Muay thai Praha

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Muay thai Praha

Příspěvekod m0ney » ned 20. říj, 2013 21:50

Dobrý den,
zdravím zdejší osazenstvo. Po asi 3 hodinovém pročítání tohoto fóra, jsem se přeci jen odhodlal se vás zeptat.

Chtěl bych se začít věnovat muay thai. Dospěl jsem k tomuto rozhodnutí po spoustu dnech studování informací na internetu, porovnávání různých bojových umění/sportů, procházení fór apod. Mojí motivací jsou 2 věci - chtěl dostat své tělo do mnohem lepší formy a chtěl bych se umět bránit případnému napadení na ulici. Také bych tím chtěl jako vedlejšího efektu dosáhnout lepšího stavu mysli; to by snad mělo přijít s tím, že se budu cítit lépe fyzicky. Btw, ano, četl jsem spoustu příspěvků o tom, že thaibox na ulici nepatří, názorů typu že se takto na ulici neubráním a je lepší např. MMA a podobně. Osobně si ale myslím, že když budu mít trénovanější tělo, naučím se dostávat rány a budu znát jak si krýt lépe hlavu a odrážet útoky, bude to určitě lepší než tuto zkušenost nemít.

Můj problém je ten, že fyzicky jsem opravdu momentálně slabý. Jsem ektomorf, s váhou proměnlivě od 66kg do 77kg. Nikdy jsem aktivně neposiloval. Mám sedavé zaměstnání, kterému musím věnovat dost času, žiji sám, nemám moc peněz (např. na potravinové doplňky). Chci se tedy zeptat vás, zkušených boxerů, jak začít?

Tuším, že ze začátku bych měl především přibrat, především svalstvo. Momentálně žádné nemám :) Četl jsem zde, že velmi dobrý je běh, pro zvýšení výdrže. Přestal jsem před časem kvůli záměru začít s thaiboxem kouřit, ale nevím, zda je vhodné, abych chodil běhat. Vypadám při výšce 180 opravdu až nezdravě hubeně. Alkohol téměř nepiju, pouze občas si dám jedno nebo dvě piva před spaním nebo během jídla. Už jsem se koukal na některé kluby v Praze, dobře na mě zapůsobil Hanuman gym. Jaký na něj máte prosím názor? Jen bych rád dodal, že bych se spíše chtěl zaměřit na evropskou/holandskou (? snad to píši správně) verzi thaiboxu, tedy i s častějším používáním ruk. Za veškeré rady a tipy budu rád.

Omlouvám se za delší příspěvek a omluvte pokud jsem něco napsal špatně, jsem opravdu laik.
m0ney
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20. říj, 2013 19:31

 

Re: Muay thai Praha

Příspěvekod Petule » úte 22. říj, 2013 0:02

Tedy, jestli jsi opravdu procital forum tři hodiny, tak asi špatná témata nebo co. Začneš úplne jednoduše, proste prijdes na trénink a vyzkoušíš. Pokud té to chytne, běhat a posilovat můžeš k tomu, ale jestli chceš dělat thai box, tak dělej thai box a ne běh. Na postavu se můžeš vykašlat, na tréninky chodi hubení dlouháni i tlustý prckové. Hanuman je asi nej klub na thai box v ČR, nicméně pokud by ti nevyhovoval přístup trenéra nebo větší počet lidi na trenincich, muzu doporučit X gym.
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Re: Muay thai Praha

Příspěvekod wanderlei2 » pát 25. říj, 2013 20:56

Přidávám se k ostatním. Jen jdi do tělocvičny a ostatní neřeš :)
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re: Muay thai Praha

Příspěvekod m0ney » sob 26. říj, 2013 12:40

Dobře.
Děkuji všem za odpovědi.
m0ney
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20. říj, 2013 19:31


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron