[b]BJJ ve středním věku....[/b]

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

[b]BJJ ve středním věku....[/b]

Příspěvekod charon30 » sob 07. led, 2012 22:36

Zdarec, máte někdo zkušenost s tím, že by jste začínali s BJJ až kolem 40tky 8O ??? Dříve jsem dělal trochu box a musado..a na stará kolena bych se chtěl válet na zemi( uvažuji o tom dlouho, ale bojím se, zda tam na mne nebudou koukat jako na magora..co zabloudil z "důchoďáku".......podělí se někdo o zkušenost??? Díky
charon30
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. led, 2012 0:00

 

Příspěvekod MED » sob 07. led, 2012 23:49

Ahoj,
z musada by jsi měl umět spadnout,tak bych se toho vubec nebal. K nám chodí ted 3 kolem 40 , ja budu mit 37 a zvládáme to. Věk neošidíš, ale nevidím jediný důvod proč by se na tebe někdo díval jak na důchodce.
Jirka
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

Re: [b]BJJ ve středním věku....[/b]

Příspěvekod NOKT » sob 07. led, 2012 23:49

[quote="charon30"]Zdarec, máte někdo zkušenost s tím, že by jste začínali s BJJ až kolem 40tky 8O ??? Dříve jsem dělal trochu box a musado..a na stará kolena bych se chtěl válet na zemi( uvažuji o tom dlouho, ale bojím se, zda tam na mne nebudou koukat jako na magora..co zabloudil z "důchoďáku".......podělí se někdo o zkušenost??? Díky[/quote

Hele já bych v tom neviděl. Jestli tělo nic nenamítá, tak do toho :) Onehdál jsem viděl jak v Londýně dali tuším 70tníkovi fialovej pás!
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod charon30 » ned 08. led, 2012 16:48

Ahoj, díky za odpověď. Myslím si , že poleno rozhodně nejsem. Nějaká obratnost a koordinace pohybů tam je, takže to bude snad OK. Jen jsem se chtěl ujistit, že na BJJ nechodí jen náctiletý, který bych tam svým věkem mohl prudit a trošku i povzbudit. Jsem totiž takový stydlín...:lol:. Můžete doporučit nějaký klub v Praze? Nejlépe Praha 6,5. Jsem z Berounska. Díky.......
charon30
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. led, 2012 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » ned 08. led, 2012 18:08

cvičit lze v každém věku, má to ovšem několik ALE:
1) musíš se velmi dobře prohřát a rozcvičit - v našem věku je svalstvo již ne tak pružné jako za mlada a je to rok od roku horší - to je život...
2) doporučuji ze začátku cvičit pouze s věkově podobným kolegou - mladí jsou jak urvaní z řetězu, nejde o to, že by Tě nenechal vyhrát :lol: , ale o to, že by Tě mohl v návalu zápolení zranit
3) stanov si takové cíle , které budou nižší, než by jsi chtěl dosáhnout - pokud čekáš, že zohledníš své zkušenosti z BU/BS mohl by jsi být zklamaný, ono Musado a BJJ jsou více méně diametrálně odlišné disciplíny
To je asi to hlavní co bych Ti sám za sebe doporučil.Přeji Ti hodně štěstí v cvičení, hodně radosti a žádné zranění
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod charon30 » ned 08. led, 2012 19:22

Přesně jsi to vystihl, zejména to, nad čím pořád dumám. Zda mne ta omladina na žíněnce totálně nepřeválcuje:-). Jinak rozdílu jsem si vědom, proto chci dělat BJJ. teď ještě najít klub, kde budou začínat taky dědkové:-)
charon30
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. led, 2012 0:00

Příspěvekod zbek » ned 08. led, 2012 21:55

Zas naštěstí všichni mladi nejsou mlatičky :D tak se to dá přežit . Dnes už mě nejde o to vyhrat ,ale zučastnit se . :D
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Re: :-)

Příspěvekod MED » pon 09. led, 2012 13:20

charon30 píše:Přesně jsi to vystihl, zejména to, nad čím pořád dumám. Zda mne ta omladina na žíněnce totálně nepřeválcuje:-). Jinak rozdílu jsem si vědom, proto chci dělat BJJ. teď ještě najít klub, kde budou začínat taky dědkové:-)

Ahoj,
u nás je teď jeden začátečník okolo 40 a jeden 40 modrý pásek bez kondice.
Omladina tě převálcuje - na to se připrav:-).
Kluby:
http://www.junglebjj.com/ - parking u nádraží Bubeneč nebo přímo v areálu - musí se okolo hokejové Sparty po levém břehu Vltavy
http://www.pentagym.net/
http://www.jiu-jitsu-kickbox.cz/brazilske-jiu-jitsu/
Zajdi si na trenink a rozhodni se podle sebe.
J
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

Re: :-)

Příspěvekod charon30 » pon 09. led, 2012 17:24

Pro MED : A u Vás ještě berete zelenáče? Junglebjj.com, kde přesně jsou treninky? Koukal jsme na stránky a je to jen Aj:-(. A jsem ortodoxní ruštinář:-))
charon30
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. led, 2012 0:00

Příspěvekod MED » pon 09. led, 2012 18:04

Kdokoli může přijít a začít cvičit. Cvičí se po, St, Pa od 18 30 - 20 30 v hale zápasu - Za Císařským mlýnem 1063 - http://www.mapy.cz/#q=Za%20C%C3%ADsa%C5 ... 537429_0_1
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

 

Re: [b]BJJ ve středním věku....[/b]

Příspěvekod TongPo » pon 09. led, 2012 18:06

charon30 píše:Zdarec, máte někdo zkušenost s tím, že by jste začínali s BJJ až kolem 40tky 8O ??? Dříve jsem dělal trochu box a musado..a na stará kolena bych se chtěl válet na zemi( uvažuji o tom dlouho, ale bojím se, zda tam na mne nebudou koukat jako na magora..co zabloudil z "důchoďáku".......podělí se někdo o zkušenost??? Díky

Když ti to zdravotní stav dovolí a chceš dělat zrovna BJJ, tak proč to nezkusit. Akorát počítej s tím, že všechny zápasnický styly jsou docela záhul na kolena, ale časem uvidíš, co ti na to tělo při tvých letech řekne... :lol: Třeba to bude O.K. :wink: Jinak čím tě vlastně BJJ zaujalo? Na eventuelně úspěšnou sportovní kariéru začneš přece jen moc dlouho a pro sebeobranu se to moc nehodí...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Toman » pon 09. led, 2012 21:09

Co třeba pro zábavu? :wink:
Nehledě na to že na spoustě turnajů je "Stará garda" aka "Masters"
Naposledy upravil Toman dne úte 10. led, 2012 22:02, celkově upraveno 1
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NOKT » pon 09. led, 2012 21:33

Toman píše:Co třeba pro zábavu? :wink:


By se mělo zarámovat :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 09. led, 2012 22:16

ahoj, kluci ti radi dobre neboj se a vyraz bez ohledu na vek ... konecne 40 neni zadna tragedie :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Pec » úte 10. led, 2012 9:00

luen píše:ahoj, kluci ti radi dobre neboj se a vyraz bez ohledu na vek ... konecne 40 neni zadna tragedie :wink:


Jasně, může to být i horší :lol:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod marcelo » stř 11. led, 2012 17:08

NOKT píše:
Toman píše:Co třeba pro zábavu? :wink:


By se mělo zarámovat :)


To je pravda..pokial clovek nehlada vyhradne sebaobrannu zalezitost,ale pekny zapasnicky styl zacat by mal s BJJ,hlavne ked je po 40tke..

..pozor na takedowns pokial mas kolena alebo krize v dupe..ucit sa menej atributove takedowns oproti atributovym..vyhybat sa hodom po velkej amplitude a padom z tychto hodov kvoli krizoma k ich mas dodrbane..

Pokial bude rozumny trener s dobrym didaktickym pristupom a nie nejake vypatlane "macho" hovado, budes sa moct venovat grapplingu hooodne dlho :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » stř 11. led, 2012 17:54

tak tak, jak říká marcelo :) Ikdyž nějaký ty věci pro sebeobranu by se tam taky našly :D Peace marcelo jen dráždím :D

BJJ je vážně v pohodě styl, kterýmu se člověk může věnovat různým způsobem a vykašlat se na to co mu nesedne, jako třeba na takedowny celkově :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » stř 11. led, 2012 18:46

NOKT píše:tak tak, jak říká marcelo :) Ikdyž nějaký ty věci pro sebeobranu by se tam taky našly :D Peace marcelo jen dráždím :D

BJJ je vážně v pohodě styl, kterýmu se člověk může věnovat různým způsobem a vykašlat se na to co mu nesedne, jako třeba na takedowny celkově :)


..v pohode..ako nemam problem priznat,ze ja pouzivam viacero unikov z BJJ v postoji a na zemi,len modifikovanych aj s uderovkou;)

..BJJ bez takedowns a podrazeni je nekompletny zapasnicky styl..takedowns sa daju velmi efektivne cvicit izolovanymi sparingami s postupne narastajucim odporom a silou prevedenia..je to najbezpecnejsia forma cvicenia a sparingovania vobec :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » stř 11. led, 2012 21:54

jo marcelo máš pravdu, nicméně můžeš je osekat a zůstat u klasických hodů ala judo. Neříkám, že necvičit. Znát, ale zkrátka nepoužívat z různých důvodů - kolena, zvyk házet lidi na lebku atd. :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 15. led, 2012 16:44

BJJ v pokročilém věku není problém jak se zdá
http://www.dailypilot.com/news/tn-dpt-0114-blackbelt-20120113,0,1768188.story
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron