nový druh taichi?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod ly » stř 22. pro, 2004 16:32

Zdravim,
uz prosim vas ten web nechajte tak...TN si naozaj na propagaciu moc nepotrpi a to nie je jeho jedina prednost. :D Uprimnost, otvorenost, ucta k inym ludom, pri cviceni aj mimo neho, snaha naucit sa co najviac a podelit sa o to so ziakmi... Myslim, zeby sa nad celou touto debatou zchuti zasmial a odkracal medzi tie bezvadne stromy. A hlavne by bol prvy, ktory by priznal svoje chyby a limity.
Kazetu mi zatial tajne nepodstrcil :lol: takze tu nemozem hodnotit, dokonca som o jej existencii ani nevedela, kym ju tu niekto nespomenul, zato som ho videla cvicit nazivo, cim sa mnoho pritomnych diskuterov pochvalit nemoze :wink: Co je na nej? A ako je stara?

Este k tej historii, vzniku stylov, nasla som jednu stranku, co vyzera byt dost plna vselijakych zaujimavosti http://sunflower.singnet.com.sg/~limttk/index.htm

Takze pokial sa da, skuste trocha menej prevetravat svoje ego na nete a ked budete mat nieco skutocne :twisted: ku skole a osobe T. Nowakowskeho, nevahajte a podelte sa. A pokial sa neda, aj tak dobre, aspon bude sranda.

zatial sa majte fajne

Lydia

O.T. Pavela, co je Arguotou? 8O Vydrz a nenechaj sa ubit Santaklausmi, sak o tom tie Vianoce predsa nie su. A ked pojdes okolo, zastav sa, s Etelou ti ten grog uvarime kludne aj v lete :lol:
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

 

Příspěvekod etela » čtv 23. pro, 2004 8:15

Myslim Ly,

ze si to velmi pekne a vystizne napisala.

A Pavelo, nielen ze by sme ti mohli navarit GROG, ale mohli by sme si aj spolu zacvicit 8) niekde v parku, na ferovku. :lol:

Idem vesat gule na stromcek a popijat "hriatvo" tak zatial

pa vsetkym
etela
etela
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 23. pro, 2004 12:20

gule na stromcek :lol: :lol: :lol: :lol: a čí??? :D omlouvám se :-))))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod etela » čtv 23. pro, 2004 12:36

hellas_off píše:gule na stromcek :lol: :lol: :lol: :lol: a čí??? :D omlouvám se :-))))


hellas_off
ani neviem, preco ta ma svojim sposobom rada?!! :lol: 8) 8O
sorry for off-topic, to bude asi tymi Vianocami, xixi

et
etela
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 23. pro, 2004 12:45

etela píše:Prajem prijemne popoludnie,

Predstavte si, ze bol pozvany, ako JEDINY z Europy na Taiwan, je to pravda Mirko B?, aby sa spolu s dalsimi majstrami taiji podelil o svoje skusenosti z cviceni a svojim nazorom na zaradenie taiji do Olympiady, atd. ...
etela odtajnena


:lol: :lol: :lol: :lol:

Jasne. Na Taiwane pripravujou olympiadu v Pekingu a zahajovaci proslov si pripravuje nositel nobelovy ceny miru, jeho excelence Dalailama...
:lol: :lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Etela a Lydie

Příspěvekod pavela » sob 25. pro, 2004 7:47

Etelko i Lydie. Posílám Vánoční pozdrav a děkuji za hezké odpovědi. Budu velmi stručný:
Etelko, to, že jsem tě nabádal, aby sis to přečetla, bylo proto, že tam píšeš několik evidentních hloupostí, takže nic osobního a žádné kladení podmínek, to bych si ostatně k dámě ani nedovolil. :!: Nedá mi to a to co řekl Miro diplomaticky, řeknu já polopaticky: Co sa tyka stylu San-Fengu, tak ako sa to uci v nasej skole, jedna sa o formu otca (ktora niekomu pripomina rozvicku z hodin telocviku), matky a syna. Su to podla mna domyselne koncipovane formy na "prevetranie" celeho telo, aby sa to vsetko vo vnutri dalo-do pohybu a rozprudila sa v tele chi.
Venujem sa taicchi len kratku dobu na to, aby som tu rozdavala rozumy o celej geneze vzniku tohto starobyleho San Feng stylu...ale aj tak nieco napisem....som biela a oci sa mi este z toho vsetkeho nesikmeju...xixi

Co som sa ja dozvedela a postupne dozvedam je, ze legenda pana San Fenga siaha az do roku 1247, kedy sa datuje, ze sa tento pan mohol narodit??. Taktiez sa povrava, ze tento taoista pozorovanim suboja zeriava s hadom zacal rozmyslat nad aplikaciou tychto prirodnych pohybov do bojoveho umenia. Taktiez sa povrava, ze zostavil subor cviceni chi kungu, osem kusov brokatu, aby sa vojaci udrziavali v kondicii......
Nějak nevím odkud pramení tvoje podrobné znalosti. V žádném Čínském historickém pramenu se neuvádí., že by Sanfeng vůbec cvičil nějaké BU. Navíc není jasné v které éře vůbec žil, existují dochované zprávy 3 Zhang Sanfenzích)gích, či jak se to skloňuje...), každý v jiné éře. Jediný pramen poukazující na spojitost Sanfeng a Wushu je nápis na náhrobku Wang Zhennana který přisuzuje tzv Neijiaquan Zhang Sanfengovi. Ten ovšem pochází až z dynastie Qing, tedy z doby, kdy byli všichni Zhang Sanfengové několik stovek let v Taoistickém nebi.... Styly Sanfeng Taiji se obecně ztotožňují z Wudang stylem a tak nějak se mu přisuzují, ačkoliv genealogie je děravá, jako zuby starého číňana...Číňané rádi přisuzují styly slavným osobnostem...ale budiž. Jediné co mi není jasné je styl otce matky(babičky a tetičky) Vím, že základní sestavě v Pakua se taky říká Mu Quan(mateřská pěst) ale v taiji ani v tzv.Sanfeng stylu jsem o ničem takovém neslyšel. Patrně pozdější úprava. :wink:
Valná většina tzv. Sanfeng(wudang) stylů má původ v Jangu, to je očividné. Kromě toho, když už se mluví o Sanfengovi jako vynálezci Taiji, říká se, že vytvořil 13 forem.(pang,lü blablabla...) do nějakých dalších záležitostí se nebudeme pouštět. Predstavte si, ze bol pozvany, ako JEDINY z Europy na Taiwan, je to pravda Mirko B?, aby sa spolu s dalsimi majstrami taiji podelil o svoje skusenosti z cviceni a svojim nazorom na zaradenie taiji do Olympiady, atd. Miro diplomaticky, já polopaticky, Kým, že to byl pozvaný jako JEDINÝ(na to slovo jsem alergický...) Jestli dědou z chůtungu, tak tomu bych rozuměl...TM bol vyzvany, ci sa chce byt clenom poroty na olympiade, kde sa taiji bude hodnotit skor ako gymnastika?!
TM to samozrejme s uctou odmietol.
To je hloupost a lež. 1. Nikdo neví, zda bude wushu na olympiádě(spíše NE), tudíž je nějaká porota hudbou budoucnosti. 2.Pokud kdy nějaká porota bude, budou v ní oficiální sudí IWUF s kvalifikací zejména na soutěžní sestavy. Takže znáš to Etelko o věšení bulíků na nos, jak se říká v Čechách :wink: Ke KRITICE TN, kritizuji, či spíše posuzuji pouze na podkladě těchto informací. Na výukové videokazetě žádné Taiji nebylo, pouze školní tělocvik. Tudíž NEVÍM zda TN je dobrý nebo špatný taijista. Nijak se k tomu nevyjadřuji a možná až se s ním někdy třeba setkám, či ho uvidím cvičit tak se mu pokloním...Takže abychom si rozuměli, NIKDY jsem neřekl, že by Nowakovskij byl špatný taijista. Jen jsem podotkl, že Evropanovy možnosti naučit se skutečné taiji jsou omezené, což vím na vlastním příkladě. A ABYCH BYL ÚPLNĚ OBJEKTIVNÍ, postoji na jediné fotce p.Nowakovského na jeho webu se nedá nic vytknout podle mého je v pořádku. Takže myslém, že Nowakovskij bezpochyby něco umí. A teď k tomu příjemnějšímu. Lydie Arguotou je naprosto PŘͦERNÝ alkoholický nápoj o brisanci 56-67% alkoholu, vyznačující se tím, že když se rozlije neopatrně po stole, prožere do něj díru a je zakázáno v jeho blízkosti pracovat s otevřeným ohněm. (dokonce, po úspěchu čínské kosmonautiky kdy poprvé letěl Jang Liwej do vesmíru, bylo nám všem zasvěceným HNED JASNO kdeže vzali tak dobré palivo pro raketové jednotky 8O :P ) Číňani v severní číně(zejména mistři kungfu) ho pijí ze sklenic stakanů. Je to hnus...
A Etelko a Lydie A Pavelo, nielen ze by sme ti mohli navarit GROG, ale mohli by sme si aj spolu zacvicit niekde v parku, na ferovku.

Velmi velmi rád, budu to ovažovat za spojení příjemného s užitečným(grog a cvičení, doufám, že neskončíme u stylu Zui Quan.opilé kungfu...)v létě budu na dovolené v Evropě, takže nic tomu nebrání(kromě mé žárlivé manželky :lol: ) Takže se mějte skvěle a oddělte zrno od plev.Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Miro » sob 25. pro, 2004 11:58

Az se jednou seberu,
Pojedu na jih za sluncem.
Oddelim zrno od plevele,
Mam pocit, ze si to dluzim...

Crosby, Stills, Nash & Young

Vesele Vianoce a stastny Novy rok vsetkym

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » sob 25. pro, 2004 14:18

Nápodobně Miro...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ly » sob 25. pro, 2004 20:07

Prijemny vianocny podvecer vsetkym diskuterom,

Pavelovi diky za "strucny" ale o to obsaznejsi prispevok, Mirovi za kusocek lyriky ( z ktoreho CSNY to je?) a vobec vsetkym za vianocne a novorocne vinse.

pavela píše: Jediné co mi není jasné je styl otce matky(babičky a tetičky) Vím, že základní sestavě v Pakua se taky říká Mu Quan(mateřská pěst) ale v taiji ani v tzv.Sanfeng stylu jsem o ničem takovém neslyšel. Patrně pozdější úprava.
Valná většina tzv. Sanfeng(wudang) stylů má původ v Jangu, to je očividné.


Tiez by ma to celkom zaujimalo a najblizsie sa to Tomka urcite povypytujem (on o takych veciach normalne moc nehovori). Forma Matky (babicky, ci teticky :lol: ))...no tazko to popisat ci prirovnat... ziadny iny SAnfeng styl(y) som nevidela ani nazivo ani na videu. To, co cvicime sa obcas na Yang podoba (aj to s obmenami, ako uz napriklad spomenula Etela, ze je naklonena os tela, ale aj ine veci), ale su tam napr. formy, ktore som zatial nevidela nikde inde (v ziadnom inom taiji style).

Este aby bolo uplne jasne, moj posledny prispevok sa tykal tychto reakcii a nie tvojej skepsy ohladom europskeho taiji (ktora mi mimochodom pripada celkom logicka):
h Nechtěl bych rozpoutat nějaké zbytečné diskuse, ale bohužel se mi zdá, že fotky ze zmíněného webu, jen ukazují Pavelova slova jako pravdivá...

h Bohužel mi přijde, že zatím se TN více diskvalifikuje sám, než žeby ho hanili ostatní. No zatím jsem hodně skeptický....

Jo, čim? ®e má na fotce džíny a na čele kus hadru a za nim sou bezvadný stromy? Na propagaci zjevně dost prdí, no žádnel Erle Montaigue...

Oddelit zrno od pliev...tak (mozno naivne) sa opytam, ako to urobit? Teda lepsie povedane, da sa to urobit inak ako stalym cvicenim, hladanim, pytanim, overovanim info, diskusiou so skusenejsimi? POdla mna nie(a myslim, ze mozem hovorit aj za Etelu momentalne nepritomnu), preto fakt privitam akukolvek debatu zalozenu nie na vselijakych dohadoch a podpichovani (Pavela-opat-to nie je smerovane na teba), ale na konkretnych faktoch a skusenostiach. A vopred dakujem vsetkym, ktori mi na tejto odplevovacej ceste pomozu.


Pekny zvysok sviatkov a ako sa hovori v kraji mojej babky: Vinsujem vam hodne zdravi v den Kristapana narozeni... :D

Lydia
Naposledy upravil ly dne sob 25. pro, 2004 20:22, celkově upraveno 1
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

taiji olympiada

Příspěvekod ly » sob 25. pro, 2004 20:09

K tym olympiadnickym veciam sa moc vyjadrovat nechcem, ku mne osobne sa to dostalo dokonca vo verzii, ze Tomek bol na Taiwane za ucelom taiji konferencie, ale to uz je take info z x-tej ruky. POdla mna, koho to velmi zaujima, mal by sa opytat TN osobne, takto z toho budu iba dalsie zmatky.

Ly
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod Miro » ned 26. pro, 2004 7:05

Lydia,

ten CSNY bol tusim vyber ich najlepsich hitov, vyslo to kedysi pradavno (je tomu aspon 20 rokov, co som to pocuval) na LP (taky velky cierny kotuc, to si asi vobec nezazila tu eru :lol: ) v Cechach, malo to aj texty prelozene do cestiny, takze odtial to mam.

Maj sa
Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » ned 26. pro, 2004 12:55

Lydie, děkuji za vinš, dneska jsem dosti naštván, neboť jsem objížděl v typickém Pekingské zácpě všechny (dva) křesťanské kostely a oba byly zavřené, že prý Vánoce skončily. Prostě Čína... Takže k naší diskuzi, posuzovat TN podle Webu, z toho se dá odhadnou tak akorát, že je to dobrý obchodník, protože jiné údaje než obchodního rázu tam nejsou. Tudíž jsem dalek to jakkoliv posuzovat. Na jediné fotce stojí správně, o jeho učitelích jsem nikdy neslyšel, tidíž nevím. :?: Jinak jestli nemáš k dispozici videa ze sanfeng styly, můžu posloužit několika klipy s taoistama z Wudangu, který cvičeji dozajista ten nejoriginálnější Sanfeng styl. Jenom nevim kam to dát, jestli by mě kluci tady tohohle serveru dali místo, poslal bych to do "downloads". Něco z toho vypadá jako přetvořenej Yang, něco zase úplně jinak. Rozhodně je to pěkný. Po celý Číně ovšem existuje hromada stylů, který se nazývaji Wudang Taiji, Sanfeng TaijiWudang san Feng Taiji, Wudang shi san shi taiji, Sanfeng Shi Ba Taiji atd atd. Všichni říkaji, že to je origoš od Sanfenga ale doložit genealogii umějí tak akorát do dynastie Qing ačkoliv Sanfeng žil pravděpodobně za dynastie Sung. Ovšem při jeho metuzalémském věku(prameny uvádí, 200-300 let a když udělal krok, překročil pohoří Wudang, tedy něco jako Krakonoš) a s přihlédnutím na to, že je to pouze legendární postava, není vyloučeno, že někde ještě žije :lol: Historik profesor Kang Kewu z Wushu institutu v Pekingu se přiklání k názoru, že legenda o Sanfengovi jako tvůrci Taiji vznikla až na sklonku dynastie Qing. Ahoj do Evropy, Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ly » ned 26. pro, 2004 17:21

Ahojte,

pavela píše: Jinak jestli nemáš k dispozici videa ze sanfeng styly, můžu posloužit několika klipy s taoistama z Wudangu, který cvičeji dozajista ten nejoriginálnější Sanfeng styl.

Jooj, to by bolo super a urcite nepotesis len mna. :D Dufam, ze sa to nejako bude dat urobit.

Takže k naší diskuzi, posuzovat TN podle Webu, z toho se dá odhadnou tak akorát, že je to dobrý obchodník, protože jiné údaje než obchodního rázu tam nejsou. Tudíž jsem dalek to jakkoliv posuzovat. Na jediné fotce stojí správně, o jeho učitelích jsem nikdy neslyšel, tidíž nevím

Pavela, mne to takto staci, myslim, ze sme sa porozumeli.

Ked budes mat v lete cestu okolo, urcite daj vediet. Manzelku vezmi so sebou, ale Arguotou nechaj doma,aby ta nezatkli za prechovavanie zbrani hromadneho nicenia :lol:

Otazka pre vsetkych: Preco je vlastne take dolezite vypatrat, z ktoreho stylu je Wudang/Sanfeng odvodeny, pripadne kto ten styl vymyslel? :idea:

pekny den vsetkym

Lydia
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod ly » ned 26. pro, 2004 17:21

-end-
Naposledy upravil ly dne úte 09. srp, 2005 9:07, celkově upraveno 1
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod Anonymní » ned 26. pro, 2004 19:33

pavela píše: Jinak jestli nemáš k dispozici videa ze sanfeng styly, můžu posloužit několika klipy s taoistama z Wudangu, který cvičeji dozajista ten nejoriginálnější Sanfeng styl.

Ha, mě by se to taky líbilo.

ly píše:Otazka pre vsetkych: Preco je vlastne take dolezite vypatrat, z ktoreho stylu je Wudang/Sanfeng odvodeny, pripadne kto ten styl vymyslel? :idea:

Pro mě bylo důležitý, esi si ten styl vymyslel TN nebo jeho přímej učitel, a nebo esi se tam daj čekat zkušenosti a umění vícera generací. Esi to nejni něco co bych si taky vymyslel za dva roky s kámošem někde na dvorku. A z pavelovy odpovedi sem si vydestiloval, že asi NEJDE o "nový druh taichi" z názvu tohodle fóra, ale že - přestože se tomu řiká San Feng - se tam dá čekat něco co stojí za pozornost (s přiměřenou mírou nejistoty :wink: ). Na to myslim vždycky má cenu se ptát, než někam třeba vlezu.
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavela » čtv 30. pro, 2004 9:54

Tak milý Sun mi laskavě poskytnul místo na serveru, takže jsem tam úspěšně nahrál zatím první ukázku, je to Jou ©uen Te, wudangský taoista a předseda Čínské asociace wudang nei jia quan. Wutang Čchikung +«chajťi sestava. Za ním jeho žák cvičíwudang Tchai Yi blablaužnevim kolik forem, nejsem databanka.. Pak trochu Tchuišou legrace. Časem až ripnu něco z mých zásob tak to tam zase dám. Tak se mějte skvěle v nocém roce.Pavela :)
http://www.taijizlin.cz/wudang/Taiji-Wudang.mpeg
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 30. pro, 2004 22:31

pavela: je to moc hezký :o
Mimochodem, co je to za černej vohoz? Ten klobouk tehdy znamenal něco určitýho?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod KungPao » čtv 30. pro, 2004 23:14

...
Naposledy upravil KungPao dne ned 23. led, 2005 23:03, celkově upraveno 1
KungPao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte 16. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » pát 31. pro, 2004 3:16

jox_off píše:pavela: je to moc hezký :o
Mimochodem, co je to za černej vohoz? Ten klobouk tehdy znamenal něco určitýho?

Pro nedovťipné: Kurva dyť řikam, že je to taoista. To znamená duchovní(taoistický mnich). Všude na světě mnichové nosí nějaké hábity. Polopaticky něco jako u nás farář má sutanu, či ja se to jmenuje.(jako jak má Mikuláš ten klobouk) A protože taoismus ještě nevymřel, tak ten klobouk znamená( nikoliv znamenaL) postavení v mnišské hierarchii. Tak jako buddhisti mají tečky na pleši. Další videa z mého archivu budou následovat, škoda že jsem toho hodně odvez do Čech..
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Anonymní » sob 01. led, 2005 23:34

pavela: Tak dík za vysvětlení. Taky sice vidim, že to nebude musulmanskej turban. Ale chápej, co já vim v čem dneska v Číně couraj. Co kdyby to byl třeba slavnostní vohoz zaměstnance místní sirkárny nebo místopředsedy ČSTV (Čínskýho svazu tělesný výchovy) - tak se zeptám, žejo.
Takže, taoisti maj ňákou hierarchii? Neznačí-li ten epesní klobouček už ňákou důložitost - jako třeba opat? Nebo vrchní vykonavatel trestů za blbý kecy? :D

Těšim se na další pokoukání.

(Nebude turban ~ není turban, ve spešl jazykový funkci. Znamenal ~ znamená s vohledem k času dyš mi to video běželo. Eště ho nepohřbívám :D )
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron