Aikido v K1

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod hellas » ned 18. bře, 2007 20:11

luen píše:Sice jsou nekdy bojovnici MMA na desne mizerne urovni (osobne mam nejradeji "tradicni" thai box, box, volny styl ...)

8O to je tak snad v kazdym stylu, ne? :wink:
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod Key » pon 19. bře, 2007 7:46

ukropcany píše:4key - nemyslíš, že je trošku trápne oháňať sa majstrom s 8. danom, ktorého ani osobne nepoznáš?


Jakpak jsi na to prisel? Myslim ze uz prez 7 let ho znam pomerne dobre.

defendu píše:Aikido můžeš cvičit 100 let,ale bojovat ani se bránit umět nebudeš,protože aikido o boji vůbec neni,takže ten tvůj Kern je z hlediska boje pořád stejně daleko jako ten 3 dan.

Aikido je dobré jen jako doplněk k něčemu dalšímu,naučíš se trochu pracovat s protivníkovým těžištěm,ale i to je pořád nic proti např. judu.Tělocvičny aikida jsou často narvané k prasknutí,protože lidi neradi tvrdě trénují,ale velice rádi před neznalci mluví o svých znalostech boje a BU.


Zkousel jsi nekdy cvicit aikido nebo jen tak pindas do vetru? Sictrva naucit se aikido dyl nez nakej box,ale v dnesni dobe je lepsi cloveku moc neublizit nez ho zrezat do kulicky ... jestli ti neco rika neprimerena obrana, tak se nad tim zamysli. A i v praxi jako boxer cloveka od nekud nevyvedes pokud ho nechces vybouchat ze dveri, ale takove krasne sankyo vuuuuuuaaaa
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec

Příspěvekod majkx » pon 19. bře, 2007 8:29

pavela píše:Číňani teď vymysleli nový zápasy v tradičním wušu jako před 100 lety, běží to v televizi na CCTV a je to BEZ CHRÁNIĆů a RUKAVIC. Pokusím se to ripnout, je to docela maso a na rozdíl od různých SANDA srandiček tam ti borci opravdu UMÍ a jdou hodně naostro.

8O tak to chci vidět, chci to vidět, vidět to chci, to bych snad poprvé byl ochotný pustit chlup a zaplatit si za registraci k nějaké zahraniční TV!!!

4 Key, aikido se tu řešilo snad víckrát, než světový mír na konferencích OSN. Kluci si tady pořádají jednou za čas přátelský sparring, tak až zas něco bude, tak si tam zajeď a ostatním ukaž, že tedy tvoje aikido funguje i při sparingu a ne jenom při diskuzi, ostatní nebudou mít pak problém napsat "jo tomu Key, aikido fakt funguje, pokaždé když jsme ho trefili, tak spadl do perfektního ukemi(padající list)" :lol: :lol: :wink: . Já v životě zažil jenom dva praktikující aikidoky u kterých věřím, že se umí porvat a něco z aikida i využít, ale ti cvičili a cvičí i tvrdší formy BU/BS!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 19. bře, 2007 8:54

hellas píše:
luen píše:Sice jsou nekdy bojovnici MMA na desne mizerne urovni (osobne mam nejradeji "tradicni" thai box, box, volny styl ...)

8O to je tak snad v kazdym stylu, ne? :wink:


Jasne, ale u tajci/joga mi to nevadi ... tam to predpokladam :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » pon 19. bře, 2007 9:00

luen píše:
hellas píše:
luen píše:Sice jsou nekdy bojovnici MMA na desne mizerne urovni (osobne mam nejradeji "tradicni" thai box, box, volny styl ...)

8O to je tak snad v kazdym stylu, ne? :wink:


Jasne, ale u tajci/joga mi to nevadi ... tam to predpokladam :wink:
8)
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » pon 19. bře, 2007 9:05

majkx píše:...aikido se tu řešilo snad víckrát, než světový mír na konferencích OSN.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Key » pon 19. bře, 2007 11:57

ukropcany píše:Tak to Ti gratulujem, ja si to trúfnem povedať len o ľuďoch s ktorými cvičím pravidelne každý týždeň...

Ja si to dovolim rict o lidech ke kterym jezdim pravidelne na utshi deshi program a povazuji me za sveho zaka
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec

Příspěvekod villa15 » pon 19. bře, 2007 18:22

Vetšina co tady kecá že Aikido je na hovno melou hovna a v životě Aikido neviděli (teda krome videii) Myslim si že Aikido je hodně využitelné a ten kdo říká že ne tak nerozumí BU a Aikido nikdy neviděl!!!
villa15
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lojza89 » pon 19. bře, 2007 18:25

Já aikido moc neznám ale věřim tomu , že ten kdo aikido umí dobře ( myslím dost dobře ) tak by byl vyrovnaným soupeřem ale tak jak tak - většína ( né-li všechny ) čínská a japonská umění mají určitý životní směr, smysl a fylozofii která jim už z proncipu nedovolí do soutěže jako je K1 a jiné někdy vlést - jo a kdo by měl zájem tak mám v počítači video aikiďáka vs bouchači v kleci a celkem jim dává na zadek ( i když mi to spíš příjde jako judo ) takže jestli chcete pošlu
( lojza89@seznam.cz)
lojza89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 17. bře, 2007 0:00

Příspěvekod Toman » pon 19. bře, 2007 18:41

Lojza: mně to taky prosimte posli.Dik
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » pon 19. bře, 2007 18:49

Key píše:Zkousel jsi nekdy cvicit aikido nebo jen tak pindas do vetru? Sictrva naucit se aikido dyl nez nakej box,ale v dnesni dobe je lepsi cloveku moc neublizit nez ho zrezat do kulicky ... jestli ti neco rika neprimerena obrana, tak se nad tim zamysli. A i v praxi jako boxer cloveka od nekud nevyvedes pokud ho nechces vybouchat ze dveri, ale takove krasne sankyo vuuuuuuaaaa


Nemám ve zvyku pindat do větru.Můžem se někdy domluvit a až mě sankyem vyvedeš ze dveří (psát tohle někomu od dveří je fakt prdel :lol: ),tak ti dám svůj měsíční plat :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » pon 19. bře, 2007 20:15

Key píše:,ale v dnesni dobe je lepsi cloveku moc neublizit nez ho zrezat do kulicky ... jestli ti neco rika neprimerena obrana, tak se nad tim zamysli.


To znamená že já nikoho kdo mě napadne nemohu udeřit? jinak to bude nepřiměřená obrana? 8O a co teprve když použiju zbran 8O......Myslím že bude lepší když si ty spíš prostuduješ paragraf 13,14 tr. z. než tu psát tohle.

a zamýšlel jsi se někdy také nad tím, co uděláš s tím kdo tě napadne a ty ho tedy takhle zpacifikuješ? co potom pustíš ho když slíbí že bude hodnej? a co když se tě pokusí znova napadnout to už takový štěstí mít nemusíš a copak s ním...a co když pak vytáhne nějakou zbraň, co když jich bude víc to pak uděláš co? budeš je kolem sebe všechny házet až jeto přestane bavit? Hlavně bacha abys jim neublížil....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod toddb » pon 19. bře, 2007 20:26

defendu píše:
Key píše:Zkousel jsi nekdy cvicit aikido nebo jen tak pindas do vetru? Sictrva naucit se aikido dyl nez nakej box,ale v dnesni dobe je lepsi cloveku moc neublizit nez ho zrezat do kulicky ... jestli ti neco rika neprimerena obrana, tak se nad tim zamysli. A i v praxi jako boxer cloveka od nekud nevyvedes pokud ho nechces vybouchat ze dveri, ale takove krasne sankyo vuuuuuuaaaa


Nemám ve zvyku pindat do větru.Můžem se někdy domluvit a až mě sankyem vyvedeš ze dveří (psát tohle někomu od dveří je fakt prdel :lol: ),tak ti dám svůj měsíční plat :wink:


Ten plat bych bral... :lol: ale vyvedes se sam
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod defendu » pon 19. bře, 2007 20:54

Zase nějakej pičus co si myslí,že realita vypadá jak film se Seagalem :cry:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Godfather » pon 19. bře, 2007 22:06

villa15 píše:Vetšina co tady kecá že Aikido je na hovno melou hovna a v životě Aikido neviděli (teda krome videii) Myslim si že Aikido je hodně využitelné a ten kdo říká že ne tak nerozumí BU a Aikido nikdy neviděl!!!


Je to napsane sice trosku drsnejsi formou,ale v jadru veci s tebou souhlasim,proc tu soudite njake BU ktere(nerikam vsichni) vetsina z vas ani necvicila.Kazdej muze mit na kazdy BU svuj nazor,ale ze sem videl videa jak dostava aikido na prdel a ze tady nekdo rekne todle BU je hrozny,tak to prece neznamena ze aikido je totalne na hovno,treba to neni nejlepsi styl, kterem se naucite sebeobranu za rok dva,ale je to styl ktery kdyz se bude cvicit treba 8let,muze bejt aikidak nebezpecnej.Aby ste se jednou nedivili az jednou vyzvete njakeho aikidaka na sparing v domeni,ze ho sundate za 5 vterin,muze to bejt prave naopak :lol:
Godfather
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13. led, 2007 0:00

Příspěvekod TongPa » pon 19. bře, 2007 22:19

Godfather píše:
villa15 píše:Vetšina co tady kecá že Aikido je na hovno melou hovna a v životě Aikido neviděli (teda krome videii) Myslim si že Aikido je hodně využitelné a ten kdo říká že ne tak nerozumí BU a Aikido nikdy neviděl!!!


Je to napsane sice trosku drsnejsi formou,ale v jadru veci s tebou souhlasim,proc tu soudite njake BU ktere(nerikam vsichni) vetsina z vas ani necvicila.Kazdej muze mit na kazdy BU svuj nazor,ale ze sem videl videa jak dostava aikido na prdel a ze tady nekdo rekne todle BU je hrozny,tak to prece neznamena ze aikido je totalne na hovno,treba to neni nejlepsi styl, kterem se naucite sebeobranu za rok dva,ale je to styl ktery kdyz se bude cvicit treba 8let,muze bejt aikidak nebezpecnej.Aby ste se jednou nedivili az jednou vyzvete njakeho aikidaka na sparing v domeni,ze ho sundate za 5 vterin,muze to bejt prave naopak :lol:

Tak tě nevím člověče... :roll: Oni právě mnozí, kteří tady "melou hovna" na téma velmi špatné použitelnosti Aikida k sebeobraně, ho doopravdy dělali. Pokud se nepletu, zrovna například ukropcany a defendu ho cvičili taky. Já ho dělal též a v názorech na jeho použitelnost v praxi se s těmito lidma shoduju. :?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » pon 19. bře, 2007 22:26

Godfather píše:...Aby ste se jednou nedivili az jednou vyzvete njakeho aikidaka na sparing v domeni,ze ho sundate za 5 vterin,muze to bejt prave naopak :lol:

Jasně, úplně to vidím... :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=BEFyswBe4x0
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Dalt » pon 19. bře, 2007 22:57

mno je pravdou ze na aikidu jsem byl pouze jednou - ale asi jsem mel smulu na spatneho ucitele ze? :D - snazil se mi ukazat jakousi paku - a snazil se tak moc az mi to bylo trapne a nechal jsem se shodit na jeho nohu (urcite to melo nejaky tajny vyznam, ale kulhal pekne...) :lol: na dalsi lekci jsem uz nesel - to vite takova zabijacka BU to neni nic pro me (co kdybych se zmrzacil - to uz ten muj serm je bezpecnejsi... :wink:
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod TongPa » úte 20. bře, 2007 7:55

ukropcany píše:4TongPa - ten má aké mačacie reflexy, čo? :lol:

No jo, no... :cry: Jak mohl chudák vědět, že ten jeho zákeřný soupeř místo ušlechtilého útoku mečovitým sekem ruky použije takový "brutální" kop... :twisted: :wink: Jinak se mi na aikidokovi líbilo, jak byl takový uvolněný a dodržel ten princip nekladení odporu silou, prostě odletěl jako hadrovej panák... :lol:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod raduz » úte 20. bře, 2007 8:39

Mozno to chcel vyriesit "mierovo" - nebojovanim :lol: (a ten drsny image.... :evil: )
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků