Cesta Bojovníka v dnešním světe

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod RBR » úte 01. pro, 2009 0:01

Tribute píše:RBR: nejsem si jist ale musaši byl svobodný samuraji bez pána a proto se bitev neúčastnil naopak si volil své soupeře možná všech těch 59 poražených soupeřu nebyli přímo mistrové ale byli to bojovníci a řekl bych že dobrá půlka byli mistři.
graver: sorry ale když se tu po mě někdo vozí za hlouposti tak proč to tam nechávat k tomu přece se chovám jako dítě a to jsem ne TongPo??? základní škola

Tribute nechci tě poučovat. Bez jakéhokoliv zesměšňování tvojí osoby ti doporučuji sehnat si kvalitní literaturu o MM. Třeba takový Patrik ve svém BUDO shopu určitě něco má.
Tady ti to jen shrnu. S kolika soupeři se utkal není úpně přesně známo. Tvrdí to MM, ale zda-li nekecá nikdo neví. Kolik z nich byli opravdový mistři meče také není známo. Nikde není doložený jmený seznam jeho obětí. Můžeme říci, že se utkal se Sasakim Kodžiroem, který byl považován za supermistra. To je doložené. Pak ještě porazil dva bráchy, kteří byli představitelé v té době slavné a prestižní šermířské školy. I když se o nich tvrdilo, že nedosahovali kvalit jejich otce, zakladatele školy. K tomu vypráskal několik jejich pokročilých žáků a méně prokočilých žáků. O dalších soupeřích se vedou debaty. Ani není doloženo, že se utkal se zakladatelem školy ©intó musó rjú, kterou dělá Patrik, i když o tom existuje pěkná pověst.
Celkově je v životě MM hodně bílých míst, tzn. není historicky doloženo co v těch dobách dělal, s kým bojoval. Existují pouze hypotézy. Sám MM se ve svých písemných záznamech zmiňuje, že se účastnil 6ti bitev. Dokonce i té nejslavnější bitvy u Sekigahary. Historici stále řeší, na které straně bojoval, za Tokugawy nebo nikoliv. Což byla jeho druhá bitva (snad).
Pokud jde o Go rin no šo, na kterou se odkazuješ. Ze které taháš moudra MM. Opět doporučuji sehnat si překlad, který je hlavně kvalitně okomentovaný. Shodou okolností je do češtiny přeložená výborná kniha o MM i komentovanou Go rin no šo. Nicméně tato kniha byla přeložena z AJ. Do AJ byla přeložena z moderní Japonštiny. A do moderní Japonštiny byla taktéž přeložena ze staré Japonštiny. To je docela dost možností pro omyly a nepřesnosti.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod patrik » úte 01. pro, 2009 7:43

RBR píše:(...) Ani není doloženo, že se utkal se zakladatelem školy ©intó musó rjú, kterou dělá Patrik, i když o tom existuje pěkná pověst. (...)

Ta pověst - legenda je tady, včetně zdrojů, ale kdovíjak to bylo
http://www.tenshin.cz/smr/texty/muso.htm (druhý odstavec)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » úte 01. pro, 2009 8:51

patrik píše:
RBR píše:(...) Ani není doloženo, že se utkal se zakladatelem školy ©intó musó rjú, kterou dělá Patrik, i když o tom existuje pěkná pověst. (...)

Ta pověst - legenda je tady, včetně zdrojů, ale kdovíjak to bylo
http://www.tenshin.cz/smr/texty/muso.htm (druhý odstavec)

Patrik

Vím díval jsem se na tvoje stránky, když jsem to psal. Vzhledem k tomu, že každá legenda má pravdivé jádro, je možné, že se optavdu setkali, ale kdo ví.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » úte 01. pro, 2009 9:06

Tribute píše:graver: sorry ale když se tu po mě někdo vozí za hlouposti tak proč to tam nechávat k tomu přece se chovám jako dítě a to jsem ne TongPo??? základní škola

No, mně ten dotaz ve světle jiných nepřišel jako něco, za co by ses měl stydět (to, že jsem odpověděl poněkud ironicky neznamená, že z někoho dělám vola - jen tu cestu bojovníka jako fotr rodiny vidím jinou optikou). A mazat něco jen proto, jak na to někdo reaguje? Hm, to ho raději pošlu někam :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...