Postoj z kickbou vs. ulice

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod defendu » ned 09. lis, 2008 20:06

Tak přesně kvůli těmhle nesmyslým debatám jsem ekonymovi posílal odpověď raději ve formě SZ.....

Chápu jak to myslíš playere,ale ve chvíli kdy na tebe na ulici vystartuje boxer a ty vůbec nebudeš tušit,že se něco chystá....správně...automaticky vletíš do "dvojáku" i když jsi jeho zapřísáhlým nepřítelem,je to naprosto přirozená reakce lidského těla....CM boxing jen tuhle reakci posouvá dál....stejně tak si nepředstavuj,že okolo soupeře budeš v cm shieldu kroužit a jenom mu budeš nastavovat lokty,slouží jen k překonání prvního soupeřova útoku a pak přichází jen klinč,koleno mezi nohy a konec...přesně jak je to na těch obrázcích co jsem poslal ekonymovi:

http://www.urbancombatives.com/crazymonkey.htm

To co jsi popisoval ty je metodika naprosto shodná s tzv. pouličním systémem Defens dans la rue,kde se snažíš držet soupeře co nejdál od sebe na vzdálenost kopu...dnes tomu leckdo říká Street Savate....takže zase jen x-box :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod TongPo » ned 09. lis, 2008 21:03

RUNAR píše:To nemohl být player ten by tě jen tak neminul ale rovnou by začal diskuzi :D nebo by ti alespoň jednu přátelskou z legrace plesknul 8)

Myslíš? Příště asi budu muset vyzkoušet, jestli je to opravdu player... :lol: Rozběhnu se na něj s napřaženou pěstí a pokřikem "Smrt následovníkům Bruce Leeho!" a když zaujme tu jeho obranu s vytrčenýma rukama, je to on! :P 8) V nejhorším se tam podělá nějakej mu podobnej turista... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » ned 09. lis, 2008 21:12

TongPo:
Tak to vyzkoušej, snad to nebude nějakej mafiánskej boss s pěti pistolníkama za prdelí :) co si vyšel na procházku městem.I takový blbý náhody se stávaj 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » ned 09. lis, 2008 21:16

Ranař -> Takovou smůlu snad mít nebudu... :? :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod player » ned 09. lis, 2008 22:25

:D :D :D Byl jsem tam v patek a pokud byla pobliz me jeste mlada blondynka, tak jsem to byl stoprocentne ja :lol:
Dukaz misto slibu, nemohl jsem si toho nahrbence pred radnici nevyfotit:))
Obrázek


ukropcany : asi ten fakt, ze je tvrdsi, ze jsou tam lokty a kolena a hlavne kopy.Ale neber to zas tak, ze box povazuju za neco vyrazne mene ofenzivniho, spatne jsem to asi napsal.

defendu : malo me znas pane, od te doby co jezdim na kole(coz je sakra dlouho) mam pri jakemkoli ohrozeni tendenci prave strkat ruce pred sebe, nutno podotknout nastesti;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 10. lis, 2008 9:24

TongPo:
No snad se ti tohle nestane ale víš že už tě dostal Jean Claude Van Damme v tom Thaisku :) , mimochodem teď natočil novej film s názvem J.C.V.D a prej je to nejlepší film co udělal.
Player:
Když si tam byl s pěknou ženskou, proč posíláš fotku nějakých chlápků?

No a k tématu, co jsem četl tak bylo v klasickým boxu mnohem víc vážnějších úrazů než v thai boxu a ultimátech dohromady, ač klasickej box tak brutálně nevypadá je to víc nebezpečný.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod bison » pon 10. lis, 2008 14:59

ekonym píše:Jinak to rozbití pěstí o lokty vypadá celkem fajn ale je přesně pravda co tu někdo říkal a to sice že to vůbec neznám a nidky jsem nedělal a speciálně to asi cvičit taky nebudu, takže dávám spíš přednost tomu boxu.


Jenom pro doplneni - my tohle obcas cvicime, misto loktem se snazis vychylovat udery predloktim. Pohyb je to stejny, ale neni takova spotreba sparringu ;-)
Samozrejme ze se to cvici jenom pri nacviku nebo rizenym sparringu, nikdo nechce prijit o ruce.

A rovnou rikam, ze to neni tvrdej kryt, jak mam zafixovano ze delaji karatisti, spis tam jenom nastavis predlokti (s uhybem) tak, aby souperova pest zklouzla mimo tebe. Primo srazeni nebo velky odrazeni nedelas, resp. jenom malym pohybem, aby te souper tak tak minul.
Nevim, jak to lip popsat...
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod pucmaz » pon 10. lis, 2008 15:21

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:03, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pon 10. lis, 2008 15:44

pucmaz píše:
bison píše:A rovnou rikam, ze to neni tvrdej kryt, jak mam zafixovano ze delaji karatisti


Nevim co mas zafixovano, ale mrkni treba na tohle video, schvalne kolik tam najdes "tvrdejch krytu"... :wink:

http://jp.youtube.com/watch?v=fioROUqVXv8


Jeden jsem našel, i když nebyl proveden moc tvrdě (gedan barai). Myslím, že se zbytečně marníš čas osvětou. Většina zdejších má představu krytu v karate akorát 4 základní tvrdé bloky z shotokanu. Vykládat něco o tom, že jsou v karate jak tvrdé tak měkké bloky je pro mnohé překvapující.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod bison » pon 10. lis, 2008 15:54

RBR píše: Většina zdejších má představu krytu v karate akorát 4 základní tvrdé bloky z shotokanu.

jj, to zhruba odpovida moji predstave ;-)

Ale o karate jsem se fakt hadat nechtel a nechci, nikdy jsem ho necvicil... A myslel jsem presne jeden z tech 4 bloku, ale asi jsem to nenapsal nejstastneji.
Muj post mel byt jak cvicit cm obranu a ne zakladat flame.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod pucmaz » pon 10. lis, 2008 16:10

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:04, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod TongPo » pon 10. lis, 2008 17:07

ukropcany píše:
pucmaz píše:...Jinak tady z toho za chvili bude jedna velka oslava xboxu... :D
Vidíš, čo by ste bez nás robili? :twisted: :lol: :wink: Keď treba spraviť službu verejnosti, volajte boxera! 8)


Jasně! :D A navíc jsme neuvěřitelně šlechetní a taktní, protože se vám vůbec nesmějeme, že se na rozdíl od nás neumíte prát... :twisted: :P 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » pon 10. lis, 2008 17:15

player píše::D :D :D Byl jsem tam v patek a pokud byla pobliz me jeste mlada blondynka, tak jsem to byl stoprocentne ja :lol:

Tak to by soulasilo, poblíž toho ošklivýho zrzavýho chlapa šla taková menší sympatická blondýnka. :D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 10. lis, 2008 17:18

TongPo píše: že na rozdíl od nás neumíte prát....


No co se týče vyprání prádla a jiných domácích prací jste asi lepší.
:)
Ale tam vaše přednosti končí, stačí jeden pan Oyama a žádnej xboxer nevydrží ani tříminutový kolo bez zlomeniny :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » pon 10. lis, 2008 17:37

RUNAR píše:
TongPo píše: že na rozdíl od nás neumíte prát....


No co se týče vyprání prádla a jiných domácích prací jste asi lepší.
:)

Nějak ti při té citaci vypadlo se... Zvláštní, přitom ty citace tady na fóru fungujou naprosto spolehlivě... Teda možná až na bankovní úředníky, ty zmrví, co se dá... :roll: :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 10. lis, 2008 17:40

TongPo píše:
RUNAR píše:
TongPo píše: že na rozdíl od nás neumíte prát....


No co se týče vyprání prádla a jiných domácích prací jste asi lepší.
:)

Nějak ti při té citaci vypadlo se....


Čéče TongPo.... mi to asi nějak ujelo nebo co, neumím to jinak vysvětlit :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

ruce na ulici

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 12:54

Podívej se na Wing-tsun,nebo JKD... Je lepší ůder odrazit,než se mu krýt...
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

Re: Postoj z kickbou vs. ulice

Příspěvekod Clarke » úte 25. lis, 2008 9:26

TongPo píše:Ty ruce jsou v tom dvojáku mírně do V. Dole jsou lokty u sebe, ale nahoře před očima máš mezi rukama malou mezeru, přes kterou pěst neprojde, ale na dostatečnej výhled bohatě stačí. Není od věci, když si tu mezeru člověk o pár cm posune tak, aby jí měl před svým vůdčím okem. A pokud seš správně nahrbenej s bradou přimáčklou na hrudník, máš tímto dvojákem krytou bradu i ze stran, protože jí chrání ramenní klouby. Každopádně úder vedený ze strany (hák) z tohoto dvojáku vykryješ jednoduše tím, že rukou na straně onoho úderu sklouzneš o nějakých 10 cm dozadu za ucho a máš vyřešeno. ...

Sám jsem postupem času vykoumal podobný kryt a jsem rád, že to už přede mnou vymyslel někdo jiný a jsem tedy na správné cestě :-)
Ale chci se zeptat - co se stane s kryjící rukou při full zásahu předloktí, popř. hřbetu ruky v této pozici nekrytou pěstí? Nebo klidně i pěstí v rukavici, s tím asi budou mít x-boxeři víc zkušeností. Podle mne je rozlámání kůstek ve hřbetu ruky téměř jisté, a upřímě řečeno předloktí bych také moc nevěřil. Takže ... nějaké zkušenosti?
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Re: Postoj z kickbou vs. ulice

Příspěvekod TongPo » úte 25. lis, 2008 21:22

Clarke píše:...chci se zeptat - co se stane s kryjící rukou při full zásahu předloktí, popř. hřbetu ruky v této pozici nekrytou pěstí? Nebo klidně i pěstí v rukavici, s tím asi budou mít x-boxeři víc zkušeností. Podle mne je rozlámání kůstek ve hřbetu ruky téměř jisté, a upřímě řečeno předloktí bych také moc nevěřil. Takže ... nějaké zkušenosti?

Při krytu (dvojáku) bez rukavic máš ruce opřený spodkama dlaní o čelo, takže hřbet ruky je dost vysoko nad obličejem na to, aby tě do něj někdo mlátil. Stát se to sice může, ale mě to ještě nepotkalo. Předloktí samozřejmě vydrží, akorát to do něj bez rukavic trochu bolí, ale takový maličkosti člověk při rvačce nevnímá. Za použití boxérských rukavic je tenhle kryt naprosto v pohodě, kdyby to bylo nějak sebedestruktivní, tak to asi nebudou profiboxéři používat, ne? :wink: Jinak podle tvých otázek vidím, že s boxem nemáš žádný zkušenosti... Tenhle klasickej "utaženej" dvoják je na sebeobranu dobrej hlavně pro kluky, kteří normálně sportovně boxují, protože je to prakticky stejný jako to, co pravidelně trénujou v rukavicích. Jestli chceš boxérskej kryt ryze pro sebeobranu, doporučuju ti radši tu modifikaci, co tady odkazoval defendu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Clarke » stř 26. lis, 2008 9:09

Vše jasné, děkuji za reakce.
A skutečně neboxuji, při trénincích používáme spíš karatistické způsoby krytí - funguje to hezky, jen dokud jsem si nezkusil zaspárovat s ex-boxerem :-) - zkrátka hledám něco na sprchu ran (tuším že tomu říkáte kombinace, ne?). Také do nepřehledné situace nebo na nenadálý útok - třeba při modelovce někdy člověk moc netuší odkud chytne další.

Trochu mne jen při těch boxerských a z nich vycházajících krytech zarazily ty plochy kterými se úder blokuje. Hřbet ruky totiž v sebeobranné (nesportovní) části allkampfu využíváme jako vellmi zranitelné (a citlivé) místo. Předloktí je pak sice znatelně odolnější, ale už z karate si pamatuju že i úder do něj dokáže nejen pekelně zabolet ale hlavně zchromnout ruku.
Ale jak tak koukám, x-boxeři za to dávají ruku do ohně, tak tomu budu také věřit. ;-)
Naposledy upravil Clarke dne stř 26. lis, 2008 10:53, celkově upraveno 1
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron