No sakra... 8O Koukám, kam až lze dojít v diskusi na téma "boxerská hruška a punchball"... :lol:

Co se týče původního tématu: V těch pár boxérnách, které jsem dosud viděl, jsem žádnou hrušku ani punchball neviděl. Ale možná že jsem se přehlédl a něco z toho se krčilo někde v koutku, každopádně jsem nikdy neviděl, aby to někdo při tréninku používal, všichni si vystačili s lapama, box. pytlema a sparringpartnery. Boxerskou hrušku jsem já osobně viděl akorát tak v amerických filmech. Punchball jsme mívali v naší "garážové" tělocvičně, ale brzy jsme jej přestali používat, protože jsme to vyhodnotili jako nepřínosné... :? Při direktech to ještě relativně šlo, ale po prvním tvrdém háku vždy začal punchball opisovat rozličné osmičky a elipsy takovou rychlostí, že člověk sotva stačil kroutit očima... Jelikož lidský soupeř takto rychle nikdy s hlavou "pracovat" nedokáže, přišlo nám naprosto zbytečné se do toho učit trefovat.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 28. pro, 2007 21:32

Jo jo, mas pravdu, me se ta hruska chova podobne. Proto jsem se na zacatku teto diskuse ptal, jestli nekdo vi, jak se s tim zachazi. Zkousel jsem s tim cvicit a krome par efektnich legracek mi to taky nepripada jako dobra investice :-) A ten double punch ball mi prijde naopak jako velice dobra vec.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: .

Příspěvekod luen » sob 29. pro, 2007 13:14

Makoto píše:Eeech, ja se nazaklinam ulici, bo ani nevim, jak se to dela :wink:
Info, jak cvicit s hruskou shanim vsude mozne, protoze chci vyuzit cokoliv, abych zlepsil sve schopnosti se branit. Stejne tak jako zkousim 300 pro zlepseni kondice, CrossFit pro zlepseni sily atd atd. Neni to ani o machrovani ani o nicem jinem. Proste to beru jako pomucku k treninku, ktera tu chybi. Kdyz uvidim, ze je to naprd, necham toho, tolik k tomu experimentovani. Ale neprijimam slepe nabizene, ale hledam, zkousim a pouzivam....Jsem totiz malicko skepticky k tomu, abych slepe nasledoval system vytvoreny pred x-lety a nepripominkoval jej (jinymi slovy jej slepe prijal jak je, protoze jej vymyslel nekdo na vychod od nas, ktery musi byt zakonite lepsi a znat i podminky boje na Zapade).
Jelikoz se zabyvam JJ, vim jak spatna situace tu je prave v JJ. Hafo lidi si hraje na velke duchovni i street bojovniky, kteri by dokazali vycitit uder jeste nez by prisel (jeden takovy, co to naposled prohlasoval, si rika mistr karate), ale neumi kopnout tak, aby clovek aspon zakolisal, natoz jej sestrelili. Mozna ze to je ve WCh diametralne odlisne, mate uceleny bezchybny system, ktery funguje, pak gratuluji. Opravdu.
Jak jsme uz napsal drive, venoval jsem se WT a odesel jsem, protoze mi vadil ten multilevel marketing (snazili se vytriskat penize za kazdy prd) a hlavne, protoze jsem byl agresivni jako svina. A to si asi neni hlavnim cilem BU, ze? Mozna jsem to jenom nezvladl, nevim.
Ted se venuji JJ uz par let, mam pocit, ze umim daleko vice jak po technicke, tak po psychicke strance a kupodivu nejsem agresivnejsi...Proto JJ.
A proc jsem tak nadsen z Keysi? Asi proto, ze dokazi resit situace na velmi kratkou vzdalenost zpusobem, ktery jsem jinde nevidel. Asi proto, ze delaji seminare napriklad na vrakaci, abychom si vyzkouseli techniky v praxi v aute a nejen v dojo. Asi proto, ze si na nic nehraji a zodpovedeli vsechny nase dotazy bez problemu. Asi proto, ze pokud budeme chtit, muzeme si udelat instruktora a pokud ne, muzeme si s nimi chodit zacvicit a NEBUDE to problem. Jasne, chteji za to penize, ale ocenuji na tom fakt, ze nas budou ucit i v pripade, ze nebudeme chtit "sirit jejich viru" Kde jinde to mohu nalezt, he? A to, ze KFM je mozne nalezt v Batmanovi...trochu nizky argument, ze? V kolika filmech lze nalezt saskovani a la WCh? A je proto WCh spatne? Nemyslim.

No a k te Ki...sam ji necvicim, nemohu tu proto nejak zvlast oponovat. Zazil jsem ji na vlastni kuzi, nemohl jsem se hybat a lezel na zemi jako zok brambor. Par lidi me tu zna a vi, ze nejsem zadny zaslepeny magor, ktery by mel obrazek mistra nad posteli (uz proto, ze by zena remcala :wink: ) Ja to ZAZIL na vlastni kuzi, nesel jsem dolu dobrovolne, vim, ze to funguje a netrapi me, ze tomu neveris. Take vsak vim, ze to je pro ulici skoro nepouzitelne, POKUD clovek neumi dobre bouchnout a kopnout. Pouziti Ki je totiz JINA VOLBA, jak ukoncit boj.

Nezazil jsem tolik souboju na ulici jako ty, ale to neznamena, ze o tom nic nevim. Od kolika souboju uz mohu rici, ze vim, ktera bije? Rval jsem se na skole, rval jsem se na ulici, protoze se vzdycky nasel nejakej opilej kreten, kterej chtel vyzkouset, jestli mi da, jako judistovi v te dobe, na drzku. Pak jsem zazil utok Ukrajince s nozem a jako asi dost lidi, jsem zazil popotahovani pri cestovani autem, kdy mi opet nejaky kreten hodi mysku, ja na nej zatroubim, on zastavi, vystoupi a "diskuse" je na svete. Nezazil jsem strelbu, nezazil jsem skupinovy utok...dikybohu. Znamena to vsak, ze o tom vubec nic nevim? Pokud je to tak, mam jiny nazor.

Jak jsem vsak napsal na zacatku - JJ jak je cvicene zde v CR, je smes juda, aikida a karate. Najde se par cestnych vyjimek, ktere uz maji kontakty se zahranicim, ale oni se profiluji spise do tradicniho pohledu a zastituji se celym zastupem mrtvych Japoncu pro verohodnost systemu a i kvuli marketingu. My jsme si vybrali jinou cestu a to neznamena horsi ani lepsi, proste jinou. Mame jednoho ziveho Japonce, ktery ma nastesti moderni pohled na svet a pochopil, ze JJ neprezije jako sebeobrana, pokud se nebude upgradovat a drzi nas v mezich, abychom uplne neulitli.
Zpetne rekonstruujeme system tak, aby se dal neustale nazyvat JJ (proto Soke) a zaroven fungoval jako sebeobrana. A asi nam to funguje, optej se NAII a dalsich, se kterymi a u kterych jsme meli moznost cvicit. Priznavam, ze jsou tu jini, kteri jsou v sebeobrane dal (jako treba prave NAIA), ale opet na rozdil od jinych - funguje tu cila spoluprace bez jakychkoliv podminek, protoze vime, ze obe strany maji hodne co si dat.
Tohle vsechno nedelame, protoze mermomoci chceme mit vlastni "Matej jutsu", ale protoze nam zatim nikdo v CR nedokazal zodpovedet na dotazy ohledne sebeobrany JJ v CR. Stahni si par videi, co se tu na netu povaluje ohledne JJ technik....hezke divadlo, ale prumerny thai-kick-boxer je smete po peti vterinach. Utoky se vedou tak stupidnim zpusobem, ze clovek ma cas si precist noviny, vypit kaficko a jeste vyblokovat uder (pote utocnik ihned znehybni) a provest dalsi pusobivou kombinaci technik, pri ktere vsichni tleskaji a placaji se po zadech. Tohle neni JJ, ale fraska, spartakiada. V dobe, kdy jsem se zacal venovat JJ me dost lidi od toho odrazovalo, protoze JJ nebylo vnimano jako sebeobrana, ale jako kondicni cviceni v hakame. My se to snazime zmenit. Jezdime na seminare. Experimentuje, hledame a konzultujeme. Stastny ten, kdo dostane uceleny system na zlatem podnosu a pak jen pasivne prijima naucene a uci dale bez jakychkoliv pochyb....Tolik k sebeobrane, Ki, KFM a kdovicem jeste...Hezky Novy Rok.


Ac vis, ze wing chun neni wt, tak se porad nemuzu zbavit dojmu, ze ti to nejak nedochazi ... neni to totez a neni mozne posuzovat wing chun na zaklade zkusenosti, ktere si tam ziskal :wink:
Wing chun ve filmu??? Tak to se ale nebavis o wing chun! Ja v zadnem filmu (a to mam peknou sbirku) wing chun jeste nikdy nevidel :wink:

Keysi??? Filmova a teatralni sranda :lol: vytahlo se par veci, ktere pred kamerama vypadaji dobre, libive ... Kratka vzdalenost? Ano hodne loktu (moznych i nemoznych), ale hlavne vetsinou paradicky. Porovnejte techniku loktu s nama nebo s lidma od MT, MB a uvidis :wink:

Nezpochybnuji tvoje zkusenosti, ktere mas z ulice ... tezko porovnat kdo zazil vice vyhrocenych stretu a hlavne co si z nich odnesl. Ale pozastavil jsem se nad tim jak jakoby pokoutne schanis info o napr. hrusce. Ja na ni cvicim, zavodnici od nas take, ale hanba by me fackovala, kdybych mel pro kluky schanet info na netu :!:

Jinak nemam vubec nic proti tve snaze byt kvalitni fighter, jen jsem se proste nemohl ubranit dojmu, ze stahovanim vyukovek se do realu dostavas ... spise naopak. Za tema lidma je treba vyrazit, cvicit s nima ... ne si o nich cist, nebo na ne koukat v pc. Tot vse!

Take hodne zdaru v NOVEM ROCE :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Makoto » sob 29. pro, 2007 20:52

luen píše: Wing chun ve filmu??? Tak to se ale nebavis o wing chun! Ja v zadnem filmu (a to mam peknou sbirku) wing chun jeste nikdy nevidel :wink:

Jak jseme napsal na zacatku, bylo natoceno dost "saskovani a la WCh" a seznam lze nalezt napriklad zde: http://www.imdb.com/find?s=all&q=wing+chun Dalsi filmy jsou dle meho Prodigal Son, Warrior Two, atd. Bavime se o Wing Chun, ktere bylo predvadeno ve filmech. Jestli je to skutecne WCh nebo ne, je otazka druha a jde o stejny pripad jako v pripade KFM. Take neni mozne tvrdit, ze to, co bylo v Batmanovi predvadeno, je ciste/prave/originalni KFM....Tolik k WCh filmum.

luen píše: Keysi??? Filmova a teatralni sranda :lol: vytahlo se par veci, ktere pred kamerama vypadaji dobre, libive ... Kratka vzdalenost? Ano hodne loktu (moznych i nemoznych), ale hlavne vetsinou paradicky. Porovnejte techniku loktu s nama nebo s lidma od MT, MB a uvidis :wink:

Hele, to nemyslis vazne, ze KFM bylo vytvoreno jen proto, aby mohl Batman cca 5 minut machrovat ve filmu, ze ne? Porovnej si data vzniku KFM a natoceni filmu a bude ti to jasne. Ale beru tenhle tvuj argument jako vtip, takze pohoda :wink:
A co se tyka tech KFM technik. Nikde jsem nerekl, ze je to neco prevratneho, noveho a kdovico jeste. Napsal jsem, ze se mi to libi, protoze jde o kompaktni system a je zajimave, jak najednou se vsichni ozyvaji, ze to ve sve skole take tak delaji (ba co vic, ze to delaji lepe) a ze to neni nic noveho :wink: Neni, ale maji perfektne zpracovanou metodiku, kterou uplatnuji i v PRAKTICKYCH cvicenich (scenare) a jsou mi sympaticti prave tim, ze si na nic nehraji a jsou ochotni se o sve znalosti podelit. A to, ze to lze nalezt jinde....zadny pohyb nema copyright a hody jsou i v sanshou, je proto judo spatne? Tot vse ke KFM.

luen píše: Nezpochybnuji tvoje zkusenosti, ktere mas z ulice ... tezko porovnat kdo zazil vice vyhrocenych stretu a hlavne co si z nich odnesl. Ale pozastavil jsem se nad tim jak jakoby pokoutne schanis info o napr. hrusce. Ja na ni cvicim, zavodnici od nas take, ale hanba by me fackovala, kdybych mel pro kluky schanet info na netu :!: :

Neshanim info pro kluky, ale ciste pro sebe. Sam pro sebe jsem si koupil tu hrusku a chtel jsem se na ni naucit, to je vse. A mimochodem, hanba by me nefackovala, pokud bych kdekoliv jinde shanel informace, ktere mohou pomoci i klukum v oddile. Nikdo nema patent na rozum a rad se naucim neco noveho...zvlast, kdyz je JJ ve stavu v jakem je. Jak jsem napsal drive - je super takto soudit, kdyz mas uceleny system, ktery podle tebe nepotrebuje nic zlepsit. A uprimne - obdivuji tvoji bezmeznou duveru v absolutni bezchybnost a dokonalost systemu, ktery cvicis. Ale to je videt i u jinych lidi studujicich CBU....vase vec, do toho mi nic neni.
My jsme se rozhodli ozivit JJ a proto provadime tzv. reverse engineering (pouziji-li IT terminologii), abychom se dobrali zivotaschopneho stavu JJ i v soucasnem svete. Behem let se ztratila velka cast metodiky JJ a nahrazuje se chybne metodikou z jinych JBU (v tom lepsim pripade) bez toho, aby premysleli, jestli to splni smysl. Nechci pohrbit JJ, protoze stale verim, ze je dobre, jen potrebuje poradne vycistit od nanosu, ktere se do vyuky dostaly - viz utoky predvadene na mistrovske stupne v "zakovskem" provedeni....vem si, ze poradne informace se k nam zacaly dostavat az po roce 89....to je dost velky handicap oproti jinym skolam v zahranici. Proto ziskavam informace ze vsech moznych zdroju, analyzuji a zkousim. A ze jdeme spravnou cestou zjistujeme pote konzultacemi s lidmi, kteri jsou dale nez my v te ktere oblasti.

luen píše: Jinak nemam vubec nic proti tve snaze byt kvalitni fighter, jen jsem se proste nemohl ubranit dojmu, ze stahovanim vyukovek se do realu dostavas ... spise naopak. Za tema lidma je treba vyrazit, cvicit s nima ... ne si o nich cist, nebo na ne koukat v pc. Tot vse!

Rozumim o co ti jde, opravdu. Mam na to stejny nazor, ale take potrebuji vedet, proc se telo chova tak jako se chova, kdyz je pod stresem, proc treba prave ty scenare, proc trenovat silove, vytrvalostne, atd. Tohle nam nerekl nikdo z tech radoby JJ mistru v CR. Co s tim? Sehnali jsme si tedy materialy jak psane tak tocene a studujeme sami. Az jednou povedu vlastni skolu, chci byt schopen zodpovedet dotazy svych studentu, ktere mam v soucasnosti ja. Ale to neznamena, ze se utapim v knizkach a vecery travim u PC. Jednak me to nebavi a druhak jak si rekl - teorie je jedna vec, ale az praxe ukaze, jestli je to pravda. Ale jak jsem rekl na zacatku - vim, co jsi tim myslel a mam neustale na pameti, aby se ze me nestal teoretik bez kontaktu s realitou :) Predtim vsak chci ziskat maximum informaci o dane problematice a v teto fazi prave jsem.

Tak jo, snad jsem to vse vysvetlil a nikoho neurazil :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: .

Příspěvekod luen » ned 30. pro, 2007 4:51

Jardo ano ve wing chun to bylo vzdy a dokonce driv nez jsme se mi dva narodili ... Kdo neveri at tam bezi ... adresu nasi skoly znas, tak v cem je proboha problem???

S keysi to nebyl vtip, myslim to vazne. Je to saskarna a je to saskarna prave proto, ze se snazi vetrit mezi lidi tim, ze je to uceleny a kompaktni system :lol: Tohle si totiz muze dovolit tvrdit jen ten kdo ma vysledky dejme tomu nekolika generaci zaku. Podivej JKD to o sobe take tvrdi, vsechny tzv. moderni bu take a jake maji vysledky. Kdo z jejich rad podava stabilni vysledky? Komu z nich se diky propracovane metodice podarilo zachovat tento styl aspon nekolik generaci nebo snad stoleti? Jedinej moderni system, ktery si to zatim muze dovolit tvrdit je MMA a jejich odnoze. Ale teprve cas ukaze jestli tomu tak je a nebo neni. V tom je totiz metodicnost a ne jenom to, ze to cele visi na nejakem bijci z jehoz smrti chcipne i tento styl :wink:

Lepe, nelepe ... prijd a vyvrat mi to prosim. Prijd a ukaz mi, ze vy to delate lepe ... co to je lepe? Jako, ze kdyz te sundam, tak to delam lepe? Kdyz te sunda nekdo z nasich kluku, tak to delame lepe? Delame to davno a neobjevujeme Ameriku a nedelame kolem toho zadny humbuk. Nemame problem s konfrontaci ... radi, cile a s nasazenim nam vlastnim to otevrene kazdemu zajemci nabizime (at uz se jedna o uceni ci pouhou konfrontaci). Nic ti tedy nebrani prijit a ukazat nam v cem jste vlastne moderni, v cem jsme zaostali a jaky je rozdil v propracovanosti vaseho a naseho :wink: Budu jen rad ... nebudu muset obhajovat wing chun slovne, ale ty sam sem pak napises jake to je ... nejlepsi reklama, ne? :lol: Pripadal bych si jak lehka deva, kdybych mel tady basnit o wing chun. Naopak ... radim lidem jine skoly, jine kluby ... Necekas doufam, ze zacnu propagovat sam sebe a budu tady agitovat za svou skolu???

OK neschanel jsi info pro kluky, ale jen by ses o ty informace s nima rad podelil. Sice je to protimluv, ale nebudu slovickarit. Vis v cem je problem? To nejmensi co pro danou vec muzes udelat je ... zajit si do nejblizsi boxerny a oni te to tam radi za par supu nauci, ale schanet info na youtube a pod. je proste spatnej signal "REAAALNOSTI"! Nemyslim to nijak zle, ale jestli jsi realista, tak ta posledni moznost schaneni korektnich informaci je medium jako TV, Net ... To je v mejch ocich dukaz nerealnosti, ale treba se pletu ...

Nikdy jsem nepsal, ze je wing chun dokonaly a mimochodem dalsi dukaz tveho naivniho pohledu na problematiku. Ne system bojuje, ale lide Jardo, lide ...- chapes? Uz jsem tady o tom psal "x" krat. A zase se budu opakovat neni nic jednodussiho nez prijit :wink:

Ten upgrade JJ vam chvalim a drzim palce, ale pratelsky vam radim nedelejte to diletantsky. Budte zodpovedni (jestli to myslite vazne) a uvazlive zvazujte kazdy vas dalsi krok. Unahlene prehmaty casto vedou k totalnimu krachu a to i tech nejvznesenejsich cilu a idealu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » ned 30. pro, 2007 11:07

Ahoj, at to uzavreme:
1. Hrusku mam doma jenom ja, informace o hrusce byly pouze pro mne. Informace tykajici se sebeobrany (nove poznatky ohledne chovani tela, nova metodika, atd.) je i pro kluky. Asi jsem se prvne spatne vyjadril, tak ted uz je v tom jasno. Nejsem hlavni instruktor skoly, pomaham obcas ucit a shanim materialy, ktere nam v ramci JJ nikdo nedokazal poskytnout.
2. Neopiral jsem se do CBU, ale do JJ pouze. To ma spatnou povest diky zpusobu jak, co a z ceho se uci. A opet - bavim se pouze o sebeobranne strance JJ. Videl jsem zkousky na 1.dan jedne nejmenovane skoly JJ a je to ostuda...tentokrat by me hanba hodne fackovala. A tihle lide pak maji ucit????
3. KFM - ocividne mame kazdy jiny nazor. Nechme to byt. Cas ukaze.
4. Upgrade - mas pravdu, tohle si hlidame dost peclive. A vysledky snad hovori za nas, viz kurz sebeobrany pro zeny, to snad neni tak spatny vysledek po dvou a pul mesicich cviceni absolutnich laiku, kteri neumeli uderit a meli zafixovano, ze nemaji sanci...To same ted pripravujeme i pro kluky, ale nejdrive musime vstrebat teorii, tot vse.

Pokud souhlasis, uzavreme to uz. Opravdu mi nejde o to, abych zpochybnoval WCh. Jednak je mi uplne jedno, co tam provadite a druhak mame dost prace s JJ :) Cenim si tvych poznamek a beru je na vedomi.

Mej se fajne a oslav jak nas Novy rok, tak pozdeji i ten cinsky :)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » ned 30. pro, 2007 14:42

:wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Mantis » ned 30. pro, 2007 19:05

Kluci, mě to nedá, když si tak čtu....

Asi to nebylo pořád patrné z toho, co Makoto psal, takže:

především chci říci, a to z důvodu, že Makota znám pěknou řádku let a průběžně se dozvídám, co dělá, kde byl atd (jako člen jejich školy :wink: ). Dle mého rozhodně není to, co Luene píšeš, nepíšu to proto, že jeden z mých velmi dobrých kamarádů, ale proto, že oni právě BYLI na těch různých BU, pokud vím BJJ, filipínské BU, nějaké vojenské (a tedy teoreticky ty nejreálnější?) sytémy a co já vím. Problém je, že chce znát víc i z teorie (pokud vím, psyschologie/psychiky boje/v boji) a jiné. Bohužel NEDOSTAL odpovědi, které chtěl a tak se ptá a hledá dál....
I když z vás mám asi nejmenší zkušenosti z reálu, cvičím taky pár let, umím co umím, a snažím se hledat dál, také nedostávám odpovědi na své otázky, které by mi vysvětlili nějaké věci. Např. jak teď PM psal o speciálních/jiných posilovacích cvičeních v ČBU, stejně jako běh atd. To jsem nikdy neslyšel, může to být něco, co už dávno vím, jen mi nikdo neřekl, že je to "TO". ALE, prošel jsem mnoho škol i seminářů, leckde se "zdržel" i pár let, ale NIKDE, se ani slůvkem nezmínili o nějaké psychologické stránce v boji, pokud čtu v těch nějlepších materiálech co mám, všude je to "Bojovník by měl být klidný a vyrovnaný...". "Neměl by myslet na porážku...." Samé žvásty a kde nic tu nic. To každý ví, ale JAK toho dosáhnout? NIC!!!
Co mi k reálu řekl můj sifu už jsem psal. U nás ve škole to samozřejmě nijak neřešíme, bohužel :oops:
Jediné, co se na všech BU školách dělá je technika, různá, podobná, tu sparring, tu posilování atd. To je vše.
Pokud to je tedy o tom, že to časem DOZRAJE, díky nabytým schopnostem....hmmm, toho se jeden nemusí dožít a to i kdyby fakt poctivě trénoval. Byly tady zmínky o lidech/zvířatech, kteří to mají v sobě a jdou do toho jak berserk, to je ovšem - teoreticky, psychická úchylka, ale mají výhodu. Já takový nejsem, Makoto asi taky ne a 99% lidí na světě rovněž. Jak to tedy zvládat.

Překvapuje mě, že MMA považuješ za kompletní systém, to já si ani náhodou nemyslím. Sám říkáš, že kompletní systém by měl přežít pár generací....
Navíc, je vůbec MMA systém? Učí učitelé MMA vždy více méně ty samé techniky, nebo jen skládají své systémy z podobných technik (Mixed....)?
Někde jsem četl, že kompletních systémů na světě ja dost málo. Měli by prý obsahovat různé typy úrovní boje - dlouhý, střední, krátký, páky a hody, boj na zemi, ZBRANĚ, Medicínu, psychologii a vůbec určitý duchovní rozvoj (dle mého - qigong, meditace atd.). Dává mi to smysl, takže proč ne. I když vím, že se dnes běžně např. chladné zbraně neužívají, pořád tu jsou a je jisté procento lidí, kteří s nimi umí zacházet. Řeší některé MMA např. boj se či boj proti zbrani? Nějaká první pomoc či komplexnější medicína (např. jak bývá v některých školách ČBU?). Nemyslím si, pak to nelze nazvat komplexním systémem, a to dle mého, aniž bych se chtěl ohánět tím článkem....

Mno, a nakonec, které BU je 100% autentické, není i WCH složené z jiných stylů (jeřáb/had?). Nechci bránit Keysi, páč jsem to viděl na pár videích, ale všude je něco dobrého a něco špatného, pokud se chtejí někam "vetřít", jak píšeš, pak je to politika a ne systém.
Byly tady v diskusi o Tai ji, připomínky, proč je WCH tak slavné a Tai ji ne. Určitě jsou tam argumenty, které jste uvedli, bezpochyb, ale nezapomínej, že bojové WCH resp. WT tady proslavil tolik nenáviděný L.Ting a že většina kapacit WCH u nás začínala u něj, neuměli, blbost, na tehdejší dobu to bylo No.1 u nás, to si nebudeme nic nalhávat. Protože WCH je geniální systém, ani L.Ting nebyl blb a použil spousty principů, které určitě děláte i vy, možná trochu jinak, ale celé si to nevymyslel (nechci se jej zastávat!!!). Jel na prachy, to byla chyba - podvody kvůli autenticitě - prachy....
No a konečně, neproslavil tady WT (pro laickou veřejnost bylo tehdy WT=WCH atd, to víš) bijec jménem E.Boztepe? Emin neni žádné ořezávátko, i s obyčejným karate či co by dokázal sejmout průměrného týpka.


Doufám, že jsem nikoho neurazil, ale už jsem chtěl napsat něco konkrétního a ne jen pokračovat v mlžení.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod luen » pon 31. pro, 2007 3:02

Mantis píše:Kluci, mě to nedá, když si tak čtu....

Asi to nebylo pořád patrné z toho, co Makoto psal, takže:

především chci říci, a to z důvodu, že Makota znám pěknou řádku let a průběžně se dozvídám, co dělá, kde byl atd (jako člen jejich školy :wink: ). Dle mého rozhodně není to, co Luene píšeš, nepíšu to proto, že jeden z mých velmi dobrých kamarádů, ale proto, že oni právě BYLI na těch různých BU, pokud vím BJJ, filipínské BU, nějaké vojenské (a tedy teoreticky ty nejreálnější?) sytémy a co já vím. Problém je, že chce znát víc i z teorie (pokud vím, psyschologie/psychiky boje/v boji) a jiné. Bohužel NEDOSTAL odpovědi, které chtěl a tak se ptá a hledá dál....
I když z vás mám asi nejmenší zkušenosti z reálu, cvičím taky pár let, umím co umím, a snažím se hledat dál, také nedostávám odpovědi na své otázky, které by mi vysvětlili nějaké věci.


Predne sorry za to co ted napisu ... asi to pro tebe bude tezce stravitelne!

Nejrealnejsi ... zajdi si za jakymkoli policajtem ci vojakem a zjistis, ze v praxi bu/bs ci sebeobrany ... jsou prave oni ti nejvetsi chudinky! Kdy uz se konecne prestane delat z ozbrojenych slozek nejaka elita! Nemaji penize na vycvik, nemaji kvalitni instruktory ... proste smutna pisnicka! Trenuji je lidi, kteri patri casto do rad podvodniku ... aspon si o tom Mantis neco zjisti nez zacnes mudrovat :wink:

A hlavne si vubec nepochopil o cem jsem psal. Ja nemam nic proti Jardovi, jen jsem byl a stale jsem zaskocen nekteryma vecma, ale to si vyrikam s Jardou ... uz jsem se predbezne dohodli ... takze i v tomto svetle je tvuj prispevek tak trochu mimo ...

Ze se nekomu nedostava odpovedi na otazky, ktere ho zajimaji muze mit nekolik pricin:

1) hloupe se pta

2) pta se na blbosti

3) pta se nekoho, kdo odpoved nezna

Neni nic snazsiho nez jit tam kde vedi a hlavne UMI :!:

Mantis píše:I když z vás mám asi nejmenší zkušenosti z reálu, cvičím taky pár let, umím co umím, a snažím se hledat dál, také nedostávám odpovědi na své otázky, které by mi vysvětlili nějaké věci. Např. jak teď PM psal o speciálních/jiných posilovacích cvičeních v ČBU, stejně jako běh atd. To jsem nikdy neslyšel, může to být něco, co už dávno vím, jen mi nikdo neřekl, že je to "TO". ALE, prošel jsem mnoho škol i seminářů, leckde se "zdržel" i pár let, ale NIKDE, se ani slůvkem nezmínili o nějaké psychologické stránce v boji, pokud čtu v těch nějlepších materiálech co mám, všude je to "Bojovník by měl být klidný a vyrovnaný...". "Neměl by myslet na porážku...." Samé žvásty a kde nic tu nic. To každý ví, ale JAK toho dosáhnout? NIC!!!


Nevim co umis, ale podle toho co pises, tak jsi kung fu niky necvicil ... resp. ne to, cemu ja kung fu rikam ... Hned vysvetlim. Neslysel si o posilovani v kung fu = necvicil si kung fu, neslysel si o psychologii boje v kung fu = necvicil si kung fu ... ctes a kupujes knihy o kung fu, kde nejsou odpovedi na tve dotazy = nevis co s penezi, vystridal si "x" skol a v nekterych byl i par let a porad resis zasadni otazky = v tvem pristupu je neco vadneho. Je to to same, jako kdyz nekdo vyzkousel "x" zenskych (cernosky, belosky, asiatky, stare, mlade) ... a porad nevi jak ma soulozit = neni chyba v tech zenach, ale v nem :wink:

Mantis píše:Co mi k reálu řekl můj sifu už jsem psal. U nás ve škole to samozřejmě nijak neřešíme, bohužel Na rozpacích
Jediné, co se na všech BU školách dělá je technika, různá, podobná, tu sparring, tu posilování atd. To je vše.
Pokud to je tedy o tom, že to časem DOZRAJE, díky nabytým schopnostem....hmmm, toho se jeden nemusí dožít a to i kdyby fakt poctivě trénoval. Byly tady zmínky o lidech/zvířatech, kteří to mají v sobě a jdou do toho jak berserk, to je ovšem - teoreticky, psychická úchylka, ale mají výhodu. Já takový nejsem, Makoto asi taky ne a 99% lidí na světě rovněž. Jak to tedy zvládat.


Zajima te real, tvuj sifu to neresi a ty tam porad jsi? Vazne s tebou neco neni v poradku ... Omyl, ve skolach kde se cvici pouze "technika" (cemuz se vzdy vysmeji - naivni predstava, ze technika je nejaka sablona na spravne provadeny pohyb), kde se pouze posiluje (i posilovani je v techto pochybnych klubech usmevne), kde se pouze sparuje (a zrovna tak sparing je neco cemu tak rikaji pouze oni) ... tak to nejsou skoly BU, ale shity. A sorry, ale neni muj problem, ze je nekdo tak hloupej a porad takovehle lidi financne a jinak podporuje :wink: Uz vubec nechapu proc si stezujes prave v prispevku adresovanem na mou osobu, kdyz jsem byl jeden z tech, ktery zde rozjel kampan proti amaterismu, sarlatanum a trumpetam v bu :!: Fakt nemuzu za to, ze jsou mezi nama takova bozi hovadka, kterym to porad nedochazi ...

Mantis, delas si jen srandu, vid? 1000x jsem zde psal, ze jedine co samo prijde je smrt - rozhodne ne dovednost a rozhodne dovednost neziskas bez metodiky :!:

Ne, ne, ne ... bojovnik neni uchylak, uchyl je ten, kdo chce ze sebe udelat bojovnika uchylnym zpusobem ... napr. tim, ze bude studovat knihy, koukat na videa, honit energie, stourat se v nesmyslnych dovednostech a cvicit u lempla a nekoho kdo nic neumi, s virou, ze se stane zazrak a jednoho dne mu to bude chodit :!:

Mantis píše:Překvapuje mě, že MMA považuješ za kompletní systém, to já si ani náhodou nemyslím. Sám říkáš, že kompletní systém by měl přežít pár generací....
Navíc, je vůbec MMA systém? Učí učitelé MMA vždy více méně ty samé techniky, nebo jen skládají své systémy z podobných technik (Mixed....)?
Někde jsem četl, že kompletních systémů na světě ja dost málo. Měli by prý obsahovat různé typy úrovní boje - dlouhý, střední, krátký, páky a hody, boj na zemi, ZBRANĚ, Medicínu, psychologii a vůbec určitý duchovní rozvoj (dle mého - qigong, meditace atd.). Dává mi to smysl, takže proč ne. I když vím, že se dnes běžně např. chladné zbraně neužívají, pořád tu jsou a je jisté procento lidí, kteří s nimi umí zacházet. Řeší některé MMA např. boj se či boj proti zbrani? Nějaká první pomoc či komplexnější medicína (např. jak bývá v některých školách ČBU?). Nemyslím si, pak to nelze nazvat komplexním systémem, a to dle mého, aniž bych se chtěl ohánět tím článkem....


No vidis ja jsem zase prekvapenej, ze ctes neco jineho nez ja pisu ... Pisu uz par roku na tento server :wink: A vlastne porad to same, lide se porad ptaji na stejne veci a porad dokola ... jak v blazinci ...

MMA uz se davno oprostilo od pochybnych experimentu nekterych prihlouplich jedincu ... uz vedi, co je treba, jak je to treba a maji jasno v metodice ... Maji metodiku = maji system :wink: Ze to nekomu nezapada do jeho naivniho ramce, naivniho videni bu/bs, je jeho problem a ne borcu z MMA :wink: Kazdy styl kung fu je vlastne MMA poplatny dobe a nejakemu mistu + zkusenostem lidi, kteri se na jeho vyvoji jakkoli podileli - to je kung fu a to je ona tradice. Nebyt hlupak a nepapouskovat 100 vyvracene nepravdy, nesmyslne treninkove postupy ...

Kdyz jsme u toho v MMA maji dlouhou, stredni, kratkou distanc, paky, boj na zemi ... Krom zbrani, ktere nepovazuji za nutne je tam vse ... co ti na tom nevoni :?: Napr. zbrane ve vetsine jihocinskych stylu jsou temer identicke ... proc by nekdo mel znovu vymyslet uz vymyslene? To by byl blazen - aha mohl by pak rici ze je to jeho a originalni :lol: Jak v Saturninovi, ze?
Ale omyl medicina je nadstavba a neni soucasti zadneho bojoveho systemu ... to jen nesikove v bojovani se uchylne ukajeji jako medicinou, mastickarstvim a lidovou zdravovedou ... hlavne kdyz vodi qi, ze? Pak si je akorat tak nekdo povodi v boji i s jejich chi-chi-chi energii, ale to se uz neresi nebot tradicni a ucelene bu, to resit nemusi ... oni maji svou vysokou skolu bu a maji svou medicinu :lol:

Chladne zbrane se dnes velmi hojne uzivaji, jen ne v tech sektickach hrajicich si na tradicni buuu, vime?

Mas neuveritelne naivni predstavu o CBU a vubec o BU jako takovych ... ale to ma ostatne 99% lidi, takze toto sdeleni nepovazuj za nijak zasadni.

Mantis píše:Mno, a nakonec, které BU je 100% autentické, není i WCH složené z jiných stylů (jeřáb/had?). Nechci bránit Keysi, páč jsem to viděl na pár videích, ale všude je něco dobrého a něco špatného, pokud se chtejí někam "vetřít", jak píšeš, pak je to politika a ne systém.
Byly tady v diskusi o Tai ji, připomínky, proč je WCH tak slavné a Tai ji ne. Určitě jsou tam argumenty, které jste uvedli, bezpochyb, ale nezapomínej, že bojové WCH resp. WT tady proslavil tolik nenáviděný L.Ting a že většina kapacit WCH u nás začínala u něj, neuměli, blbost, na tehdejší dobu to bylo No.1 u nás, to si nebudeme nic nalhávat. Protože WCH je geniální systém, ani L.Ting nebyl blb a použil spousty principů, které určitě děláte i vy, možná trochu jinak, ale celé si to nevymyslel (nechci se jej zastávat!!!). Jel na prachy, to byla chyba - podvody kvůli autenticitě - prachy....
No a konečně, neproslavil tady WT (pro laickou veřejnost bylo tehdy WT=WCH atd, to víš) bijec jménem E.Boztepe? Emin neni žádné ořezávátko, i s obyčejným karate či co by dokázal sejmout průměrného týpka.


Ano zadny styl, zadne bu/bs neni autenticky ve smyslu puvodni styl nejakeho zakladatele ci zakladatelu a to je dobre vzdyt o tom je tradice o postupnem nabalovani zkusenosti mnoha generaci, mnohych fighteru ... to je parava tradice a jen diky tomu tyto styly prezivaji do dnesnich dnu - zaplat panbu za takove osobnosti ... sklanim se pred jejich odkazem a s uctou jej chovam.

Jerab, had ani jina havet ve wing chun neni ... resp. znas styl hada? Vim, ze existuje snad v kazdem stylu neco malo od kazdeho zvirete ve smyslu jakychsi metafor, prirovnani a zavadejicich "podobnosti", ale je to proste mytus hltacu brakovejch materialu. Clovek je clovek, bojuje jako clovek, rodi se jako clovek, zije jako clovek a umira jako clovek. Par vyjimek samo existuje ... napr.: narodi se jako dement, zije jako dement a jako dement i umre, ale co s tim ma kung fu :?:

Ta diskuze nebyla o slave tai ji nebo wing chun, tak diskuze byla o tom, ze ve wing chun jsou u nas vychovavani bojovnici a v tai ji ... (dopln si sam)
Je to metodikou, rozumnym pristupem lidi, realnym pohledem na problematiku a hlavne tvrdou drinou ... Taktez se bedlive hlida, aby to nespadlo do zumpy psychoterapeutickych sekticek :wink:

Omyl Mantis Leung Ting u nas wing chun neproslavil. Byl to sifu Ivan Rzounek :wink: Byl to prave on kdo tady polozil zaklady vetsiny tzv. linii wing chun. Co dodat, nektere veci vratit nelze, ale muze se z toho clovek ponaucit a byt ve strehu pred podobnyma vykukama jako je Dr. Leung Ting!

Dalsi nebetycna zhovadilost ... princip nepouzijes - hod ty knihy do kamen, fakt za to nestoji - jen z tebe delaji hlupaka. Nekdo pouziva principy - Co je tohle za koninu? Teoreticke blaboly. Kazdej kdo mluvil o principech, prisel k nam do skoly, tak se podle principu: neumis = inkasujes behem par vterin zbavil teoretickych poucek, ktere jsou pouhejma blabolama v ustech lidi neschopnych se zdrave hybat ... pouzit muzes nacvicenou dovednost a um. Tohle u Tinga nikdy nikdo nevidel, tak vlastne nevim o cem pises :?: :!: :roll:

Ne nedelame nic z toho co dela Leung Ting. Resp. Leung Ting nedela nic z wing chun :!: Leung Ting se wing chun "ucil" cca 3 mesice, takze se jej vlastne neucil a podle toho to take vypada. To, ze jeste dnes L.T. nekdo vubec spojuje s wing chun je jen znamkou toho jak lide muzou byt jeste dnes nekonecne zaostale ovce, tupe a mimo jakekoli zarazeni techto jedincu do kategorie HOMO SAPIENS - clovek rozumny. Rozumnej clovek neni schopen takove patologicke demence ... Jestli ano udelala evoluce chybu a clovek mel zustat u HOMO HABILIS - clovek zrucny aspon neco ovladal a nepredstiral, ze neco dovede :wink:

Ani Emin Boztepe to nebyl a Emin si tak akorat uriznul dvakrat peknou ostudu (jednou s Cheungem a podruhe s rodinou Graciu). Darmo mluvit ... Sam mam s Eminem historku hodnou jeho ucitele L.T. :wink: Emin dela take neco "sveho" a nestastne tomu rika wing chun ...

To ze se lidem tyto veci porad pletou je vysledek jejich pristupu k veci ... amaterskeho pristupu, diletantskeho pristupu a vypovida jen o jejich NEschopnosti videt, slyset, vnimat a mit koule na to se prijit podivat a udelat si jasno :!:

Suma sumarum nic konkretniho jsi nenapsal jen same bludy od lidi, ktere povazuji za pomatence a totalni diletanty. Jinak jsi me neurazil setkavam se s temato postojema a nazorama casto.

PREJI TEDY DO NOVEHO ROKU VICE USPECHU NEZ DOPOSUD a vem rozum do hrsti a najdi si nekoho kvalifikovaneho at nemusis tapat v tak trivialnich vecech :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Mantis » pon 31. pro, 2007 6:51

Nene, není to pro mě těžce stravitelné, jen mi chybí ty správné informace, o tom vím, a prpto hledám.... I tady :wink:

Předně, nechci se tu rozepisovat jako Jardův ochránce, a) je to blbost a b) si vystačí sám. Vím, že je to kapánek pozdějí, ale ber to jako pokračování jiným směrem.

Jsem z malého města z jižní Moravy, do Prahy cca 350Km, dojížděl jsem 1×14 dní na cca 3dny, každý den, když byla možnost jsem cvičil. ®ralo to čas a peníze, ne málo, to je dobrých 7 let nazpět, tohle jsem dělal cca 5 let. veškeré volno a dovolená byla více mémě jen o tomhle, to byla volba. Jezdil jsem do Prahy, páč jsem si říkal, že tam je (a to pořád) to nejlepší z ČBU u nás. Jenže člověk míní, zaměstnavatel mění, tzn. bylo méně volna a odjet jen tak na den vlastně technicky ani nešlo....Proto ty krátké návštěvy v různých školách. Nebyl jsem určitě sám kdo hledal. Byla doba jaká byla, dnes je to pryč, ale pořád máte pražáci sec sakramentskou výhodu :wink:

Máš pravdu, Sifu Rzounek sice protlačil WT u nás a tedy i proslavil, jenže byl to právě Tingův systém, poté Lok Yu...
Já k němu asi 3 měsíce chodil cvičit, byl jsem i na nějakém semináři. ©el jsem na WT a víš proč, ne kvůli penězům, ale kvůli přístupu a právě jakési metodice. Tehdy jsem z toho neměl vůbec dobrý pocit. Peníze se platili všude více méně stejné a v tehdejší době to nebyl pakatel. Alespoň pro mě. To je historie, a asi se něco i změnilo.
Taky pamatuju ty doby, ale nebudu tady psát něco, co už je pryč, jen ber to, že ani sifu není někdo neomylný a to i když má své hodnověrné zdroje, takže se nediv, když já se pohybuju poměrně ve vodách neoraných, což kudlanka konkrétné v ČR ještě je.
Budu-li mít možnost setkat se se sifu Huškem, pak to bude skvělé, jen chci připomenout, že spousty informací mám právě z knih P.Enga, což je sifu, sifu Huška. Pokud ani to nebereš jako hodnověrné, pak u nás asi není jiný zdroj lepší, než mám momentálně já. To neznamená, že je nejlepší na světě a já si to sakra uvědomuju, to si piš. Jinak bych se tu s Tebou nebavil :wink:
Z mého pohledu mi to připomíná právě sifu Rzounka, jak hledá a zjišťuje že u toho Tinga není něco v pořádku a přechází k Lok Yu (nevím co vše za tím bylo). Já nacházím "svého Tinga" a dívám se dál, resp. jinam. Jediné, co je u nás lepší, že alespoň linie je u nás OK a Chiu Chi Man, sifu mého sigung byl dlouholetým žákem Lo Guan Yu, což jsme se shodli se sifu PM, byl jeden z TOP fighterů té doby. Kde to krachlo, a proč se učí jak se učí, to fakt nevím. Multilevel? Těžko říci, i když můj sifu bere peníze jako každý učitel co znám (jsi výjimka? :wink: ), rozhodně z toho nezbohatne. Spíše mám pocit, že učí tak, aby se to lidem líbilo, páč jemu se to líbí také a chce, aby ta škola pokračovala. Shrnuto, nemá asi sílu říci, buď budete pořádně makat, nebo sbohem. To je však jeho cesta a on ví, že touhle cestou já jít nechci a nijak jej to neurazilo, to taky o něčem svědčí....
Je si vědom, že tam máme nedostatky, ale zatím to asi nechce řešit, i když už pár náznaků bylo, pořád nic moc :(
Takže, změnit školu, tedy dělat jiné BU, to jde, bohužel, kudlnaky tady jsou sice další dvě (severní), ale tedy, asi už obě odumírají... To se pokusím ještě zjistit. Až budu u nás, zase budou jiné možnosti...

Vojenské systémy, zeptej se Makota, on Ti řekne o chudinkách více :wink:
Vím, že u nás na to je méně prostředků než jinde. nicméně jsem měl tu možnost setkat se s jedním, teď je tuším zase v aktivní službě a nemyslím si, že je to chudinka podvodník :wink: Viděl jsem jak cvičí, jak učí a výsledky jeho žáků, neříkám tělocvičnový zápasníci, ale takhle bojovku, mno leckdo by to nerozchodil už jen účastí;-)
Takže, neházej všechny do jednoho pytle, určitě je i spousta dobrých instruktorů, typl bych tak 1:1 a to je slušný poměr :wink:


Co se týče mých otázek, resp. odpovědí na ně - myslím si, že jsem už velký kluk a ptát se umím, alespoň většinou :wink:

Takže: Neni nic snazsiho nez jit tam kde vedi a hlavne UMI.
3) pta se nekoho, kdo odpoved nezna

To se tedy sakra pleteš, páč kdyby to bylo tak jednoduché, tak asi ani není tohle fórum. Jak mám vědět, kdo a kde je ten, kdo umí, když jsi psal Jardovi, že hledat informace na netu či na Youtube je něco jako neprofesionální.
Ale i kdyby, poznáš z plakátu, z www. stránky, jestli je ta škola seriózní a učitel jen nekecá a fakt umí, dost těžko. O to horší je, pokud se zajímaš o něco, co je ještě dost málo rozšířené. Mám celkem zmapované školy severní kudlanky na západě, z toho 70% patří pod naši školu a dalších 25% od "spolužáků" Chiu Chi Mana. je to o učiteli, to je jasné, zrovna na posledním tréninku mi sifu říkal, že se setkal s mnoha "mistry" kudlanky, v HK, na nějaké oslavě, a říkal, že náš sigung byl nesrovnatelně lepší, nemám důvod mu nevěřit. Jeden z hlavních důvodů prý byl to, že většina se jich věnovala obchodu atd. a neměli čas tak cvičit, teď už mají věk a čas, ale dovednosti už tak ne, a chtějí učit kudlanku, protože jsou poračovateli linie....
Je spousta drobností, které se nikdy nedozvíme, a díky nim jsou třeba pošpiněna a vytlačena jména dobrých mistrů na úkor těch méně lepších. Kdo to ale ví, jen pár jedinců, a tak zase hledáme.......

Stejně tak, je i opačný pohled, tedy Tvůj bod (3.
Dokud se nezeptám, jen těžko můžu předpokládat, že to ten dotyčný nevím. Je snad jasné, že se ptám na místech, kde je pravděpodobnost odpověď získat :roll:

Neříkám, že jsem dokonalý, ale hledat odpovědi na své otázky, mi nepřipadne jako špatná věc či špatný zvyk. Stejně jako hledat něco, co lze u nás jen stěží najít viz. vše o kudlänce.
Znovu si prosím připomeň, že to byl sifu Rzounek, který létal do HK, předtím jezdil (asi) do Německa a teď i do Číny. Nechci snižovat Tvoji aktivitu, ale MUSEL (ne chtěl) jsi někdy vycestovat, aby si se něco naučil?
Neberu to, že jsi třeba doprovázel svého sifu do Číny, to jsi nemusel, páč byla velká šance, že co se tam on naučí, naučí i Tebe.

Tohle jsem dělal já, jedu - učím se - umím(?). Jsem teď moc rád, že je u nás pár lidí, kteří toho k této problematice ví více, můžu se to dozvědět od nich, beru je jako hodnověrné zdroje, mezi ně počítám třeba sifu PM, i Tebe a uričtě i jiné. Blbé je, že neděláte stejný systém a tak hrozí, že něco bude i nás prostě jinak.

Nevím, jestli jsem cvičil "správné" KF, pro mě bylo podstatné, že jsem cvičil, i bez znalosti např. speciálního posilování si udělám kliky, shyby, lehsedy, zaběhám si a vůbec... I tohle funguje, nebo ne? :wink:
Pokud se dozvím něco více, budu jen rád.
Až budu cvičit správné KF, budu taky rád, ma druhou stranu, asi jsem jej tedy nikdy neviděl, což je klidně možné.
Co se týče psychologie v KF, poopravil bych to, neslyšel jsem o tom v žádném BU, které jsem navštívil, byť jako host.

"ctes a kupujes knihy o kung fu, kde nejsou odpovedi na tve dotazy = nevis co s penezi"
Tohle je taky pěkná konina :wink: Jednak, než něco koupím, zjistím si něco o autorovi atd. Ale hlavně, nevím jak ty, ale nepřečtu si knihu v knize, nemám na to čas. 2) ®ádnou z těch knih nenajdeš v běžném obchodě, tedy vše pře zásilkovou a tam se to dost blbě čte.
Mimochodem, o kudlance mám takřka vše, co na západě vyšlo. Od mého sigung - což i sifu PM označil jako dobrou knihu a další většina je právě od P.Enga + pár drobností, ale zkrátka, pořád je toho velmi málo.

Aby bylo jasné, mě kudlanka zajímá jako celek, právě jak bylo psáno o Tai ji quan v tom vláknu. Reál je jistě důležitý, nicméně pro mě není "jen" reál. Pokud by mi můj sifu neměl vůbec co nabídnout, nejsem v té škole. Jak jsem psal, jakmile bude možnost se vzdělávat v kudlnace dál, určitě se jí chopím tomu věř. :wink:

Tady jsi mě vůbec nepochopil:
"Zajima te real, tvuj sifu to neresi a ty tam porad jsi? Vazne s tebou neco neni v poradku ... Omyl, ve skolach kde se cvici pouze "technika" (cemuz se vzdy vysmeji - naivni predstava, ze technika je nejaka sablona na spravne provadeny pohyb), kde se pouze posiluje (i posilovani je v techto pochybnych klubech usmevne), kde se pouze sparuje (a zrovna tak sparing je neco cemu tak rikaji pouze oni) ... tak to nejsou skoly BU, ale shity"

přečti si to ještě jednou:
"Co mi k reálu řekl můj sifu už jsem psal. U nás ve škole to samozřejmě nijak neřešíme, bohužel Na rozpacích
Jediné, co se na všech BU školách dělá je technika, různá, podobná, tu sparring, tu posilování atd. To je vše.
Pokud to je tedy o tom, že to časem DOZRAJE, díky nabytým schopnostem....hmmm, toho se jeden nemusí dožít a to i kdyby fakt poctivě trénoval"

Napsal jsem to ve stejném smyslu jako Ty a bez výjimky s tím souhlasím.

"Mantis, delas si jen srandu, vid? 1000x jsem zde psal, ze jedine co samo prijde je smrt - rozhodne ne dovednost a rozhodne dovednost neziskas bez metodiky"

viz předchozí nedorozumení - je to IRONIE, ale je fakt pozdě, takže to chápu :wink:

Aby bylo jasné BERSERK není bojovník v pravém smyslu slova, je to psychický stav. Vážně si o tom neslyšel?
Může být bojovník a bojovník berserk a tuším se to nedá naučit, musíš to mít v sobě.

Co k tomuhle:

"MMA uz se davno oprostilo od pochybnych experimentu nekterych prihlouplich jedincu ... uz vedi, co je treba, jak je to treba a maji jasno v metodice ... Maji metodiku = maji system Ze to nekomu nezapada do jeho naivniho ramce, naivniho videni bu/bs, je jeho problem a ne borcu z MMA Kazdy styl kung fu je vlastne MMA poplatny dobe a nejakemu mistu + zkusenostem lidi, kteri se na jeho vyvoji jakkoli podileli - to je kung fu a to je ona tradice. Nebyt hlupak a nepapouskovat 100 vyvracene nepravdy, nesmyslne treninkove postupy ..."

Souhlasím, žekaždé BU je vlastně mix, kudlanka to dokonce jasně říká, že se "skládá z 18 stylů".

Kdyz jsme u toho v MMA maji dlouhou, stredni, kratkou distanc, paky, boj na zemi ... Krom zbrani, ktere nepovazuji za nutne je tam vse ... co ti na tom nevoni Napr. zbrane ve vetsine jihocinskych stylu jsou temer identicke ... proc by nekdo mel znovu vymyslet uz vymyslene? To by byl blazen - aha mohl by pak rici ze je to jeho a originalni Jak v Saturninovi, ze?

Bral jsem a zvýraznil "zbraně", vím moc dobře, že se chladné zbraně používají, já jsem toho příklad, ale aby to bylo jasné, dříve byly chladné zbraně TOP, dnes je doba střelných zbraní.... Jednoduše, máš-li nůž jiný Glock, máš problém. Dříve, namášli nic (event. nůž apod.) a jiný např. meč, měl jsi problém. Ne neřešitelný! Jen dost velký.
Nechápu proč píšeš o vymýšlení zbraňových technik, nebylo tu k tomu nic. Jen jednoduše, např. v tradiční škole, máme např. dvojformy - prádné ruce proti kopí, prázdné ruce proti 2 dýkám - když pominu osobní zdatnost, která je vždy předpokladem, má MMA něco podobného? Nemyslím, právě díky tomu, že nekladou tak velký důraz na zbraně, jak sám píšeš. Taky neznám MMA, které by přebralo kompletní např. formu (souhr technik např. s mečem či s tyčí - třeba jen jako principielní formu). Už vůbec se nabavím o tom, že by měli skládat cvé vlastní techniky, jak se mi snažíš dohodit :wink: Dle mého na to většinou nemají - právě díky tomu, že se tím nezabývají.
Nicméně máš pravdu, že v MMA se moc nevyznám a přiznávám to, to co jsem teď psal je na základě toho, co jsem viděl či četl. Není to můj obor, proto se raději věnuju ČBU.

"Ale omyl medicina je nadstavba a neni soucasti zadneho bojoveho systemu ... to jen nesikove v bojovani se uchylne ukajeji jako medicinou, mastickarstvim a lidovou zdravovedou ... hlavne kdyz vodi qi, ze? Pak si je akorat tak nekdo povodi v boji i s jejich chi-chi-chi energii, ale to se uz neresi nebot tradicni a ucelene bu, to resit nemusi ... oni maji svou vysokou skolu bu a maji svou medicinu"

Mám pocit, že Tobě musel nějaký léčitel či něco podobného udělat něco hodně zlého. Pořád se odvoláváš na nějaké čáry a zaklínání. To je blbost, tady myslím ujíždíš někam, kde nejsi moc pevný :wink:
Znáš a viděl jsi při práci alespoň nějakého seriózního léčitele? Seznam se dá dohledat na netu. Můžu říci, že jsem zkoušel a viděl a hlavně zdařile udělal spousty věcí, které Ty považuješ za nesmysly. Ne všemu rozumíme a tak to necháme spát :wink:
Pokud si se setkal se šarlatány, tak to máš stejnou smůlu jako já v BU, ale to neznamená, že tyhle věci nejsou :D
Nicméně, NIKDY JSEM NIC TAKOVÉHO NETAHAL DO BU!!!

I když mám a kupodivu jsem i udělal nějakou zkoušku z TČM, i my u nás máme svoje léčitelství. A že si tím někdo nahrazuje nějaké bojové dovednosti, jeho problém.
Medicína, ať už jakákoliv, je k léčení a to i zranění z boje, stejně jako chřipky.

Souhlasím s tím, že se medicína u ČBU učí až na vyšších stupních, je to ale stále část systému jako celku, který Ti může učitel předat. Pokud to Tvůj systém vyučuje, i přes to, že tím nikomu nenasekáš zadek :wink:
Já tohle nedělím a dle mého je to jen akademická záležitost, podstatné je, že to existuje, učí se to a předává se to dál.

"Chladne zbrane se dnes velmi hojne uzivaji, jen ne v tech sektickach hrajicich si na tradicni buuu, vime?"

Nepoučuj, já mám solidní arzenál a kupodivu s tím snad i umím trochu zacházet :wink:

Pokud se ale budeme bavit o praktickém užívání v boji, tak to budou asi hlavně nože, což je vemi chudý předtavitel pojmu "chladné zbraně". nicméně je. :wink:

"Mas neuveritelne naivni predstavu o CBU a vubec o BU jako takovych ... ale to ma ostatne 99% lidi, takze toto sdeleni nepovazuj za nijak zasadni."

Jo, to je možné, hlavně z toho důvodu, že pokud bych vycházel z toho co píšeš, tak jsem nikdy žádnou nenavštívil, což je mnohem smutnější, než je moje naivita :wink:

Pokud jsem to pochopil z Tvých přízpěvků (bez znevažování), u nás existuje vlastně jen několik pořádných BU, WCh - speciálně ten váš, TB, filipínské BU a MMA. Páč o ničem jiném jsem se nedočetl.
To je slabota nemyslíš. Co jsou tedy všechny ty školy ať už ČBU či jiné?
To jsme se za těch cca 20 let nikam nedostali?

Add WCH- styl hada znám = viděl jsem jej, je to jistě metafora, ale taky název stylu - nic nového.
I já neznalý vím, že se jedná o jakési napodobování, a jsme jen lidé - připomínám, že cvičím kudlanku, což ze mě kudlanku nedělá, tedy po tréninku mám obvykle hlad jako kudlanka :wink: Takže si troufnu říci, že v tomto ohledu v tom můžu mít poněkud jasněji :wink:
Už jen rčení "Slizský jako had" v sobě může ukrývat jakousi metaforu stylu boje nemyslíš?
Víš sám, že spousta těchto stylů využívá typické úderové plochy viz. tygří dráp, orlí spár i hadí prsty atd.
Nechceš mi tvrdit, že nic takového není, že ne. A právě, že někdo vytvořil na základě takových metafor a pohybů, celý systém a kupodivu jej nazval stejně, mě pak vede k tomu, že WCH je kombinací a úpravou stylů jeřába a hada, To samozřejmě nemusí být pravda konktétně u WCh, ale takhle nějak snad styly vznikaly ne? Hung Kuen, Cai Li Fo, Ba ji quan aj. Připadá mi, že se za něco takového stydíš.
Něvěřím, že nějaký nýmand jendou přišal, začal mávat rukama a najednou byl WCH hotový. Byl to přirozený vývoj, tedy Z NĚČEHO na něco. Sakra, Ty jsi sifu WCH, Ty mi máš říct ne, bylo to tak a tak, místo toho píšeš kritiku a to, že takhle něco nebylo. Historii snad můžeš napsat, není to tajné, páč se zdá, že vše co jsem o WCH četl je jen výmysl.:twisted:

"Dalsi nebetycna zhovadilost ... princip nepouzijes - hod ty knihy do kamen, fakt za to nestoji - jen z tebe delaji hlupaka. Nekdo pouziva principy - Co je tohle za koninu? Teoreticke blaboly. Kazdej kdo mluvil o principech, prisel k nam do skoly, tak se podle principu: neumis = inkasujes behem par vterin zbavil teoretickych poucek, ktere jsou pouhejma blabolama v ustech lidi neschopnych se zdrave hybat ... pouzit muzes nacvicenou dovednost a um. Tohle u Tinga nikdy nikdo nevidel, tak vlastne nevim o cem pises"

Neříkám, že Ting je borec, když svým způsobem ano, dokázal blbnout lidi na celém světě a to dost dlouho :wink:
Teď nebudu psát o WCH, od Tinga jsem se toho moc nenaučil a jak píšeš, ani nebylo co.
Nicméně, píšeš, že principy stylu jsou na nic a ten kdo je vymyslel to neuměl pořádně a tak vymýšlel kraviny.
No, nemám na tohle argument, vždy sem bral principy jako kostru stylu a techniky jen jako obal, kterým kostru polepit.
Znamená to tedy, že ti co např. u nás vymýšleli klíčové "slova" (dle mého principy) nevěděli co dělají? Na tohle nemám úroveň abych to obhájil ani vyvrátíl, to přiznávám. Nicméně jsi mě nepřesvědčil, ale nahlodal.
Jak to porovnat. Sparringem to dle mého nejde, páč jak sám pořád píšeš, je to lidech ne o stylu. Neznám takového figtera kudlnaky, který by mohl zodpovědně říci, principy jsou blbost, dělej vše jak umíš, možná někdy "hoooodně" příště :cry:

"To ze se lidem tyto veci porad pletou je vysledek jejich pristupu k veci ... amaterskeho pristupu, diletantskeho pristupu a vypovida jen o jejich NEschopnosti videt, slyset, vnimat a mit koule na to se prijit podivat a udelat si jasno"

Tahle pozice se mi nelíbí z jednoho prostého důvodu, "sedět na prameni" a říkat, jak jsou všichni hloupí, že mají žízeň, to umí s prominutím, každý.......... :wink:
Sbírat infiormace kde se dá a třídit si je, to vyžaduje kapánek víc a navíc toho odpadu......

Jen připomínám, NE KA®DÝ může "zítra zaskočit" 8) .


Nicméně díky za všechny připomínky, vím o svých nedostatcích a v rámci možností se je snažím řešit. Pokud mi k tomu budou pomáhat lidé znalí, ať už z jakéhokoliv oboru BU, budu rád.
Upřímně, díky :wink:



Mantis

PS: A TAKY SUPER NOVÝ ROK!!!
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

.

Příspěvekod luen » pon 31. pro, 2007 11:37

Zas by to vedlo k dalsim nekonecnym reakcim ... Prijd :wink: Me tyhle slohovky neba. Hlavne, to ze to napisu tak, aby ti to prislo jako argument jeste neznamena, ze ti to pomuze. Kung fu neni o tom: POCHOPIT. kung fu je o UMET :!: :!: :!:

Vse ostatni jsou jen prazdne poucky ...

PS. Vestsina Kung fu skol zamrzla a nejen ty jsi toho dukazem. Je to skoda, ale prez net to nezmenime :wink: a ja te vzadnem pripade nelakal k nam na vyuku ... to nebyla agitace na MGW myslel jsem tim spousty jinych skol v dosahu tveho bydliste ... jestli, ale ve tvem okoli nic neni, tak ti nic nez dojizdeni nezbejva ...

Mas SZ.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Mantis » pon 31. pro, 2007 14:39

"Kung fu neni o tom: POCHOPIT. kung fu je o UMET "

Bez pochopení nebudeš nikdy umět, pokud nechceš papouškovat, i pak nebudeš schopen samostatného používání. Jde to ruku v ruce :wink:

"a ja te vzadnem pripade nelakal k nam na vyuku ... to nebyla agitace na MGW myslel jsem tim spousty jinych skol v dosahu tveho bydliste .."

Já vím že ne, jen co jsem četl o BU ve Tvých příspěvcích, byly to ptávě výše jmenované... :wink: Ale jinak to KAM?, viz opět problematika severní kudlanky v posledním příspěvku... :cry:

Mantis

PS Máš SZ :wink:
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Makoto » pon 31. pro, 2007 23:14

Zdar ukropcany :)
At to uzavreme a neztracime cas dalsimi diskusemi o me osobe :)
Co si napsal je trosku jinak, nevedu skolu a autoritu jiz vybranou mam (Matej Novak). Spolu se snazime vratit JJ jeho puvodnimu ucelu a proto delame to, co delame, protoze velka vetsina metodiky se ztratila a diky tomu je z JJ fraska....to jsme mohli zatim videt na vetsine mist, kam jsme prijeli, nebo byli pozvani, abychom prezentovali nase pojeti JJ. Je az prekvapujici, kolik cernych pasu neumi poradne kopnout ci uderit (v Dansku se na me jeden takovy oboril, ze to nepotrebuje, protoze je master...), footwork pojem neznamy a presto je to nijak netrapi. Utoci jako dementi a stejne inteligentni utoky (vcetne reakce utocnika) muzete videt i na MISTROVSKYCH zkouskach. Jejich master je neuci nic jineho, takze to nepotrebuji a veri, ze vyciti uder predtim, nez vyleti :wink: A z podobnych mytu je prave kamaradi kickboxeri ci boxeri brzo dostanou :D Jenze do toho oni nejdou a zastituji se vznesenymi duchovnimi recmi. My jsme si prosli (osobne) fighty s kickboxery i boxery (nekteri i nadale chodi sparovat), uznali, ze to, co umime, je na h... a rozhodli se to zmenit.

Zkuste si predstavit situaci, kdy zacnete studovat BU a zjistite, ze tam neco neni ci je nefukcni....zeptate se jinych mistru JJ a dostanete neuspokojujici odpoved. Co s tim? Delat neco jineho (to se nam nechtelo) nebo to tam vratit, protoze v minulosti to tam prokazatelne bylo? Klasicky priklad je boj na zemi. Drtiva vetsina skol to bud nedela a nebo se perou jako judisti. To neni JJ, ale velice nedokonale spojeni BU a BS, kdy kazde sleduje jine cile.

Vy, kteri mate uceleny system, vam se to hodnoti a kritizuje. Mate vse metodicky utridene, nemusite experimentovat a hledat. Co nevite, zjistite u sveho grandmastera. Ale prosim, nesudte nas, kteri se rozhodli jit druhou cestou a obnovit umeni, ktere ve sve dobe bylo efektivnim umenim obrany. Jasne, delame chyby, jsme jen lide, ale snazime se nedelat stejne chyby dvakrat.

Travime skutecne mnoho casu a penez tim, ze studujeme teorii, hledame, ale i zkousime a zapracovavame do systemu. Takto jsme postavili kurz sebeobrany pro zeny a troufam si tvrdit, ze patri k nadprumernym... minimalne ja osobne bych na takovy kurz svou zenu klidne poslal. Podobnym zpusobem jsme zapracovali boj na zemi a pokud se optate lidi, kteri s nami cvici, rozhodne to neni spatne. Aspon pri posledni navsteve Franco Vacircy jsme se hned tak nedali. Ale to je sportovni stranka a je potreba to dale upravit na sebeobranu.
Uz ted je nase JJ daleko vice zivotaschopnejsi na ulici nez vetsina JJ, co tu v republice uvidite. Sparujeme s kickboxery, pereme se na bjj, konzultujeme s lidmi, kteri se sebeobrane venuji delsi dobu a vedeme si dobre. Optejte se lidi jako je NAIA, Defendu a dalsi (neznam jejich prezdivky a jejich jmena sem nechci bez jejich svoleni psat).

Vsechno zkousime na sobe, ale take chceme vedet PROC. Nespokojujeme se s pouhym "proste to tak je" proto tesne pred spanim louskam biomechaniku, stress survival management, psychologii, protoze CHCI VEDET. Bez urazky, kolik z vas vi, jaky je rozdil mezi jemnou a hrubou motorikou? Kolik z vas vi, kde se predukuje testosteron? Co je to amygdalaa k cemu slouzi? Ja vim, k tomu, abych dal ranu, to nepotrebuji, ale jako budouci instruktor skoly, ktera se zameruje na sebeobranu to vedet chci a musim. Je mi 34 a na vlastni skolu mam jeste casu dost, aspon ja si to myslim :)

Mozna, ze to, co delame, se nezasvecenym zda jako "motani", verte mi vsak, ze mame presne naplanovane co je potreba zlepsit ci doplnit a jak. A je toho bohovsky moc....protoze JJ je v soucasne dobe neco jako soubor pisni a tancu v hakame. Pokud je to vsak prezentovano jako sportovni ci jako kombinacni zalezitost z ucty k predkum, pak je to v poradku. Pokud je to vsak prezentovano jako sebeobrana pak lide jako jsi ty nebo luen mohou pravem rikat, ze je to shit a ze je lepsi delat kickbox nebo WCh. A mate pravdu.

A diky, ze jsi me uplne neztrhal, vsak se snazim, abych tu uplne neplacal pi...viny :wink: A snad to, co jsem tu napsal, dava logiku. Dalsi dotazy asi spise pres SZ...preci jenom tohle neni "Makoto" topic :wink:
Naposledy upravil Makoto dne pon 31. pro, 2007 23:15, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků