VYMAZANE PRISPEVKY

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod DaveStone » čtv 09. dub, 2009 13:49

Ono je těžké najít tu hranici co už je komerční. Když se někdo živí jenom výukou b.u, která mu vynese desetitisíce měsíčně a nemá žádné jiné zaměstnání, tak jde bezesporu o komerční. Ale když někdo vyučuje b.u. 4 hodiny týdně a hodí mu to pár stovek přičemž by jinou svou prací byl schopen vydělat mnohem víc - tak nevím. To za komerční nepovažuji.

Docela mě zklamal systém organizace výuky LYWCH ve škole kam jsem chodil rok a čtvrt. Vždycky když jsme platili měsíční poplatek 400 Kč, tak trenér neopomněl zdůraznit, že je potřeba zaplatit tu tělocvičnu, že to jsou prachy na tento účel... Pak jsme cvičili v prostorách jednoho člena oddílu, kde se nájem neplatil, ale cena tréninku byla ještě větší - to zase že je nás málo a máme soukromou výuku, která je dražší a máme si jí cenit. Soukromá výuka stála zpočátku 300 Kč/ 5 hodin, postupem času tak nějak mlčky přešla na taxu 300 Kč / 2,5 hodiny... Stejná cena, ale kratší a kratší tréninky.

Teď třeba cvičím v oddíle, kde z toho trenér nic nemá, dělá to zdarma. Peníze co platíme jdou jenom na provoz oddílu. A co je hlavní, nikdo ze mě nedělá vola s těmi penězi. Až teď mi došlo co tím náš trenér WCH sledoval a jak to vlastně celé chtěl.... jenom to neřekl na rovinu.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

 

Příspěvekod hellas » čtv 09. dub, 2009 14:43

O tom tohle vlákno snad není ne? :idea:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Předchozí

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron