"idealni" pravidla

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

"idealni" pravidla

Příspěvekod pm » úte 13. kvě, 2003 13:33

zdar a silu vsem, <BR> <BR>rad bych rozpoutal verejnou diskuzi na tema "idealnich" pravidel pro "soutez" typu UFC, tj. souboju ruznych stylu "temer bez pravidel". cil neni soutez o tituly a pohary, vybiti si agrese atd., ale pratelske utkani dvou borcu - bez divaku, jen v ramci setkani ruznych skol. cil je najit kompromis mezi realitou (mrzacenim, zabijenim) a omezujicimi faktory (1000 a 1 pravidlo, x chranicu... ). pravidla by mela byt stavena tak, aby vyhovovala boxerum, "kickerum", zapasnikum, mela by byt co nejjednodusi, co "nejrealnejsi" a pritom bezpecna. vsichni vime, ze ideal neexistuje, ale zkusme pomoci diskuze neco vymyslet, hm? takze, co treba: <BR> <BR>- zapasici plocha? (nakreslena; ring; klec; vyvysene podium...; odpruzena a zmekcena, tvrda... ) <BR>- kola? <BR>- odev ucastniku? <BR>- zakazane techniky? <BR>- chranice? <BR>- bodovani? <BR>- atd. atd.? <BR> <BR><!-- BBCode Start --><B>Takze - co Vy na to?!?</B><!-- BBCode End --> <BR>(vynechte prosim pripominky typu "proc se pomerovat", "proc bojovat" atd. a snazte se drzet tematu -diky!)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

"idealni" pravidla

Příspěvekod superkure » stř 14. kvě, 2003 21:23

Ja by som povedal, že najlepšie by bolo nemať vôbec žiadne pravidlá. 8-)
superkure
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27. dub, 2003 23:00

"idealni" pravidla

Příspěvekod Anonymní » stř 14. kvě, 2003 23:24

jedno pravidlo by bodlo: <BR>ukoncit boj ked to bude chciet jeden zo zucastnenych, alebo ked odpadne... 8-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod hungga » čtv 15. kvě, 2003 14:34

END
Naposledy upravil hungga dne úte 03. čer, 2003 22:11, celkově upraveno 1
hungga
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07. bře, 2003 0:00

Příspěvekod F4ust » čtv 15. kvě, 2003 16:33

Hungga: nezdají se mi ty boty, k čemu to v zájmu boje prospěje? Pushkick tvrdou gumovou podrážkou do hrudníku určitě není nic příjemného... :D
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod DMC » čtv 15. kvě, 2003 20:08

Zda se mi ze nektere pripominky jsou trochu mimo misu - PM nepsal o snaze o co nejvetsi realismus (pak by nebylo od veci povolit i zbrane a masove bitvy apod), ale o PRATELSKEM zapase.

Myslim ze to tezko nejaka pravidla vyresi. Nejlepsi samozrejme je, kdyz oba dva ucastnici vedi, co si muzou dovolit a maji jakys takys smysl pro realitu, a jsou schopni uznat "ano, tedka's me chytil" a naopak nebudou vsechno rvat nadoraz. Protoze pochybuju, ze by nekdo s trochou rozumu lezl do "pratelskeho" zapasu s protivnikem, o kterem by vedel, ze se mu okamzite pokusi zlomit ruku/nohu/vaz jakmile ho dostane do paky. Proto si myslim, ze "pricetni" ucastnici jsou lepsi nez stovka pravidel.

Taky netusim proc predepisovat co maji mit ucastnici obleceny a obuty....

(Jen tak mimochodem - nekde jsem cetl o "rough and tumble" zapasech, velice popularnich v Americe nekdy v minulem stoleti - pravidla nebyla temer zadna, a tak nejoblibenejsi a nejvice cenena technika byla vydloubnout protivnikovi oko - nejvetsi sampioni pry nosili po kapsach spoustu cizich oci jako trofeje. Takze pro ty, kteri chteji jet skutecne "real", muzou se inspirovat....)
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod hungga » čtv 15. kvě, 2003 20:45

END
Naposledy upravil hungga dne úte 03. čer, 2003 22:11, celkově upraveno 1
hungga
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. kvě, 2003 21:11

Trochu bych souhlasil s DMC a jeste bych pripojil svuj nazor, ze takova pravidla, ktera se tady hledaji se nenajdou. Kdyz je tady rec o pratelskem zapase - co to je? Kdyz se rozhodnu jit do takoveho zapasu s clovekem, ktereho neznam a chci jit do toho zapasu v pratelske nalade, tzn. ze nepujdu naplno, tak kdo mi zaruci ze i ten druhy do toho nepujde naplno a pri prvni prilezitosti mi nezlomi "jen" ruku a pak rekne jejda sorry ja nechtel. Z toho plyne muj nazor ze "pratelsky zapas" jedine s dobrym znamym a misto uderu a kopu jakeho koliv stylu bojoveho umeni ci sportu pouzivat koste (nemyslim drevenou rukojet) nebo zhlavek.

Jinac realny zapas to je neco jineho, ale zase kdyz budou dana pravidla tak to omezi nejeden styl kung-fu, napr. pro wingchunaka by to byla pohroma.

Ps: suspenzor kazdopadne sebou.................

Zdravim vsechny
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod DMC » pát 16. kvě, 2003 0:30

Nakonec mi to nedalo, abych sem ten link nehodil :-)
http://ejmas.com/jmanly/articles/2001/jmanlyart_gorn_0401.htm
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Kocka » pát 16. kvě, 2003 10:00

Myslim, ze v cinskych BU to je to same.

Ale smysl tehle debaty byl podle me takovy:
Predstav si, ze by se nekdo ze zde pritomnych rozhodl takove setkani uskutecnit. :twisted:
Jaka pravidla by se v tom pripade stanovila? Mne osobne by se podivana na zlomene ruce a vydloubane oci celkem zamlouvala :wink: - ale prece jen jsme v civilizovane zemi a nechceme mit potize, ne?
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Kocka » pát 16. kvě, 2003 10:01

Sakra - od te doby, co se "upgradoval" system bych k tomu potrebovala manual ...
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod F4ust » pát 16. kvě, 2003 13:00

ukropcany: podle toho tvého receptu by všechny sportovní zápasy ztrácely smysl:) Jak už psal tuším DMC, stačí stroška sebereflexe a soudnosti, oběma zúčastněným by snad mělo být jasné, že naznačená páka či úder by stejně dobře mohly být reálné a není třeba se kvůli tomuhle poznání mrzačit...:wink:
hungga: chápu to dobře, že bez bot na nohou jsou tvoje kopy neúčinné? To se mi nezdá...:)
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod marvin » pát 16. kvě, 2003 13:48

end
Naposledy upravil marvin dne pát 06. čer, 2003 10:58, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod hungga » pát 16. kvě, 2003 15:30

END
Naposledy upravil hungga dne úte 03. čer, 2003 22:12, celkově upraveno 1
hungga
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » pát 16. kvě, 2003 17:58

To znáte? Sejdou se Kája a Pája na přátelskou bitku:
Kája: útočím přímým úderem na krk
Pája: blokuju
Kája: útočím přímým úderem na krk
Pája: blokuju
Kája: útočím obloukovým kopem na hlavu
Pája: blokuju
Kája: útočím obloukovým kopem na hlavu
Pája: au, dostals mě.

Toliko k přátelským zápasům
:D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » sob 17. kvě, 2003 8:49

ukropcany: rozumím ti a vím, o čem mluvíš, ale nemyslím si, že by tohle mělo platit i v ringu při přátelském zápase. Nikdo ti neupře, pokud nasadíš účinnou páku nebo ho podmetem srazíš na zem, je snad o vlastní seberexlefi uznat relativní porážku a nemuset si při tom zlámat ruce. Ostatně na tréninku aikida si co si tak vzpomínám taky při nácviku nelámete ruce:D Rychlost a technika nemusí snad nutně znamenat sílu a zranění, ze stejného důvodu se např. ve většině kontaktních BU bodují údery, které jsou přitom prováděny jen minimální silou. Každý ví, že kop do hlavy by na ulici asi znamenal konečnou.
hungga: nevím jak ty, ale já v kickboxu kopu hodně a zásadně bez bot. Nevidím důvod, proč i tak dost silným technikám kopů (jak se zdá, tak zřejmě jak u koho) přidávat na riziku zranění soupeře, tahle podivná snaha o "podmínky ulice" mi přijde jako podobná hloupost, jako kdybys rovnou oběma soupeřům povolil vzít si do ringu obsah svých kapes a mlátit se navzájem do hlavy svazkem klíčů:D
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

to anonym z 15.5.

Příspěvekod Anonymní » sob 17. kvě, 2003 8:55

mohu te ubezpecit,ze pro "wingchunaka" by to zadna pohroma nebyla.Tvuj omyl nejspis prameni z povrchni znalosti WCH a zameny tohoto stylu za evropsky multilevelmarketingovy program "pekne zaklon...taaaak....856 retezaku az sekundu....taaak....hlavne se mi tu nezapotte...200 marek...danke...maximalne vhodne pro zeny ,deti,slepe,postizene a hlavne blbe."Tam by potom komplikace nastat mohly ,to mas recht.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » sob 17. kvě, 2003 13:50

end
Naposledy upravil marvin dne pát 06. čer, 2003 10:56, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

to: roza1

Příspěvekod Anonymní » sob 17. kvě, 2003 19:49

nene, rozo, myslim ze si me pochopil trochu jinak. Rekni mi ze by pro wingchunaka nebo jineho bojovnika nebyla tragedie stanoveni takovych pravidel, ktere by omezovaly jeho styl, tzn. nemohl by ho v plne mire pouzit. Treba jenom rukavice.... to by se WCH mohl jit klouzat. Jinak jsem chtel rict ze pravidla pro "pratelskou realnou bitku", aby byla stejna pro vsechny bojove umeni a sporty asi nejsou (je to muj nazor).
Jinak ver mi ze nezamenuju tradicni WCH s nejakym evropskym potemkinem..... (za potemkina nepovazuji: I. Rzounka, Elywcimaa - myslim ze to jsou jedny z nejkvalitnejsich skol u nas - omlouvam se ze jsem neuvedl vice skol a doufam ze jsem tim nikoho neurazil)
Zdravim a :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod hungga » ned 18. kvě, 2003 19:42

END
Naposledy upravil hungga dne úte 03. čer, 2003 22:10, celkově upraveno 1
hungga
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07. bře, 2003 0:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron