Jaké rukavice na Kickbox....

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Clarke » ned 07. čer, 2009 8:50

ukropcany píše:Bail ne... :wink:

Ahoj,
Díky, nerozvedeš to? :wink: Vybral jsem si od nich (kromě holení) snad všechno. Myslel jsem, že v pondělí pošlu objednávku.
Nezastírám, že se mi na Bailu líbila hlavně cena. Začínám a sám nevím jak to bude za měsíc, takže cpát dvoj až troj násobek do výbavy která mi přijde identická se mi moc nechce - musím živit ještě své další koníčky.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » ned 07. čer, 2009 11:51

Neviem presne čo stojí Bail, ale teraz mám asi týždeň nové 14ky twinsy za €55... Bail som mal na rukách iba raz na jednom zápase a bol to fakt des... buď tie rukavice používal niekto už 3 roky ako pytlovky alebo neviem... :wink: Určite ma neberte tak, že som vyťažený na nejaké strašné značky alebo čo, je mi to väčšinou úplne jedno, ale Bail čo som videl, tak fakt max. zadarmo.
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Clarke » ned 07. čer, 2009 12:58

Tak teď mám o čem přemýšlet :-)
Je fakt že ty Baily jsou jen za 1100,- V podobné ceně jsem kožených rukavic moc neviděl. Někde se to zřejmě muselo projevit.

Ještě dotaz závěrem, čistě ze zvědavosti. Čím se liší rukavice na MuayThai / kickbox / box ? Když jsem prolézal e-shopy, připadaly mi všechny stejné, jen popisky u nich se lišily :oops:
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » ned 07. čer, 2009 15:03

Každé rukavice sú iné. Mám teraz twinsy čierne, vyhodil som červené a sú úplne iné... :D Úplne iný tvar, úplne iná tvrdosť, všetko... :D Prečo? Netuším... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Clarke » ned 07. čer, 2009 15:17

OK, OK, pochopil jsem :-)
Pan inženýr prostě zase rozebíral, proč má jedna úderovou plochu zaoblenou, druhá rovnou, proč má jedna v dlani vycpanou strunu, jiná ne. Zajímalo mne to čistě z technického hlediska. Prostě je to tak a tečka ... přes hubu můžeme dostat všemi typy stejně :)
Každopádně děkuji za odpověď
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod tifik » ned 24. říj, 2010 8:12

Ještě k Bailu, teď jsem se byl podívat na turnaj v boxu a oba týmy boxovali v rukavicích, přilbách i trenkách od Bailu, přece to nemůže být tak hrozný, kór pro amatérský trénink. Já mám od nich thai trenky, kovový suspík a helmu a nemám co vytknout, super cena, zatím vše drží. Plánuju od nich i rukavice.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » ned 24. říj, 2010 8:42

Clarke píše:Ještě dotaz závěrem, čistě ze zvědavosti. Čím se liší rukavice na MuayThai / kickbox / box ? Když jsem prolézal e-shopy, připadaly mi všechny stejné, jen popisky u nich se lišily :oops:

Ahoj,

já myslím, že rukavice na MT mají oproti boxerským rukavicím delší část na zápěstí/předloktí, kvůli klinčům ( ta část, kde je suchý zip ). Ale může to být jen spekulace. :)

Jinak já teda mám bail a jsem spokojen. Ale je pravda, ze jsem jinou značku na rukách neměl. ;-)
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » stř 01. pro, 2010 8:24

Takovej blbej dotaz, má nějaký význam bílý terčík na rukavicích? Jak vždycky píšou, rukavice s bílým terčíkem.....To se s tím lépe míří nebo co? :-)
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » stř 01. pro, 2010 12:28

Amatérsky box je oveľa prísnejší ako profesionálny. A to sa týka aj rukavíc.

Biely terčík - len zásah s bielou plochou je braný ako regulérny úder. Zásah inou plochou je možné brať ako faul, takže žiadne capáky, facáky ani záušáky...

Rozdiel medzi rukavicami na MT a amatérsky box - rukavice majú najviac materiálu na iných miestach, boxerske sú také štíhle a dlhšie - http://www.hayashi.cz/boxerske-rukavice ... t_idb-3982 a na MT skôr širšie a placaté http://www.hayashi.cz/rukavice-twins-bg ... t_idb-6410 . Rozdiel tiež býva (tu to akurát nie je vidno) v suchých zipsoch - tie na MT sú oveľa robustnejšie a hrubšie aj širšie, aby sa dali použiť aj ako ochrana pred kopmi.
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » pát 03. pro, 2010 10:28

No já si všiml, že mají každé trochu jiný tvar. Ale spousta kluků boxuje na thai/kicku i v klasických boxerkách, ne? Nemáte někdo zkušenosti s rukavicemi na muay thai od Bailu http://www.bail.cz/shop/product_info.ph ... 485b42796c ? (já vím, moc populární značka to asi není, ale mají super ceny a s trenkami, suspíkem a helmou od nich nemám problém a pořídil jsem je za třetinu ceny než od jiných výrobců)
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » pát 03. pro, 2010 10:49

Musíš si ich vyskúšať, pretože každý kus je trošku iný, jednému sú dobré, inému veľké/malé/neviem aké. Tiež sa mi osobne nepáči ten mohutný suchý zips - mám súkromkára, čo musel twinsy s hentakým zipsom vyhodiť, pretože mu robil fokle - tá koža bola šialene tvrdá. No ale treba si ho omakať, možno mu nič nie je.
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Clarke » pát 03. pro, 2010 11:40

tifik píše:... Nemáte někdo zkušenosti s rukavicemi na muay thai od Bailu? ...

Linky na Bail z nějakýho důvodu nikdy nefungovaly.
Jinak já mám od nich 14oz rukavice model Training (jsou to ty na MT, černo-bílé se zlatými nápisy). Trenér mi je tenkrát pečlivě prohlídnul schválil na mlácení do lidí. :) Mám je už tak rok a půl a zatím drží dobře. Akorát lemovka v dlani je už trochu prodřená. Ale je fakt že na aparáty si beru pytlovky (taky Bail).
Proti Kingům které vídám nejčastěji, mi přijdou výrazně menší (to beru jako plus). Taky nemají polstrování v dlani, strunu, ani moc výrazný výběžek na překrytí palce. Popravdě řečeno, nic z toho mi nijak neschází a rukavice mi vyhovujou. Ale ber to jako odpověď "svátečního thajce". :oops:
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod tifik » pát 03. pro, 2010 12:35

Bezva, to jsem potřeboval, dík. Asi do nich půjdu, jen podle trenéra si mám na svoji výšku koupit 10OZ, i kluci mají skoro všichny desítky, tak zkusím ty barevné.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod tifik » čtv 27. led, 2011 16:33

Ošetřujete nějak kožené rukavice přípravky na kůži?
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » čtv 27. led, 2011 17:15

Nie... jedine snáď... po roku... do koša... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » ned 30. led, 2011 11:07

Ještě taková blbost, vrtá mi to hlavou, koupil jsem si spidery od bailu, 12OZ, sedí pěkně, zpracování ok, ale palec v rukavici se mi zdá hrozně vytrčený, nemají žádné překrytí, je to blbost nebo je to špatně?(trenéra bych se zeptal, ale ted do půlky února tréninky nemáme... :-)

viz fotky:
ObrázekObrázekObrázek
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod luen » ned 30. led, 2011 12:57

tifik píše:Ještě taková blbost, vrtá mi to hlavou, koupil jsem si spidery od bailu, 12OZ, sedí pěkně, zpracování ok, ale palec v rukavici se mi zdá hrozně vytrčený, nemají žádné překrytí, je to blbost nebo je to špatně?(trenéra bych se zeptal, ale ted do půlky února tréninky nemáme... :-)

viz fotky:
ObrázekObrázekObrázek

Bacha na to, zraneni palce je nejcastejsi uraz :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » ned 30. led, 2011 14:37

Právě, zdá se mi to dost nebezpečný, ale nechtěl jsem být paranoidní :-) Ale asi mám smůlu, už je to dýl než 14 dní a napadlo mi to bohužel až dneska:-( Mám tedy s nimi šlehnout a koupit jiné?
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » ned 30. led, 2011 14:43

No nie je to moc dobre... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » ned 30. led, 2011 17:08

To má člověk z toho šetření, když nemusí :wink: Bouchal jsem v nich zatím jen jednou a to bylo v pohodě, ale teď už furt budu koukat na palec, to je mi jasný a nakonec stejně objednám kingy abych měl klid :-) Jen mi není jasný, zdá se mi, že jejich klasické boxerky s terčíkem mají palec úplně stejně a cituji
BAIL-SPORT je schváleným dodavatelem vybavení pro Extraligu a 1. ligu boxu ČR.
BAIL-SPORT je „Oficiální partner Interligy boxu ve střední Evropě BoxingONE“.
BAIL-SPORT je "Generální partner Jihomoravské oblastní ligy boxu.
BAIL-SPORT je partnerem klubu COMO-III.
BAIL-SPORT je "Oficiální partner Sambo federace České republiky".

8O
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...