Zacatek s MT v pokrocilem veku?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Zacatek s MT v pokrocilem veku?

Příspěvekod Carlik » pát 31. říj, 2008 19:27

Zdarec,
mate nekdo zkusenosti s Thaiskym boxem v pokrocilem veku? :) Zacal jsem cca 3 mesice tomu jako rekreant a hrozne me to chytlo. Hrozne bych chtel zkusit amaterskou ligu. Je mi uz ale 31, takze nevim jestli je jeste nejaka sance???? :roll:
Carlik
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pát 31. říj, 2008 20:21

A ja som si myslel, že sem píše nejaký päťdesiatnik... 31 rokov NIE JE pokročilý vek... :wink: Finále grand prix K-1 už sa vyhrať nestihneš, ale amatérsku ligu rozštípeš ešte v pohode... :twisted:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Zacatek s MT v pokrocilem veku?

Příspěvekod graver » sob 01. lis, 2008 7:59

Carlik píše:je jeste nejaka sance?

©ance na co? Dělat něco, co tě chytlo a bavit se při tom? To určitě je - já jsem začal ještě o pěkných pár let později. Pokud čekáš nějaké výrazné sportovní úspěchy a chceš se vyrovnat třeba někomu, kdo v tvém věku už má 15 let TB za sebou, tak si asi dost mákneš :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Zacatek s MT v pokrocilem veku?

Příspěvekod marcelo » sob 01. lis, 2008 11:09

Carlik píše:Zdarec,
mate nekdo zkusenosti s Thaiskym boxem v pokrocilem veku? :) Zacal jsem cca 3 mesice tomu jako rekreant a hrozne me to chytlo. Hrozne bych chtel zkusit amaterskou ligu. Je mi uz ale 31, takze nevim jestli je jeste nejaka sance???? :roll:

Teraz ma niektori praktikanti MT znosia pod ciernu zem,ale musm prispiet aj ja..mam tolko rokov ako ty a z mojich skusenosti mozem povedat, ze je neskoro..pokial si nic nerobil,mas sedavy sposob zivota,atrofovane funkcne svaly a posturalne dysbalancie,minimalnu kondiciu, co sa tyka vytrvalosti a funcknej sily,popr. aj slabsiu motoriku tak rovno na to zabudni,zbytocne si zavaris o zdravotne problemy :wink: pokial chces robit MT rekreacne tak no problemo, Ukrapcanyho neber za bernu mincu :twisted: ,takych ako on je v amaterskej lige malo,mozno sam co sa tyka veku a atributov :wink:
Na druhu stranu ,pokial si doteraz robil pol zivota nieco atleticke,plavanie,gymnastiku atd tak mas este sancu na 1/2 dekady to potiahnut ale viac nie..nebudes stihat regenerovat bez prisunov "androgenov" oproti mladsim borcom a zacnu zbytocne frustracie a sklamania a tocenie sa v bludnom kruhu :wink:
A to ze niekto argumentuje ze aj v 35-40 niekto bucha K1 ligu a podobne zalezitosti je pekne, ale ti borci maju atributy kt. nabrali kopec rokmi cvicenia+ androgenne "dobrotky" kt. ich regeneruju a drzia pokope svalovinu,slachy,kosterny aparat :wink:
..tot moj nazor k teme...
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Deywik » sob 01. lis, 2008 14:09

kdyz pujdes na amaterskou ligu v 31 a chytnes soupere kterymu je taky 31 a venoval se tomu od detstvy tak je jasny kdo bude zdatnejsi zejo...ale mit tu silu a odhodlani tam jit to musis najit sam v sobe..neni dulezity vyhrat ale zucastnit se a jestli se zucastnis tak bys nemel problem nekdy neco vyhrat - to je to nejtezsi tam jit ...ze zacatku podle me budes dostavat ale pak uz si na to zvyknes budes to cekat a hlavne budes zkusenejsi ...takze jak tu rikaj delat to co te bavi. - proc ne ? jestli k treninkum budes pristupovat s plnym nasazenim tak na to podle me mas :P
Deywik
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » ned 02. lis, 2008 11:40

No, ja sa na to pozerám možno trošku ináč a to takto:
- motivácia je silná zbraň a pokiaľ je silnejšia ako bolesť, tak je vyhrané
- tridsiatnik nemôže trénovať tak ako o 10, 15 rokov mladší chlapci, pretože to nezregeneruje. Lenže - tí 15-20 roční chlapci vedia väčšinou ledva čítať a niečo ako naštudovanie si rôznych tréningových metód, porovnanie ich výhod, nevýhod apod., tak o tom ani netušia... :D Preto ja trénujem menej a štípem viacej ako mnohí oveľa mladší chlapci čo trénujú viacej ako ja... podstatná je metóda, nasadenie je až tesne za tým... hlavne s rozumom... :wink:
- chlap má typicky viac trpezlivosti ako decko. Decko si nájde frajerku, začnú mu skúšky, nedajbože brigáda a tréningy sú v prdeli, kdežto chlap má väčšinou pravidelný rytmus
- dôležité je neustále hýbanie sa a ak si človek dá pozor na večné začínanie, tak svojou vytrvalosťou sa vie dostať oveľa ďalej ako brutálnym nasedením po pár týždňov a potom 1/2 roka pauza... 8)
- ďalšia vec je amatérska liga - nejedny profíci sú stále ešte ťažkí amatéri a amatéri sú fakt amatéri a tie zápasy aj podľa toho väčšinou vyzerajú. Je to kohútia bitka kto z koho a neraz záleží viac na vôli dobojovať ako na technike... :wink:
- u amatérov sa človek nestretne v zápase s človekom, ktorý trénuje 15 rokov... :idea: MT nie je amatérsky box... ono profizápas nie je profi tým, že sa tým dotyčný fighter živý (to sa tu nedá), ale tým, že nemá žiadne chrániče... nie je však veľký rozdiel v tom, či dostanem holou nohou, alebo nohou v pančuche (my napr. používame na zápasy len také tie tenučké chrániče). Tie 3 kolá po 2 minúty udýcha nejako každý, kto nie je úplne z hovna. Otázka je, ako to bude vyzerať a aký bude výsledok, ale dá sa to... :wink:
- postaviť sa do ringu chce veľa odvahy a kopa z tých, ktorý MT trénujú na to nikdy odvahu nenaberú... ak sa však človek do ringu postaví, tak si sám seba začne vážiť viac o 500%. Kto v ringu nestál, nepochopí prečo...
- v amatérskom zápase je prvoradá hlavne kondícia, ak je tá, tak je všetko... :D A kondička vie byť špičková v každom veku... :idea:
- ešte k tým ťažkým borcom vo vyššom veku (Hoost, Aerts, apod.) - sú to ľudia, ktorí majú ročne 2-3 zápasy, takže na regeneráciu medzi zápasmi majú dosť času. Tiež však prešli obdobiami, kedy dali za rok možno 20 zápasov a to bolo určite náročné obdobie ako z pohľadu motivácie, tak zdravia... lenže skúsenosti vtedy nabrané dnes úspešne zúročujú... :D Iná vec samozrejme je, že kopa fighterov bez "výživnej dobroty" pred zápasom do ringu nevlezú... 8) Ono odbúchať pyramídu v superťažkej váhe nie je ani trošku sranda... :?
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pon 03. lis, 2008 7:36

ukropcany píše:Preto ja trénujem menej a štípem viacej ako mnohí oveľa mladší chlapci čo trénujú viacej ako ja... podstatná je metóda, nasadenie je až tesne za tým...

To je zajimave - muzes trochu rozvest?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 03. lis, 2008 8:33

No to je jednoduché :D , napr.:
- chodia behať šprinty, pritom 10 km voľným tempom nezabehnú...
- vôbec nechápu vzťah, že najprv musia trénovať vytrvalosť a až potom niečo iné...
- tieňujú pred tréningom, po tréningu, ale tak, že sa ani nezadýchajú... ja po troch kolách tieňovania potrebujem aspoň krátku pauzu...
- keď skáču na švihadle, tak skáču furt rovnakým tempom, vôbec ho nemenia, žeby pridali, to ich ani nenapadne...
- keď už na ňom skáču, tak si dajú 2x2 minúty a strašne sa divia, že prečo skáčem 10x3 minúty...
- idú 20 minútových kôl na pytli, ale opäť takým tempom, že už v polovici prestávky medzi kolami niečo zas do neho začínajú, lebo sa nudia... :roll: Ja sa ledva vydýcham...
- posilku väčšina z nich v živote nevidela
- zápasy pozerajú, ale neučia sa z nich
- nenatočia sa na video, aby videli aké drevá sú... zrkadlo je vraj najlepší učiteľ... nie je to pravda... divx je lepší... :wink:
- radšej idú 2 hodiny voľnejšie, ako hodinu ale do totálne rozbitia sa...
- celkovo vnímam ako hlavný problém príliš nízku intenzitu (príliš nízka = asi 300% popri bežnom BU) vykonávanej aktivity - toto má ale zmysel až pri pokročilejších, začiatočník radšej dlhšie a voľnejšie, aby sa naučil, lebo zas za hodinu sa veľa nenaučí... + problém mám osobne v tom, že keď sa príliš rozbijem, tak mám tendenciu ochorieť, takže tréning max. 4x do týždňa. Dvojfázovo ani zo srandy... :evil:

P.S. V tom pôvodnom príspevku píšem "nasadenie až potom", tým ale myslím nasadenie v zmysle "bezrozmyslového trieskania halabala", nie v nasadení do toho, čo práve robím s rozumom...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...