proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod NAIA » ned 03. zář, 2006 18:41

defendu píše:Takže, jak realisticky trénujete obranu proti noži?Jaké máte metody?Zkuste psát věci z vlastních tréninků,ne vyčtené a vykoukané záležitosti z knih a výukovek,které jste nikdy nedělali.
Díky


No tohle mi konečně připadá jako něco konstruktivního. Bylo by dobré kdyby se lidé věnovali tomuto a ne handrkováním s agresivními jedinci cvičící čínské a thajské styly.

Tak pište ať z toho čtení mám také nějaký užitek :twisted:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod Jendis » ned 03. zář, 2006 19:11

NAIA píše:No tohle mi konečně připadá jako něco konstruktivního. Bylo by dobré kdyby se lidé věnovali tomuto a ne handrkováním s agresivními jedinci cvičící čínské a thajské styly.




Tak tak..... :wink: 8) :idea:

Nácvik??Tak třeba "scénáře" přepadení(s patřičným řevem aj.)-docela si na to vybrousíš i hereckou techniku :wink: ,útoky natvrdo s gumovým nožem(i to je docela sado/maso),"čmárání" fixou........jelikož rád šermuju,bojujeme duralovými kordy(bez ochrany)-nevěřili byste,jak Vás šerm naučí timingu,pohybu a respektu ke zbrani.Nechce se mi vypisovat jednotlivé scénáře,to je lepší vidět.... :wink:
Jak mi vyjde čas,rád bych zajel za klukama do DiPenShi,porovnat šerm s escrimou......mohla by to být sranda. :wink: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra » ned 03. zář, 2006 19:31

co jsem slyšel o http://comitatus.wz.cz/ této škole dobré věci, respektive na závodech slaví úspěchy, docela stojí za podívání jejich disciplíny jako přeseknutí lana jedním sekem a další. Ne nadarmo se říká pokud chceš poznat protivníka, poznej jeho styl. Já se naučil rychle s motýlkem, je to efektní, ale ne efektivní, vždycky to dá nějakou tu vteřinku, dotyčný ztratí sebevědomí. nějaká ta šermířská taktika se taky hodí, ale co se třeba učí v Comandos, nebo v Hwarang-do a i jiných stylech s nožem stojí taky za prohlédnutí.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » ned 03. zář, 2006 19:31

co jsem slyšel o http://comitatus.wz.cz/ této škole dobré věci, respektive na závodech slaví úspěchy, docela stojí za podívání jejich disciplíny jako přeseknutí lana jedním sekem a další. Ne nadarmo se říká pokud chceš poznat protivníka, poznej jeho styl. Já se naučil rychle s motýlkem, je to efektní, ale ne efektivní, vždycky to dá nějakou tu vteřinku, dotyčný ztratí sebevědomí. nějaká ta šermířská taktika se taky hodí, ale co se třeba učí v Comandos, nebo v Hwarang-do a i jiných stylech s nožem stojí taky za prohlédnutí.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » ned 03. zář, 2006 19:32

co jsem slyšel o http://comitatus.wz.cz/ této škole dobré věci, respektive na závodech slaví úspěchy, docela stojí za podívání jejich disciplíny jako přeseknutí lana jedním sekem a další. Ne nadarmo se říká pokud chceš poznat protivníka, poznej jeho styl. Já se naučil rychle s motýlkem, je to efektní, ale ne efektivní, vždycky to dá nějakou tu vteřinku, dotyčný ztratí sebevědomí. nějaká ta šermířská taktika se taky hodí, ale co se třeba učí v Comandos, nebo v Hwarang-do a i jiných stylech s nožem stojí taky za prohlédnutí.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » ned 03. zář, 2006 19:32

blbne mi internet, omlouvám se za 3x zprávu :oops:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » ned 03. zář, 2006 19:38

Ondra píše:co jsem slyšel o http://comitatus.wz.cz/ této škole dobré věci, respektive na závodech slaví úspěchy, docela stojí za podívání jejich disciplíny jako přeseknutí lana jedním sekem a další. Ne nadarmo se říká pokud chceš poznat protivníka, poznej jeho styl. Já se naučil rychle s motýlkem, je to efektní, ale ne efektivní, vždycky to dá nějakou tu vteřinku, dotyčný ztratí sebevědomí. nějaká ta šermířská taktika se taky hodí, ale co se třeba učí v Comandos, nebo v Hwarang-do a i jiných stylech s nožem stojí taky za prohlédnutí.



jj,Dan Stružka je šikovnej,akorát to,dle mého,trošku "pytlíkuje".Maká s klukama z DiPenShi,viděl jsem ho u Mádla,do toho WCH...... :wink:

Ondro,balisong je velmi dobrý nůž(onehand),myslíš,že někdo bude dělat nějaké parádičky???Ne-e...jen otevřít a "jít".... :wink: 8) A pokud je dobrej,tak Tě díky těm parádičkám nakrájí jak nudle do polívky.Měl jsem možnost vidět video(soukromá sbírka),kde jeden takovej "šikula" těma "neefektivníma parádičkama" nakrájel kýtu vepřovýho. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Panda » ned 03. zář, 2006 19:40

chtěl jsem se zeptat, vím že to jde vygooglovat, ale vidlěj jsem pár vidí kde trenovali s noži co pouští barvu z čepele, IMHo výborná pomůcka, jaký máte názor na training s ní myslíte že jde sehnat v našich podmínkách, přeci jen fix má tu nevýhodu že barví pouze špička...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » ned 03. zář, 2006 19:59

urkytě výborná pomůcka!!!!!Myslím,že p.Matula(Kapap) ji používá,ale nevím to určitě.Zkus se optat majkx-e. :wink:

Mrkni na tyhle borce......

http://members.aol.com/redfeather88/apacheknife/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 03. zář, 2006 20:11

...Karl Tanswell.......taky způsob......

http://www.openmat.dk/video/csa/stab.wmv
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra » ned 03. zář, 2006 20:11

já vím že pokud někdo bude moc chtít tak ho nic neodradí,ale myslel jsem , to jsem vyzkoušel, že pokud vytahne nůž a já taky začnu cvakat, dostanu chvilku času když začne pozorovat nůž a i když to bude jen vteřina, nebo dvě dost mi to pomohlo že jsem já mohl něco udělat... ale asi jsem narazil na někoho nerozhodného, je prava že narazil na někoho s "KOR©UNEM" (ale toho asi málokdo sebou nosí) kdo to doopravdy umí vezmu nohy na ramena, ale to zase ty parádičky dělat nebudu, člověk musí sám odhadnout situaci. univerzální rada na takovéhle situace není. Jinak co jsem měl možnost poznat i p. Buben co cvičil za minulého režimu v Koreii a pak v armádě to s nožem taky dobře umí. Po tom co jsem se právě s nožem učil bych rozhodně s nožem zacházel jinak než před tim studiem, změnil jsem názor na držení nože, seky,bodání, a pod.... nůž je výhoda, jde o to jak s ní člověk naloží a nebo se proti ní bude bránit. osobně vidim výhody nože v malých rozměrech a hmotnosti a rychlého použití ale nevýhody jsem v důsledcích sebeobrany.. rozhodně na člověka bude pohlíženo uplně jinak když se bude bránit teleskopem a nebo nožem a způsobí bodné a řezné rány. i kdž se bránil.... bohužel jsem se s tím setkal :cry:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » ned 03. zář, 2006 21:03

Jendis:
při tréninku obrany proti noži je herecké nadání skoro nezbytností.Při tréninku Krav Magy nás izraelci učili,že by se mělo cvičit dle dvou scénářů-první -útočíš jako rozzuřený šílenec technikou "šicího stroje",jednou rukou se snažíš chlapa chytit,držet a druhou bodáš,sekáš, přitom řveš...druhou-útočíš jako profík-seky,řezy,body prostě gunting,žádné zběsilosti,na druhou metodu už ale člověk musí umět :)

Chápu-li to správně trénuješ podobně,což je dobře.
Co se týče p. Stružky myslím,že "nepytlíkuje",prostě získává zkušenosti kde se dá a já to dělám úplně stejně.

A co ostatní?Jaké jsou vaše trén. metody?Každý druhý tu sugestivně píše o tom co dělat na ulici při útoku nožem,ale o to jak se na to opravdu připravit nic :cry: Tak napište něco,nebo to vše byly jen vyčtené plky? :(
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rimmer » ned 03. zář, 2006 21:23

já si osobně nedokažu představit obranu proti tý první metodě:"šicího stroje". Neodvažuju se udílet nějaký rady protože o noži nevím vůůůbec nic, ale moc by mě zajímalo jak by šlo vyřešit útok "šílence", který se prostě rozběhne řeve a bodá, seká jak pominutej. Samo asi mu dáte pěstí nebo tak něco, ale on si určitě aspoň jednou bodne... a to neni moc dobrej obchod!
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Jendis » ned 03. zář, 2006 21:34

4defendu-Gunting??To je ale non-lethal umění......tam čepel nepoužíváš......nebo se pletu?
Mimochodem,to,o čem tu teď mluvíme,je vidět pěkně na filmečcích od DogBrothers,co jsem sem tu nedávno postoval.

4 Rimmer-přijde na to,kde se to děje,za jakých okolností atdatd.Mimochodem....vždycky je nej(pokud je možnost),vzít nohy na ramena a utíkat fuč.Tam nejde o ego,tam jde o kejhák.

Stalo se mi něco podobného v práci,při zásahu,když maník vytáhl žabikuch a rozběhnul se proti mně....uličkou v baru/herně.Hupnul jsem na lidi,přes stůl,aby na mně nemohl a kolega ho zezadu uzemnil....dostal ranu za krk a "šel spinkat".......když jsem tu čepel viděl,dobře mi teda nebylo. :?


Mimochodem,já si nedovedu představit obranu proti profíkovi.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » pon 04. zář, 2006 8:19

Barvící čepele jsou super. Tak co používal Laďa Matula na Kapapu je od firmy No Lie Blades (myslím že stránky jsou www.nolieblades.com ). Nejsou špatné ale dostu drahé - něco přes 2000 za kus. Plus nějaké to poštovné.
Máme barvící nože vlastní výroby. Hlavně méme 2 druhy pevné a měkké. Protože když se do vás rozjede "šicí stroj" tak vám ty pevné nože polámou žebra (tak je to u výše zmiňovaných NLB).

Když trénujeme přežití proti noži tak dáme útočníkovi na předloktí chráníč na holeň protože ho nebolí případné tvrdé kryty. Lépe tak hraje agresivního ožralu atp.

Hlavně být chytrý útočník jinak to nemá cenu. Dobré je třeba plivout "nic netušícímu" obránci do obličeje. Protože si zakryje rukama obličej a můžete začít bodat na břicho :twisted:
(nevím jestli jsem toho nenapsal moc) :twisted:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 04. zář, 2006 8:24

hezky..... :idea: :!: :!: Plivání jsem ještě nezkoušel(na tréninku),ale urkčitě to má něco do sebe :!: :idea: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fidellll----llll » pon 04. zář, 2006 9:07

NAIA píše:Barvící čepele jsou super. Tak co používal Laďa Matula na Kapapu je od firmy No Lie Blades (myslím že stránky jsou www.nolieblades.com ). Nejsou špatné ale dostu drahé - něco přes 2000 za kus. Plus nějaké to poštovné.
Máme barvící nože vlastní výroby. Hlavně méme 2 druhy pevné a měkké. Protože když se do vás rozjede "šicí stroj" tak vám ty pevné nože polámou žebra (tak je to u výše zmiňovaných NLB).

Když trénujeme přežití proti noži tak dáme útočníkovi na předloktí chráníč na holeň protože ho nebolí případné tvrdé kryty. Lépe tak hraje agresivního ožralu atp.

Hlavně být chytrý útočník jinak to nemá cenu. Dobré je třeba plivout "nic netušícímu" obránci do obličeje. Protože si zakryje rukama obličej a můžete začít bodat na břicho :twisted:
(nevím jestli jsem toho nenapsal moc) :twisted:


ale pri stresu mi vyschne v hube :)
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » pon 04. zář, 2006 10:06

Souhlas :D

No bylo to tak že jsem se pred tim napil Mattoni a plnou pusu vody jsem na nej vyprskl. Takze jsem ho poradne osprchoval - dela to divy :D

Jo a navic mel prisun tech nejkvalitnejsich mineralu z hlubin :twisted:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Fidellll----llll » pon 04. zář, 2006 12:12

NAIA píše:Souhlas :D

No bylo to tak že jsem se pred tim napil Mattoni a plnou pusu vody jsem na nej vyprskl. Takze jsem ho poradne osprchoval - dela to divy :D

Jo a navic mel prisun tech nejkvalitnejsich mineralu z hlubin :twisted:


a co mu nachcat do oci? :lol:
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » pon 04. zář, 2006 12:16

Než ho najdeš, jsi mrtvej...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron