Psychlogie boje

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod chachar » čtv 23. srp, 2007 16:26

JE PRAVDA ZE ZALEZI V JAKME PROSTREDI SE POHYBUJETE...
kdyz jsem chodil za svoji holkou, tak jsem musel vzdycky prochazet ghetem v Ostrave Hrusov. Vetsina konfliktu co jsem v zivote zazil se odehravala tam.
S tema klukama "italskyma" jsem tam zazil chvilky na ktere nerad vzpominam. a docela me to poznamenalo si vsimam. od te doby se moc diskutovat nesnazim... radeji si predstavim tu horsi variantu toho co bude nasledovat a podel toho se snazim jednat...
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

 

Příspěvekod majkx » pát 24. srp, 2007 11:35

Makoto píše: V sebeobrane je to to same - pokud se pohybujete v prostredi, kde k rane neni daleko, pak je jasne, ze budete chodit ozbrojeni a za kazdym rohem uvidite utocnika. Ale pak je tu jiny svet, kde mnoho lidi nebude nikdy napadena.

No a pak jsou lidé jako já a těch je taky hodně, kteří v práci řeší docela často fyzické konflikty(rvačky, agresory) a přes to si užívají života a nevidí útočníka za každým rohem, protože nejsou tak omezení, aby svůj čas trávili paranoidní představou, že nebezpečí číhá všude 8) .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Shylock » pát 24. srp, 2007 15:10

majkx ty si mi ale inteligent :)
za prve neviem čo utočiš ale len tulpas to potrebuje.
za druhe posudzuj to individualne.
ale ved ty aj tak nechapeš :)

bež sa radšej niekam mlátiť :) hlavou by si sa ubraniť nevedel aj tak tak je dobre že sa vieš aspon mlatiť :)
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod majkx » pát 24. srp, 2007 18:27

Shylock píše:majkx ty si mi ale inteligent :)
za prve neviem čo utočiš ale len tulpas to potrebuje.
za druhe posudzuj to individualne.
ale ved ty aj tak nechapeš :)

bež sa radšej niekam mlátiť :) hlavou by si sa ubraniť nevedel aj tak tak je dobre že sa vieš aspon mlatiť :)


Co to meleš :?: :?: :roll:
Jen pro pořádek, makotův příspěvek se mi zdál moc zevšeobecňující, něco ve stylu kdo s čím zachází tím taky schází, ale to je individuální a proto jsem reagoval svým příspěvkem!! Na Makota neutočím, napsal jsem jak to vidím já. Já lidi nebiju, nejsem chudák, hlavu při i po řešení fyzických kofliktů používám pořád 8) .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 24. srp, 2007 19:01

Shylock píše:majkx ty si mi ale inteligent :)
za prve neviem čo utočiš ale len tulpas to potrebuje.
za druhe posudzuj to individualne.
ale ved ty aj tak nechapeš :)

bež sa radšej niekam mlátiť :) hlavou by si sa ubraniť nevedel aj tak tak je dobre že sa vieš aspon mlatiť :)


Shylocku,nejdřív si to pořádně přečti...celé.... :wink: Lidi,co se s pouličním hnusem potkávají v práci(policisté,vyhazovači,securiťáci aj),takřka denodenně,jsou někde jinde,než "obyčejní lidé"....a o tom Majkx mluví.Makoto píše o svých zkušenostech,Majkx to rozvedl.....a já s nimi jen souhlasím.....taky se se rváčema potkávám často a neperu se...málokdy musím jednat z pozice síly.....tak easy.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Shylock » pát 24. srp, 2007 19:43

ok ok :))
šlo o to že nechcem byť označovany za obmedzenca len preto že na to idem svojou taktikou. chapeš pisal som že byvam v prostredi bohatom na nasilie a ja nie som žiadna korba preto nie som paranoik (to bolo len obrazne) avšak ak sa v noci pohybujem medzi nevyburenymi hovadami je dobre myslieť ako paranoik než dojdem domov. asi tak. toť su tomu asi 4 dni dozadu čo suseda ktoreho roky poznam šiel z miestneho podniku, z diskoteky, a dobodali ho. naštastie nič vážne. no ako serem na to radšej budem extremne opatrny než aby som sa dal dopichať.
Jendis píšeš : "Lidi,co se s pouličním hnusem potkávají v práci(policisté,vyhazovači,securiťáci aj),takřka denodenně,jsou někde jinde,než "obyčejní lidé"
možno to vnimaju inak avšak nie je mi jasne ak by šli v noci neozbrojeni sami domov a kdesi medzi ulicami by bola skupina hajzlov ako by sa chovali. nemyslim že by si niekto z nich so vztyčenou hlavou vykračoval akoby sa nechumelilo. iste, niekto možno ma prehnane sebavedomie, lenže potom to tak aj dopadne. verim však že aj ty by si bol opatrny. a keby došlo do tuheho asi by si hned netasil päste alebo čo ale ak by to samozrejme bolo možne jednal by si najskôr hlavou. samozrejme mal by si fyzicku vyhodu narozdiel napriklad odo mna.

žiadny flame. rad sa necham poučiť ako to vnímate vy. možno mi to prospeje. myslim to uprimne.
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shylock » pát 24. srp, 2007 20:03

jo inak teda aby bolo jasne ja si tiež občas niekam vyjdem takže sa nejako extra netýram predstavami čo ak ma niekto napadne a život si neobmedzujem nejak zvlášť. ovšem ak už sa ocitnem v nejakej z tych situacii alebo na nejakych nebezpečnych čo som opísal tak sa radšej kludne prikrčím pri kríkoch alebo múriku a ticho preklznem domov. a to bez hamby alebo nejakeho pocitu ťažkého odopierania si radostí života :)
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 24. srp, 2007 21:51

Shylock píše:možno to vnimaju inak avšak nie je mi jasne ak by šli v noci neozbrojeni sami domov a kdesi medzi ulicami by bola skupina hajzlov ako by sa chovali.


Jak kdy...já osobně bych se jim snažil vyhnout....nebo bych prostě prošel a na nějaké narážky nereagoval.....jde o to,že i ta tupá,agresívní hovádka vycejtí,jestli se bojíš,nebo ne.....a hlavně,nedá se odpovědět,protože pokaždé je to jiné.....

Ten dovětek,jak jsi napsal,že se klidně schováš,či potichu zmizíš....to je v pohodě...proč by ses měl stydět,či cítit nějako méněcenně....?! :wink: Pokud to jde,nebezpečí je třeba se vyhnout...nejsi-li Terminátor.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod diablik » pát 24. srp, 2007 22:07

Jendo-suhlasim, pokial je moznost z konliktu vycuvat ,tak sa treba na to vykaslat a pousmiat,lenze nie vzdy sa da vycuvat v pohodicke..
niekedy si idu udriet kvoli"velkym guliam"na istotu a vtedy sa treba branit co najtvrdsie...kedysi davno sa brasko velmi nebranil a ma porcelanove zuby a obcasne bolesti hlavy aj po rokoch,ani sa necudujem po kopackach s "martensami" do hlavy....NEDA SA ZOVSEOBECNOVAT...stale je to ine...treba si to prezit,pretoze dovtedy su to len teorie,popr. je nalepsie sa pochybnym pajzlom vyhybat a na 99% by mal mat clovek pokoj :wink: :lol:,alebo nie :?: :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » sob 25. srp, 2007 7:20

diablik píše:Jendo-suhlasim, pokial je moznost z konliktu vycuvat ,tak sa treba na to vykaslat a pousmiat,lenze nie vzdy sa da vycuvat v pohodicke..
niekedy si idu udriet kvoli"velkym guliam"na istotu a vtedy sa treba branit co najtvrdsie...kedysi davno sa brasko velmi nebranil a ma porcelanove zuby a obcasne bolesti hlavy aj po rokoch,ani sa necudujem po kopackach s "martensami" do hlavy....NEDA SA ZOVSEOBECNOVAT...stale je to ine...treba si to prezit,pretoze dovtedy su to len teorie,popr. je nalepsie sa pochybnym pajzlom vyhybat a na 99% by mal mat clovek pokoj :wink: :lol:,alebo nie :?: :wink:


Jasně....nutno brát případ od případu.....a,jak píšeš,zkušenosti jsou nepřenosné......bohužel....či bohudík....toť otázka.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod css94381672 » ned 26. srp, 2007 2:03

k té psychologii boje..

překvapilo mě, že zde mnozí mají dobré zkušenosti s tím hrát neohroženého drsňáka - a agresora tím zastrašit...hned z několika důvodů (nicméně jen teoretických)

Agrese vzniká jako reakce na frustraci. Může se projevit jako agresivní chování, nicméně důležité jsou dvě věci:

1. Agresor sleduje nějaký cíl.
2. K agresivnímu chování lidé přistupují až když zváží ostatní možnosti dosažení cíle a posoudí naději na úspěch.

Čistě teoreticky: pokud už někdo za vámi v hospodě přinde a začne prudit...už si vás okoukal a myslí si, že jste slabší. Jde o to, co chce...pokuď chce doshánout nějakého zdroje (nebo jak to nazvat) - např. "vole vystřel z té židle, to je moje místo", tak je asi jasné, že nejjednodušší je prostě uposlechnout, nijak nereagovat a vyklidit prostor.

Horší je, když chce vyvolat konflikt (přesvědčen, že z něho vyjde jako vítěz a upevní si tím např. pozici ve skupině - získat obdiv, atd.). Obvykle má za sebou i nějakou skupinu. Jeho cílem však primárně není bitka, ale ono zvýšení hodnoty svého já před ostatními.

Tvářit se jako v hluboké depresi, pár chvil před umřením se mi jeví jako dobrá strategie, protože on hledá někoho, na koho si troufne ON a ukáže tím skupině, že je lepší než OSTATNÍ. Když před sebou vydí ochablinku, která div nepáchá sebevraždu...tak přeprat ho...není se čím chlubit. Výrazně slabší jedinec prostě není dobrý objekt. Jediné, na co je taková třasořitka dobrá, je pro zábavu - jako panďulák/šašek, kterého lze lehce ponížit...nicméně na fyzické napadení dojde těžko...

Další možnost by mohla být "vyjít mu vstříc" a potvrdit jeho "kvality" verbálně sám od sebe...např.: přinde tetovaná dvoumetrová obluda, v kapsi jí cosi kovovýho chrastí, sedne si vedle vás a "tak co šul*ne, jak de život?" (začne prudit)...krom toho si všimnete, že jste naráz obklopeni ze všech stran podivnými individui, která se taky netváří zrovna moc přátelsky. ---nyní je potřeba jim ukázat, že jsou fakt machři: suše polknete, trochu se nahrbíte, pozvednete ramena, bojácně se pootočíte sem tam a ne příliš pevným hlasem uznale řeknete: "tyjo, z vás jde strach....(teď už normálním hlasem) ---jej, nějakou takovou partu, která se jen tak něčeho nezalekne - drsný kluky jako jste vy - bych potřeboval na souseda....ten hajzl mi dluží pěknejch pár šlupek...hoši, nemohli byste mi pomoc - trochu ho zmáčknout?" +významně dodat: Samozřejmě by to nebylo zadarmo...
...nebo na ně vymslet nějakou takovou podobnou habaďuru -- pak si samozřejmě všechno dál vymyslet, třeba s nima ztratit patnáct minut na pivu...a v nejbližší možný okamžik frnknout pryč---
kvality vůdce skupiny byly potvrzeny, žádostí o pomoc do situace vtahujete i celou skupinu, což je lepší, než kdyby jste se zaměřili jen na vůdce, který (možná trochu zaskočen) by nemusel vidět, jak zareagovat, podívat se, co na to skupina znamená, že nezvládl situaci a potřebuje jejich pomoc - což on rozhodně nepotřebuje...když oslovíte skupinu, je jeho dobrou vůlí a milosrdenstvím uvážit reakci členů skupiny, stejně poslední slovo má on, momentálně onen, jenž rozhoduje o životě a smrti.


když se však bude hrát drsňák - jednak (to někdy ani moc imo nejde, když jste vystaveni skupině) si myslím, že je možnost, že ho to nabudí, pokud herecký výkon bude odpovídat jen drňáku na oko a on to pozná...to je pak vždy nejhorší tragédie, jelikož nyní, když se mu povede vás prokouknout, stává se skutečným pánem situace.
pokud však herecký výkon bude na úrovni a zastrašíte ho, je to velmi dobře --- a pro něj velmi špatně (ostuda) ...bál bych se, aby si nepočkal na mě s kamarádem za hospodou a napravil alespoň to, co se ještě dá napravit (pozvdenout alespoň své sebehodnocení sám před sebou), případně bych se obával toho, že odněkud vytáhne nůž nebo něco podobnýho --- což třeba ani neměl v plánu --- a potom už herectví nepomůže....

---prostě přinde mi to jako risk...(je zisk se říká, pravda :-)
...ale jestli se vám to osvědčilo---tak jste asi dobří herci nebo co :-)


Zajímavá by taky mohla být prevence -- dobrým objektem bývají lidi vysílající submisivní signály, obvykle nespolečenští a nějak se lišící od masy (např. pokuď v hospodě, kde momentálně operuje skupina, jež chce dělat bordel, sedí stranou nějakej intelektuál s brejličkama a popíjí brčkem minerálku---tak ehm....mno... :wink: )

Pravděpodobnost napadení by se IMO mohla dát taky ovlnit barvou oblečení. Je např. dokázáno, že červená je vskutku "nasertivní" barva, zvyšuje krevní tlak, impulzivnost a provokuje - červená auta jsou zloději vybírána častěji než auta jiných barev. Je možné, že by to mohlo platit i na pravděpodobnost napadení, ale to je jen má domněnka (ostatně jako více věcí, co jsem napsal - berte to jen jako můj názor - podnět k diskuzi, nemám vystudovanou psychologii). Co je však jisté, že nejvíce v davu zapadnete v hnědé, černá působí nejsilněji a nejmocněji, žlutá dává průchod citům, destabilizuje rovnováhu (takže tu taky ne), nicméně asi nejlepší možné oblečení -- je růžová -- u můžů (i žen) podvědomě aktivuje ochranářské chování, něhu, atd. -- holky to věděj a proto ju nosí...
....takže jestliže fakt nechcete v hospodě dostat po hubě -- oblečte se do růžové, budete vypadat jak teplí, ale to je přeci jedno :lol:

...aneb -- nejvyšší čas skončit s psaním :-)
css94381672
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 11. čer, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » ned 26. srp, 2007 8:28

cs9438....--- no neviem ako sfarbami a tak podobne,ale pokial niekto si chcele len dokazat prevahu,pretoze je zakomplexovany tak mu staci len slovne ponizit,lenze su ludia kt. si potrebuju udriet a maju na to viacere dovody tak ocnym kontaktom a skumanim bodytalkingu obete si vyberu slabsu obet a idu na istotu,na tom nie je nic zvlastne je to aj v sulade s prirodou aj silne predatory vyberaju lahku korist aby minimalizovali riziko zraneni a to iste je aj u ludi,odporucam pozriet dokumentarne filmy o levoch a hyenach a o opiciach ako lovia a bojuju s konkurentmi a par veci vam hned bude jasnych :wink: ...no a ked ste slabsi a boli ste "vybrani" tak tam uz nepomoze nic ,pokial ste sa zlakli a vzdali to,veskere teorie sa tu sypu ako domcek z karat,treba to len vydrzat a cim viac chranit hlavu aby bolo cim menej zraneni,druha moznost je aktivne sa branit a tretia zdrhat...s 1 aj 2 mam cetne skusenosti z minulosti,kt. boli bolestive na oboch stranach :( ... s 3 skusenost nemam nikdy som to neurobil,bolo to pod moju dostojnost a hrdost .. radsej som vydrzal nakladacku ,ako by som mal zdrhnut :wink: .. sice by bolo mudrejsie zdrhnut, omnoho bezbolestive ale hrdost a pycha idu s hlupostou ruka v ruke :wink: :lol: :twisted:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » ned 26. srp, 2007 8:48

Už brousíte do dalších vod...tady je příbuzné téma......

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1560

4Diablík...to není o hrdosti,ale jak (správně) píšeš,o pýše.... :wink: .
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod diablik » ned 26. srp, 2007 9:07

Jendo--- :wink: ja vim, ta pycha nesklonit hlavu :wink: ,ked sklonis hlavu to boli viac ako ked do nej dostanes... :wink: ...este by som rad podotkol teoretikom,ze hrat divadielko kt. nie podporene tym ze na to "mate aj gule" je extremne nebezpecna vec,pokial to bude skusena selma a prekukne vas v priebehu milisekund taka zacne riadna "sranda"...ina vec je ze budete mat dostatok casu ,asi okolo 5-10 sekund krcmovych kecov a nastartujete si "adrenalin" ,zapnu sa vam klapky na ociach,svalstvo sa napne a idete sa rezat,tuto fazu som mal rad ked mi dal super dostatok casu sa nastartovat,zacal som pi..vat ako posledny dlazdic a zacali lietat ruky ..moje slabe miesto bolo ked ma nachytal nepripraveneho s nenastartovanym adrenalinom a zasypal ma tazkymi udermi do hlavky,to som sa uz iba viezol na ceste do prdele :lol: a neskor lizal so zraneni :lol: :lol: :lol: :wink:
Naposledy upravil diablik dne ned 26. srp, 2007 10:25, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » ned 26. srp, 2007 9:36

diablik píše:Jendo--- :wink: ja vim, ta pycha nesklonit hlavu :wink: ,ked sklonis hlavu to boli viac ako ked do nej dostanes... :wink: ...este by som rad podotkol teoretikom,ze hrat divadielko kt. nie podporene tym ze na to "mate aj gule" je extremne nebezpecna vec,pokial to bude skusena selma a prekukne vas v priebehu milisekund taka zacne riadna "sranda"...ina vec je ze budete mat dostatok casu ,asi okolo 5-10 sekund krcmovych kecov a nastartujete si "adrenalin" ,zapnu sa vam klapky na ociach,svalstvo sa napne a idete sa rezat,tuto fazu som mal rad ked mi dal super dostatok casu sa nastartovat,zacal som pi..vat ako posledny dlazdic a zacali lietat ruky ..moje slabe miesto bolo ked ma nachytal nepripraveneho s nenastartovanym adrenalinom a zasypal ma tazkymi udermi do hlavky,to som sa uz iba viezol na ceste do prdele :lol: a neskor lizal so zraneni :lol: :lol: :lol: :wink:


ale jo,já nic neříkám....o sklánění hlavy,spíše o vyhnutí se...jenže...já to beru ze svého pohledu,já se s tím potkávám hlavně v práci....a neberu to osobně,utýct nebo sklonit se nemůžu....když už je toho dost,tak hup,300 z místa,jedna lehká na játra......asi 2x jsem měl problém,že jsem potkal týpky,který jsem umravňoval v práci,potom,když jsem byl s přítelkyní jen tak venku....tam taky utýct nemůžeš..ale jinak...na testosteronový tanečky prdím....mne nechávaj lidi bejt.Nevím proč,asi klika.... :?: :!: :wink:
A i se "šelmama" se v práci domluvím...i když vidím,že by si moc chtěl buchnout,málokdy se mi to takhle zvrhne.Ale,já mám dar huby,to se nechlubím,to konstatuju.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Shylock » ned 26. srp, 2007 11:21

Kto piše len o teoriach ? :lol:
btw nie je divadielko ako divadielko. zvlašt ked si slabši a nemaš možnosť uniknuť. hen take hrdinstva kvoli hrdosti su velmi nerozumne. je rozdiel ked je to sučasť prace.
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Kwai_Cheng » ned 26. srp, 2007 15:50

to css94381672

“Agrese vzniká jako reakce na frustraci. Může se projevit jako agresivní chování, nicméně důležité jsou dvě věci:

1. Agresor sleduje nějaký cíl.
2. K agresivnímu chování lidé přistupují až když zváží ostatní možnosti dosažení cíle a posoudí naději na úspěch.”

Velmi zajímavě jsi vyjádřil svůj názor, vskutku máš v mnohém pravdu. Jenom bych doplnil označenou část: Příčiny vzniku verbální, či v našem případě spíše fyzické agrese jsou z psych. hlediska mnohem rozmanitější než jenom reakce na frustraci – může jít o reakci na deprivaci, důvodem můžou být porušené biologické determinanty (hlavně evolučně preformované programy chování nebo dědičnost), sociokulturní, osobnostní, emocionální problémy, poruchy dynamiky osobnosti, jakákoliv vývojová porucha, demence, jistý druh regrese blablabla – zkrátka možností je spoustu.
Tohle všechno může potkat každého člověka, zajímavější jsou lidé s antisociální poruchou osobnosti (např. v USA a v Kanadě tvoří přibližně 3 - 4% populace dospělých mužů a necelé 1% žen, tvoří i většinu násilnické menšiny tj. 6% recidivistů, kteří se dopouštějí asi 70% nejtěžších násilných činů), a hlavně psychopati. Rád bych se vyhnul takovému tomu zautomatizovanému chápání pojmu „psychopat“. Všichni psychopati mají znaky APO, ale jen čtvrtina antisociálních osobností jsou psychopati. Psychopati bývají dvojího druhu: 1) monstra jako Mrázek nebo třeba Nilsen, Dahmer, Bundy
2) „běžní“ kriminálníci, násilníci
Uvádí se ale, že jenom zlomek psychopatů ve společnosti se chová násilně. Existují různé testy na měření psychopatických rysů osobnosti, něco málo by se našlo u každého, ale chci tím říct, že právě lidi, o kterých je tu řeč jako o útočnících (prototyp je nejspíš ožralá dvoumetrová tetovaná obluda pod vlivem omamných látek:) vykazují těchto rysů mnohem více než „normální“ člověk. Díky moderním zobrazovacím metodám bylo dokázáno, že psychopati mají biologicky odlišně stavěný mozek – což se projeví třeba tak, že nechápou například pojmy jako strach, svědomí atd. Abych se ale vrátil k agresi – zajímavé je fenomenologické pojetí agrese jako motivu lidského jednání. Může být zapříčiněna i dalšími motivy (hlad, žízeň, zvědavost, úzkost, sex, bolest, odpočinek...), ale první možnost – tedy agrese=motiv bývá jednou z nejkrutějších lidských projevů. Určitá skupina agresorů jednajících bezdůvodně se tím, že vás řežou na kaši dost dobře pobaví a nebude cítit žádné výčitky.
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » pát 11. pro, 2009 18:23

Četli jste někdo tuhle slátaninu? Já měl tu čest před několika lety,když měl tenhle týpek ještě funkční odkaz na Chlíbkovo Specnazu,hodně jsem se pobavil....hlavně kapitola Streĺba je libovka :lol: :lol:
Tak se taky dobře bavte :wink: :

http://forum.stirpes.net/esko/11384-lov ... kniha.html
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » pát 11. pro, 2009 18:31

defendu píše:Četli jste někdo tuhle slátaninu? Já měl tu čest před několika lety,když měl tenhle týpek ještě funkční odkaz na Chlíbkovo Specnazu,hodně jsem se pobavil....hlavně kapitola Streĺba je libovka :lol: :lol:
Tak se taky dobře bavte :wink: :

http://forum.stirpes.net/esko/11384-lov ... kniha.html


To je dlouhy jak svina :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Shylock » pon 21. pro, 2009 16:56

ano :D to som čital asi tak pred 4 rokmi či kedy. v podstate tam ten človek pletie realne, známe, overene fakty s teoriami pritiahnutými za vlasy, alebo aspon tažko verifikovatelnymi (ak vôbec) a vlastne ich asi niektore tažko vôbec falzifikovat. čiže dosť kecov a treba pri čítaní oddeliť plevel od zrna. ale musel bych si to prečitať ešte raz aby som sa vyjadril konkretnejšie. no to sa mi nechce a nestoji to za to :roll:
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků