strecing po posilovani

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

strecing po posilovani

Příspěvekod bjohny » úte 26. pro, 2006 17:32

zdar hosi.....na zacatku cviceni s cinkama se vzdy protahnu......no po treningu mi na protahovani nezustanou zadne sily :? staci kdyz se pak protahnu treba 3x tydne a ne primo po treningu?cus Jan..
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

 

Příspěvekod bjohny » úte 26. pro, 2006 17:33

...
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod papla » úte 26. pro, 2006 17:51

cestou z posilky si dej beh a to ti bude stacit :D
papla
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 09. črc, 2006 23:00

Příspěvekod CiD » úte 26. pro, 2006 18:22

ten strecing po posilke je celkom dobra vec, svaly su prekrvene a tak ponatahovat sa zabranuje tomu, ze svaly pomaly tuhnu a dokonce sa podla mojich skusenoti som schopny sa naatiahnut este o cosi viac, ak som sa po posilovani aspon chvilku neponatahoval tak aj napriek tomu, ze som natahoval na treningoch aj pomimo sla moja ohybnost dole :(
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Re: strecing po posilovani

Příspěvekod manikin » úte 26. pro, 2006 18:36

bjohny píše:zdar hosi.....na zacatku cviceni s cinkama se vzdy protahnu......no po treningu mi na protahovani nezustanou zadne sily :? staci kdyz se pak protahnu treba 3x tydne a ne primo po treningu?cus Jan..


tedy ze se muzskym pletu do diskuze? :D
nezustanou sily??!! ... strecink snad neni o sile ...muzes sedet, lezet...protahovat jen vahou sveho tela...
je dulezite svaly protahnout...ne v tu chvili proto, abys zvetsoval flexibilitu, ale aby se lepe zregenerovaly a nezkracovaly...
strecink na konci cviceni je dulezita soucast....
proti behu po cviceni nic nemam...je dobre svaly prokyslicit aerobni cinnosti, ale strecink bych opravdu nevynechavala...staci 5 min.
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod CiD » úte 26. pro, 2006 19:04

zalezi na tom, ja som taky typ, ze kopnem hikick aj keby som neroztahoval pol roka, ale citim, ze to uz nie je take uvolnene(cize aj pomalsie) ako normalne

to ukropcany: presne v posilke treba ist do mrtva :)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod bjohny » úte 26. pro, 2006 20:19

to all:...beh nepripada v uvahu kedze zatial mam vsetko potrebne doma..... a kedze po kvalitne odidenom trenali balancujem na hrane kolabsu tak strecing nepripada v uvahu....len v tom mam problem :roll:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Libor » úte 26. pro, 2006 20:24

bjohny píše:to all:...beh nepripada v uvahu kedze zatial mam vsetko potrebne doma..... a kedze po kvalitne odidenom trenali balancujem na hrane kolabsu tak strecing nepripada v uvahu....len v tom mam problem :roll:

Po treningu s cinkami nemavam kolaps,mozno trenujes vela naraz.Kolko toho cvicis naraz,aky mas rozvrh na tyzden a aky na jednotlive treningy?
Regeneracia je velmi dolezita,ja sa po treningu citim dobre,zrejme si fakt davas vysoke treningove davky.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod bjohny » úte 26. pro, 2006 20:55

Libor píše:Po treningu s cinkami nemavam kolaps,mozno trenujes vela naraz.Kolko toho cvicis naraz,aky mas rozvrh na tyzden a aky na jednotlive treningy?
Regeneracia je velmi dolezita,ja sa po treningu citim dobre,zrejme si fakt davas vysoke treningove davky.

neboj chlape......aj po kratkom ale tvrdom treningu mam hlavne triasku.... nemyslim napriklad trenal pazi alebo hrudniku........mam na mysli hlavne tazke drepy a mrtve tahy....!!!!! :roll:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Libor » úte 26. pro, 2006 21:11

Ja len aby si nerobil take nieco ako nohy+ chrbat+hrudnik pondelok,streda piatok a ostatne dni ramena,biceps triceps.
Mam trening na nohy:10 minut bicykel,5 serii drepy s velkou cinkou,4-5 serii mrtvy tah(zatial sa len ucim s miniaturnymi vahami),5 serii legpress,4 serie predkopavanie,4 serie zakopavanie,5 serii vypony v stoji a potom bicykel 25 minut(snazim sa pridavat cas aj obtiaznost,je to taky moderny bicykel kde sa da nastavit program ze ides do kopca,potom po rovine,potom strmsi kopec...striedam normalne sliapanie so sliapanim naplno aspon chvilu(vtedy ked to ide do kopca,po 25 minutach uz mam dost,hlavne ten "sprint" do kopca da zabrat,pocas roviny to musim rozdychat.To je celkom dobry trening.Na bench press by som si uz po nom netrufol,zvykol som akurat extenziu trupu 4 serie.Ale strecing nie je problem,ved to sa len ponatahujes.A po 10 minutach po treningu uz je vsetko v poriadku.
Kedysi mi prislo zle pri cviceni noh v lete ked bolo strasne teplo.Nezabudaj spravne dýchat,aj ja som mal obcas pocit,ze zadrzat dych mi pomoze,ale nie je to tak.A pi vodu pocas treningu,ale nie mineralku,ma bublinky,ktore ti beru kyslik ktorý potrebujes pri cviceni.
Inac strecing mozes robit aj neskor,aj v ten den,ked necvicis,ma to dostatocny efekt.Hlavne ze ho budes robit pravidelne.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod bjohny » úte 26. pro, 2006 21:47

to Libor:...dychani mam spravne......v den kdy jdu zakladni super cviky jako deadlift nebo drepy vypiju hodne vody pocas trenalu......jenze po nejhorsi, posledni serii z max. vahou se chveju.....nebo se mi chce blinkat :twisted: ...mineralka pri trenalu se mi neosvedcila....jedu ted klasicky kultacky trening a nechci tu ted cist zadni blby pripominky o kt. uz davno vim :wink: .....muj treninkovy split vypada takhle:
Po\nohy,bricho
Ut\prsa,biceps,predlokti
Str\ V
Stv\ramena,bricho
Pa\zada,triceps
So\ V
Ne\ V
.....takhle mi to vyhovuje....u zakladnich cviku jedu vzdy 5serii....z toho vzdy jednu max. kuli hrube sile
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Libor » úte 26. pro, 2006 21:53

bjohny píše:to Libor:...dychani mam spravne......v den kdy jdu zakladni super cviky jako deadlift nebo drepy vypiju hodne vody pocas trenalu......jenze po nejhorsi, posledni serii z max. vahou se chveju.....nebo se mi chce blinkat :twisted: ...mineralka pri trenalu se mi neosvedcila....jedu ted klasicky kultacky trening a nechci tu ted cist zadni blby pripominky o kt. uz davno vim :wink: .....muj treninkovy split vypada takhle:
Po\nohy,bricho
Ut\prsa,biceps,predlokti
Str\ V
Stv\ramena,bricho
Pa\zada,triceps
So\ V
Ne\ V
.....takhle mi to vyhovuje....u zakladnich cviku jedu vzdy 5serii....z toho vzdy jednu max. kuli hrube sile

Nechcel som ti pisat to co uz vies,asi som sa trochu rozpisal.Blbe pripomienky? :?
Chvenie u mna je signal,ze telo ma uz dost,vtedy to necham,aby som neprepinal.Ten tvoj plan je dobry,nevidim v nom nieco zle,mozno po case si ho upravis,aby ti este viac vyhovoval.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod bjohny » úte 26. pro, 2006 22:18

to Libor: ja sem nemyslel tvoje prispevky..... 8) tvuj prispevek rozhodne potesil.....ja myslel lidi co mi ted zacnou vykladat ze naberu hmotu a ztratim na rychlosti....bla bla.....vsechno de vratit..v mem pripade i z dvojnasobit :idea: ....pri kvalitne odidenom mrtvom tahu,drepoch....sa to chvenie prejavy.....lebo pekne podrazdis aj nervovu sustavu.....ja mam dobry pocit z toho.....davam telu podent pre rast!!!...napriklad ja som mal problemy z krizamy....takze v piatok idem prvy krat na mrtvy tah z 100kg....pre mna to je ale dost.....zajtra ma zase cakaju max. drepy z 60kg.....viem ze je to k smiechu......ale zlepsil som sa trojnasobne odkedy som zacal!!!
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Libor » úte 26. pro, 2006 22:34

bjohny píše:to Libor: ja sem nemyslel tvoje prispevky..... 8) tvuj prispevek rozhodne potesil.....ja myslel lidi co mi ted zacnou vykladat ze naberu hmotu a ztratim na rychlosti....bla bla.....vsechno de vratit..v mem pripade i z dvojnasobit :idea: ....pri kvalitne odidenom mrtvom tahu,drepoch....sa to chvenie prejavy.....lebo pekne podrazdis aj nervovu sustavu.....ja mam dobry pocit z toho.....davam telu podent pre rast!!!...napriklad ja som mal problemy z krizamy....takze v piatok idem prvy krat na mrtvy tah z 100kg....pre mna to je ale dost.....zajtra ma zase cakaju max. drepy z 60kg.....viem ze je to k smiechu......ale zlepsil som sa trojnasobne odkedy som zacal!!!

K smiechu to nie je:ja som minule robil mrtvy tah 1 krat,ak neratam dva tri krat v minulosti,45 kg,nic som necitil,ale chcel som zlahka len vyskusat spravnu techniku,lebo je to cvik pri ktorom si plno ludi pokazilo stavce(neviem ci vies,ale vraj najdolezitejsie je najst si na stene oproti jeden bod a na ten stale pocas mrtveho tahu pozerat,vacsina ludi sklopí zrak dole a vtedy sa prehnu-zagulatia chrbat,hoci nepatrne a krize sa nicia.
Inac treba si najst niekoho vo svojom okoli kto ti nazorne ukaze,kto sa vyzna.Vzdy nechapem ludi,co si pytaju taketo rady po nete:diskusie typu ako mam spravne kopnut?Odpovede:musis sa postavit ,potom zdvihnes 1 nohu pokrcenu,potom ju vystries,potom pokrcis potom polozis. 8O
nohy som predtym flakal,takze drepy tiez tak 45 v pohode,najviac asi 55.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod papla » stř 27. pro, 2006 8:28

bjohny mam jeste jeden dotaz .. napis sem jeste tvuj jidelnicek :)
papla
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 09. črc, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » stř 27. pro, 2006 9:35

ukropcany píše:
Libor píše:Regeneracia je velmi dolezita,ja sa po treningu citim dobre
Lebo sa flákaš... :evil: Ja po posilke ledva prídem do auta a neviem si otvoriť flašu minerálky... :oops: 8)

Ten trening na nohy sa ti zda fakanie? 8O :oops:
Medzi seriami si stopujem minutu pauzu co je dost intenzivne.To bude asi zvykom,ked so mnou cvicil kamarat chrbat-zhyby nejakych 15 serii po 4 opakovania, co bol 1. krat po dlhom case v posilovni tak mal 5 dni svalovicu,ze ani nevedel vyzliect tricko.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod bjohny » stř 27. pro, 2006 11:51

to Libor:..technika nado vsetko......skoro mesic jsem si ten mrtvy tah trenoval vzdy nad 10opakovani z vahou do 50kg.....koukam jen pred sebe alebo co nejvys nahoru....chrbat po celou dobu vzprimeny....

to papla:..jidelnicek?...hele nemame prachy na specializovany zradlo :wink: takze se musim spokojit tim co je v lednici....zato ale snidam kazde rano ovesne vlocky z mlekem....jim skoro kazde 3hodiny(neni to vubec tak lehky jak se zda)....jim hodne mlecnich vyrobku....po trenalu si zmixuju koktail z vlocek nebo piskot,mleka,granka nebo medu.....taky mam doma(darek) suseny vajecny bilka a creatin(kt. puziju jen pri stagnaci)... :wink:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod bjohny » stř 27. pro, 2006 11:59

Libor píše:Ten trening na nohy sa ti zda fakanie? 8O :oops:

mozno pre teba uz flakanie nieje a mal by si pridat :wink: mozno je uz tento trening pre teba hracka......ked si po nom fit skus pridat celkovo na objeme trenalu
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Re: strecing po posilovani

Příspěvekod TongPa » stř 27. pro, 2006 12:08

bjohny píše:zdar hosi.....na zacatku cviceni s cinkama se vzdy protahnu......no po treningu mi na protahovani nezustanou zadne sily :? staci kdyz se pak protahnu treba 3x tydne a ne primo po treningu?cus Jan..

No já osobně když byl mladší, tak jsem takové věci jako důkladné rozehřátí a rozhýbání na začátku tréninku a strečing (nebo strečink? :oops: ) na konci poměrně flákal, zejména ten strečing často úplně vynechával. Ale jak stárnu, už to nepodceňuju (pár nepříjemných zkušeností). Tělo už si prostě nenechá líbit tolik co ve dvaceti :!: Ačkoliv jsem na konci tréninku taky skoro K.O, strečing nyní rozhodně nevynechávám a těch cca 5 minut tomu věnuju. Kvalitní strečning zlepšuje regeneraci a brání zatuhnutí svalů, tolik nežádoucímu pro BU. Důležitý je i zdravotní aspekt. Pokud na tréninku "spárujete" a vůbec trénujete v postoji podobném boxerskému, jste celou dobu nahrbení, prostě máte páteř v nepřirozené pozici. Pokud se na konci tréninku neprotáhnete a nepokusíte to srovnat, budete mít časem problémy se správným držením těla + bolesti zad. :?

PS: Strečing po tréninku je nejúčinější, protože tělo je naprosto dokonale prohřáté.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » stř 27. pro, 2006 12:56

No tak ja se dokazu venovat strecinku taky jen pred posilovanim...myslim ze je to chyba ale jak uz tady bylo zmineno tak po treninku mi uz nejak nezbyvaji sily...myslim ze ti muze stacit kdyz se protahnes 3x tydne nezavisle na cviceni + pred posilovanim. Tedy spis doufam. Ja to tak taky praktikuju a nerad bych aby to bylo malo... :)
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron