superfight

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod pavela » pon 29. lis, 2004 6:28

raduz píše:Hellas: Ty si bol niekedy s Tysonom na ulici 8O ? Inac ten uz je za zenitom.... a sam nam to vsetkym dokazal.

Pavela: Bojovnik od Zltej rieky - hm, tak to Ty povazujes z a dobry film, no neviem, wu shu opilec s mecom, vela krvi, nekonecno zabitych nepriatelov - skratka realita..... :lol: Ale proti gustu ziaden disputat :wink:
O BL sa uz bavit nebudem, je to Vas nazor, a vyzera to ze vsetci ste na neho experti :lol: (super sudit niekoho podla nejakeho vidoezaznamu)


raduz, ano poovažuji Bojovníka od žluté řeky za jeden z nejlepších kungfu filmů. Děj je krutý jako Čína sama a krev tam je na rozdíl od amerických kungfusraček opodstatněná.Prostě REALITA Číny. Pokud se jedná o wušu, starý mistr Yu Chenghui je jeden z nejlepších expertů na wudangský meč, jeho styl je prostě geniální. ©koda že natočil jenom 4 filmy, jestli se nepletu. Není to herec,je to mistr původem ze Shandongu který dodnes tady v Pekingu vyučuje a píše knihy, i když už za nim vlajou bílý fousy.
Player, Mstitel s píšťalou se nepočítá, jednak je to korejskej film a druhak nic moc film.
Ninja: Jako česky... :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod pavela » pon 29. lis, 2004 6:33

Ninja píše:nevie niekto kde by sa dal zohnat slovensko/cesko-cinsky slovnik? moze byt aj elektronicky. dik moc.

to pavela: ty vies po cinsky?

NInjo, když budeš mít cestu do Prahy, v Akademii na Václaváku prodávají novej Vochalův slovník, velká modrá bichle. Praktickej, mám ho taky, když jsem byl naposledy v Čechách tak zrovna vyšel.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushi » pon 29. lis, 2004 7:04

Ninja_ten slovník zoženieš v pohode aj na Slovensku...a Pavela vie po čínsky a nie je sám... :) :) :) :wink:
ak si na Slovensku, skús sa ozvať, možno nájdeme spoločnú reč... :wink: :lol:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod pavela » pon 29. lis, 2004 15:47

wushi, kdy se tady v Pejťingu ukážeš, zavárujeme a zajdeme na akutol?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Ninja » pon 29. lis, 2004 18:05

to wushi : no jasne som na slovensku. odkial presne si? ja som z Ruzomberka.

to Pavela,Wushi and all: to je v pohode vsetci tu vedia po cinsky a ja sa to uz dlho snazim "naucit" ale zatial niet odkial :lol: :lol:
naše ruky sú dvere neprepúšťajúce nepriateľa a naše nohy kladivo, ktoré ho môže zabiť.
Ninja
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00
Bydliště: dom

Příspěvekod raduz » pon 29. lis, 2004 18:47

Hellas: super, ked snim najblizsie budes, spytaj sa, ci by aj na ulici kusal do usi, keby nestihal.... :lol: :twisted:
Inac myslim, ze Mikovi uz chyba iskra. Kedysi boxoval ako "vitaz", dravo a naplno. Teraz uz boxuje len koli dlhom / teda koli peniazom-aby ich splatil. Slaba motivacia.
A Tyson v MMA? :lol: Uz a na to tesim.... Len akosi to stale odkladaju :wink: :wink: {dufam,ze trenuje :evil: }
Pavela:videl som to uz dost davno / este za starej ery / napr. Zrada a pomsta, 5 vlkov, a tak... Neviem, mne to vtedy nejako nepaslo.
Ale to je len moj nazor.
Mimochodom ten styl "opite" wu shu sa skutocne pouzival aj na kedysi na bojisku, alebo je to len mytus a namety pre film?
Ale ked tam cvicil pravy majster bu tak to je super, nie ako v dnesnych filmoch / kopec hercov je zrazu odbornikmi na bu a strihy a efekty urobia svoje :wink: :lol:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Anonymní » pon 29. lis, 2004 22:50

raduz: ma Ti vyridit, ze Tobe osobne urve hlavu a sezere Tvoje deti a jestli prej zadny nemas, tak az se narodi :lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod raduz » úte 30. lis, 2004 9:13

:o :o :? :( :cry: :cry: :cry:
sakra, zobral to az tak osobne? Kua idem si zmenit identitu....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

to player

Příspěvekod Marty » úte 30. lis, 2004 10:44

Rád bych slyšel, Playere, jaký ty vidíš faktický rozdíl mezi útokem a sebeobranou na ulici. Odpověz vážně. Dík.
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Mature

Příspěvekod Klidek » úte 30. lis, 2004 11:08

pavela píše:No to tedy my postarší, v mé věkové kategorii(Yiwan atd...) jsme teda z Bruce Leeho PAF NEBYLI. :roll:


Pavle, platej ti duchod tady nebo v Pejťingu ? :) :) :)
Klidek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00

Příspěvekod wushi » úte 30. lis, 2004 15:40

Pavle, chystám sa do číny čo možno v najbližšej dobe, len sa mi to nejako nedarí vybaviť...ale čoskoro sa ukážem, riadne zachlastáme a zavárujeme, teším sa na erguotou...
Ninja: z Ružomberku? tam mám jedného žiaka, nejaký Jozef, ja momentálne pôsobím v Púchove, na víkendy chodím do BB, ak máš chuť, mrkni na moju page, sú tam kontakty, ozvi sa... :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod player » úte 30. lis, 2004 19:17

Marty:no lze to videt i jinak,nez tak,ze utok je utok a obrana je obrana? :?
Utok je to,kdyz ty nekoho napadnes.Obrana je to,kdyz ty se branis napadeni(coz je dle me daleko tezsi nez prvni varianta),pricemz z te obrany muze samozrejme vzniknout nasledny utok.
Ty myslis,ze v tom rozdil neni?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Ninja » úte 30. lis, 2004 19:47

to wushi: neviem tam najst tie kontakty. a aj tak BB je dost daleko:(( ale obcas by sa predsa len cas nasiel
naše ruky sú dvere neprepúšťajúce nepriateľa a naše nohy kladivo, ktoré ho môže zabiť.
Ninja
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00
Bydliště: dom

Příspěvekod wushi » stř 01. pro, 2004 6:50

Ninja, rozklikni si položku Klub a federácia, máš tam posledný riadok Kontakt, je tam mail, mobil, proste všetko čo potrebuješ na nadviazanie kontaktu... :) :wink: ...už to chce len chcieť, však? :wink: ...BB je síce ďaleko (ako pre koho :) :wink: ), ale pre niekoho, kto má rád BU by to nemal byť problém...veľa zdaru a dúfam v skoré stretnutie :wink:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Fireball » stř 01. pro, 2004 7:58

wushi píše:Ninja, rozklikni si položku Klub a federácia, máš tam posledný riadok Kontakt, je tam mail, mobil, proste všetko čo potrebuješ na nadviazanie kontaktu... :) :wink: ...už to chce len chcieť, však? :wink: ...BB je síce ďaleko (ako pre koho :) :wink: ), ale pre niekoho, kto má rád BU by to nemal byť problém...veľa zdaru a dúfam v skoré stretnutie :wink:


Presne tak kua. V Rk sadneš do busu a za hodinku si v BB. (ja som niekoľko rokov jazdil každý mesiac do Brna) Ak sa Ti nechce cestovať tak zožeň ľudí, vybav telocvičňá a usporiadaj telocvišňu.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod wushi » stř 01. pro, 2004 8:15

right...ak chceš, už som raz v RK robil malú ukážku wushu aj s pokecom, nejako sa to potom prerušilo, ale kontakt na človeka stále mám, už som ho tu spomínal, nejaký Jožo a ak máš chuť, ozvi sa mi a môžme niečo zbúchať spolu, môže vybaviť telocvičňu...
fireball: zaujímavý postreh, čo cvičíš a kde?
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod wushi » stř 01. pro, 2004 8:17

fireball: sorry za debilnú otázku, zaskratovalo vedenie šedej kôry...
platí ten seminár s Mirom?
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Marty » stř 01. pro, 2004 15:19

Player : no, já myslím, že by v tom rozdíl být neměl. Protože jak to popisuješ ty, tak mi to spíš připadá jako šachy a ne jako fight (sebeobrana). "Jednou táhneš ty, jednou já, pak zase ty...jo, a kdo má bílý figurky tak začíná".
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ninja » stř 01. pro, 2004 17:09

wushi: no ja by som to bral bolo by to v pohode a taka ukazka by sa tiez sikla 8) a k tej BB ti to poviem takto , mne by sa aj chcelo ale zase rodicia :lol: keby som povedal ze idem do BB tak by ma zabili a keby som to nepovedal a prisiel by som potom neskoro vecer tak by ma zabili aj tak cize asi tak :D cez leto by to bolo o inom ale leto je este veeeeeeelmi daleko. tak co teraz? :cry:
naše ruky sú dvere neprepúšťajúce nepriateľa a naše nohy kladivo, ktoré ho môže zabiť.
Ninja
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00
Bydliště: dom

Příspěvekod player » stř 01. pro, 2004 22:24

Marty:jasne,tak aby nedoslo k nedorozumneni.Rekl bych,ze se tu resily dva ruzne "druhy" sebeobrany.Jedna je vylozene "necekane" napadeni,pak hra v sachy nepripada v uvahu a druha varianta je vyzva,nebo proste kdyz mas sanci rozpoznat,ze k napadeni dojde.Pak samozrejme uz se da taktizovat,jako v sachach,ovsem musi se nesrovnatelne rychleji :)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků