box & THAJSKY BOX

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Toman » čtv 15. úno, 2007 16:15

marvin píše:vid napr. jeho zapas s crocopom kde v boxerskych vymenach tahal za kratsi koniec.


Nezda se mi ze by byli na zemi
Obrázek

GOTCHA :lol:

Tys mel asi opet na mysli Alexandra (brachu) ze jo?
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod marvin » čtv 15. úno, 2007 18:08

Toman - no tak momentka je to vtipna, ale nic to nevypoveda o celkovom zapase.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod hellas » čtv 15. úno, 2007 22:18

je fakt, že co se real fights týče, palec by asi hodně plakal a naříkal.. podobně tak v MMA bouchá(l) Vovchanchyn a dával tak i pěkný KOčka :-):-)
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Pozdní odpověď

Příspěvekod lukaskon » čtv 15. úno, 2007 22:21

To Hytuk: co se týče tréninků o samotě tak s tebou nesouhlasím. Samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo, ale viděl bych to maximálně na 1%. Teď chvilku trénuju box v BBC a ti co nemají dobré základy a trénují sami jsou lehce odlišitelní od kluků, kteří jsou vedeni trenéry. Ale i trenéři často trénují špatně a hodně zastarale. Třeba si vyjímka i ty, ale to nemůžu posoudit. Pozorovací techniky by museli být opravdu neuvěřitelně rozvinuté ... ALe jak říkám, vyjímka potvrzuje pravidlo.
Jinak s tou posilovnou máš jistě pravdu. I já někdy zajdu do posilky, ale jen z donucení trenéra a není to často. Pokud tam jsme tak to samozřejmě není objemový trénink, ale spíš takový kruháč. Já nejsem žádný silový typ a ani nemám svaly od přírody. Jako malej jsem byl takový lempl, ale boxem se to hodně zvedlo a to jsem do posilovny nechodil. Svaly co mám jsou z boxu a z všeobecného tréninku. Běh, švihadlo, aparáty, prostě vše možné. Posilování vlastním tělem je opravdu dostačující při doplnění dalšími cviky jako medicinbál různé gumy a podobně. Je však spousta boxerů, kteří preferují činky a pro jejich trénink je to dobré. Je to prostě individuální, někdo to potřebuje někdo ne, to si každý vybere sám. I samotné tréninky boxu jsou různé ...
Jinak díky za příspěvek, snažil ses mě nedotknout, díky za to. Ale buď v klidu i já se můžu mílit a třeba to tak je :-)
Ale s těma odlišnejma úderama už nesouhlasím vůbec. Údery v boxu jsou pouze 3 hlavní a vše ostatní jsou jen různé drobné úpravy. Vím, že si upozorňoval, že tvoje video ukázka není nejlepší vhadná, ale ten úder, který tam je vidět je naprosto nereálný v boxu. Není efektivní ani povolený! Za to může být i diskvalifikace, nehledě na to, že ani pro zdravý boxera, který ho provádí to není nejlepší. Jsou různé poloháky a polozvedáky, ale tento úder opravdu není reálný. Věřím však, že si myslel něco jiného třeba podobného.
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod hellas » čtv 15. úno, 2007 22:28

hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marvin » pát 16. úno, 2007 1:34

ano, zentsov je velmi sikovny ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Baxxse » pát 16. úno, 2007 11:30

hellas píše:Roman Zentsov: http://www.youtube.com/watch?v=hR1QRiN0mok


Sedla tam opravdu dobre...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod TongPa » pát 16. úno, 2007 12:59

Jo, tahle "ruská" variace háku vychází ze SAMBO. Co se týče palců - neberte tu první ukázku úplně vážně, protože stejně v praxi tlučou s pěstí otočenou dlaní k sobě, palec je tedy v pohodě. Mimochodem, i část klasických boxerů (kickboxerů) právě kvůli eliminování rizika zranění palců (případně zápěstí) tluče hák stejně otočenou pěstí. Já sám tluču hák přední rukou normálně, ale u zadního háku, se kterým se na soupeře přece jen hůř dosáhne, také vytáčím pěst dlaní k sobě. Pravda je, že to občas může v té rychlosti nějaký tupější rozhodčí v klasickém boxu považovat za úder dlaní... Ale zpět k "ruské" verzi - rána to bude slušná, ačkoliv u klasického boxu je díky jeho propracovanější technice hák ještě o něco tvrdší... Ale u těžších vah budou obě varianty rozhodně dostačující... :twisted: Ty rozdílnosti vycházejí ze stylů boje, kde se používají. Jen pro zajímavost - "čistokrevní" thaiboxeři také nemají tak tvrdý úder pěstí jako klasičtí boxeři, protože mají odlišnou "práci" nohou, jinou "práci" nohou má i ono SAMBO... :wink:

Co se týče samovýuky doma - souhlasím s názorem, že jen velmi malé procento lidí se to naučí opravdu správně. Když pomineme naprostou absenci sparringu a budeme brát v potaz jen techniku úderů - podle kvalitních výukových DVD se to snad naučit dá, podle knížky je to skoro nemožné. Člověk velmi často opomene (či v knížce nejsou uvedeny) různé detaily, které však mají nezanedbatelný význam. Když pak přijdou někam do klubu tak zjistí, že to celou dobu dělali blbě. Někdo se to přeučí relativně bez problémů, jinej s tím může mít dlouhodobě problém. Jde i o trenéry, některej se zaměřuje pouze na pro něj perspektivní zápasníky a je mu jedno, že kondičně trénující boxeři mají špatnou techniku, jinej se zas alespoň trochu věnuje všem, takže se jim špatnou techniku pokusí opravit.

Howgh, domluvil jsem. :D
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod marvin » pát 16. úno, 2007 16:05

no ja ked som ruky buchal len doma a na MT kde ruky nikto moc nevedel tak to slo. Potom som prisiel na trening boxu a trener ma tak ponapraval, ze som mal co mesiac robit aby som vobec udrel ako taku "spravnu" prednu. Ono mlatit rukami sa da samozrejme kde ako ... styl mozno padne mozno nie ... ale to nie je samozrejme box a ani to nie je technika ;) velmi rychlo som na to prisiel pri prvom sparingu s byvalim profi boxerom. Ale moze byt, ze niekto je fakt taky talent schopny sa to nauci aj systemom PAL/SECAM ;0)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod TongPa » pát 16. úno, 2007 16:43

marvin píše:no ja ked som ruky buchal len doma a na MT kde ruky nikto moc nevedel tak to slo. Potom som prisiel na trening boxu a trener ma tak ponapraval, ze...

:D Já na tom byl podobně, z karate jsem sice přešel na MT, ale ruce mě pořádně naučil klasický boxer... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Technika rukou

Příspěvekod lukaskon » pát 16. úno, 2007 18:20

No holt je naprosto logické, že ruce nejlépe naučí klasický boxer. Ale mám pocit, že postoj nohou bude odlišný od ostatních bojových sportů. V boxu se používají pouze ruce a proto asi bude trochu odlišné učení postoje od sportů, které používají i kopy. Věřím však, že to nebude nic příliš markantního a každý bojovník (thai, kick), který chce něco dosáhnout by měl absolvovat i hodiny klasického boxu.
Tréninky vedu i já :-) i soukromky ...
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod hellas » pát 16. úno, 2007 19:26

:D
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Technika rukou

Příspěvekod TongPa » pát 16. úno, 2007 20:59

lukaskon píše:...Tréninky vedu i já :-) i soukromky ...

Na klasický boxerský trénink už jsem příliš starý (a hlavně líný), nemám rád "fýzu"... A co vyloženě bytostně nesnáším je stepping na box. pytli... :D :oops:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Box trénink

Příspěvekod lukaskon » pát 16. úno, 2007 21:23

TongPa: no přemlouvat tě nechci už tak je tam spousta lidí a mám pocit, že se jim nestíhám věnovat jak bych si představoval. Ale mám pocit, že si to špatně představuješ. Zatím na mým tréninku snad ani jednou nebyl klasický trénink na pytli. Vždy jsem dával nějaký zadání a podobně. Jinak co jsem slyšel tak Osička v BBC se soustředí především na fýzu. Já to měl taky v plánu, ale asi 95% svěřenců má žalostnou techniku a tak víc než půlku tréninku věnuju jí. Ale spousta mých cvičení by tě potěšila optej se někoho kdo tam chodí :-)
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod TongPa » pát 16. úno, 2007 22:05

To lukaskon: Díky, ale mám to k tobě dost z ruky... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » pát 16. úno, 2007 22:42

Lukasi, ono by bylo nejlepsi, kdyby ses vratil do Brna :-)
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Bydliště

Příspěvekod lukaskon » pát 16. úno, 2007 22:48

Sakra tady někdo otvírá otázku bydliště :-)
No Brno je Brno na to nic jinýho nemá. Ale v Ústí je krásný okolí, Brno je placka. Zase na lidi je nej Brno a Morava všeobecně, proto bych se i rád někdy vrátil. Co se Prahy týče tak tam je těch lidí i aut moc, já mám rád klídek. Ideální tak 20km od Brna na nějaký vesničce :-) ale na to mi chybí finance ...
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod hellas » sob 17. úno, 2007 1:19

pockej, jak Brno je placka? 8O smerem na Viden urcite,ale jinak kruh Liskovec, pres Bystrc az k Lisni je samej kopec a otvira branu k Moravskymu krasu prece 8) taky se tady da v lesich krasne behat (parkrat sem to zkousel :lol: )
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: box & THAJSKY BOX

Příspěvekod villa15 » sob 17. úno, 2007 21:34

hOp píše:caute chcel by som sa opytat na tieto veci:
1.co rychlejsie s tychto dvoch sportou zvladnem,vyuzijem
2.Niake dobre kluby ci uz boxove,alebo thajboxove v Bratislave...dakujeeeeem :?: :arrow: :twisted:
No ja osobně si myslím že na ulici je využitelnější Thai box ale pokud bych to měl brát jenom jako sport tak asi bych volil box.
villa15
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 26 návštevníků

cron