karate

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod RUNAR » úte 15. led, 2008 10:46

Will:Nesouhlasim i dneska jsou lidi který se karate tak jak je učil Funakoshi přibližujou.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod RBR » úte 15. led, 2008 11:15

RUNAR píše:Will:Nesouhlasim i dneska jsou lidi který se karate tak jak je učil Funakoshi přibližujou.


...a kdo???? Jak to můžeme posoudit? Těch pár fotek a starých (v nevalné kvalitě) filmových záběrů G.F. nám neposkytuje příliš podkladů pro porovnávání. Je tady pár žijících žáků druhé generace, kteří všichni tvrdí, že cvičí přesně tak jak je vyučoval G.F. a každý cvičí jinak. Jak dlouho cvičil pod G.F. takový Kanazawa (myslím tím přimo pod jeho vedením G.F.).

V mládí navštěvoval univerzitu Takushoku, tehdejší Karate klub mistra Funakoshiho, který v té době už vedl Masatoshi Nakayama. V roce 1956 dokončil univerzitu a byl mistrem Nakayamou jmenován instruktorem JKA.


Kanazawa is also one of the few remaining karateka privileged to have studied under Gichin Funakoshi, the famous Okinawin schoolteacher who brought karate to mainland Japan and founded the Shotokan style


Ať se snažím jak chci tak nemůžu nikde objevit jak dlouho skutečně pod G.F. trénoval. Ani na stránkách jeho federace nejsou žádné podrobnosti. Proč?
Takže otázka zní podle čeho chceme určit, že se současní katakekové přibližují cvičení G.F:.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod KAMINARI » úte 15. led, 2008 11:21

SOUHLASÍM s Runarem.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod will » úte 15. led, 2008 11:39

for Runar
Nemá to cenu se dohadovat mysli co chceš, ale jednou budeš určitě sklamaný. Jinak k těm kata jestli se pohybuješ ve sportovním karate, tak určitě znáš názor veličin sportovního karate a ten je ? No přece, že kata jsou vlastně dvě samostatné sportovní disciplíny a proč ? No protože, když karaťák cvičí jak kata i kumite, take není dobrý v ničem, tak se specilizují buď na kata nebo na kumite a silně pochybuji, že těm kumiťákům ta kata chybí, samozřejmě pak zaostávají v kata. Ale je jasné, že pro samotný boj žádná kata nejsou potřeba. A tak to bylo i v dávných dobách kata nebyla potřeba ta začala vznikat v dobách, kdy již karate nsloužilo toliko k boji proti samurajům, aby techniky nebyli zapomenuty.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 15. led, 2008 12:02

4RBR:Psal jsem že se přibližujou, Kanazawa cvičil hlavně u pana Nakayami s kterým se pozdějc nějak nepohodli.Tím že se přibližujou jsem myslel účinnost ne že budou cvičit jako kopie pana Funakoshiho ,že každej cvičí a učí jinak je podle mýho naprosto v pořádku.
Nejvíc uznávám trénink jako za starých časů třeba jedna kata za tři roky, je škoda že se to vyučuje dnes jinak ale jak říkám jsou lidi který se postupem času přibližujou k účinnosti z dob G.Funakoshiho. je to můj názor.

4Will: Já a sportovní karate :lol: :lol: vtipálku jeden, zklamaný už asi nebudu jak jsem psal chodim na setkání BU.CZ kam chodí i borci z MT ligy co maj svaly jako divoký zvířata takže jsem si vyzkoušel co umim.
Co vlastně cvičíš?Kde jsi se dočetl že se na Okinawě necvičily dříve kata? :roll: :lol:Je to naprostej a základní a zásadní omyl.
Naposledy upravil RUNAR dne úte 15. led, 2008 12:09, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » úte 15. led, 2008 12:05

will píše:for Runar
..... nebo na kumite a silně pochybuji, že těm kumiťákům ta kata chybí, samozřejmě pak zaostávají v kata. Ale je jasné, že pro samotný boj žádná kata nejsou potřeba.....


Dovolím si oponovat. Kumiťákům kata chybí, neboť sportovní zápas nepoužívá techniky karate, ale svoje vlastní. Např. nikde v žádné katě jsem neviděl tsuki s výskokem. Samotné provedení hlavní techniky gyaku tsuki je velmi odlišné od kat a kihonu. Proč? Neviděl jsem, že by např. boxer do pytle prováděl techniku jinak než v ringu. Techniky kumiťáků se přizpůsobeny pravidlům sportovního boje a přestávají být technikami karate.
Přímo pro boj potřebná nejsou (těžko může někdo věřit, že bude na něj soupeř útočit přesně podle postupu v katě), ale nepřímo ano. Zase se budu opakovat. Kata jsou databanky. V boji využíváš principy, techniky případně kombinace technik atd., které jsou obsaženy v katách.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod will » úte 15. led, 2008 12:26

for Runar
Tak je to vpořádku, ale jestli je to co cvičíš ještě vůbec shotokan nebo nějaký kompilát boxu,x-boxu nebo MT.

RBR
To je právě ono, jak jsem psal dvě samostatné disciplíny. A, to že v kumite používají jiné techniky než v kata, tak souvisí s tím, že karate dříve vypadalo trochu jinak nebylo cvičeno jako sport, ale na zabíjení. To je právě ono dávní karatekové si nemohli dovolit cvičit jinak než bojovali jejich karate bylo absoluně efektivní k co nejrychlejšímu zabití. Jinak se shodnem s tou databankou jak jsem psal, aby techniky nebyli zapomenuty. Jenže je problém, že i tyto techniky byli změněny nebo ty nebezpečné vyňaty což znamená, že se dneska cvičí neco co není vůbec autentické a co vymyslel Funakoši pro děti na základních školách, atd.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » úte 15. led, 2008 13:27

2 Ukropcany: Já sem nevěděl e příští setkání bude pojato jako soutěž v kulturistice :) ale profi thaiboxeři jsou většuínou spíše pohublí kluci :lol:

Co se karate týče...no myslím že už tu bylo řečeno vše...snad jen bych dodal že Karate v ČR co jsem pozoroval chybí předevím individuální přístup, více cvičení ve dvojících a více kontaktu,koncečpní přístup(jednotná metodika),pak myslím se bude přibližovat tomu jak by asi mělo "podle mého" vypadat.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » úte 15. led, 2008 13:39

Will: Jediný co jsem kdy pořádně cvičil je právě ten Shotokan hmm.
Funakoshi neučil na základních školách ale universitách.
®e by ze Shotokanu odstranil nebezpečný věci nevim leda že by,
háky, direkty, seky, kladiva, kolena a lokty a spousta dalšího nebyla nebezpečná.
Will napiš sem odkud čerpáš informace o karate a kde si cvičil nebo cvičíš Shotokan když o něm tolik víš.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 15. led, 2008 13:40

4Ucrop:No dobře tak vem nějakýho profíka ale stejně se těším nejvíc na tebe :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 15. led, 2008 13:50

4Ucrop: Můj styl je hodně náročnej na fýzu já udělám klidně dvacet zbytečných pohybů jen aby se diváci měli na co koukat. :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Galiloo » úte 15. led, 2008 14:34

JÁ SI HODNĚ VYPLACHUJU MOZEK TAKOVÝMITO TEXTY A TO MĚ INSPIRUJE :lol: :twisted:

http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=2858
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Galiloo » úte 15. led, 2008 14:41

will píše:for Galiloo
Nechci ti brát iluze, ale garantuju ti, že dnes v ČR nikdo necvičí, tak jak v době, kdy sloužilo karate k boji proti samurajům. Nejdřív si o karate něco prostuduj pak pochopíš, že navodit stav, který oni prožívali není v dnešní době možné. Takový trénink by nikdo nevydržel, to by byli prázdné tělocvičny. Karate v té době se cvičilo úplně jinak, kata třeba vůbec neexistovala, cvičilo se celý den, tak aby to bylo očím samurajům skryto. Trénovaní technik bylo často až nezdravé a šlo do extrémů ruku v ruce se specielní medicínou, aby to vůbec vydrželi. Měli svaly jak divoké zvířata, atd.. Je pravda, že tento thread je zbytečný, ale chci, aby si každý mohl vybrat z různých názorů, aby potom nelitoval, že cvičí třeba něco od čeho očekával něco jiného. Jinak jsem o této problematice psal již dřívě, tak se nechci opakovat.


TY MÁ© TEDA PŘEHLED!!!TY SI NAV©TÍVIL TĚCH DEJME TOMU STO ©KOL KARATE V ČR ®E VÍ© ®E V©ECHNY STOJEJ ZA PRD ???TAK TO SI DOBREJ :roll:
.....
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Higen » úte 15. led, 2008 14:47

will píše:for Galiloo
Nechci ti brát iluze, ale garantuju ti, že dnes v ČR nikdo necvičí, tak jak v době, kdy sloužilo karate k boji proti samurajům. Nejdřív si o karate něco prostuduj pak pochopíš, že navodit stav, který oni prožívali není v dnešní době možné. Takový trénink by nikdo nevydržel, to by byli prázdné tělocvičny. Karate v té době se cvičilo úplně jinak, kata třeba vůbec neexistovala, cvičilo se celý den, tak aby to bylo očím samurajům skryto. Trénovaní technik bylo často až nezdravé a šlo do extrémů ruku v ruce se specielní medicínou, aby to vůbec vydrželi. Měli svaly jak divoké zvířata, atd.. Je pravda, že tento thread je zbytečný, ale chci, aby si každý mohl vybrat z různých názorů, aby potom nelitoval, že cvičí třeba něco od čeho očekával něco jiného. Jinak jsem o této problematice psal již dřívě, tak se nechci opakovat.


!!!!!??? Kata jsou nektera stara nekolik staleti ;-) ????!!!! Studium japonskeho budo vychazi z kat. Bylo tomu v minulosti a je tomu v pritomnosti. Je to dane jejich kulturou, kde se nejdrive kopiruje a az se zvladne "dokonale " forma, ktera je vyzadovana, zacina se ucen rozvijet sam. viz. kaligrafie, tanec, karate, iaido ... v minulosti i v pritomnosti se zakladali predevsim na kata
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod RBR » úte 15. led, 2008 15:00

will píše:
RBR
..... Jenže je problém, že i tyto techniky byli změněny nebo ty nebezpečné vyňaty což znamená, že se dneska cvičí neco co není vůbec autentické a co vymyslel Funakoši pro děti na základních školách, atd.


Co je autentické? Podívej se na můj dřívější příspěvek. ®ádné nebezpečné techniky nejsou z kat vyňaty. :!: Je to jen o informacích a jednotlivých cvičencích jak dané techniky chápou a jak je provádějí.
Funakoshi žádné katy pro děti nevymýšlel. Plete se ti to s Ankem Itosu, který vytvořili heany (pinany), pro děti na školách.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod will » úte 15. led, 2008 17:43

for RBR
S tím Funakošim máš pravdu už se teď o tu historii moc nezajímám čerpám jenom z toho co si z dřívějška pamatuju nějak jsem si to dal dohromady a už se mi to plete, hold už nejsem nejmladší.

for Runar ano i já jsem dříve cvičil shotokan, ale jaksi jsem teď s časem naštíru, tak na něj nemám čas, ale když se dostanu na tréninik, tak už si cvičím to svoje. Jinak teď nějakým rokem boxuju, protože to mám za barákem a to se snažím dělat pořádně, jinak občas jedu valetudo,MT,sebeobrana. Přičichnul jsem i k goju-ryu, dokonce jsem uměl sančin, atd., ale rozhodl jsem se věnovat fulkontaktu, i když shotokan asi nikdy neopustím, tak už do něj vnáším prvky z boxu a MT,cvičím si to pro sebe, nikomu nic nevnucuju. Znalosti o karate jsem čerpal ze všeho možného jak ze seminářů,knížek, od lidí kteří se mu věnují, atd. Mohl bych tady psát celé statě o tom proč není karate, tak jak je cvičeno dnes efektivní, ale je to zbytečné, ať si tím každý projde. Jinak je shotokan opravdu krásné BU. Ano píšu BU, protože shotokan je opravdové bojové umění, ale i sport, záleží jak, kdo k tomu přistupuje, kdyby měl být cvičen podle tradice k tvrdé sebeobraně, tak by to bylo hodně tvrdé a móc by to bolelo.
for Galiloo
nikdy jsem nenapsal, že nějaká škola stojí za prd, jde o věc přístupu.Samozřejmě existují školy, které se snaží cvičit tradičně, ale pořád je to hodně daleko od skutečnosti. (dřívěška)

Jinak samozřejmě, že byla i v okinawském karate cvičena kata, ale to všechno prošlo vývojem, postupem času byly z číny přenášeny dokonce celé systémy. Když se vrátíme na začátek, tak okinawané měli vlastní bojové umění bylo jednoduché a protože to byla křižovatka námořních tras přebírali různé informace od lidí, kteří přes okninawu cestovali a když se jim to hodilo, tak to přijali do svého BU. Jinak, když vezmeme všechna ta kata se spoustou technik, tak to si okinawan v době, když mu šlo oživot nemohl dovolit cvičit vesměs se naučili jednu techniku pořádně, kterou pak zabíjeli byla to otázka života a smrti uměli třeba jednu jedinou techniku, ale pořádně. A ta jim musela fungovat to nebylo jenom jako samuraj byl zpravidla profesionální válčník ozbrojen přinejmenším dvěmi meči byl v brnění a měl ještě další zbraně, zde měl karatista opravdu jenom jednu šanci.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Higen » úte 15. led, 2008 18:28

to will: podle toho co tady rikas tomu vubec nerozumis. :lol: Kdyz uz tady rikas, kdo si mohl ci nemohl co dovolit ... zkus zmenit tón. Ten poucny k tobe nesedi ;-)
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Angus » úte 15. led, 2008 18:30

will píše: Ale je jasné, že pro samotný boj žádná kata nejsou potřeba. A tak to bylo i v dávných dobách kata nebyla potřeba ta začala vznikat v dobách, kdy již karate nsloužilo toliko k boji proti samurajům, aby techniky nebyli zapomenuty.

:roll: :roll: :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod cudles » úte 15. led, 2008 21:52

RUNAR píše:4Ucrop: Můj styl je hodně náročnej na fýzu já udělám klidně dvacet zbytečných pohybů jen aby se diváci měli na co koukat. :lol:

:lol: :lol: :lol: Mas bod,tohle me fakt dostalo :lol: :lol:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Galiloo » stř 16. led, 2008 18:04

will píše:for RBR
S tím Funakošim máš pravdu už se teď o tu historii moc nezajímám čerpám jenom z toho co si z dřívějška pamatuju nějak jsem si to dal dohromady a už se mi to plete, hold už nejsem nejmladší.

for Runar ano i já jsem dříve cvičil shotokan, ale jaksi jsem teď s časem naštíru, tak na něj nemám čas, ale když se dostanu na tréninik, tak už si cvičím to svoje. Jinak teď nějakým rokem boxuju, protože to mám za barákem a to se snažím dělat pořádně, jinak občas jedu valetudo,MT,sebeobrana. Přičichnul jsem i k goju-ryu, dokonce jsem uměl sančin, atd., ale rozhodl jsem se věnovat fulkontaktu, i když shotokan asi nikdy neopustím, tak už do něj vnáším prvky z boxu a MT,cvičím si to pro sebe, nikomu nic nevnucuju. Znalosti o karate jsem čerpal ze všeho možného jak ze seminářů,knížek, od lidí kteří se mu věnují, atd. Mohl bych tady psát celé statě o tom proč není karate, tak jak je cvičeno dnes efektivní, ale je to zbytečné, ať si tím každý projde. Jinak je shotokan opravdu krásné BU. Ano píšu BU, protože shotokan je opravdové bojové umění, ale i sport, záleží jak, kdo k tomu přistupuje, kdyby měl být cvičen podle tradice k tvrdé sebeobraně, tak by to bylo hodně tvrdé a móc by to bolelo.
for Galiloo
nikdy jsem nenapsal, že nějaká škola stojí za prd, jde o věc přístupu.Samozřejmě existují školy, které se snaží cvičit tradičně, ale pořád je to hodně daleko od skutečnosti. (dřívěška)

Jinak samozřejmě, že byla i v okinawském karate cvičena kata, ale to všechno prošlo vývojem, postupem času byly z číny přenášeny dokonce celé systémy. Když se vrátíme na začátek, tak okinawané měli vlastní bojové umění bylo jednoduché a protože to byla křižovatka námořních tras přebírali různé informace od lidí, kteří přes okninawu cestovali a když se jim to hodilo, tak to přijali do svého BU. Jinak, když vezmeme všechna ta kata se spoustou technik, tak to si okinawan v době, když mu šlo oživot nemohl dovolit cvičit vesměs se naučili jednu techniku pořádně, kterou pak zabíjeli byla to otázka života a smrti uměli třeba jednu jedinou techniku, ale pořádně. A ta jim musela fungovat to nebylo jenom jako samuraj byl zpravidla profesionální válčník ozbrojen přinejmenším dvěmi meči byl v brnění a měl ještě další zbraně, zde měl karatista opravdu jenom jednu šanci.


Hele víš co ty realistický MT Valetudo zabijáku s obrovským přehledem??
Vyber 10 nejlepších Karatistů a deset nejlepších boxerů,Valetuďáků atd v ČR a uspořádej plnokontaktní zápasy bez chráničů a uvidíme jak je karate nereálné a naprd.Už teď si troufám říci jak by to dopadlo.Vážně nevíš o čem mluvíš.Já se v Karate také moc neorientuji,ale myslim že sem daleko střízlivější!! :twisted: :twisted: :twisted:
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron