street fighting na trhanovskem namesti

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod TongPa » pát 02. úno, 2007 10:29

icehand píše:Tady musím reagovat!!!!!!!!
OMYL A VELKEJ MÝTUS!
V Karate se nikdy, opakuji nikdy nevyužívá poze síla svalu, natož jen stehenního nebo jakéhokoliv pouze a jen jednoho svalu.Studoval jsi u špatnýho trenéra: mohl bych to podle vás přirovnat: "jako na Trhaňáku street fight"
A ještě jedna věc, Karate pochází taky z boxu (konkr.z číny)

Pokud se dobře dívám, psal jsem, že se v karate například u Mawashi Geri používá hlavně síly stehenního svalu a ne pouze síly svalu, jak píšeš ty. Tak si to nejdříve pořádně přečti a ušetříš si zbytečné hysterické reakce. Jinak si stojím za tím, co jsem napsal. Jako karatista jsem si také myslel, že mé údery a kopy jsou pravděpodobně to nejdokonalejší, co existuje. Ale byl to omyl. Jako karatista jsem mohl například do box. pytle mlátit naplno a byl jsem v pohodě. Když jsem se však později naučil praštit jako boxer, nárůst síly úderu byl tak výrazný, že jsem si musel okamžitě zabandážovat zápěstí, abych si je neporanil. Pro někoho je prostě nepřípustná představa, že by měl techniky rukou nejlepší klasický evropský box, protože ho "nevymyslel" žádný asijký bělovousý stařík s ušlechtilým výrazem v obličeji... :roll: Jenže zrovna onen box si účinnost svých technik neustále ověřuje v obrovském množství sparringů a zápasů a také se počítá s tím, že by žák mohl být lepší, než jeho "učitel". Naproti tomu tradicionalisté z některých asijských BU jsou většinou pouze velice mizernou napodobeninou nějakého dávno již nežijícího "nepřekonatelného" mistra, o kterém se vyprávějí pohádky o jeho nadpřirozených schopnostech... :?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod icehand » pát 02. úno, 2007 11:20

TongPa píše:
icehand píše:Tady musím reagovat!!!!!!!!
OMYL A VELKEJ MÝTUS!
V Karate se nikdy, opakuji nikdy nevyužívá poze síla svalu, natož jen stehenního nebo jakéhokoliv pouze a jen jednoho svalu.Studoval jsi u špatnýho trenéra: mohl bych to podle vás přirovnat: "jako na Trhaňáku street fight"
A ještě jedna věc, Karate pochází taky z boxu (konkr.z číny)

Pokud se dobře dívám, psal jsem, že se v karate například u Mawashi Geri používá hlavně síly stehenního svalu a ne pouze síly svalu, jak píšeš ty. Tak si to nejdříve pořádně přečti a ušetříš si zbytečné hysterické reakce. Jinak si stojím za tím, co jsem napsal. Jako karatista jsem si také myslel, že mé údery a kopy jsou pravděpodobně to nejdokonalejší, co existuje. Ale byl to omyl. Jako karatista jsem mohl například do box. pytle mlátit naplno a byl jsem v pohodě. Když jsem se však později naučil praštit jako boxer, nárůst síly úderu byl tak výrazný, že jsem si musel okamžitě zabandážovat zápěstí, abych si je neporanil. Pro někoho je prostě nepřípustná představa, že by měl techniky rukou nejlepší klasický evropský box, protože ho "nevymyslel" žádný asijký bělovousý stařík s ušlechtilým výrazem v obličeji... :roll: Jenže zrovna onen box si účinnost svých technik neustále ověřuje v obrovském množství sparringů a zápasů a také se počítá s tím, že by žák mohl být lepší, než jeho "učitel". Naproti tomu tradicionalisté z některých asijských BU jsou většinou pouze velice mizernou napodobeninou nějakého dávno již nežijícího "nepřekonatelného" mistra, o kterém se vyprávějí pohádky o jeho nadpřirozených schopnostech... :?


Na tohle nemůžu nereagovat, nic z toho, co jsi napsal nedává smysl.Měl jsi prostě blbýho trenéra,smiř se s tim.Ono v thai boxu dát větší ránu než v karate neni problém protože je to mnohem jednodušší princip.Karate neni o tom, že přijdeš na pár tréninků a vidíš nějaký zlepšení.Prostě to neni tak jednoduchý a proto od toho spousta lidí utíká.
Blbost, já považuji klasický ale zdůrazňuju klasický box jako velmi kvalitní a účinou formu boje.
Jako karatista sis mysle že tvoje kopy jsou nejdestruktivnější?Proboha jak dlouho jsi to dělal?
Mizerná napodobenina?Opravdu jsi měl špatnýho trenéra ale za to ty nemůžeš.Nebo jsi na to prostě sral.Neni problém si zajet na seminář nějakýho mistra, tam to teprve člověk začne pomalu rozkrývat.Jenže pomalu neni pro každýho.Ono to ale na konec stojí za to.....
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod rizek » pát 02. úno, 2007 11:30

K trhanaku: ja na trhanak chodim na tzv mix fight k risovi gonzorovi a moh bych ho doporucit spis nez ten street fight, trenujem tam v podstate vsechno-komplet stand up vcetne lowkicku a loktu, klince, strhy, pak zem a vsechno co se na ni jet da, Nacviky lapy, pytel, spolucvicenci, sparingy sou hned od prvniho treningu, intenzita po osobni dohode :D , protoze sme tam spis hlavne zacatecnici tak zatim takovej tvrdsi semi kontakt. Chodi tam i par kluku z aikida a na zemi sou celkem dobry, akorat to nevypada jako aikido :D , ve stand upu tochu ztracej :D . Trening je primerene namahavy,teda jak kdy, sparingy i hodinu, nekdy i vyrazne min. Na tom streetu sem nebyl, ale osobne z predchozich zkusenosti tak nejak tusim, ze si vic zablbnu na mixu. Mozna vas prekvapi portrety ueshiby a funakosiho v telocvicne, ale nejak nevadi, zatim se o ne nikdo neprerazil :D . Ty tam maj hlavni uzivatele z rad karate a aikida.
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: praha

Příspěvekod Toman » pát 02. úno, 2007 11:51

rizek píše:sparingy i hodinu


8O Nechápu...(jak to vydržíte)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod rizek » pát 02. úno, 2007 12:05

Neni to pokazdy, tak jednou za mesic, vydrzime to tezko :D , hlavne na tu fyzicku je to zahul, kola obyc 2 min, pul min pauza, pak i vic :D , nejdriv ruce a postupne se pridava zbytek. Ale casto se to meni trening od treningu. Par krat se nesparovalo vubec.
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: praha

Příspěvekod pucmaz » pát 02. úno, 2007 14:40

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:41, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

to PUCMAZ

Příspěvekod nickname » pát 02. úno, 2007 14:56

Poslední příspěvek , který jsi poslal je opravdu super: jen pokud můžeš odpovědět : ( promiň že ti tykám ) -
píšeš že doufáš že svého učitele překonáš - není právě v tomhle ta chyxba
tradičních umění ( myslím tím tzv. styly které nyní upadají atd. ) protože pokud má umění přežít do budoucnosti v té podobě v jaké vzniklo, nebo zkvalitnněé JE POTŘEBA aby žáci vždy byli lepší, nebo nalespoň na úrovni svého učitele? Potom by nevznikali báje o starých mistrech apod ?
Díky za odpověď - a hodně štestí
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pucmaz » pát 02. úno, 2007 15:22

nickname: urcite ano. :wink:
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod yosei » pát 02. úno, 2007 15:56

rizek píše:K trhanaku: ja na trhanak chodim na tzv mix fight k risovi gonzorovi a moh bych ho doporucit spis nez ten street fight, trenujem tam v podstate vsechno-komplet stand up vcetne lowkicku a loktu, klince, strhy, pak zem a vsechno co se na ni jet da, Nacviky lapy, pytel, spolucvicenci, sparingy sou hned od prvniho treningu, intenzita po osobni dohode :D , protoze sme tam spis hlavne zacatecnici tak zatim takovej tvrdsi semi kontakt. Chodi tam i par kluku z aikida a na zemi sou celkem dobry, akorat to nevypada jako aikido :D , ve stand upu tochu ztracej :D . Trening je primerene namahavy,teda jak kdy, sparingy i hodinu, nekdy i vyrazne min. Na tom streetu sem nebyl, ale osobne z predchozich zkusenosti tak nejak tusim, ze si vic zablbnu na mixu. Mozna vas prekvapi portrety ueshiby a funakosiho v telocvicne, ale nejak nevadi, zatim se o ne nikdo neprerazil :D . Ty tam maj hlavni uzivatele z rad karate a aikida.
to zni docela dobre. neco takoveho sem si predstavoval. kdy tam cvicite? na skbu.cz sem nenasel nic co by mohlo byt mix fight
yosei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04. zář, 2005 23:00

Příspěvekod majkx » pát 02. úno, 2007 16:01

pucmaz píše:TongPa: Je mi lito, ze mas spatnou zkusenost s karate, ale neni myslim moudre jej hazet vsechno do jednoho pytle. Podle toho co pises predpokladam, ze jsi cvicil nejakou sportovni formu karate a ta je zcela jiste technicky zamerena trochu jinak a cekat od ni stejne vysledky jako od boxu by bylo naivni. Uz jsme to tady kdysi rozebirali, ale napriklad tradicni (a zkuste chvili vsichni potlacit averzi k tomuhle slovu) okinawske karate (za me Goju) kope mawashigeri uvolnene za pouziti boku, vytaci stojnou nohu a kope holeni, nikoliv nartem. Strucne receno to samy co najdes v MT, kickboxu atd. a to proto, ze je to proste nejucinnejsi zpusob jak kopnout. Jediny rozdil bych rekl ze bude v tom, ze my nacvicujeme gedan mawashi do makiwary a ne do pytle...
Nema cenu tady rozebirat jednotlive techniky, ale s udery je to podobne.

A jeste jeste jedna vec, ktera na foru v posledni dobe "frci". Nikdo netvrdi, ze zak nemuze byt lepsi nez ucitel. To je pochopitelne cil. Jenze spousta nejen ceskeho karate proste ztratila vazbu na nejake ucitele a jedine co zbyva jsou historky z knizek atd. Navic nikdo nebude o svych "predcich" mluvit ve zlem, ze :wink: . Ja muzu s klidem na srdci rict, ze se svemu uciteli zdaleka nevyrovnam a denne se o tom presvedcuji, ale zaroven jsem ted na urovni na jake on v mem veku nebyl, takze si delam nadeje, ze jednou lepsi budu :lol: ... a z toho co jsem mel zatim moznost videt, on sveho ucitele prekonal. Proste zalezi na cloveku, na tom jak dre a i na talentu :wink: , dokonce i v tradicnich bu!


Hurá, konečně pořádně konstruktivní příspěvek vystihující naprosto vše co a jak kolem karate, dokonce přímo od zdroje!!! Dík za něho.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 02. úno, 2007 16:27

icehand píše:to: jeikob
Jeikobe, yokogeri kekomi je pro reálnou sebeobranu naprosto ale naprosto, na nic.Když po tobě někdo vyjede jako mlátička a jde pořád do tebe, nemáš šanci provést EFEKTIVNÍ yokogeri kekomi.Takovej střet je zpravidla na velmi krátkou vzdálenost a prodložení vzdálenost pro provedení kekomi....na to nemáš čas, než to uděláš, jdeš k zemi.


No on se taky k tobe musí na tu blízkou vzdálenost dostat a ty taky mužeš uhnout a kopnout. Já nemyslel to kekomi někam na hlavu ,spíš do kolena či břicha.Mně přijde,že se ty pouliční rváči šíleně přecenujou.Chapu jestli je nekdo policajt,ci delá ochranku musí do míst kam chodí galerka ,tak tam to bude asi naročný.Ja osobně mám zkusenost se skinhedem,diskofilním frajírkem,a vesnickým metlosem a všem jsem se díky pětiletému chození na karate v do standartního oddílu dob totality ubránil a pacifikoval je.Nepovažuju karate za žadný zazrak ani nezbožštuju žadné staříky.Ale je to proste systém s propracovanou metodikou a inštrumentama . Pokud se dodržuje určitej postup tak clovek se za určitý čas naučí stát,bránit se,uhýbat,blokovat,utočit a naučit se to tak jako se naučíš plavat. A těm utokum sem se ubránil v době kdy už sem dávno necvičil zajímal mne skejt a holky a BU mi byly ukradený.
Třeba jak si čtu o té street škole to je určitě dobrý,ale zajímalo by mně jakou metodiku maji treba pro začatečníky aby si vybudovali tyhle reflexy.
Práve jen zapasením si je nevybuduješ,ale jak tu rekl pawela drilem.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » pát 02. úno, 2007 17:18

pucmaz píše:okinawske karate (za me Goju) kope mawashigeri uvolnene za pouziti boku, vytaci stojnou nohu a kope holeni, nikoliv nartem. Strucne receno to samy co najdes v MT, kickboxu atd. a to proto, ze je to proste nejucinnejsi zpusob jak kopnout.


Vim ze je to vytrzeny z kontextu a nejak to nesouvisi s tim co si chtel rict,ale rekl bych ze kop z karate-mawashi geri a klasicky kop z MT-myslim highkick se lisi...takze bych rekl ze je to zrovna spatne prirovnani...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod jeikob » pát 02. úno, 2007 18:27

A co říkate tomuhle chlapíkovi teda zkouknete další videa co tam má.
Tahle sebeobrana mi přijde realná?

http://www.youtube.com/watch?v=j92PkIXF3Bo
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » pát 02. úno, 2007 18:46

icehand píše:...Jako karatista sis mysle že tvoje kopy jsou nejdestruktivnější?Proboha jak dlouho jsi to dělal?...

No, nenapsal jsem sice "nejdestruktivnější", ale budiž... Samozřejmě nešlo o karate techniky v podání mé osoby, ale možnosti karate obecně. Nevím jak ty, ale já když se něčemu dopravdy věnuju, tak je to proto, že jsem v tu chvíli přesvědčen, že to funguje a je to pro mě přínosné. Ještě jsem neviděl člověka, který by svědomitě trénoval karate a zároveň tvrdil, že je to úplně k hov*u... :? Já tehdy v oddíle kolem sebe viděl spoustu nadšených lidí, kteří byli přesvědčeni, že karate je to nejlepší BU na světě... A ke tvé otázce - karate jsem dělal sice poměrně intenzivně, ale jinak pouhé dva roky.


pucmaz píše:...Uz jsme to tady kdysi rozebirali, ale napriklad tradicni (a zkuste chvili vsichni potlacit averzi k tomuhle slovu) okinawske karate (za me Goju) kope mawashigeri uvolnene za pouziti boku, vytaci stojnou nohu a kope holeni, nikoliv nartem. Strucne receno to samy co najdes v MT, kickboxu atd. a to proto, ze je to proste nejucinnejsi zpusob jak kopnout. Jediny rozdil bych rekl ze bude v tom, ze my nacvicujeme gedan mawashi do makiwary a ne do pytle...
Nema cenu tady rozebirat jednotlive techniky, ale s udery je to podobne...

Já osobně dělal Shotokan, jen občas s náma trénoval někdo z Goyu - ryu. To co píšeš o provedení mawashi geri vaší školou vypadá zajímavě, ale já už "pár" karatistů kopat viděl, ale žádný z nich nekopal jako thaiboxer, nebo kickboxer. Tak nevím... Asi jsem měl smůlu. Můžeš mi prosím jen pro zajímavost popsat, jak vypadá v provedení vaší školy přímý úder pěstí zadní rukou? (Myslím že se to jmenovalo nějak jako Gyaku cuki, ale už je to dávno... :oops: ) Jde mi jen o polohu chodidel vůči zemi při tomto úderu, tedy zda jsou celou plochou na zemi, nebo zda se zvedá pata, nebo vytáčí...
Naposledy upravil TongPa dne pát 02. úno, 2007 18:57, celkově upraveno 1
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » pát 02. úno, 2007 18:56

ukropcany píše:No neviem ako highkick, ale lowkick, ktorý som videl na videách od pucmaza môžem potvrdiť, že je 1:1 ako v MT...

Můžeš mi sem prosím hodit nějakej odkaz? Rád bych to viděl...
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod CeLy » pát 02. úno, 2007 21:45

2TongPa:Prepac ze ti odpoviem za pucmaza ale ja tiez robim Goju-ryu a s tym uder Gyaku-cuki ( pamat mas dobru :wink: ) je to takto:
V zakladnej faze je spicka prednej nohy vytocena rovno (zas nie uplne podla pravitka.... :roll: ) k superovi a takisto aj cele telo. Pri udere sa telo aj boky stocia bez stocenia prednej nohy a telo sa vlastne stlaci jak pruzina. Potom ide impulz zo zadnej nohy - od spicky a ten impulz sa prenasa cez celo zadnu nohu do bokov a celej rotacie tela cim sa vlastne uvolni stlacena pruzina a ruka vystreli jak sip vystreleny z luku dopredu pricom je cely cas uvolnena a pritom sa sama otaca okolo vlasnej osi o 180 stupnov a na samotnom konci stvrdne nielen ta ruka ako si kazdy mysli ale cele telo do najposlednejsieho svalu v tele ( to je to kime).Tym ze sa na zaciatku stocilo cele telo tak sa zadna noha trosicku pokrci a pri tom udere sa vystre, ale chodidlo sa sa nevytaca a zdvihat patu pri dopade je absolutna blbost lebo tak ide cela energia uderu do r*ti.

ALE pri sportovom karate cize v kumite sa pata zdvihne az tak ze pri dopade uderu ja zadna noha len na brusku chodidla a zadna noha je pri dopade trosku pokrcena a to vsetko z toho dovodu ze supera musis zasiahnut z velkej vzdialenosti a preto sa za nim natahujes jak sa len da. :wink: :wink:

Dufam ze som to napisal dobre a zrozumitelne a podla toho co som cital tak si mal naozaj na prd ucitela lebo mawashi a vlastne vsetky kopy a udery v karate idu cez cele telo a hlavne cez tie boky, zapajaju sa do toho VSETKY svaly na tele, dokonca aj zvierace ritneho otvoru :lol: :wink:
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod pucmaz » sob 03. úno, 2007 14:21

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:39, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod TongPa » ned 04. úno, 2007 17:18

To pucmaz a CeLy: Díky za odpověď.

Co se týče těch kopů, možná že jsem měl opravdu smůlu a narazil pouze na karatisty (včetně trenérů) z nějakých sportovněji orientovaných škol a tradiční školy opravdu kopou to mawashi geri stejně jako kickboxeři round kick. ®e oba styly při tomto kopu nepoužívají jen sílu stehenního svalu ale i boky je jasný. Já osobně jsem se musel u tohoto kopu při přechodu z karate na thaibox poněkud přeučit techniku... Jinak jsem vycházel mimo jiné i ze zkušeností, že když jsem držel blok a kopnul do něj mawashi nějakej karatista, byla to docela slušná rána, která byla při dopadu na blok hodně slyšet. Ale když do toho bloku kopnul zkušený kickboxer (nebo thaiboxer), byla to taková tupá a málo slyšitelná rána, která však byla přes ten blok zřetelně silněji cítit. Tak nevím... :roll:

To gyaku-cuki děláte stejně, jako kdysi na Karate i já. Uff, už jsem si chvíli myslel, že mi něco uniklo a že snad existuje nějaká forma karate, která tluče stejně jako klasičtí boxeři... :D
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » ned 04. úno, 2007 20:23

2ukropcany: S tim highkickem jsem to myslel podle zakladni skoly,tedy kihon...ten kop se lisi pak dost,ale kdyz vemu kopy ze sparringu,tak se pouzivaji stejne jak v MT...treba a napriklad klasicky rozdil je ze thaiboxeri kopou s pomerne natazenou nohou,kdezto karatista by ji mel v prubehu kopu teprve natahovat a tich rozdilu je myslim vice(opravte me jestli kecam)...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod NAIA » ned 04. úno, 2007 20:53

jeikob píše:A co říkate tomuhle chlapíkovi teda zkouknete další videa co tam má.
Tahle sebeobrana mi přijde realná?

http://www.youtube.com/watch?v=j92PkIXF3Bo


Hezké na pohled...ale :twisted:

U ukázek a podobných věcí se nedívej jen na toho obránce. Ten je rychlej a vypadá že fo fakt funguje. Ale pak se podívej na toho druhého co na něj útočí. Vypadá to reálně? jestli jo tak OK. Většinou ten útok bude pěkný shit. A to samé tady. Proti tomu že před tebe někdo natáhne ruku a stojí tam jak péro se dá udělat spousta dobrých technik.....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron