SKboxing

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

SKboxing

Příspěvekod Bugday » ned 24. zář, 2006 20:22

Ahoj, mam dotaz ohledne thajskeho boxu v SKboxingu.
Nejde mi ani o to, aby ze me byl mistr sveta, ci neco tak ;]
Chci se tomu chvili venovat, abych se naucil rany trochu rozdavat, ba i prijimat.
Rozhodne nechci cvicit na to, abych pak mohl nekoho mlatit.
Ale abych se mohl taky ubranit...
Ted mi jde jen o toto, je tam rozumnej trener/kolektiv ?
De o to, aby pochopily muj pristup -Naucit se neco, ale nechtit jit do ringu...
A hlavne aby mi hned na prvnim terningu nevymlatila nejaka rachna mozek z hlavy ;]
Tot vse, neni to prostor pro pomluvy [ ted myslim tento klub ], ani pro vychvalovani ale pouze o zodpovezeni dotazu.
Bugday
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod Panda » ned 24. zář, 2006 21:18

pokud myslíš ten skboxing na Hradčanské tak i když to mám z druhé ruky tak určitě sqělá volba, rozumní a schopní kluci :wink:
Naposledy upravil Panda dne ned 24. zář, 2006 21:21, celkově upraveno 1
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Ano, dejvice.

Příspěvekod Bugday » ned 24. zář, 2006 21:21

Presne tak, dejvice.
Jinak samozrejme uvitam i dalsi odpovedi :)
A tobe timto dekuji, aspon za info z druhe ruky.
Bugday
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » ned 24. zář, 2006 22:55

Trocha OT tak sorry

Pokuď nechceš jít do ringu tak se nenaučíš ani jedno ani druhé! (tj. přímat a rozdávat údery) :wink:

když bude dobrý přístup tak nebudeš chodit každý den s modráky :D.....mlátit nováčka je celkem nanic, ale dělá se to k vytříbění těch co o to mají opravdu zájem...hodněš lidí potom nepřijde, nejspíše to půjde tak že když si platíš a vysvětlíš jim to tak k tobě budou přistupovat třeba jinak, ALE TAKHLE SI NIKDY NEZVYKNE© RÁNY DÁVAT A DOSTÁVAT! pokuď tam nejsou gumy tak nejde o to tě zabít na začátku

až se naučíš základy, tak musíš chtě nechtě do ringu a i nazačátku je vhodné tě tam poslat aby bylo jasné jak se dokážeš hýbat, jestli jsi poleno či talent, už jsi něco dělal, reflexi atd... Nejde o to abys skončil KO!

Je to ve tvůj prospěch, samo někde můžou dělat vše proto aby našli ty pravé "rváče" a ostatní aby odradili :roll:

Prostě bez sparingu to nejde! eventuelně pokuď se bojíš dostat se dá dělat řízený různě nastavený sp. dle tebe, ale ringu se stejně nevyhneš a ani to nechtěj a čím víc budeš trénovat se zdatnějšími a budeš jim dělat třeba "boxovací pytel" v rozumné formě tím lépe pro tebe.
Mlácení do pytlu, lap atd... ti bude bez reálnějšho boje k ničemu! a rozhodně se nenaučíš se bránit ani udeřit! i když si to třeba budeš myslet.
Přístup to že nechceš někoho mlátit je správný a doufám že tu jsme všichni takového ražení ži už do této fáze dospěli :wink: ale na tréninku na to zapomeň :wink: :twisted:

Já taky nerad kdysi dostával a nebylo mi to vůbec příjemný, trénovali jsme ve sklepě cca3x4m ještě s různým bordelem kolem tak ani nebylo úniku a s mým nynějším učitelem, bez chráničů jen s rukavicemi a to mě bolel nos pár měsíců v kuse a nechodilo se mi na další trénink s radostí :? :D teď už vesměs spíše rozdávám, ale samo taky chytnu (moje blbost a hloupost :oops: ) a zde je důležité se řídit heslem dostanu jednu musím dát min. dvě, dostanu dvě musím dát min čtyři :twisted:

poznal jsem už spoustu začátečníků jak jsi nejspíš ty a hodně jich to vzdalo i třeba kvůli fizickým nárokům tréninku, sparingu se vyhýbají někteří.....jo to dělat páky, přehozy atp. ostatní trénink úderů kopů, něco se zbraněmi je baví bo to zas tak nebolí a necítí se ohroženi ale jak přijde na sparink :roll: někteří berou pilu...hafo jich to vzdalo když zjistili, že občas dostanou přes držku, je pořeba makat....fizicky je to náročné
Hold někteří tam chodí s přístupem jsem tu a samotná tělocvična a my ho osvítíme tak že z nej je za týden bojovník co se ubrání deseti lidem mrknutím oka :roll: :?

Myslím to v dobrém :wink: a pokud nepřekonáš strach z toho že dostaneš někde v ringu s chrániči tak jak asi dopadněš někde na ulici až na tebe někdo vyjede a jednu ti šupne :idea:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Bugday » pon 25. zář, 2006 19:22

Zdravim lado !
V necem si mne pochopil, v necem ne :-)
Nebo jsem se ja mozna spatne vyjadril...
Sparingu se nebojim, ikdyz vim, ze to asi pro zacatecnika jednoduchy nebude.
Co se tyce fyzicky, je to jeden z duvodu proc chci take zacit.
Potrebuju zacit zas makat a zit nejakym sportem.
Dost sem stloustl a zmekl ve fyzicce, po jednom uraze pri fotbale ( vykloubil sem si koleno a prelamal cezku ).
A to je ten duvod, proc se mi hlavne nechce do ringu.
Nepredpokladam, ze se pri sparingu nekdo do mne opre tak priserne, ze mi to koleno rozseka znovu ...
Kdezto v ringu by stacily tri-ctyri lowkicky a sel bych znova do spitalu.
Takze moje stanovisko : Sparingu se nebojim ( a sem si vedom, jaky to bude - videl sem hodne videii z treningu, ted se pudu predem i podivat. ).
Chci presne vedet, do ceho du.
Makat chci zacit a taky uz zacinam ( Ale se vsim postupne ) takze zacinam kolo, obcas se probehnu, apod ....
Tak, ted je doufam me stanovisko upresnene lepe :)

Jestli to muzes nejak okomentovat, okomentuj :)
Bugday
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: SKboxing

Příspěvekod bjohny » pon 25. zář, 2006 19:45

Bugday píše:A hlavne aby mi hned na prvnim terningu nevymlatila nejaka rachna mozek z hlavy ;]

to se nekde delaa...ze se na prvnim treninku sparruje?
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Ondra » pon 25. zář, 2006 20:39

když ještě M.©imák neměl klub SK Boxing a cvičil od 16-18hod v KTSO bylo super zajít na jeho trénink. v jeho SK Boxingu jsem nebyl, ale ještě v KTSO jsem pod jeho vedením cvičil (doplněk k ThaiBoxu - klasický Box)a super trenér, je vidět že rozhodně ví o přístupu vedení tréninku a taktice v boxu. jestli to nemáš daleko na Hradčanskou, respektive Dejvickou, tak rozhdoně neváhej.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » pon 25. zář, 2006 21:28

2Bugday, pravda nepochopil :wink: ono tohle znělo celkem jasně: "Naucit se neco, ale nechtit jit do ringu..." takových jsem totiž zažil plno......Ale už jsem to pochopil 8)

Tak když se nebojíš to je základ(ale zatím nevíč do čeho jdeš), když pak poznáš že to i bolí tak je důležité to nevzdát a vnímat, že to děláš pro sebe a někdy ti to třeba zachrání život, samo když bys tam měl sloužit opravdu jen jako boxovací pytel a víc se tebou nezabývali tak rychle odtam pryč....nadruhou stranu o tom bývají ty filmy ne? když vydržíš ze sebe dělat dlouhou dobu šaška tak z tebe pak nakonec bude mistr :D no ale realita bude myslím jinde

No s fizičkou můžeš začít už doma bez zátěže té nohy, cviků je spousta a stejně je budeš nejspíše dělat na tréninku tak je lepší když něco zvládneš :) ze silových cvičení a ruky budeš potřebovat držet taky nahoře jak ti spadnou dostaneš ránu :D , běhání budeš portřebovat abys to udejchal, ale když jis hrál fotbal tak to bude v poho

S ringem a sparingem si jaksi nerozumíme, já mám na mysli sparing = ring, tedy sparing v ringu :) ....v ringu nejde o to aby tě tam někdo zabil, skončil si KO, zraněný atd... nemusíš chodit na závody kde už se tohle stává. Ring je jen vhodné místo na sparing! a samotný sparing se dá nastavit tak či tak dle tréninku,jednou se pojedou třeba jen ruky, pak nohy pak se to zkombinuje jelikož to není pro začátečníka kolikrát vůbec jednoduchá záležitost to zkoordinovat dohromady, pak jeden jede útok, další obranu, řízený sparink atd... na určité dané procento atp.....

Výhoda ringu je hlavně ta že máš daný a vymezený prostor! můžeš soupeře zatlačit do rohu, o provazi se nezraníš jak o nějakou stěnu......
Já tedy v ringu netrénuji bo to není zrovla levná záležitost a my si trénujeme spíše tak pro sebe a ostatní, peněz tolik není, navíc se pořád stěhujeme z tělocvičny do tělocvičny...teď už tedy snad na dlouho ne. Máme vymezovací pásky, či vymezený určitý prostor, ale co bych někdy za ten ring dal kdo má některé ty lidi furt honit po celé tělocvičně :roll: :D

a to hlavní je to tvoje zranení to je celkem průšvih a do tohodlě sportu se zrovna moc nehodí :? , ale nic není nemožné. Hlavní je si na tu nohu dávat pozor, brát si na každý trénink ortézu, s tím kým budeš spárovat vždy říct co nesmí a jak na tom jsi a ona i ta ortéza na noze to bude dávat najevo.....a stejně to někomu může občas ujet, když je naučený a zvyklí....spadneš...
Další problém je v tom že tou nohou nebudeš nejspíše moct vést kopy, či jen hodně zlehka a když zas budeš kopat druhou tak na tu zraněnou musíš přenést váhu a stabilitu což není moc dobré a když kopeš tak se tou stojnou nohou také vytáčíš což nebude pro koleno ideální. Pak se může stát že ti ji někdo podkopne třeba nechtěně, či ti odhodí kopající nohu a ty blbě spadneš atd.....

No abych byl upřímný vidím tu dost velké možnosti zranení i když si budeš dávat pozor a i ostatní. S kolenem není žádná sranda a mohlo by to s tou nohou třeba dopadnout špatně :? , ale to musíš vědět ty jak se to zhojilo či s tím máš problémy atd.... (já jsem pesimista tak to třeba vidím moc černě, ale celkem reálně co se může stát)
MOžná bych se poohlídl ještě po jiném BU kde by možnost zranění nebyla tak enormní.......a na ulici tě dokáží tak nějak troch připravit
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Re: SKboxing

Příspěvekod Lada » pon 25. zář, 2006 21:45

bjohny píše:
Bugday píše:A hlavne aby mi hned na prvnim terningu nevymlatila nejaka rachna mozek z hlavy ;]

to se nekde delaa...ze se na prvnim treninku sparruje?


U nás třeba jo (není to pravidlem vždy) :wink: samo v rámci možností toho onoho...není to naškodu, on pochopí že se tu opravdu něco naučí když bude chtít, my uvidíme jak na tom je co je na čem je potřeba primárně zpracovat, jaké má reflexi, či se už někdy mlátit, má nějaké zlozvyky, koordinaci.....nejde o to ho hned sundat, třeba jen z lehka, řízený kdy jeden útočí či se brání :wink:

U nás se snažíme to dělat tak aby se člověk opravdu něco naučil a začal už od začátku se učit, pochopil že to hold není sranda jak po fizické stránce tak po té bolestivější, že prostě občas dostane, ale naučí se také dávat, naučit se toho může spostu a je to jen na něm....každý musí pochopit že zadarmo nic nebude a hezkými řečmi od nás, koukáním a nasátím atmosféry se nic nenaučí! a o to nám jde hned na začátku....

Divil by ses kolik lidí se nato vybodne, když zjistí že musí něco dělat, udejchají se a taky že to občas zabolí, ale ti to nemyslí vážně....
Někteří by rádi chodili jen když se dělají třeba jen, páky, přehozy atp... trénuje se ze zbraněmi, ale dopředu nikdy neví co bude a i když se bude dělat tento trénink tak není vyloučeno spárování na konci :twisted:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » úte 26. zář, 2006 6:41

4 Ondra: Můj kamarád se ©imákem asi před 3/4 rokem mluvil a ten mu říkal že nováčky na box nepřijímá a odkázal ho na Pína (thaibox, kickbox, taky SKBoxing). Možná že už se situace změnila.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Allexx » úte 26. zář, 2006 10:28

Zdravim,dělám BU,chtěl bych při tom zkusit MUAY-THAI -jestli není pozdě začít s MUAY-THAI ve 26letech.Díky.
Allexx
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » úte 26. zář, 2006 11:54

Záleží co si od toho slibuješ. Pokud se chceš vidět na Lumpini nebo v K-1 tak asi jo ale na aktivní amatérskou kariéru to klidně být může. A cvičit něco pro radost a zábavu na to není pozdě nikdy. Di do toho draku ... nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme ... nebo tak nějak :oops:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » úte 26. zář, 2006 12:30

2 toman: No určitě, třeba Orlowski začínal někdy v 18ti od nuly a za 4 roky kam se dostal, mezi nejlepší :wink:
A george Forman vyhrál v kolika letech boxeři pomozte mi někdo :)
Myslim že když se chce tak to de...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » úte 26. zář, 2006 12:49

JJ souhlas, ale 26 a 18 je rozdíl. A v současnosti je konkurence HODNĚ veliká. (také jsem v předchozím přízpěvku napsal "asi" aby to nevypadalo jako dogma),ale jo když se chce a je vůle a prostředky jde všechno.

PS. Já Arlovskiho do top twenty neřadím :P
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » úte 26. zář, 2006 12:55

To proto že nemáš rád stand-up přiznej se :P
Ale jinak máš pravdu ve všem co jsi řekl.

BTW.: mě se líbí jak se hýbe, ale dal bych ho do top 20 spíš pro to že víc jak 20 ultimátníků ani neznám, když vynechám všechny gracie teda :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » úte 26. zář, 2006 13:30

Ale mám hodně rád stand-up obzvláště san-shou a thai boxing osobně však preferuji grappling přiznávám.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bugday » úte 26. zář, 2006 16:15

Lado, Saska ze sebe nechci delat, fakt je ze s tim zdravim to bude komplikovany.
Zatez nohy mam povolenou plnou, mam dokonce povolenej i fotbal ...
Nicmene si myslim, ze poradnej low-kick by pekelne bolel...
Takze si myslim, ze sparingy bych mohl, kdyz by me druha strana setrila v kopani do kolena(Jen kolena).
Jenze to je problem, je to takove omezovani toho druheho v urcitem smeru...
A uprimne nevim, kdo by s semnou potom ty spary delal, kdyz de na trening trenovat a ne "nekoho setrit v lowkickach" - ikdyz se na to asi ted divam taky trochu pesimisticky, ze ?
Co se tyce mne, tak ja se do kopu s tim kolenem muzu oprit naplno ( ozkouseno pri fotbale ).
Kazdopadne driv sem se na to zdravi nedival az tak pesimisticky, s tvyma prispevkama se mi trocu otevrel "obzor".
A prodiskutuju to urcite s doktorem.
Co mne blesklo hlavou, to je to, ze kdyby mne thai nedovolil, urcite bych mohl aspon box, protoze tam bude zatez na kolena mnohem mensi, ze ?
Teda v tom smeru "kopani".
AD jinej BU : Delal sem WT, judo, karate vse kratkou chvili a musim se priznat, ze mne ani jedno nezaujalo :-((
Bugday
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod bjohny » úte 26. zář, 2006 18:36

Bugday píše:AD jinej BU : Delal sem WT, judo, karate vse kratkou chvili a musim se priznat, ze mne ani jedno nezaujalo :-((

kolik ti je let??...to si toho okusil dost :wink:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Bugday » úte 26. zář, 2006 19:21

No stihl sem za tu dobu se venovat asi 6 let sportu :)
Jinak ty BU, to bylo par trenalu ...
Za tu dobu sem zkusil fotbal(Ca 2 roky), florbal(rok), interkros(dva), ping pong(rok a pul).
AD vek 17, ted mne trochu mrzi, ze to velmi znehodnoti tuhle diskusi...
Bugday
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » úte 26. zář, 2006 19:42

2Bugday

s tím šaškem to nebude tak hrozný, ale stát se to může, ale to bys musel narazit na opravdu blbý klub...což ten co sis vybral dle ohlasů tuurčitě nebude....

Jak jsi na tom s nohou musíš vědět sám, pokuď se ti to spravilo a je to v pohodě tak bych do toho šel, každopádně ortézu vždy sebou.....sparink s tím že tě nebude kopat tam a tam také jde :wink: není to zas až takové hrozné omezení pro toho druhého a rozhodně nebudeš spárovat furt s tím stejným a pár hodin týdně aby ho tak strašně omezil že by jsi mu zničil styl.....
Je to v poho on to také musí umět kontrolovat, tak bych v tom až takový problém neviděl, ale stát se může jak už jsem psal....
Další co je že se proti nim musíš naučit primárně bránit :wink: pak by to něměl být takový problém i když bys nějaký schytal
Pobav se o tom s doktoremm, ale pochybuji že bude vědět co to vůbec MT je jaké kopy se tam používají a jejich fiziologický vliv na to koleno....
Takže v tomhle bych to neviděl tak pesimisticky :wink:
Mě to například nedělá problém při sparingu když stejně mám určitá omezení, vím co můžu a nemůžu dělat při sparingu, bo to je už na ulici a na tréninku nejsmě od toho abychom se zabili, ale cvičit se to musí a dělat zdravé návyky při spárování o tom popřemýšlíš co můžeš a nemůžeš a i kdyby v tvém případě to někomu ujelo tak by mu to blesklo v hlavě a nedal by do toho takovou sílu pokuď by ten kop nedokázal zastavit...

Zdraví máš hold jen jedno a je potřeba si ho vážit, zvláště když se jedná o takové závažné zranění, jámám teď v háji záda a nevypadá to moc dobře :? ale uvidíme jak rehabilitace atd.. zaberou ale mě to nějak moc v boji neomezuje vyjma určitých specifických věcí....

Takhle pokuď to máš s tím kolenem tak to klidně zkus a uvidíš, zas takový problém by to být neměl...nevěděl jsem jak na tom přesně jsi...kamarád má teď také problémy s kolenem, ale mu se vyhazuje raz dva a ortézu bude nejspíše nosit hodně často.......no není s tím vůbec sranda sám musíš ty a doktor vědět co se dá, ale dávat hlavně bacha abych nechodil za pár let o berli......

V boxu máš rozhodně zátež menší a jako varianta mě to také napadlo, ale nechla jsem to na tobě.....i k boxu se dají trénovat nohy atd.... nebo třeba zkusit nějaký kombat systém...je toho spousta.....já se radši věnuji více věcem a tak nějak to kombinuji...jiné BU je jich hafo, když to tu prolezeš zjistíš hodně věcí.....
Ono taky jak tě to bude bavit to či ono záleží od tréninku, trenéra jak se ti tam a tam bude líbit atd... třeba ani MT no uvidíš :wink:
No mě to co jsi dělal by taky nezaujalo, já sice dělám od každého co jsi psal něco a další, ale samo o sobě samotné bych to rozhodně nedělal....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků