kickbox/thaibox

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Genesis » úte 27. led, 2009 1:01

4nekdo jiny: tak pokud sem to pochopil, tak se vetsina kopů v MT kope silově, prostě hlavní síla vychází z pohybu celýho těla a jeho váhy.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod jeikob » úte 27. led, 2009 1:06

tak stačí zdat thai box kicks a človek najde třeba tohle http://cz.youtube.com/user/mbenson001. c
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nekdojiny » úte 27. led, 2009 8:31

Super, už jsme se pohli správným směrem, takže ještě poslední otázka
pro Genesis:
Jaké kopy se častěji používají v kickboxu? Taky silové jako v MT?
Ptám se proto abych se zbytečně neochudil o jeden způsob kopání, zkrátka jestli má smysl dělat k thaiboxu ještě kickbox.
Ostatně proč děláš oboje, co ti dává kick a thai ne jestli se to dá říct?

Jeikob: Právě že jsem moudrý jenom z těch videjí, ale to jaksi nestačí.

Zatim díky
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod TongPo » úte 27. led, 2009 10:00

nekdojiny píše:Super, už jsme se pohli správným směrem, takže ještě poslední otázka
pro Genesis:
Jaké kopy se častěji používají v kickboxu? Taky silové jako v MT?
Ptám se proto abych se zbytečně neochudil o jeden způsob kopání, zkrátka jestli má smysl dělat k thaiboxu ještě kickbox.
Ostatně proč děláš oboje, co ti dává kick a thai ne jestli se to dá říct?

Jeikob: Právě že jsem moudrý jenom z těch videjí, ale to jaksi nestačí.

Zatim díky

Sice nejsem Genesis, ale odpovím taky - v kickboxu se samozřejmě kope úplně stejně, jako v thaiboxu, tedy silově. A pokud někdo dělá thai i kick současně - mezi kickboxem (verze orientál) a thaiboxem už moc rozdílů není, v orientálu chybí akorát lokty a je omezenej klinč. Ale každej ten styl prostě má něco svýho, například thaibox zrovna ty lokty a klinče, no a kickboxeři to zase obvykle umí líp rukama, protože vycházejí z klasickýho boxu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Genesis » úte 27. led, 2009 10:04

nekdojiny píše:Super, už jsme se pohli správným směrem, takže ještě poslední otázka
pro Genesis:
Jaké kopy se častěji používají v kickboxu? Taky silové jako v MT?
Ptám se proto abych se zbytečně neochudil o jeden způsob kopání, zkrátka jestli má smysl dělat k thaiboxu ještě kickbox.
Ostatně proč děláš oboje, co ti dává kick a thai ne jestli se to dá říct?

Jeikob: Právě že jsem moudrý jenom z těch videjí, ale to jaksi nestačí.

Zatim díky


Já dělám někdy kick a někdy thai proto, že tam, kam jezdim trénovat, je někdy trenér kicku a někdy thai. Nejradši bych dělal čistě thai, ale když tam je trenér kicku, tak co se dá dělat. A TongPo to řek správně. Lowkicky, roundkicky, pushkicky a prostě tyhle kopy se kopou v kicku i thai stejně, v thaiboxu máš pak navíc lokty, kolena a klinč.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Val » úte 27. led, 2009 10:05

nekdojiny: Neboj, ze by ses ochudil, venuj se jednomu poradne a uvidis, ze budes mit dost toho co se ucit.
Thai box nedelam, ale v fullkontaktnich zapasech kde se casto thai a kick boxeri setkavaji nevidim moc rozdil. Pokud ma mit kop silu tak tam musi byt svih, skutecne jsem si nevsim, ze by thajci kopali bez svihu - mozna tak pri odstrkovacim frontkicku.
Rozdil mozna muze byt u lidi kteri se pripravuji na lightcontact, kde je rychlost cenena vic nez sila uderu.
Jinak v kickboxu je spousta kopu, ale vetsina lidi v nasem klubu stejne piluje hlavne front kick a roundhouse kick (na vsechna pasma) - myslim, ze u thajcu to bude podobne.
Akorat kolinka a lokytky u nas moc netrenujem :?
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod nekdojiny » úte 27. led, 2009 10:15

Díky, tak už mám jasno! 8) Jdu na thai! :lol:
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Genesis » úte 27. led, 2009 10:29

nekdojiny píše:Díky, tak už mám jasno! 8) Jdu na thai! :lol:


jinak pokud máš možnost dělat oboje, tak bych to být tebou střídal. co sem včera koukal na fight club, tak thajci prostě nemaj tak dobrý ruce, ptže jim nemůžou věnovat tolik času, jako třeba kickboxeři. já to vlastně taky kombinuju, takže v konečnym důsledku to vypadá tak, že dělám v podstatě kickbox a k tomu umim trochu s loktama a kolenama.

a oba ty sporty mi přijdou hodně podobný, máš tam prostě v rukách a nohách stejnej základ, kterej pak jen v thaiboxu rozšíříš. jediný co muíš vyřešit je jakej budeš mít postoj rukou.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod nekdojiny » úte 27. led, 2009 10:34

Postoj rukou se mi docela páčí z MT. 8)
A jelikož jsem zalůbený do čistého boxu tak to budu kombinovat s ním :twisted:
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Broken » úte 27. led, 2009 12:40

Genesis píše:
nekdojiny píše:Díky, tak už mám jasno! 8) Jdu na thai! :lol:


jinak pokud máš možnost dělat oboje, tak bych to být tebou střídal. co sem včera koukal na fight club, tak thajci prostě nemaj tak dobrý ruce, ptže jim nemůžou věnovat tolik času, jako třeba kickboxeři. já to vlastně taky kombinuju, takže v konečnym důsledku to vypadá tak, že dělám v podstatě kickbox a k tomu umim trochu s loktama a kolenama.

a oba ty sporty mi přijdou hodně podobný, máš tam prostě v rukách a nohách stejnej základ, kterej pak jen v thaiboxu rozšíříš. jediný co muíš vyřešit je jakej budeš mít postoj rukou.


no kickboxeri a thaiboxeri maji podle myho ruce plus minus stejne (stejne blbe:-)takze pokud chce clovek vypilovat ruce,tak je rozhodne lepsi kombinace klasickeho boxu a x-boxu.
Ja si myslel taky,ze mam z kicku ruce dobry,ale navsteva box. klubu a sparring s mistnima klukama me vyvedl z omylu.
Broken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 08. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Clodman » čtv 29. led, 2009 15:52

Broken píše:
Genesis píše:
nekdojiny píše:Díky, tak už mám jasno! 8) Jdu na thai! :lol:


jinak pokud máš možnost dělat oboje, tak bych to být tebou střídal. co sem včera koukal na fight club, tak thajci prostě nemaj tak dobrý ruce, ptže jim nemůžou věnovat tolik času, jako třeba kickboxeři. já to vlastně taky kombinuju, takže v konečnym důsledku to vypadá tak, že dělám v podstatě kickbox a k tomu umim trochu s loktama a kolenama.

a oba ty sporty mi přijdou hodně podobný, máš tam prostě v rukách a nohách stejnej základ, kterej pak jen v thaiboxu rozšíříš. jediný co muíš vyřešit je jakej budeš mít postoj rukou.


no kickboxeri a thaiboxeri maji podle myho ruce plus minus stejne (stejne blbe:-)takze pokud chce clovek vypilovat ruce,tak je rozhodne lepsi kombinace klasickeho boxu a x-boxu.
Ja si myslel taky,ze mam z kicku ruce dobry,ale navsteva box. klubu a sparring s mistnima klukama me vyvedl z omylu.


Kazdej prece vi, ze boxeri maj nejlepsi ruce :) chce to poradne trenovat..:) to uz precfe musis vedet davno jestli nejsi zacatecnik :) techniku musis pri sparringu s boxerama nahradit vytrvalosti :)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

ehm

Příspěvekod Switch99 » čtv 29. led, 2009 20:29

Hele ještě k tomu kickboxu...
K1 = kickbox oriental !! Tzn. že jsou povoleny lowkicky i kolena a taky např. backfist(což je úder rukou z otočky)

Dále je kickbox lowkick (kromě kopů od pasu nahoru jsou povoleny lowkicky-kolena a backfisty ne!)

kickbox fullcontact (kopy od pasu nahoru)

kickbox lightcontact (to samé jako full, ale s menší silou provedení úderů-často se zápasí spíše na tatami než v ringu)

kickbox semicontact (největší sračka jakou jsem v BU kdy viděl :lol: :lol: :lol: )[/code]
Switch99
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 28. led, 2009 0:00

Příspěvekod jeikob » čtv 29. led, 2009 22:21

převažuje v treningu xboxu volný sparring nebo drily? tedy sparing typu obrana utok v nepravidelném rytmu myslím samozřejmně
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

.

Příspěvekod Switch99 » čtv 29. led, 2009 23:02

No nedělil bych trénink pouze na sparring a dril...
uvedu příklad... dejme tomu-hodinový trénink, 15-20 minut zahřátí+strečink, 20 minut cvičení různých kombinací ve dvojicích, 10-15 minut sparring a ve zbytku času nějaký ten, jak ty říkáš dril (posilování, bouchání do pytle na fyzičku...)
Ale určitě se to liší tím, jestli jsi začátečník nebo pokročilý, například začátečníci nebudou mít čtvrt tréninku sparring, ale spíše budou trénovat techniku...a naopak.
Switch99
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 28. led, 2009 0:00

Re: .

Příspěvekod jeikob » čtv 29. led, 2009 23:14

Switch99 píše:No nedělil bych trénink pouze na sparring a dril...
uvedu příklad... dejme tomu-hodinový trénink, 15-20 minut zahřátí+strečink, 20 minut cvičení různých kombinací ve dvojicích, 10-15 minut sparring a ve zbytku času nějaký ten, jak ty říkáš dril (posilování, bouchání do pytle na fyzičku...)
Ale určitě se to liší tím, jestli jsi začátečník nebo pokročilý, například začátečníci nebudou mít čtvrt tréninku sparring, ale spíše budou trénovat techniku...a naopak.


no drillem jsem myslel právě cvičení ve dvojicích ,přesněji řečeno naccvičovaní určitých reakcích tak aby se jak se řiká dostali do krve. tedy utok obrana protiutok,. v bojovém umnění je to utok,kryt s uhybem a proti akce vetšinou jsou i jinné. no jde mi o to jestli se v bojových sportech trenují některé akce aby se dostali do krve. nebo spíš je snaha trenovat reakce ve volném sparringu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

.

Příspěvekod Switch99 » čtv 29. led, 2009 23:42

asi takhle..čím lépe budeš zvládat nacvičené akce, tím lepší budeš ve sparringu
obojí je pro dobrý trénink potřebné
Switch99
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 28. led, 2009 0:00

Příspěvekod Genesis » pát 30. led, 2009 0:09

Tak u nás se jede na začátku stínování několik kol, potom buď technika samostatně třeba zkoušíme direkt s krokem dopředu a takový věci nebo cvičení ve dvojicích, kde se zkoušej různý kombinace. To cvičení ve dvojicích je hlavně podle mě na to, aby sis vyzkoušel techniku co umíš v různejch situacích a v různý návaznosti a aby se člověku ukázalo, jak všemožně to jde navázat na sebe. Neučíme se nic jako na tenhle útok přesně tahle obrana, ptže to uděláš v zápase jednou, dvakrát a potřetí, co soupeř uvidí, že na třeba přední direkt uděláš poakždý to samý si tě vychytá.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod jeikob » pát 30. led, 2009 0:47

Genesis píše:Tak u nás se jede na začátku stínování několik kol, potom buď technika samostatně třeba zkoušíme direkt s krokem dopředu a takový věci nebo cvičení ve dvojicích, kde se zkoušej různý kombinace. To cvičení ve dvojicích je hlavně podle mě na to, aby sis vyzkoušel techniku co umíš v různejch situacích a v různý návaznosti a aby se člověku ukázalo, jak všemožně to jde navázat na sebe. Neučíme se nic jako na tenhle útok přesně tahle obrana, ptže to uděláš v zápase jednou, dvakrát a potřetí, co soupeř uvidí, že na třeba přední direkt uděláš poakždý to samý si tě vychytá.


právě v takových zdánlivě nepatrných odlištnostech je vidět rozdíl v pojetí sportu a sebeobrany. tam mi právě přijde nejduležitější dostat do krve reakce a na nejčastější utoky . a ve sparringu si ověřovat spíš jak umím reagovat a zvykat si na to že nějakou dostanu. a cvičíte i něco z toho muy thai borat .tedy thai boxu coby sebeobrany
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Broken » pát 30. led, 2009 12:54

Clodman píše:
Broken píše:
Genesis píše:
nekdojiny píše:Díky, tak už mám jasno! 8) Jdu na thai! :lol:


jinak pokud máš možnost dělat oboje, tak bych to být tebou střídal. co sem včera koukal na fight club, tak thajci prostě nemaj tak dobrý ruce, ptže jim nemůžou věnovat tolik času, jako třeba kickboxeři. já to vlastně taky kombinuju, takže v konečnym důsledku to vypadá tak, že dělám v podstatě kickbox a k tomu umim trochu s loktama a kolenama.

a oba ty sporty mi přijdou hodně podobný, máš tam prostě v rukách a nohách stejnej základ, kterej pak jen v thaiboxu rozšíříš. jediný co muíš vyřešit je jakej budeš mít postoj rukou.


no kickboxeri a thaiboxeri maji podle myho ruce plus minus stejne (stejne blbe:-)takze pokud chce clovek vypilovat ruce,tak je rozhodne lepsi kombinace klasickeho boxu a x-boxu.
Ja si myslel taky,ze mam z kicku ruce dobry,ale navsteva box. klubu a sparring s mistnima klukama me vyvedl z omylu.


Kazdej prece vi, ze boxeri maj nejlepsi ruce :) chce to poradne trenovat..:) to uz precfe musis vedet davno jestli nejsi zacatecnik :) techniku musis pri sparringu s boxerama nahradit vytrvalosti :)


mně je samozřejmě jasný,že maj boxeři nejlepší ruce,což jaksi vyplývá z jejich zaměření,že:-),jde o to,že jsem reagoval na větu,že je dobrý kombinovat thai a kick,kvůli tomu,aby se člověk naučil líp boxovat,právě to se mi zdá jako hloupost.
jinak jsem si nemyslel,že přijdu na sparing s boxerama a posadím tam na prdel všechny závodníky,ale myslel jsem si,že s něma alespoň trošku udržím krok,bohužel jsem záhy zjistil,že když si člověk nemůže hlídat distanc nohama a když se na něj boxer nalepí a nemůže použít kolena,tak je trošku problém.To samé i různé úhyby a duckingy a hlavně dost rychlý ruce
Broken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 08. dub, 2008 23:00

Re: ehm

Příspěvekod Clodman » pát 30. led, 2009 13:05

Switch99 píše:Hele ještě k tomu kickboxu...
K1 = kickbox oriental !! Tzn. že jsou povoleny lowkicky i kolena a taky např. backfist(což je úder rukou z otočky)

Dále je kickbox lowkick (kromě kopů od pasu nahoru jsou povoleny lowkicky-kolena a backfisty ne!)

kickbox fullcontact (kopy od pasu nahoru)

kickbox lightcontact (to samé jako full, ale s menší silou provedení úderů-často se zápasí spíše na tatami než v ringu)

kickbox semicontact (největší sračka jakou jsem v BU kdy viděl :lol: :lol: :lol: )[/code]


v orientalu se nesmeji backfisty..v amaterském 100%-ne
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron