Muay Thai

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod RUNAR » stř 26. lis, 2008 15:41

Mám kámoše co chodí už přes rok k Honzovi Vávrovi na MT a ještě ho spárovat nenechal.
Nejspíš na to má jinou metodiku a chce aby se lidi nejdřív naučili dobře udeřit a kopnout a vytvořili si základní obranu a zesílili.

Má tam i nějaký mistry světa takže mu to vychází.....každej k tomu má jinej přístup.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 26. lis, 2008 17:16

Ono dosť záleží aj na tom, ako moc dotyčnému trénerovi záleží na tom, aby mal veľa ľudí... :wink: aj keď beriem, že dnes na tom záleží asi každému... :lol: V každom prípade začiatočníkov treba pri sparingu šetriť a len pozvoľna pritrvdzovať, aby ich človek nezlomil... :wink:

4graver - týpek, ktorý trpí tým, že do roka nevymláti diskotéku aj tak nevydrží, takže si ho treba užiť a zabudnúť... :wink: raz som takto "vyhodil" dvoch pokérovaných skinheadov... náhodou som išiel na Bčko a začali sparingy... hovorím si fasa, hnusní, zazerajúci, super materiál... :lol: 30 sekúnd jeden, 30 sekúnd druhý a už sa neukázali... a chodili už 4 mesiace... :wink: :twisted:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cudles » stř 26. lis, 2008 19:38

dragonetty píše:No tak co se tyce naboru , ty sou jednou roce ............. ale neni problem prijit i behem roku si zatrenovat k zacatecnikum ( utery, ctvrtek ).

:)

Urcite abys mel chranice na holene , rukavice aspon 12oz a kdyz budes mit lokty i kolena je to jedine lepe.
Jestli si ted v anglii tak bych si poridil vybavu tam byt tebou. Koukal sem po netu a daj se tam sehnat daleko lepsi a vzhledove hezci vecicky. Jestli to myslis dlouhodobe vazne tak zainvestuj do King nebo Twins 8)

kdy se vubec budes cca vracet?
na treninku se asi nepotkame , ja chodim po-st-pa , ale dej vedet pridu se mrknou co vas v anglii ucej :)

pac a haf D.R.G.

Ja uz mam vsechno nakoupeno, chranice holeni uz dlouho, 16 oz rukavice,chranice zubu,suspik, helmu...doma poridim lokty a kolena...jinak krz ty znacky, ja mam vetsinu znacku lonsdale, hned vedle gymu je tu prodejnu ktera gymu patri, tak tam jse m to nabral..a jak jsem rekl, v sobotu prvni sparring,takze musim dat do kupy natazenej sval u kolene :roll: Jinak se vracim zacatkem unora...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cudles » stř 26. lis, 2008 19:41

scout píše:cudles...xiuwei...moj skromny poznatek ze zacatku klasik boxu. ....netreba si hrat na tvrdaka a nekomu neco dokazovat na sparing je casu dost ... 8) ..potrebujes si aspon zakladne vpalit pod kuzi techniky ...kryti aj. kdyz vstoupis na sparingu do ringu hned na poprve a potkas nekoho ostrilenejsiho...semele te nasrot... :? ..takhle dostanes na budku 1..2 krat 3 krat a motivace i zapaleni se zacnou asi logicky..a plnym pravem :wink: ..vytracet....proto klidne prvni dva mesice jet pytel ,lapy , fyzicku , nacvik technik s partnerem aj...aby se ti dostalo pod kuzi a byl si pry sparingu schopen adekvatne reagovat....protoze ..protoze kurna nektery sparingy muzou bejt stejne ostry jako regulerni zapas.... :lol: :lol: :lol: ...a myslim si ze z hlediska chronickych zraneni i nasledne demotivace to muze myt hodne neblahy dopad...ostatne o trenerech plnokontatnich sportu kteri poslou hned prvni trenink kluka kterej si to prisel otukat do ringu..si myslim svoje... 8) ..a to ze sou to idioti...asi tak.......

Ja tu trenuju od ri9jna,a zatim jsme moc nacvik s partnerem nejeli,zatim lapy,lapy,lapy, obcas klince...prave proto ze uz zacatecnik kdyz si tu poridi vybaveni, muze zacit sparrovat,tak jak jsem se ptal, ne3jprve budou spis takovy zaklady,takze asi kryty, nacvik s partnerem..uvidim.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cudles » stř 26. lis, 2008 19:45

dragonetty píše:Moje rec.

Ono ale prvni sparingy pridou stejne az po par mesicich , ale vybavu je dulezite mit proto ze zacatecnici trenuji techniky a kombinace ve dvojcich.
On clovek pro ktereho je to prvni zkusenost s bojovym sportem a dostavanim ran , nemusis kazdou ranu pobrat jako ostrilenejsi trenovanec ktery rany do krytu a do tela dostava uz rok.

Hele co se tyce toho dostavani pri sparingu a ztraty motivace :-D
ja sem dostaval cca skoro pul roku nez byl schopnej taky nekomu sam davat :D , ale jeto vsechno zkusenost . Ne kazdy zkusenejsi pujde do zacatecnika natvrdo.
Jinak ja momentalne sedim doma s narazenyma zebrama - votocka by Jiří ®ák :-))) - to byl krasnej sparing :)))

Noi tak pokud se tu k sparringu jako takovymu stihnu dostat,tak pocitam s tim ze to budou samy nakladacky. On je tu totiz problem najit nekoho stejne vysky, a pokud tu uz nekdo takovy je tak trenuje dele,ale co uz...kazdopadne doufam ze nedostanu do sparringu toho polaka, se kterym sem byl ve dvojici na lapy, vyraz pri buseni do lap ma jak ten rusak z rockyho, a dava pekny bomby :x :D
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cudles » čtv 27. lis, 2008 21:08

Jke mate zkusenosti s klincemi kdyz jste zacinali? Jeli jsme je teprve podruhe, a nejak z toho nemam dobrerj pocit, spis tezkou hlavu...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Ludek » pát 28. lis, 2008 0:09

Čau, vím že jsem trochu mimo několik posledních příspěvků, ale chci se zeptat - nemáte někdo ke stažení The Contender Asia (myslím celou reality show - ne jenom zápasy)
Dík Luděk
Ludek
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod dragonetty » pát 28. lis, 2008 1:29

v komentu k videu , odkazy na vsechny dily

http://www.youtube.com/watch?v=wFUoqNVc0qU
dragonetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Ludek » pát 28. lis, 2008 16:44

dík
Ludek
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod cudles » sob 29. lis, 2008 14:45

PRvni sparring za sebou, sparringpartneri se stridali, a sparroval jsem jak s thai, tak s kickboxerama, jelikoz je u me problem najit sparringpartnera podobnych proporci :x No, samozrejme od vetsiny jsem dostal poradnou nakladacku, akorat jednoho kluka kickboxera jsem si trochu daval...vysledek - narazene koleno po pokusu o vykryti lowkicku, kdy jsem lowkick chytl na mekkou tkan pod kolenem :D Po jedny souperove kombinaci se mi protocila helma, malem o 360 stupnu :lol: No a jednou se mi podarilo trefit highkick :) tesim se na dalsi, mam hodne,hodne co zlepsovat...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Deywik » pon 01. pro, 2008 14:19

jo to se mi stalo taky :D nastesti ted uz to umim a ovladam to tak ze muzu jezdit zavodit a neco se priucit :) snad te to odtoho neodradi a budes bojovat dal :twisted:
Deywik
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod cudles » pon 08. pro, 2008 22:41

Tak dalsi sobotni sparring daleko tvrdsi nez ten predtim :x :lol: Taky proto ze ze vcera hodne lidi z gyny zapasilo, jeden trener o britskyho sampiona,druhej o evropskyho. no a ja sparroval s kickboxerem, kterej pak druhej den svuj zapas vyhral, a s tim polakem, ktere dalsi den zapasil v boxu, a bv ultimatech, a oba taky vyhral :lol: Suprovi sparring partneri, obcas se mi neco povedlo, ale jinak jsem bylk bit az fuj :x :lol: Kazdopadne, mi to nijak aelan nebere a stale se tesim na dalsi sparringy...Btw bilance gymu na zapasech-10 vitezstvi a tri porazky...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cudles » úte 06. led, 2009 13:36

Zdravim, tak zas zpatky v rodne vlasti :) Mam dotaz co se tyce rukavic do sparringu, co jsem zacinal v Britanii, tak mi rovnou rekli, ze na moji vysku si mam poriit 16oz(mam pres dva metry). Vim ze to souvisi i s vahou, ale mam jen kolem 84 kilo. Kazdopadne jsem na jinem foru cetl diskuzi, kde se psalo, ze na sparring jsou nejlepsi 10-12 oz, ze se to blizi zapasu, a hlavne ze pry se v noch daleko lepe uci obrana jelikoz jsou pry mensi co se tyce objemu a tak se pry za 16 oz lehce schovava. Tak jsem z toho nejak zmatenej. Za veskere vybaveni co mam, jsem neco vyplazl a nejak se mi zatim nechce porizovat jine rukavice, a hlavne, kvuli tomu sem pisu tento dotaz. Na tom foru byla zminena i vaha tech rukavic,samo ze jsou tezsi. Ale co zatim mam za sebou 4-5 sparringu v Britanii, tak jsem s nimi zadny vetsi problem nemel...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Genesis » stř 07. led, 2009 20:33

Já se teď potýkám s jednim možná úsměvnym problémem. Mám dlouhý vlasy a při tréningu to docela překáží. Na většinu věcí stačí gumička a čelenka, ale jak se jede sparring nebo něco ve dvojici, tak ani to ty vlasy neudrží a pak hrozně lezou do očí. Jestli někdo má s timhle zkušenosti na nějaký kvalitní řešení? Ptže už mě fakt štvou, ale zas se mi nechce kvůli thaiboxu měnit svůj krásný vzhled :lol:

A pak ještě dotaz chtěl bych skákat přes švihadlo, ať trochu potrápim nohy a zvednu fýzu, ale nemám kde, ptže doma jsou starý stropy co se hrozně klepou a v přízemí nebo v místech, kde je strop ok zas není prostor, nestačí skákat na místě, nebo je tam ten špagát přes kterej skáču tak důležitej?
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NOKT » stř 07. led, 2009 20:49

Genesis píše:Já se teď potýkám s jednim možná úsměvnym problémem. Mám dlouhý vlasy a při tréningu to docela překáží. Na většinu věcí stačí gumička a čelenka, ale jak se jede sparring nebo něco ve dvojici, tak ani to ty vlasy neudrží a pak hrozně lezou do očí. Jestli někdo má s timhle zkušenosti na nějaký kvalitní řešení? Ptže už mě fakt štvou, ale zas se mi nechce kvůli thaiboxu měnit svůj krásný vzhled :lol:

A pak ještě dotaz chtěl bych skákat přes švihadlo, ať trochu potrápim nohy a zvednu fýzu, ale nemám kde, ptže doma jsou starý stropy co se hrozně klepou a v přízemí nebo v místech, kde je strop ok zas není prostor, nestačí skákat na místě, nebo je tam ten špagát přes kterej skáču tak důležitej?

Já měl taky dlouhý vlasy až po ramena... Jednoho dne jsem se nas**l a šel jsem k holiči :D :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 07. led, 2009 22:08

©vihadlo «a prinúti dvihať nohy, musíš ísť v nejakom rytme, makajú pri tom aj ruky, rôznymi dvojskokmi apod. meníš tempo a tak... extrémny príklad (naživo som teda takto nikoho skákať ešte nikdy nevidel) je tu http://www.youtube.com/watch?v=lVkYjp4mqnc - rozhodne dobrý príklad! Ak by si takto skákal bez švihadla, tak by si vyzeral ako drbko... s ním ako Johny... :wink:

Na vlasy neporadím, x-boxeri sú väčšinou (čo tak sledujem :lol: ) vyholení zhora až dole... :twisted:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod wordsworth » stř 07. led, 2009 23:37

Já dlouhé vlasy mám a taky trpím. To že padají do očí je jen část problému. V pauzách se třeba všichni vydýchývají a já místo toho spravuju účes. Cvičit klinče je taky dost dobré. I taková zem je zážitek. Nácviky ujdou, ale po sparingu vypadám dost zajímavě.
No, někdo nosí šátek. Možná by fungoval lak na vlasy ale jak by na to reagovalo osazenstvo pánské šatny bych fakt rada viděla. Jinak když se zpotim,tak vlasy v té gumičce drží líp, tak víc makej. Být chlap tak to zkrátim.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Genesis » čtv 08. led, 2009 0:47

Asi zkusim ten šátek nebo sehnat nějakou fest pevnou čelenku. Ale zkracovat si kvůli tomu vlasy zatim nechci, přeci jen dlouhý sem je chtěl moc dlouho na to, abych si je teď kvůli pár hodinám tejdně stříhal nakrátko.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Skateordie » čtv 08. led, 2009 10:20

ukropcany píše:V každom prípade začiatočníkov treba pri sparingu šetriť a len pozvoľna pritvrdzovať, aby ich človek nezlomil
Ty to teda ale moc nedodrzujes :lol: Inac pozrel by som si ako si tie dve lamy vyhnal z treningu :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » čtv 08. led, 2009 10:22

Genesis píše:Já se teď potýkám s jednim možná úsměvnym problémem. Mám dlouhý vlasy a při tréningu to docela překáží. Na většinu věcí stačí gumička a čelenka, ale jak se jede sparring nebo něco ve dvojici, tak ani to ty vlasy neudrží a pak hrozně lezou do očí. Jestli někdo má s timhle zkušenosti na nějaký kvalitní řešení? Ptže už mě fakt štvou, ale zas se mi nechce kvůli thaiboxu měnit svůj krásný vzhled...

Tsss, dělá thaibox a nezná, jak se řeší dlouhý vlasy... :roll: Přece cop, ne? Ten se jen tak nerozmotá... :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=OmOO86SJ ... re=related
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...