Muay Thai

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Genesis » úte 21. pro, 2010 18:55

ukropcany píše:Ak to robí
4Genesis - to sa zmení. Sparing so začiatočníkom Ti dáva veľa práve vďaka tej nevypočítateľnosti. Keď sa zlepšíš, tak zistíš že na večeru sú fakt chutní... :twisted: 8)

Problém není že bych si s ním nevěděl rady, spíš nemám tak dobrou techniku, abych si to v klidu pohlídal a vyškolil ho a zas ho jen přejet je k ničemu, jemu to nic nedá a mně taky ne. Takže spíš na nich piluju kryt a povzbuzuju je, ať se nebojí a radim jim co a jak.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 21. pro, 2010 20:33

Genesis píše:...vyškolil ho a zas ho jen přejet je k ničemu, jemu to nic nedá a mně taky ne...
Na vyškolenie potrebuješ čas, to pár rokov praxe už treba... no ale o tom prejdení by som si dovolil polemizovať... :wink: U nás sa hovorí, že dostať dobre na <> je na nezaplatenie... :wink: Až vtedy sa totiž ukáže, že čo v človeku ozaj je, a či je problém len v technike, alebo aj niekde inde... no a Ty sa zas potrebuješ učiť knockoutovať súpera... vážne doporučujem učiť sa to! Ak sa to nenaučíš na nich, na súperovi v ringu to nedokážeš!
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » stř 22. pro, 2010 5:07

4ukrop: vy se učíte na začátečnících knockoutovat soupeře? To bude asi dobrej oddíl :-)
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » stř 22. pro, 2010 11:01

Nie je to celkom "klubový postup", ale ja to každému doporučujem... 8)
1. potrebuješ sa to na niekom naučiť, v ringu je to pozde
2. aj začiatočníkov treba kaliť, aby boli tvrdí...

Musím povedať, že ma do bezvedomia vytáča, keď na mňa niekto spustí "však nemusíš do toho toľko mlátiť, poďme technicky", Ty vole, to sa mi púšťajú krvavé rolety pred oči... :evil: technicky môže ísť niekto, kto to vie, ale ak píp nevie fláknuť bombu ani netechnicky, tak čo mele o technike? Ja si viem dať technický sparing, ale ten človek už musí mať niečo odbúchané... zrazu netreba ani rukavice, ani chrániče... :idea:

Mám v živej pamäti sparingy v Bystrici, kde sa stretáva celá slovenská thai/kickboxerská špička a poviem Ti, že to boli také bitky, že to si nevidel. Po 15 kolách keď sme si už dali všetci v ringoch som vyšiel von z ringu, že aby som si zabúchal aj s ľuďmi čo do ringov nešli... zrazu som zistil, že 5 kôl, 5 KO... oni v tom ringu neboli, lebo do neho nechceli, lebo vedeli čo by bolo... :D a to som fakt ani niektorých nechcel streliť, ale proste padali, pretože po tých bitkách v ringu som pokračoval v započatej práci a oni na to nejako neboli pripravení... :lol:

No oddíl je slušnej, Hanuman... 8) V žiadnom klube na slovensku nie je toľko profíkov ako u nás...

P.S. Chalani boli tuším minulý rok v Holandsku v Golden Glory a hovorili, že tam boli také masakre, že dovi, dopo... sparing len 5 kôl, ale na KO... :!:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod toddb » stř 22. pro, 2010 16:49

Na bitku je to dobrý z toho důvodu, že se tam nic neodpustí. Buď tam ten kryt je a funguje nebo ne a pak je problém. Já dělám osobně jednu velkou chybu, že si sem tam pustím ruce až moc dolů a pak už bum bum a pak to bolí. Jednou za čas k nám na trénink přijde kámoš, zkušenej boxer/kickboxer a to je pak škola. Jel jsem s ním tuhle asi tři kola a to byly jatka. Ale za dva dny jsme jeli znova a hned to bylo lepší, lepší kryt, lepší předvídavost atp.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » pát 07. led, 2011 13:04

No máte pravdu, člověk se učí.

Koukal jsem na videa z thai gymů, to oni normálně pořád cvičí v těch krásných barevných u nás drahých trenkách nebo je maj jen na focení? :-)
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod tifik » pát 21. led, 2011 18:19

Krátký dotaz, proč se v mt nepoužívá boční kop?
http://www.youtube.com/watch?v=xOf8t2Cqr5Y

Není účinný? Jen mě to zaujalo.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » pát 21. led, 2011 19:13

- väčšinou pomalý
- nie je tvrdší ako pushka
- vychádza z iného postoja
- ak netrafíš, vystavuješ sa dosť veľkému riziku
- hodí sa spravidla vtedy, ak prekopneš roundkick, tak môžeš pokračovať tou istou nohou, aby si zabránil súperovej kontre
- obdobou je pushka, keď vytoší boky, ale kopeš špičkou, nie hranou nohy
- kop samotný nie je zlý, ale sú aj lepšie 8) ide o to, že MT je veľmi konfrontačný štýl na krátko, žiadne skákanie okolo seba a kopať jak splašený...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » pát 21. led, 2011 19:23

Cung Le a jiny sanda typci pouzivaji sidekick s velkym uspechem, well, MMA

http://www.youtube.com/watch?v=CLHFqj_FY8k
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 21. led, 2011 22:51

Jasná vec, CL je klasika, lenže on práve robí ten kop ako pushku, len je z boku... nie je to tá TKD sranda z videa predtým, hento je funkčná vec!
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Sante » pát 21. led, 2011 23:41

Jen tak btw úderová plocha je pata, ne hrana nohy. A souhlasím, že kop je pomalejší, riskantnější a z klasického postoje se těžko kope. Mě přijde třeba vhodnej jako zakončení proti soupeři, který je v rohu. S přískokem (ale i bez něj) je v něm fakt velká síla a málokdo by to rozdejchal do soláru, natož na hlavu.
Sante
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pát 21. led, 2011 23:46

To už radšej z otočky nakrátko...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod josef2 » sob 22. led, 2011 0:01

tady je pěkná ukázka (např. 0:23, 1:28. 2:27 ) toho ucropem zmiňovanýho sidekicku při prostřeleném roundu...
josef2
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod tifik » sob 22. led, 2011 6:01

Mně přišel dobrý v TKD-při sparingu postoj bokem k soupeři, držet distanc. V MT ho radši nepoužívám, je něco úplně jiného spárovat jen tak na lehký kontakt (tkd) a opravdu. Kombinovat MT s TKD je zhola zbytečné a ztráta času, takže teď už cvičím (nebo se snažím) jen MT. :wink:
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod tifik » pon 28. úno, 2011 10:37

Dneska jsem si vzpomněl na tuhle radu :-) Včera jsem byl nějaký rozhozený, nic mi nešlo a na sparingách jsem stál jako trubka. Proti kluk přes 2 metry, zkušený, hodně kopal, po minutě mě krásně trefil patou z otočky pod oko(to se mu to kope, když má nohu dlouhou jako já obě ruce:-), chrániče na zuby vylétly, chvíli jsem neviděl a chcala mi krev pod okem. Jinak ok. Doma jsem dostal od snoubenky vynadáno a zákaz 14 dní tréninků před svatbou :-)Pak jsem se chtěl vysmrkat a tím tlakem se mi nafoukla boule pod okem, no prostě paráda. To jen tak pro zasmání :-)

ukropcany píše::D

1. ak si držák, tak poriadny kryt a tlačiť sa, tlačiť sa, tlačiť sa a rozbíjať nakrátko
2. ak si technik, tak mu ísť kontrou do úderu. Ak ale moc kope, tak je problém no...

V každom prípade toho veľa zožerieš. Na to aby si zrovnal jeho telesnú výhodu, musíť mať obrovsky navrch kondične a technicky. Ak ste ale vyrovnaní, tak dostaneš.

tifik píše:Potřeboval bych radu, jak na výrazně vyšší "pavouky"? Nejsem moc velký a dostat se na někoho s dlouhýma rukama je problém. Jak je někdo vyšší, stačí, když si mě udrží od těla a je v pohodě, i když si třeba myslím, že není až tak dobrý.....
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » pon 28. úno, 2011 11:25

A bude horšie... :twisted: Mne žena odmieta lepiť rozsekané obočia... :x Že nech mi to zalepí ten, kto mi to rozbil... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » čtv 17. bře, 2011 13:54

Ještě se zeptám, při předním direktu mě v MT učí nevytáčet přední nohu, jen bouchnout s krokem a rovnou nohou. Teď chodím na lapy na klasický box a tam mě zase učí přední nohu vytočit úplně patou skoro k soupeři. Zajímalo by mě jak to řešíte, když kombinujete MT a box (ukrop? :-) Když vytočím patu, chytnu lowkick a je zle, ne? Proto se v MT nevytáčí. Zase s vytočením krásně dosáhnu daleko.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » čtv 17. bře, 2011 14:57

Do direktu si našlapuješ podľa vzdialenosti, ktorú máš od súpera. V podstate našlapovať s každým direktom je chyba, pretože to 1. často kazí vzdialenosť a 2. signalizuje to súperovi, že ideš udrieť a on si stíha povoliť - úder má byť "bum z miesta". Našlapovať, len keď je treba.

Čo sa týka vytáčania päty, to nie je otázka box vs. MT, ale otázka vzdialenosti a rýchlosti! Ja nie som žiadny blesk, ale nestáva sa mi, že by som pri útoku žral lowkicky... a keď tak len občas a súper za to platí mojim rukám... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod sirWallace » čtv 17. bře, 2011 15:02

Zdravim vsechny... Mam podobny dotaz... Me zase zajima jak je to s preslapnutim predni nohy pri kopu z predni nohy.. Treneri me vzdy opravovali, ze kdyz kopu z predni nohy, ma ta noha byt vepredu.. Ne ze ji nejdrive vratim dozadu a pak kopnu.. .Tak jsem se to tak par let ucil, nez jsem ziskal uplnou jistotu a ted kdyz se podivam na hvezdy jako jsou Badr Hari atd vidim, ze oni bezne pred kopem preslapnou... Sice jsem se ucil kickbox , ale dnes uz se cistej kickbox neucim, protoze kdyz cvicim sam, nechci se drzet pravidel jednoho stylu , ktery me budou omezovat, a taky lowkick je proste lowkick , ze :) ... Proto bych byl rad , kdyby jste mi rekli, Vy s delsimi zkusenostmi nez mam ja , co je podle vaseho nazoru lepsi.. Diky za odpoved.
sirWallace
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » čtv 17. bře, 2011 20:06

Oba sú dobré :D jeden je taký "štiplák", druhý je potenciálna knockoutová morda... tak ako v predošlom prípade, je to vec rýchlosti... keď stíhaš otočiť gard, tak v pohode... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...