Mrkání

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Mrkání

Příspěvekod Lear » úte 05. úno, 2008 9:43

Zdar, mám takový problém- pořád se nemůžu zbavit začátečnického zlozvyku, kterým je mrkání při sparringu.. nějak to asi souvisí s podvědomým strachem z rány, ale když vidím, jak na mě jde úder, tak prostě na vteřinku zavřu oči místo abych sledoval mezery v obraně soupeře a napálil mu to.. nemáte nějaký trik, jak se toho rychle zbavit?
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

 

Příspěvekod KAMINARI » úte 05. úno, 2008 10:11

Mrkání jako takovénevadí /je to podvědomá reakce a těško se odstraňuje/. Jde o to jestli jen mrkneš a nebo zavřeš oči a stratíš kontrolu nad soupeřem. Čím více budeš mít soubojů, tím to bude lepší a mrkání možná zmizí. Přeju hodně zdaru.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

©patné reflexy

Příspěvekod lukaskon » úte 05. úno, 2008 10:12

Záleží jak dlouho trénuješ daný sport. Ono se to odbourá časem samo. Musíš hodně spárovat, pravidelně trénovat a přijde to samo. Tohle se tu řeší poměrně často a jediná odpověď je tohoto typu ...
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Lear » úte 05. úno, 2008 14:04

ukropcany píše:Základ je si uvedomiť, že úder nebolí

no, obcas trosku jo.. :D ale jinak mas pravdu, neni to nic fatalniho.. tak to vypada ze zadny zazracny lek neexistuje a chce to pouze praxi..
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Val » úte 05. úno, 2008 14:09

Mne zaujalo jedno z videi o Muay Boran, ktere tu pred nedavnem probehlo. Jak si borci vlezli do znacne znecistene reky a cakali si vodu do oci. Tezko rict jestli jim to pomohlo proti mrkani, ale zajimava treningova metoda.
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod Lear » úte 05. úno, 2008 14:42

Val píše:Mne zaujalo jedno z videi o Muay Boran, ktere tu pred nedavnem probehlo. Jak si borci vlezli do znacne znecistene reky a cakali si vodu do oci. Tezko rict jestli jim to pomohlo proti mrkani, ale zajimava treningova metoda.

Mas link? Nejak jsem to tu nenasel..

EDIT: Diky..
Naposledy upravil Lear dne úte 05. úno, 2008 15:17, celkově upraveno 1
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Val » úte 05. úno, 2008 15:08

Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod Lada » úte 05. úno, 2008 17:00

No s tou vodou by to fungovat mělo alespoň někde jsem o tomhle ve vztahu K MT četl bo mi to někdo říkal už před lety, já to pak zkoušel v bazéně :) člověk si vleze do vody nakloní nad ní ksich, plácá do vody a snaží se nemrkat.

Na tréninku se tohle snažíme pilovat při nácvikách technik, úderů atd a při tom sledovat co dělá útočící.
Myslím že není špatné když si jeden stoupne nic nedělá a druhý v rukavicích na něj zkouší rychle za sebou různé údery na hlavu, na dotek a ten co stojí se snaží nemrkat a sledovat toho druhého.
Nebo v přilbě s mříží když trénujem hlavičky, lokty atd.. tak se ten mlácený snaží co nejméně mrkat a sledovat
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod mirsv » úte 05. úno, 2008 17:14

Val píše:Mne zaujalo jedno z videi o Muay Boran, ktere tu pred nedavnem probehlo. Jak si borci vlezli do znacne znecistene reky a cakali si vodu do oci. Tezko rict jestli jim to pomohlo proti mrkani, ale zajimava treningova metoda.


pokud se nepletu,tak tuto metodu používaj kubánští boxeři.akorát ne v potoku,ale v moři
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod player » úte 05. úno, 2008 17:27

Se zkusenostma to zmizi samo.Je to jen o tom, aby si clovek veril, respektive verim svym technikam a pak nema duvod mrkat, neb mrkani je naznak pochybnosti ci strachu.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod Toman » úte 05. úno, 2008 17:50

Taky jsem někde viděl Chico Kinga jak si vezme kluka a jede na něj z blízka rychlé lehounké kombinace
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mesic » úte 05. úno, 2008 18:42

ja jsem stim mnel problem taky v boxu ale trener mi rekl at to skusim bez zavirani furt mi to nejak neslo ale pak jsem hodne s kamosem co to dela asi 5 let tak mi daval directy jen on a ja uhybal a zlepsilo se to tak to dystak skus
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....

Příspěvekod scout » úte 05. úno, 2008 18:58

to se za par mesicu podda ...hlavne nevotacej hlavu.....taky oblibenej zacatecnickej tik.....radsi ji schovej mezi rameny.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » úte 05. úno, 2008 19:01

ja ja to s tou vodou nad kterou stojis ohnuty a placas do ni dlanemi je taky myslim tradicni kung fu cviceni...cet jsem to v nejaky legende.....zasveceni na tomhle foru vedi lip.... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » úte 05. úno, 2008 19:39

Toman píše:Taky jsem někde viděl Chico Kinga jak si vezme kluka a jede na něj z blízka rychlé lehounké kombinace

..nebol to nahodou geoffik thompson??
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Lada » úte 05. úno, 2008 22:02

diablik píše:
Toman píše:Taky jsem někde viděl Chico Kinga jak si vezme kluka a jede na něj z blízka rychlé lehounké kombinace

..nebol to nahodou geoffik thompson??


jj někde tu je videjko kde tohle dělá
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » úte 05. úno, 2008 22:13

Najdete to tady:
http://www.youtube.com/watch?v=-gRTEHivjII

Jen malý dodatek - cákání vody a tenhle drill slouží jen k odstranění podvědomého zavírání a přivírání očí před letícím předmětem (což je přirozená reakce očního nervu),v tomhle případě úderem.Pokud ovšem máte strach z úderu,tak budete stejně zavírat oči a tahle cvičení vám nepomohou !!!
Jinak funguje to co psal ukropcany.Malý dril: zádama ke zdi,jen se krýt a nechte na sebe sypat údery (rozumně :lol: ),po nějaké době už fakt nemrknete :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pm » úte 05. úno, 2008 22:39

je to hlavne o cviceni, pomalu, postupne, a zvyknes si. jinak krome vyse uvedeneho - svaly vicka, zpusobujici mrkani, jsou (kupodivu) ty, ktere oci zaviraji, proto ne 8O , ale lehce (lehce) privrit oci - budou uvolnenejsi, a nebudou mit tolik tendenci mrkat.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » stř 06. úno, 2008 7:22

diablik píše:
Toman píše:Taky jsem někde viděl Chico Kinga jak si vezme kluka a jede na něj z blízka rychlé lehounké kombinace

..nebol to nahodou geoffik thompson??


No jasně že byl :oops: :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wader » stř 06. úno, 2008 17:15

mrkání je celkem v pohodě. Můj kámoš př kumite otáčí dozadu celou hlavu :)
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron