VYMAZANE PRISPEVKY

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod pe25tr » stř 08. dub, 2009 10:15

Higen píše:"Obchod neboli komerce je lidská činnost, která spočívá v směňování zboží nebo služeb za peníze, případně za jiné zboží nebo služby."

Kdyz vybiras penize na najem, tak komercni cinnost provadi pronajimatel, ne ty/oddil (paklize oddil neni vlastnikem nemovitosti).

Kdyz nekdo tvrdi, ze komercni je vse, kde se vybiraji penize, tak si klepu na celo.

Reklamu netreba davat do diskuze, staci si ji dat do profilu a pak tvrdit, ze to neni reklama ;).
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod DaveStone » čtv 09. dub, 2009 13:49

Ono je těžké najít tu hranici co už je komerční. Když se někdo živí jenom výukou b.u, která mu vynese desetitisíce měsíčně a nemá žádné jiné zaměstnání, tak jde bezesporu o komerční. Ale když někdo vyučuje b.u. 4 hodiny týdně a hodí mu to pár stovek přičemž by jinou svou prací byl schopen vydělat mnohem víc - tak nevím. To za komerční nepovažuji.

Docela mě zklamal systém organizace výuky LYWCH ve škole kam jsem chodil rok a čtvrt. Vždycky když jsme platili měsíční poplatek 400 Kč, tak trenér neopomněl zdůraznit, že je potřeba zaplatit tu tělocvičnu, že to jsou prachy na tento účel... Pak jsme cvičili v prostorách jednoho člena oddílu, kde se nájem neplatil, ale cena tréninku byla ještě větší - to zase že je nás málo a máme soukromou výuku, která je dražší a máme si jí cenit. Soukromá výuka stála zpočátku 300 Kč/ 5 hodin, postupem času tak nějak mlčky přešla na taxu 300 Kč / 2,5 hodiny... Stejná cena, ale kratší a kratší tréninky.

Teď třeba cvičím v oddíle, kde z toho trenér nic nemá, dělá to zdarma. Peníze co platíme jdou jenom na provoz oddílu. A co je hlavní, nikdo ze mě nedělá vola s těmi penězi. Až teď mi došlo co tím náš trenér WCH sledoval a jak to vlastně celé chtěl.... jenom to neřekl na rovinu.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod hellas » čtv 09. dub, 2009 14:43

O tom tohle vlákno snad není ne? :idea:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...