Mrkání

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Mrkání

Příspěvekod Lear » úte 05. úno, 2008 9:43

Zdar, mám takový problém- pořád se nemůžu zbavit začátečnického zlozvyku, kterým je mrkání při sparringu.. nějak to asi souvisí s podvědomým strachem z rány, ale když vidím, jak na mě jde úder, tak prostě na vteřinku zavřu oči místo abych sledoval mezery v obraně soupeře a napálil mu to.. nemáte nějaký trik, jak se toho rychle zbavit?
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod KAMINARI » úte 05. úno, 2008 10:11

Mrkání jako takovénevadí /je to podvědomá reakce a těško se odstraňuje/. Jde o to jestli jen mrkneš a nebo zavřeš oči a stratíš kontrolu nad soupeřem. Čím více budeš mít soubojů, tím to bude lepší a mrkání možná zmizí. Přeju hodně zdaru.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér

©patné reflexy

Příspěvekod lukaskon » úte 05. úno, 2008 10:12

Záleží jak dlouho trénuješ daný sport. Ono se to odbourá časem samo. Musíš hodně spárovat, pravidelně trénovat a přijde to samo. Tohle se tu řeší poměrně často a jediná odpověď je tohoto typu ...
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 05. úno, 2008 13:05

Základ je si uvedomiť, že úder nebolí. Začervenalá kožička nie je bolesť. Mal som kedysi jedno také obdobie, kedy som "spároval" iba tak, že som sa len bránil, nevyvíjal som žiadnu aktivitu. To mi vtedy na toto hodne pomohlo, pretože som sa naučil jednak údery dobre kryť a zároveň pochopiť, že inkasovaný úder nebolí. Je to len strach.
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lear » úte 05. úno, 2008 14:04

ukropcany píše:Základ je si uvedomiť, že úder nebolí

no, obcas trosku jo.. :D ale jinak mas pravdu, neni to nic fatalniho.. tak to vypada ze zadny zazracny lek neexistuje a chce to pouze praxi..
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Val » úte 05. úno, 2008 14:09

Mne zaujalo jedno z videi o Muay Boran, ktere tu pred nedavnem probehlo. Jak si borci vlezli do znacne znecistene reky a cakali si vodu do oci. Tezko rict jestli jim to pomohlo proti mrkani, ale zajimava treningova metoda.
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Lear » úte 05. úno, 2008 14:42

Val píše:Mne zaujalo jedno z videi o Muay Boran, ktere tu pred nedavnem probehlo. Jak si borci vlezli do znacne znecistene reky a cakali si vodu do oci. Tezko rict jestli jim to pomohlo proti mrkani, ale zajimava treningova metoda.

Mas link? Nejak jsem to tu nenasel..

EDIT: Diky..
Naposledy upravil Lear dne úte 05. úno, 2008 15:17, celkově upraveno 1
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Val » úte 05. úno, 2008 15:08

Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Lada » úte 05. úno, 2008 17:00

No s tou vodou by to fungovat mělo alespoň někde jsem o tomhle ve vztahu K MT četl bo mi to někdo říkal už před lety, já to pak zkoušel v bazéně :) člověk si vleze do vody nakloní nad ní ksich, plácá do vody a snaží se nemrkat.

Na tréninku se tohle snažíme pilovat při nácvikách technik, úderů atd a při tom sledovat co dělá útočící.
Myslím že není špatné když si jeden stoupne nic nedělá a druhý v rukavicích na něj zkouší rychle za sebou různé údery na hlavu, na dotek a ten co stojí se snaží nemrkat a sledovat toho druhého.
Nebo v přilbě s mříží když trénujem hlavičky, lokty atd.. tak se ten mlácený snaží co nejméně mrkat a sledovat
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod mirsv » úte 05. úno, 2008 17:14

Val píše:Mne zaujalo jedno z videi o Muay Boran, ktere tu pred nedavnem probehlo. Jak si borci vlezli do znacne znecistene reky a cakali si vodu do oci. Tezko rict jestli jim to pomohlo proti mrkani, ale zajimava treningova metoda.

pokud se nepletu,tak tuto metodu používaj kubánští boxeři.akorát ne v potoku,ale v moři
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod player » úte 05. úno, 2008 17:27

Se zkusenostma to zmizi samo.Je to jen o tom, aby si clovek veril, respektive verim svym technikam a pak nema duvod mrkat, neb mrkani je naznak pochybnosti ci strachu.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » úte 05. úno, 2008 17:50

Taky jsem někde viděl Chico Kinga jak si vezme kluka a jede na něj z blízka rychlé lehounké kombinace
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Mesic » úte 05. úno, 2008 18:42

ja jsem stim mnel problem taky v boxu ale trener mi rekl at to skusim bez zavirani furt mi to nejak neslo ale pak jsem hodne s kamosem co to dela asi 5 let tak mi daval directy jen on a ja uhybal a zlepsilo se to tak to dystak skus
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod scout » úte 05. úno, 2008 18:58

to se za par mesicu podda ...hlavne nevotacej hlavu.....taky oblibenej zacatecnickej tik.....radsi ji schovej mezi rameny.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod scout » úte 05. úno, 2008 19:01

ja ja to s tou vodou nad kterou stojis ohnuty a placas do ni dlanemi je taky myslim tradicni kung fu cviceni...cet jsem to v nejaky legende.....zasveceni na tomhle foru vedi lip.... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod diablik » úte 05. úno, 2008 19:39

Toman píše:Taky jsem někde viděl Chico Kinga jak si vezme kluka a jede na něj z blízka rychlé lehounké kombinace

..nebol to nahodou geoffik thompson??
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lada » úte 05. úno, 2008 22:02

diablik píše:
Toman píše:Taky jsem někde viděl Chico Kinga jak si vezme kluka a jede na něj z blízka rychlé lehounké kombinace

jj někde tu je videjko kde tohle dělá
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » úte 05. úno, 2008 22:13

Najdete to tady:
http://www.youtube.com/watch?v=-gRTEHivjII

Jen malý dodatek - cákání vody a tenhle drill slouží jen k odstranění podvědomého zavírání a přivírání očí před letícím předmětem (což je přirozená reakce očního nervu),v tomhle případě úderem.Pokud ovšem máte strach z úderu,tak budete stejně zavírat oči a tahle cvičení vám nepomohou !!!
Jinak funguje to co psal ukropcany.Malý dril: zádama ke zdi,jen se krýt a nechte na sebe sypat údery (rozumně :lol: ),po nějaké době už fakt nemrknete :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » úte 05. úno, 2008 22:39

je to hlavne o cviceni, pomalu, postupne, a zvyknes si. jinak krome vyse uvedeneho - svaly vicka, zpusobujici mrkani, jsou (kupodivu) ty, ktere oci zaviraji, proto ne 8O , ale lehce (lehce) privrit oci - budou uvolnenejsi, a nebudou mit tolik tendenci mrkat.
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » stř 06. úno, 2008 7:22

diablik píše:

No jasně že byl :oops: :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...